Club mikt op stevige concurrent voor Sobol

door
Club mikt op stevige concurrent voor Sobol

Wanneer de transferperiode gesloten is, maken de voetbalclubs hun voorbereidingen voor de eerstvolgende mercato. Club Brugge wordt in Turkije alvast gelinkt aan Muhammed Gümüskaya van de topclub Fenerbahce. En dat is een interessant target voor de West-Vlamingen.


FENERBAHCE

Club Brugge houdt zijn vinger aan de pols in verschillende Europese competities. In de Turkse Süper Lig onder meer. Het lokale medium Fotomac meldde maandag namelijk de Brugse interesse in Muhammed Gümüskaya, een 20-jarig talent en rasecht jeugdproduct van Fenerbahce. Vorig seizoen werd Gümüskaya nog uitgeleend aan Boluspor, een club uit de tweede klasse van Turkije, maar dit jaar gooit hij hoge ogen bij Fener, de competitieleider van de Süper Lig.



WERELDBEROEMD 

De naam Muhammed Gümüskaya doet wellicht niet meteen een belletje rinkelen, maar toch is hij onlangs bijna legendarisch geworden door een veelbesproken foto (zie onderaan het artikel). Het gebeurde allemaal in augustus toen Fenerbahce het opnam tegen HJK Helsinki in de kwalificatieronde van de Europa League. Fenerbahce speelde toen voor het eerst in hun nieuwe derde uitrusting van Puma. De kledingsponsor bedacht voor dit seizoen een bijzonder tenue waarbij er geen plaats voorzien was voor het traditionele clublogo op de borst. Maar toen Gümüskaya scoorde tegen Helsinki – op een héél erg fraaie wijze trouwens - raakte hij helemaal in de war omdat hij het embleem van Fenerbahce wilde kussen om zijn doelpunt te vieren, maar dat logo was uiteraard nergens te vinden.

A LA SERGIO GOMEZ

Muhammed Gümüskaya kreeg de nodige belangstelling door zijn ongelukkige doelpuntenviering, maar de 20-jarige kan ook wel een aardig potje voetballen. Dat maakt het alvast niet erg verassend dat Club Brugge volgens Fotomac de gesprekken wil aankopen met Fenerbahce en met de speler zelf. Gümüskaya scoorde niet alleen een erg knap doelpunt tegen HJK Helsinki, hij is dit seizoen een vaste basisspeler geworden bij Fenerbahce. Op pas 20-jarige leeftijd, geboren in Istanbul én als rasecht jeugdproduct van de Turkse topclub, is dat best wel een mooie prestatie. 

Muhammed Gümüskaya werd bij Fenerbahce opgeleid als een aanvallende middenvelder, als een type-speler die het best vergeleken kan worden met Santi Cazorla. Gümüskaya is een kleine maar vaardige speler met een uitstekende vista en hoge mate van spelintelligentie. De 20-jarige beschikt tevens over een goede passing en hij fungeert daarom vaak als een dankbaar doorgeefluik. Gümüskaya heeft wel nog wat werk aan zijn fysieke kracht, scorend vermogen en snelheid van uitvoering. Maar op zo’n jonge leeftijd is het helemaal logisch dat er nog wat schaafwerk is aan zijn ruwe kwaliteiten.



Muhammed Gümüskaya beschikt over alle nodige kwaliteiten om te slagen als aanvallende middenvelder of als nummer tien, maar verrassend genoeg stelt Fenerbahce-coach Vitor Pereira hem dit seizoen steevast op als offensieve linksback. Met zijn techniek en creativiteit zorgt Gümüskaya op die positie voor een grote onvoorspelbaarheid en meerwaarde. Het is ietwat dezelfde transformatie die Sergio Gomez vorig seizoen bijvoorbeeld succesvol meemaakte bij SD Huesca en dit seizoen bij RSC Anderlecht. De Spanjaard werd bij FC Barcelona namelijk opgeleid als de natuurlijke opvolger van Andres Iniesta, maar Gomez is vandaag een attractie geworden op de linker wingback. 

SOBOL

De linkspoot van Fenerbahce werpt zich dit seizoen alvast op tot één van de beste flankverdedigers van de Süper Lig. Muhammed Gümüskaya bezet momenteel de eerste plaats onder zijn positionele collega’s op het gebied van ondernomen dribbels en offensieve acties. Daarnaast is Gümüskaya de vierde beste speler op het vlak van defensieve efficiëntie, offensieve regelmaat en het aantal voorzetten per wedstrijd. Gümüskaya is dus niet het eerste het beste transfertarget, en in de voorbije jaren was Club Brugge al nadrukkelijk op zoek naar een waardig alternatief of een betere optie dan Eduard Sobol op de linksachter. Voorlopig vormt de nieuwkomer Faitout Maouassa niet de vereiste concurrentie voor Sobol, maar dat kan straks misschien wel het geval worden met Gümüskaya?

POLL: Moet Club hem halen?

Meest recent

'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

0
0
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

32
32
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

54
54
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

123
123
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

66
66
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

163
163
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

42
42
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

47
47
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

214
214
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

302
302
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

161
161
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

301
301
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

161
161
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

158
158
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

185
185
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

337
337
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

195
195
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

313
313

Meer sportnieuws