Standard slaat fantastische slag met Elsner

488
Standard slaat fantastische slag met Elsner

Mbaye Leye overleefde de interlandbreak niet bij Standard. De Rouches stelden woensdag Luka Elsner aan als de nieuwe hoofdcoach, en op papier lijkt de Sloveen een perfect match te zijn. Elsner is tactisch goed, is een people manager en hij beschikt over de juiste persoonlijkheid om te gedijen in de vurige en complexe omgeving van Sclessin. 


IN TWEE TIJDEN

Standard bleef niet lang bij de pakken zitten na het ontslag van Mbaye Leye. De Rouches haalden woensdag Luka Elsner aan boord als nieuwe hoofdcoach: De Sloveen verbrak eenzijdig zijn contract bij KV Kortrijk om naar Luik te kunnen verhuizen. Op papier lijkt hij aan de vereisten te voldoen om te slagen op Sclessin, nadat Standard eerder twee miscasts pleegde bij de aanstelling van Leye maar ook bij die van Phillippe Montanier. Nu moet het er dus ‘boenk’ op zijn. 



Eind vorig jaar was Luka Elsner al één van de grote kandidaten om hoofdtrainer te worden bij Standard, na het ontslag van Philippe Montanier, maar toen kozen de Rouches voor Mbaye Leye. Opmerkelijk: zowel Elsner als Leye kenden toen voor- en tegenstanders in het bestuur van Standard. Nu krijgt de Sloveen dus voluit zijn kans aan de boorden van de Samber en de Maas. Aan de stijlvolle Elsner om dat vertrouwen nu ook helemaal terug te betalen aan zijn bazen.

BETER PROFIEL DAN MONTANIER EN LEYE

Luka Elsner heeft in de complexe en unieke omgeving van Standard meerdere voordelen tegenover zijn voorgangers Philippe Montanier en Mbaye Leye. Vooreerst staat de Sloveen erg dichtbij zijn spelers waarmee hij een vertrouwensrelatie probeert mee op te bouwen. Op die manier beoogt Elsner om alles uit het potentieel van zijn spelers te halen, waardoor de coach op het sportief vlak ook meer kan eisen van hen. “Hij is streng maar rechtvaardig”, verklaarde KV Kortrijk-sterkhouder Faïz Selemani eerder dit seizoen over zijn coach.



Bij Standard houden ze van trainers die een grote persoonlijkheid bezitten en passie uitstralen. Daarnaast is enige vorm van ervaring als hoofdcoach ook aangeraden. Zowel Philippe Montanier en Mbaye Leye scoorden beiden niet al te hoog als we al deze facetten combineren. Montanier kon buigen op een ruime expertise, maar hij kon zich niet identificeren met de club en de fans. De Fransman lag bovendien ook niet goed in de groep. Net zoals Mbaye Leye trouwens,  die bovendien ook geen enkele ervaring had als hoofdcoach.

STIJLEN DIE CLASHEN

“Trainer zijn van Standard kan vermoeiend zijn”, verklaarde José Jeunechamps eind vorig jaar nog in Het Laatste Nieuws. De 54-jarige was jaren actief op Sclessin en hij kent de club dan ook vanbinnen en vanbuiten. Na het ontslag van Philippe Montanier, keek Jeunechamps ook al naar de spelersgroep als oorzaak van de sportieve malaise. “Montanier is niet de enige schuldige in dit verhaal. Ook de spelers hebben hun verantwoordelijkheid.” Het managen van de spelersgroep is altijd al één van de belangrijkste zaken geweest in Luik.

Bij Standard moet je als hoofdcoach vooral een goede synergie hebben met de spelersgroep. Daar slaagde Phillippe Montanier niet in en ook Mbaye Leye had zijn spelers niet in de hand. Volgens Peter Vandenbempt roddelden de spelers achter de rug van de Senegalees over zijn ego, en ze hadden ook weinig flatterende bijnamen voor hem. Leye was heel hard voor zijn spelers, intern maar ook naar de buitenwereld toe. Hij stelde zichzelf minder in vraag dan zijn eigen spelers. En dat wordt een trainer van Standard nooit in dank afgenomen.



Luka Elsner wordt beschouwd als een goede coach op het vlak van tactiek, people management en intelligentie. De Sloveen onderhoudt steeds een goede band met zijn spelers, waardoor hij op hen een betere invloed kan uitoefenen dan Philippe Montanier en Mbaye Leye. “Deze spelersgroep heeft iemand nodig waar ze bang van zijn, ik heb er genoeg van om mij steeds boos te maken”, verklaarde Leye vorig weekend. Dat zal evenwel de stijl niet zijn van Elsner, die eerder streng maar rechtvaardig is.

DE PERFECTE COACH

Op het vlak van persoonlijkheid, passie en people management zit het dus wel goed bij Luka Elsner. En dat moet ook wel als hoofdcoach van Standard. Maar een coach moet ook over adequate tactische expertise beschikken die strookt met de identiteit van de club. En ook dat zit wel snor bij Elsner. “Op tactisch vlak en in zijn manier van werken zie je dat het een slimme kerel is, duidelijk iemand wiens naam je onthoudt of even noteert”, verklaarde Matthias Leterme, algemeen directeur van KV Kortrijk destijds over zijn ex-coach.



