Standard slaat fantastische slag met Elsner

488
Standard slaat fantastische slag met Elsner

Mbaye Leye overleefde de interlandbreak niet bij Standard. De Rouches stelden woensdag Luka Elsner aan als de nieuwe hoofdcoach, en op papier lijkt de Sloveen een perfect match te zijn. Elsner is tactisch goed, is een people manager en hij beschikt over de juiste persoonlijkheid om te gedijen in de vurige en complexe omgeving van Sclessin. 


IN TWEE TIJDEN

Standard bleef niet lang bij de pakken zitten na het ontslag van Mbaye Leye. De Rouches haalden woensdag Luka Elsner aan boord als nieuwe hoofdcoach: De Sloveen verbrak eenzijdig zijn contract bij KV Kortrijk om naar Luik te kunnen verhuizen. Op papier lijkt hij aan de vereisten te voldoen om te slagen op Sclessin, nadat Standard eerder twee miscasts pleegde bij de aanstelling van Leye maar ook bij die van Phillippe Montanier. Nu moet het er dus ‘boenk’ op zijn. 



Eind vorig jaar was Luka Elsner al één van de grote kandidaten om hoofdtrainer te worden bij Standard, na het ontslag van Philippe Montanier, maar toen kozen de Rouches voor Mbaye Leye. Opmerkelijk: zowel Elsner als Leye kenden toen voor- en tegenstanders in het bestuur van Standard. Nu krijgt de Sloveen dus voluit zijn kans aan de boorden van de Samber en de Maas. Aan de stijlvolle Elsner om dat vertrouwen nu ook helemaal terug te betalen aan zijn bazen.

BETER PROFIEL DAN MONTANIER EN LEYE

Luka Elsner heeft in de complexe en unieke omgeving van Standard meerdere voordelen tegenover zijn voorgangers Philippe Montanier en Mbaye Leye. Vooreerst staat de Sloveen erg dichtbij zijn spelers waarmee hij een vertrouwensrelatie probeert mee op te bouwen. Op die manier beoogt Elsner om alles uit het potentieel van zijn spelers te halen, waardoor de coach op het sportief vlak ook meer kan eisen van hen. “Hij is streng maar rechtvaardig”, verklaarde KV Kortrijk-sterkhouder Faïz Selemani eerder dit seizoen over zijn coach.



Bij Standard houden ze van trainers die een grote persoonlijkheid bezitten en passie uitstralen. Daarnaast is enige vorm van ervaring als hoofdcoach ook aangeraden. Zowel Philippe Montanier en Mbaye Leye scoorden beiden niet al te hoog als we al deze facetten combineren. Montanier kon buigen op een ruime expertise, maar hij kon zich niet identificeren met de club en de fans. De Fransman lag bovendien ook niet goed in de groep. Net zoals Mbaye Leye trouwens,  die bovendien ook geen enkele ervaring had als hoofdcoach.

STIJLEN DIE CLASHEN

“Trainer zijn van Standard kan vermoeiend zijn”, verklaarde José Jeunechamps eind vorig jaar nog in Het Laatste Nieuws. De 54-jarige was jaren actief op Sclessin en hij kent de club dan ook vanbinnen en vanbuiten. Na het ontslag van Philippe Montanier, keek Jeunechamps ook al naar de spelersgroep als oorzaak van de sportieve malaise. “Montanier is niet de enige schuldige in dit verhaal. Ook de spelers hebben hun verantwoordelijkheid.” Het managen van de spelersgroep is altijd al één van de belangrijkste zaken geweest in Luik.

Bij Standard moet je als hoofdcoach vooral een goede synergie hebben met de spelersgroep. Daar slaagde Phillippe Montanier niet in en ook Mbaye Leye had zijn spelers niet in de hand. Volgens Peter Vandenbempt roddelden de spelers achter de rug van de Senegalees over zijn ego, en ze hadden ook weinig flatterende bijnamen voor hem. Leye was heel hard voor zijn spelers, intern maar ook naar de buitenwereld toe. Hij stelde zichzelf minder in vraag dan zijn eigen spelers. En dat wordt een trainer van Standard nooit in dank afgenomen.



Luka Elsner wordt beschouwd als een goede coach op het vlak van tactiek, people management en intelligentie. De Sloveen onderhoudt steeds een goede band met zijn spelers, waardoor hij op hen een betere invloed kan uitoefenen dan Philippe Montanier en Mbaye Leye. “Deze spelersgroep heeft iemand nodig waar ze bang van zijn, ik heb er genoeg van om mij steeds boos te maken”, verklaarde Leye vorig weekend. Dat zal evenwel de stijl niet zijn van Elsner, die eerder streng maar rechtvaardig is.

DE PERFECTE COACH

Op het vlak van persoonlijkheid, passie en people management zit het dus wel goed bij Luka Elsner. En dat moet ook wel als hoofdcoach van Standard. Maar een coach moet ook over adequate tactische expertise beschikken die strookt met de identiteit van de club. En ook dat zit wel snor bij Elsner. “Op tactisch vlak en in zijn manier van werken zie je dat het een slimme kerel is, duidelijk iemand wiens naam je onthoudt of even noteert”, verklaarde Matthias Leterme, algemeen directeur van KV Kortrijk destijds over zijn ex-coach.



Luka Elsner wil een grote beleving creëren in zijn team en hij streeft naar een snelle omschakeling na balverovering. Zijn tactische stijl is dan ook overwegend aanvallend te noemen, gebaseerd op veel diepgang. En die visie past wel bij het Standard-DNA. Bovendien houdt Elsner ook van een kolkend stadion met vurige supporters. “Ik hunker naar de dag dat het hier weer vol zit”, verklaarde hij in de periode dat de Belgische voetbalclubs nog geen volledige bezetting mochten faciliteren. Met volle tribunes en veel sfeer op Sclessin, wordt de Sloveen alvast op z’n wenken bediend.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Is Elsner de juiste keuze voor Standard?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

13
13
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

27
27
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

29
29
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

21
21
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

95
95
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

73
73
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

40
40
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

49
49
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

22
22
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

14
14
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

211
211
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

64
64
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

325
325
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

63
63
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

302
302
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

237
237
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws