Club Brugge loopt tegen nieuw beroep aan voor stadionplannen

1601 stemmen
Club Brugge loopt tegen nieuw beroep aan voor stadionplannen

Het werd al enkele keren vermeld dat er nog beroep kan worden aangetekend tegen het nieuwe stadion van Club Brugge, en dat is nu reeds al een feit. Leefbaar Sint-Andries maakt op zijn webstek immers bekend dat ze in beroep gaan tegen de vergunning die Blauw-Zwart krijgt voor aan de bouwwerken te beginnen.

Minister van Omgeving Zuhal Demir, die de omgevingsvergunning deze week heeft goedgekeurd, waarschuwde meteen. "Het is afwachten of er nog beroep wordt aangetekend.” Amper een dag later is het al van dat. En de omwonenden menen een sterk dossier te hebben waarmee ze de plannen van Club Brugge definitief naar de prullenmand willen verwijzen.

“We gaan door”, steekt Leefbaar Sint-Andries van wal. “De goedkeuring laat zien dat de commerciële belangen groter zijn dan de leefbaarheid in onze stad. Wij gunnen Club Brugge een nieuw stadion, maar op een geschikte locatie. Op deze locatie hoort geen stadion van deze omvang. Een nog groter stadion dan het huidige Jan Breydel is absolute waanzin”, zijn ze erg stellig.

Leefbaar Sint-Andries gaat dus verder in zijn verzet tegen de bouw van een nieuwe voetbaltempel, en laat weten dat ze tot het bot zullen gaan. “Er wordt ons geen andere mogelijkheid meer opengelaten dan de juridische beroepsprocedure.  Het gaat hier om een zéér sterk dossier, met volledig uitgewerkte en gemotiveerde elementen waarvan we redelijkerwijs mogen aannemen dat dit zal leiden tot de afwijzing van het voorgelegde MER.”

Echter wil men zeker benadrukken dat dit geen actie is tégen Club Brugge, maar een actie van het gezond verstand. “Uiteraard wensen wij Club Brugge van harte een nieuw en groter stadion toe, maar dan wel op de juiste locatie en niet in een woonkern.”







LEES OOK: 'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Zal het stadion er ooit komen op de huidige site?

Meest recent

Anderlecht voert opvallend pleidooi voor Cvetkovic

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

20
20
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

170
170
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

206
206
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

79
79
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

51
51
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

285
285
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

314
314
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

93
93
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

214
214
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

165
165
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

327
327
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

267
267
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

84
84
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

289
289
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

301
301
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

509
509
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

374
374
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

283
283
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

495
495
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

157
157
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

65
65
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

304
304
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

285
285
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

646
646
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

360
360

Meer sportnieuws