Standard slaat fantastische slag met Elsner

488
Standard slaat fantastische slag met Elsner

Mbaye Leye overleefde de interlandbreak niet bij Standard. De Rouches stelden woensdag Luka Elsner aan als de nieuwe hoofdcoach, en op papier lijkt de Sloveen een perfect match te zijn. Elsner is tactisch goed, is een people manager en hij beschikt over de juiste persoonlijkheid om te gedijen in de vurige en complexe omgeving van Sclessin. 


IN TWEE TIJDEN

Standard bleef niet lang bij de pakken zitten na het ontslag van Mbaye Leye. De Rouches haalden woensdag Luka Elsner aan boord als nieuwe hoofdcoach: De Sloveen verbrak eenzijdig zijn contract bij KV Kortrijk om naar Luik te kunnen verhuizen. Op papier lijkt hij aan de vereisten te voldoen om te slagen op Sclessin, nadat Standard eerder twee miscasts pleegde bij de aanstelling van Leye maar ook bij die van Phillippe Montanier. Nu moet het er dus ‘boenk’ op zijn. 



Eind vorig jaar was Luka Elsner al één van de grote kandidaten om hoofdtrainer te worden bij Standard, na het ontslag van Philippe Montanier, maar toen kozen de Rouches voor Mbaye Leye. Opmerkelijk: zowel Elsner als Leye kenden toen voor- en tegenstanders in het bestuur van Standard. Nu krijgt de Sloveen dus voluit zijn kans aan de boorden van de Samber en de Maas. Aan de stijlvolle Elsner om dat vertrouwen nu ook helemaal terug te betalen aan zijn bazen.

BETER PROFIEL DAN MONTANIER EN LEYE

Luka Elsner heeft in de complexe en unieke omgeving van Standard meerdere voordelen tegenover zijn voorgangers Philippe Montanier en Mbaye Leye. Vooreerst staat de Sloveen erg dichtbij zijn spelers waarmee hij een vertrouwensrelatie probeert mee op te bouwen. Op die manier beoogt Elsner om alles uit het potentieel van zijn spelers te halen, waardoor de coach op het sportief vlak ook meer kan eisen van hen. “Hij is streng maar rechtvaardig”, verklaarde KV Kortrijk-sterkhouder Faïz Selemani eerder dit seizoen over zijn coach.



Bij Standard houden ze van trainers die een grote persoonlijkheid bezitten en passie uitstralen. Daarnaast is enige vorm van ervaring als hoofdcoach ook aangeraden. Zowel Philippe Montanier en Mbaye Leye scoorden beiden niet al te hoog als we al deze facetten combineren. Montanier kon buigen op een ruime expertise, maar hij kon zich niet identificeren met de club en de fans. De Fransman lag bovendien ook niet goed in de groep. Net zoals Mbaye Leye trouwens,  die bovendien ook geen enkele ervaring had als hoofdcoach.

STIJLEN DIE CLASHEN

“Trainer zijn van Standard kan vermoeiend zijn”, verklaarde José Jeunechamps eind vorig jaar nog in Het Laatste Nieuws. De 54-jarige was jaren actief op Sclessin en hij kent de club dan ook vanbinnen en vanbuiten. Na het ontslag van Philippe Montanier, keek Jeunechamps ook al naar de spelersgroep als oorzaak van de sportieve malaise. “Montanier is niet de enige schuldige in dit verhaal. Ook de spelers hebben hun verantwoordelijkheid.” Het managen van de spelersgroep is altijd al één van de belangrijkste zaken geweest in Luik.

Bij Standard moet je als hoofdcoach vooral een goede synergie hebben met de spelersgroep. Daar slaagde Phillippe Montanier niet in en ook Mbaye Leye had zijn spelers niet in de hand. Volgens Peter Vandenbempt roddelden de spelers achter de rug van de Senegalees over zijn ego, en ze hadden ook weinig flatterende bijnamen voor hem. Leye was heel hard voor zijn spelers, intern maar ook naar de buitenwereld toe. Hij stelde zichzelf minder in vraag dan zijn eigen spelers. En dat wordt een trainer van Standard nooit in dank afgenomen.



Luka Elsner wordt beschouwd als een goede coach op het vlak van tactiek, people management en intelligentie. De Sloveen onderhoudt steeds een goede band met zijn spelers, waardoor hij op hen een betere invloed kan uitoefenen dan Philippe Montanier en Mbaye Leye. “Deze spelersgroep heeft iemand nodig waar ze bang van zijn, ik heb er genoeg van om mij steeds boos te maken”, verklaarde Leye vorig weekend. Dat zal evenwel de stijl niet zijn van Elsner, die eerder streng maar rechtvaardig is.

DE PERFECTE COACH

Op het vlak van persoonlijkheid, passie en people management zit het dus wel goed bij Luka Elsner. En dat moet ook wel als hoofdcoach van Standard. Maar een coach moet ook over adequate tactische expertise beschikken die strookt met de identiteit van de club. En ook dat zit wel snor bij Elsner. “Op tactisch vlak en in zijn manier van werken zie je dat het een slimme kerel is, duidelijk iemand wiens naam je onthoudt of even noteert”, verklaarde Matthias Leterme, algemeen directeur van KV Kortrijk destijds over zijn ex-coach.



Luka Elsner wil een grote beleving creëren in zijn team en hij streeft naar een snelle omschakeling na balverovering. Zijn tactische stijl is dan ook overwegend aanvallend te noemen, gebaseerd op veel diepgang. En die visie past wel bij het Standard-DNA. Bovendien houdt Elsner ook van een kolkend stadion met vurige supporters. “Ik hunker naar de dag dat het hier weer vol zit”, verklaarde hij in de periode dat de Belgische voetbalclubs nog geen volledige bezetting mochten faciliteren. Met volle tribunes en veel sfeer op Sclessin, wordt de Sloveen alvast op z’n wenken bediend.

LEES OOK: Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Is Elsner de juiste keuze voor Standard?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

0
0
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

4
4
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

8
8
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

24
24
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

95
95
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

24
24
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

34
34
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

83
83
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

51
51
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

172
172
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

57
57
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

164
164
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

24
24
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

80
80
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

860
860
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

153
153
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

814
814
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

149
149
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

130
130
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

293
293
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws