KRC Genk komt met prachtig initiatief voor amateurclubs

door
KRC Genk komt met prachtig initiatief voor amateurclubs

Bij KRC Genk hebben ze een nieuw initiatief meegedeeld. De bekerwinnaar steekt het Limburgse jeugdvoetbal een hart onder de riem en zamelt het nodige geld in met een speciaal evenement.

"KRC Genk lanceert een initiatief om het lokale jeugdvoetbal financiële ademruimte te geven: KRC Genk Winterbreak, een winterevenement ten voordele van het Limburgs jeugdvoetbal. Elke euro vloeit terug naar Limburgse jeugdclubs. Van Achel tot Voeren, van Tessenderlo tot Maasmechelen", deelt de club mee.

"De coronacrisis heeft het lokale jeugdvoetbal zwaar getroffen. Naast de motorische gevolgen voor jongeren zijn er ook de financiële gevolgen voor clubs met een jeugdwerking. Het maatschappelijk belang van lokale clubs kan nauwelijks overschat worden. Op woensdag 29 december vindt KRC Genk Winterbreak plaats. Het is dé ideale winterstopactiviteit voor lokale voetbalclubs in Limburg: een verrassende belevingstocht van 5 kilometer in en rond de Cegeka Arena met licht, vuur, muziek en animatie die eindigt in een gezellig winterdorp. KRC Genk staat in voor de volledige organisatie van het evenement", luidt het.

Vandaag verstuurden KRC Genk-voorzitter Peter Croonen, algemeen directeur Erik Gerits en OSV-voorzitter Rudy Claessens een brief naar alle Limburgse clubs met een jeugdwerking. Hierin wordt gevraagd om zich als club te registreren en tickets voor het evenement onder hun leden te verkopen. De opbrengst van de ticketverkoop blijft bij de deelnemende clubs. 

 "De lokale afdelingen vormen het fundament van een gezonde sportpiramide. Ze stimuleren jongeren om zich te ontwikkelen als voetballer en als mens. Bovendien brengen ze gemeenschappen dichter bij elkaar. Als grootste Limburgse club nemen we onze verantwoordelijkheid en willen we met KRC Genk Winterbreak zuurstof geven aan onze basis, het Limburgs jeugdvoetbal", aldus Erik Gerits, algemeen directeur bij KRC Genk

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Knap van Genk?

Meest recent

'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

7
7
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

36
36
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

74
74
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

125
125
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

49
49
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

186
186
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

50
50
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

142
142
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

188
188
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

499
499
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

735
735
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

208
208
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

327
327
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

61
61
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

693
693
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

139
139
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

179
179
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

1079
1079
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

344
344
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

369
369
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

253
253
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

546
546
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

694
694
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

266
266
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

145
145

Meer sportnieuws