Standard slaat fantastische slag met Elsner

door
Standard slaat fantastische slag met Elsner

Mbaye Leye overleefde de interlandbreak niet bij Standard. De Rouches stelden woensdag Luka Elsner aan als de nieuwe hoofdcoach, en op papier lijkt de Sloveen een perfect match te zijn. Elsner is tactisch goed, is een people manager en hij beschikt over de juiste persoonlijkheid om te gedijen in de vurige en complexe omgeving van Sclessin. 


IN TWEE TIJDEN

Standard bleef niet lang bij de pakken zitten na het ontslag van Mbaye Leye. De Rouches haalden woensdag Luka Elsner aan boord als nieuwe hoofdcoach: De Sloveen verbrak eenzijdig zijn contract bij KV Kortrijk om naar Luik te kunnen verhuizen. Op papier lijkt hij aan de vereisten te voldoen om te slagen op Sclessin, nadat Standard eerder twee miscasts pleegde bij de aanstelling van Leye maar ook bij die van Phillippe Montanier. Nu moet het er dus ‘boenk’ op zijn. 



Eind vorig jaar was Luka Elsner al één van de grote kandidaten om hoofdtrainer te worden bij Standard, na het ontslag van Philippe Montanier, maar toen kozen de Rouches voor Mbaye Leye. Opmerkelijk: zowel Elsner als Leye kenden toen voor- en tegenstanders in het bestuur van Standard. Nu krijgt de Sloveen dus voluit zijn kans aan de boorden van de Samber en de Maas. Aan de stijlvolle Elsner om dat vertrouwen nu ook helemaal terug te betalen aan zijn bazen.

BETER PROFIEL DAN MONTANIER EN LEYE

Luka Elsner heeft in de complexe en unieke omgeving van Standard meerdere voordelen tegenover zijn voorgangers Philippe Montanier en Mbaye Leye. Vooreerst staat de Sloveen erg dichtbij zijn spelers waarmee hij een vertrouwensrelatie probeert mee op te bouwen. Op die manier beoogt Elsner om alles uit het potentieel van zijn spelers te halen, waardoor de coach op het sportief vlak ook meer kan eisen van hen. “Hij is streng maar rechtvaardig”, verklaarde KV Kortrijk-sterkhouder Faïz Selemani eerder dit seizoen over zijn coach.



Bij Standard houden ze van trainers die een grote persoonlijkheid bezitten en passie uitstralen. Daarnaast is enige vorm van ervaring als hoofdcoach ook aangeraden. Zowel Philippe Montanier en Mbaye Leye scoorden beiden niet al te hoog als we al deze facetten combineren. Montanier kon buigen op een ruime expertise, maar hij kon zich niet identificeren met de club en de fans. De Fransman lag bovendien ook niet goed in de groep. Net zoals Mbaye Leye trouwens,  die bovendien ook geen enkele ervaring had als hoofdcoach.

STIJLEN DIE CLASHEN

“Trainer zijn van Standard kan vermoeiend zijn”, verklaarde José Jeunechamps eind vorig jaar nog in Het Laatste Nieuws. De 54-jarige was jaren actief op Sclessin en hij kent de club dan ook vanbinnen en vanbuiten. Na het ontslag van Philippe Montanier, keek Jeunechamps ook al naar de spelersgroep als oorzaak van de sportieve malaise. “Montanier is niet de enige schuldige in dit verhaal. Ook de spelers hebben hun verantwoordelijkheid.” Het managen van de spelersgroep is altijd al één van de belangrijkste zaken geweest in Luik.

Bij Standard moet je als hoofdcoach vooral een goede synergie hebben met de spelersgroep. Daar slaagde Phillippe Montanier niet in en ook Mbaye Leye had zijn spelers niet in de hand. Volgens Peter Vandenbempt roddelden de spelers achter de rug van de Senegalees over zijn ego, en ze hadden ook weinig flatterende bijnamen voor hem. Leye was heel hard voor zijn spelers, intern maar ook naar de buitenwereld toe. Hij stelde zichzelf minder in vraag dan zijn eigen spelers. En dat wordt een trainer van Standard nooit in dank afgenomen.



Luka Elsner wordt beschouwd als een goede coach op het vlak van tactiek, people management en intelligentie. De Sloveen onderhoudt steeds een goede band met zijn spelers, waardoor hij op hen een betere invloed kan uitoefenen dan Philippe Montanier en Mbaye Leye. “Deze spelersgroep heeft iemand nodig waar ze bang van zijn, ik heb er genoeg van om mij steeds boos te maken”, verklaarde Leye vorig weekend. Dat zal evenwel de stijl niet zijn van Elsner, die eerder streng maar rechtvaardig is.

DE PERFECTE COACH

Op het vlak van persoonlijkheid, passie en people management zit het dus wel goed bij Luka Elsner. En dat moet ook wel als hoofdcoach van Standard. Maar een coach moet ook over adequate tactische expertise beschikken die strookt met de identiteit van de club. En ook dat zit wel snor bij Elsner. “Op tactisch vlak en in zijn manier van werken zie je dat het een slimme kerel is, duidelijk iemand wiens naam je onthoudt of even noteert”, verklaarde Matthias Leterme, algemeen directeur van KV Kortrijk destijds over zijn ex-coach.



Luka Elsner wil een grote beleving creëren in zijn team en hij streeft naar een snelle omschakeling na balverovering. Zijn tactische stijl is dan ook overwegend aanvallend te noemen, gebaseerd op veel diepgang. En die visie past wel bij het Standard-DNA. Bovendien houdt Elsner ook van een kolkend stadion met vurige supporters. “Ik hunker naar de dag dat het hier weer vol zit”, verklaarde hij in de periode dat de Belgische voetbalclubs nog geen volledige bezetting mochten faciliteren. Met volle tribunes en veel sfeer op Sclessin, wordt de Sloveen alvast op z’n wenken bediend.

LEES OOK: Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Is Elsner de juiste keuze voor Standard?

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

39
39
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

115
115
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

62
62
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

58
58
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

103
103
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

149
149
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

76
76
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

74
74
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

76
76
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

531
531
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

28
28
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

63
63
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

180
180
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

197
197
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

63
63
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

77
77
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

252
252
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

207
207
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

72
72
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

307
307
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

497
497
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

210
210
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

176
176
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

601
601
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

119
119

Meer sportnieuws