Luka Elsner wil een grote beleving creëren in zijn team en hij streeft naar een snelle omschakeling na balverovering. Zijn tactische stijl is dan ook overwegend aanvallend te noemen, gebaseerd op veel diepgang. En die visie past wel bij het Standard-DNA. Bovendien houdt Elsner ook van een kolkend stadion met vurige supporters. “Ik hunker naar de dag dat het hier weer vol zit”, verklaarde hij in de periode dat de Belgische voetbalclubs nog geen volledige bezetting mochten faciliteren. Met volle tribunes en veel sfeer op Sclessin, wordt de Sloveen alvast op z’n wenken bediend.

LEES OOK: 'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'
'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'
70

Is Elsner de juiste keuze voor Standard?

Meest recent

Jonge Duivels hebben nog werk: Brughmans waarschuwt

Lucca Brughmans is één van de grootste keeperstalenten ter wereld. De doelman werd al ...

2
2
Van Bommel genadeloos: 5 afvallers bij Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië namens de Nations League. Eerder werd al ...

34
34
Van Gucht flikt het weer: Nieuwe Charlotte duikt op

Ruben Van Gucht blijft iedereen verbazen. De presentator werd nog maar pas (op TV dan) uit het ...

19
19
Infantino zweet peentjes: topcompetities slaan op tafel

Volgens Het Laatste Nieuws begint de druk op Gianni Infantino ferm te stijgen. De FIFA-baas kwam na ...

34
34
Congolese bondscoach doet boekje open over Mokio en co

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren heel wat grote talenten met dubbele nationaliteit door de ...

66
66
'Rode Duivels krijgen geen warm onthaal in Italië'

Om 20u45 begint het tijdperk-Van Bommel bij de Rode Duivels. De eerste opdracht van de nieuwe ...

57
57
'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Club Brugge zendt tijdens deze interlandbreak weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst zestien ...

94
94
Stassin geeft Sevilla duidelijke toekomstboodschap

De Jonge Duivels hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 gezet door met 1-0 te ...

29
29
'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'

Standard was de voorbije weken sterk aan het seizoen begonnen, al moest het na een nul op zes in de ...

70
70
Antwerp legt nog een jong talent onder contract

Antwerp is zijn seizoen begonnen met een 7 op 21 en moet daardoor voorlopig vrede nemen met een ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Genks goudhaantje gegeerd, Club aast op goalgetter'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

241
241
KBVB en Vincent Mannaert krijgen gouden raad

De Koninklijke Belgische Voetbalbond koos voor Mark van Bommel als opvolger van Rudi Garcia als ...

46
46
Nieuw stadion Union voor beladen Europese clash bekend

Royal Union SG kan niet in het eigen Joseph Marienstadion spelen tijdens Europese wedstrijden. Het ...

131
131
Nederland en Duitsland clashen: “Gewoon niet sportief”

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de Nations League. Zowel voor Oranje als Die ...

81
81
Vuurdoop Mark van Bommel: onenigheid over basiself

Mark van Bommel staat voor zijn vuurdoop als bondscoach van België. De Nederlander werd ...

141
141
Harde realiteit De Bruyne bij Duivels: “Hij beseft dat”

De Rode Duivels kenden veel succes met de Gouden Generatie, maar er blijven niet veel spelers over. ...

91
91
Charles De Ketelaere stampt ferm na op Rudi Garcia

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen ondanks de goede resultaten. België haalde de kwartfinale ...

462
462
Jonge Duivels doen ontdekking voor Genk

De Jonge Duivels hebben donderdagavond weer een grote stap richting kwalificatie voor het EK U21 ...

138
138
Tielemans noemt belangrijke factor die niét veranderd is

Het zullen toch fel vernieuwde Rode Duivels zijn die straks om 20u45 aan hun campagne in de Nations ...

60
60
'Nu al grote druk op Mika Godts bij PSG'

Heel wat Rode Duivels versierden deze zomer een toptransfer, maar de meest straffe overgang was ...

125
125
Van Bommel hakt knopen door: deze 3 Duivels op tribune

Er staat de Rode Duivels een zeer pittig interlandluik te wachten, want ze moeten maar liefst vier ...

278
278
De Ketelaere spreekt duidelijk: "Lukaku is geen concurrent"

De Rode Duivels trappen om 20u45 hun nieuwe campagne in de Nations League op gang in Italië. ...

66
66
Mignolet maakt meteen indruk: Van Bommel strooit lof

De Rode Duivels beginnen straks in Italië aan een nieuw tijdperk. Sinds het WK is er immers ...

187
187
Swerts waarschuwt stevig ondanks grote stap richting EK U21

De Rode Duivels hopen vrijdagavond hun interlandluik goed te beginnen, maar in hun schaduw hebben de ...

45
45
Duitsland v Italië voor Tresoldi: Mancini gooit olie op vuur

Straks om 20u45 nemen de Rode Duivels het in de Nations League op tegen Italië. Daarbij kunnen ...

96
96

Meer sportnieuws