Standard slaat fantastische slag met Elsner

488
Standard slaat fantastische slag met Elsner

Mbaye Leye overleefde de interlandbreak niet bij Standard. De Rouches stelden woensdag Luka Elsner aan als de nieuwe hoofdcoach, en op papier lijkt de Sloveen een perfect match te zijn. Elsner is tactisch goed, is een people manager en hij beschikt over de juiste persoonlijkheid om te gedijen in de vurige en complexe omgeving van Sclessin. 


IN TWEE TIJDEN

Standard bleef niet lang bij de pakken zitten na het ontslag van Mbaye Leye. De Rouches haalden woensdag Luka Elsner aan boord als nieuwe hoofdcoach: De Sloveen verbrak eenzijdig zijn contract bij KV Kortrijk om naar Luik te kunnen verhuizen. Op papier lijkt hij aan de vereisten te voldoen om te slagen op Sclessin, nadat Standard eerder twee miscasts pleegde bij de aanstelling van Leye maar ook bij die van Phillippe Montanier. Nu moet het er dus ‘boenk’ op zijn. 



Eind vorig jaar was Luka Elsner al één van de grote kandidaten om hoofdtrainer te worden bij Standard, na het ontslag van Philippe Montanier, maar toen kozen de Rouches voor Mbaye Leye. Opmerkelijk: zowel Elsner als Leye kenden toen voor- en tegenstanders in het bestuur van Standard. Nu krijgt de Sloveen dus voluit zijn kans aan de boorden van de Samber en de Maas. Aan de stijlvolle Elsner om dat vertrouwen nu ook helemaal terug te betalen aan zijn bazen.

BETER PROFIEL DAN MONTANIER EN LEYE

Luka Elsner heeft in de complexe en unieke omgeving van Standard meerdere voordelen tegenover zijn voorgangers Philippe Montanier en Mbaye Leye. Vooreerst staat de Sloveen erg dichtbij zijn spelers waarmee hij een vertrouwensrelatie probeert mee op te bouwen. Op die manier beoogt Elsner om alles uit het potentieel van zijn spelers te halen, waardoor de coach op het sportief vlak ook meer kan eisen van hen. “Hij is streng maar rechtvaardig”, verklaarde KV Kortrijk-sterkhouder Faïz Selemani eerder dit seizoen over zijn coach.



Bij Standard houden ze van trainers die een grote persoonlijkheid bezitten en passie uitstralen. Daarnaast is enige vorm van ervaring als hoofdcoach ook aangeraden. Zowel Philippe Montanier en Mbaye Leye scoorden beiden niet al te hoog als we al deze facetten combineren. Montanier kon buigen op een ruime expertise, maar hij kon zich niet identificeren met de club en de fans. De Fransman lag bovendien ook niet goed in de groep. Net zoals Mbaye Leye trouwens,  die bovendien ook geen enkele ervaring had als hoofdcoach.

STIJLEN DIE CLASHEN

“Trainer zijn van Standard kan vermoeiend zijn”, verklaarde José Jeunechamps eind vorig jaar nog in Het Laatste Nieuws. De 54-jarige was jaren actief op Sclessin en hij kent de club dan ook vanbinnen en vanbuiten. Na het ontslag van Philippe Montanier, keek Jeunechamps ook al naar de spelersgroep als oorzaak van de sportieve malaise. “Montanier is niet de enige schuldige in dit verhaal. Ook de spelers hebben hun verantwoordelijkheid.” Het managen van de spelersgroep is altijd al één van de belangrijkste zaken geweest in Luik.

Bij Standard moet je als hoofdcoach vooral een goede synergie hebben met de spelersgroep. Daar slaagde Phillippe Montanier niet in en ook Mbaye Leye had zijn spelers niet in de hand. Volgens Peter Vandenbempt roddelden de spelers achter de rug van de Senegalees over zijn ego, en ze hadden ook weinig flatterende bijnamen voor hem. Leye was heel hard voor zijn spelers, intern maar ook naar de buitenwereld toe. Hij stelde zichzelf minder in vraag dan zijn eigen spelers. En dat wordt een trainer van Standard nooit in dank afgenomen.



Luka Elsner wordt beschouwd als een goede coach op het vlak van tactiek, people management en intelligentie. De Sloveen onderhoudt steeds een goede band met zijn spelers, waardoor hij op hen een betere invloed kan uitoefenen dan Philippe Montanier en Mbaye Leye. “Deze spelersgroep heeft iemand nodig waar ze bang van zijn, ik heb er genoeg van om mij steeds boos te maken”, verklaarde Leye vorig weekend. Dat zal evenwel de stijl niet zijn van Elsner, die eerder streng maar rechtvaardig is.

DE PERFECTE COACH

Op het vlak van persoonlijkheid, passie en people management zit het dus wel goed bij Luka Elsner. En dat moet ook wel als hoofdcoach van Standard. Maar een coach moet ook over adequate tactische expertise beschikken die strookt met de identiteit van de club. En ook dat zit wel snor bij Elsner. “Op tactisch vlak en in zijn manier van werken zie je dat het een slimme kerel is, duidelijk iemand wiens naam je onthoudt of even noteert”, verklaarde Matthias Leterme, algemeen directeur van KV Kortrijk destijds over zijn ex-coach.



Luka Elsner wil een grote beleving creëren in zijn team en hij streeft naar een snelle omschakeling na balverovering. Zijn tactische stijl is dan ook overwegend aanvallend te noemen, gebaseerd op veel diepgang. En die visie past wel bij het Standard-DNA. Bovendien houdt Elsner ook van een kolkend stadion met vurige supporters. “Ik hunker naar de dag dat het hier weer vol zit”, verklaarde hij in de periode dat de Belgische voetbalclubs nog geen volledige bezetting mochten faciliteren. Met volle tribunes en veel sfeer op Sclessin, wordt de Sloveen alvast op z’n wenken bediend.

LEES OOK: Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

Is Elsner de juiste keuze voor Standard?

Meest recent

Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

11
11
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

25
25
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

21
21
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

37
37
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

12
12
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

22
22
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

29
29
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

74
74
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

69
69
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

75
75
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

111
111
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

406
406
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

329
329
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

367
367
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

423
423
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

528
528
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

417
417
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

123
123
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

55
55
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

45
45
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

142
142
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

180
180
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

47
47
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

40
40
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

103
103

Meer sportnieuws