Club Brugge loopt tegen nieuw beroep aan voor stadionplannen

door
Club Brugge loopt tegen nieuw beroep aan voor stadionplannen

Het werd al enkele keren vermeld dat er nog beroep kan worden aangetekend tegen het nieuwe stadion van Club Brugge, en dat is nu reeds al een feit. Leefbaar Sint-Andries maakt op zijn webstek immers bekend dat ze in beroep gaan tegen de vergunning die Blauw-Zwart krijgt voor aan de bouwwerken te beginnen.

Minister van Omgeving Zuhal Demir, die de omgevingsvergunning deze week heeft goedgekeurd, waarschuwde meteen. "Het is afwachten of er nog beroep wordt aangetekend.” Amper een dag later is het al van dat. En de omwonenden menen een sterk dossier te hebben waarmee ze de plannen van Club Brugge definitief naar de prullenmand willen verwijzen.

“We gaan door”, steekt Leefbaar Sint-Andries van wal. “De goedkeuring laat zien dat de commerciële belangen groter zijn dan de leefbaarheid in onze stad. Wij gunnen Club Brugge een nieuw stadion, maar op een geschikte locatie. Op deze locatie hoort geen stadion van deze omvang. Een nog groter stadion dan het huidige Jan Breydel is absolute waanzin”, zijn ze erg stellig.

Leefbaar Sint-Andries gaat dus verder in zijn verzet tegen de bouw van een nieuwe voetbaltempel, en laat weten dat ze tot het bot zullen gaan. “Er wordt ons geen andere mogelijkheid meer opengelaten dan de juridische beroepsprocedure.  Het gaat hier om een zéér sterk dossier, met volledig uitgewerkte en gemotiveerde elementen waarvan we redelijkerwijs mogen aannemen dat dit zal leiden tot de afwijzing van het voorgelegde MER.”

Echter wil men zeker benadrukken dat dit geen actie is tégen Club Brugge, maar een actie van het gezond verstand. “Uiteraard wensen wij Club Brugge van harte een nieuw en groter stadion toe, maar dan wel op de juiste locatie en niet in een woonkern.”







LEES OOK: Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Zal het stadion er ooit komen op de huidige site?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

92
92
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

28
28
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

63
63
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

19
19
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

85
85
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

171
171
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

151
151
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

61
61
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

131
131
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

60
60
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

49
49
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

103
103
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

293
293
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

253
253
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

497
497
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

380
380
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1307
1307
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

696
696
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

252
252
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

181
181
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

390
390
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

176
176
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

347
347

Meer sportnieuws