Club Brugge loopt tegen nieuw beroep aan voor stadionplannen

door
Club Brugge loopt tegen nieuw beroep aan voor stadionplannen

Het werd al enkele keren vermeld dat er nog beroep kan worden aangetekend tegen het nieuwe stadion van Club Brugge, en dat is nu reeds al een feit. Leefbaar Sint-Andries maakt op zijn webstek immers bekend dat ze in beroep gaan tegen de vergunning die Blauw-Zwart krijgt voor aan de bouwwerken te beginnen.

Minister van Omgeving Zuhal Demir, die de omgevingsvergunning deze week heeft goedgekeurd, waarschuwde meteen. "Het is afwachten of er nog beroep wordt aangetekend.” Amper een dag later is het al van dat. En de omwonenden menen een sterk dossier te hebben waarmee ze de plannen van Club Brugge definitief naar de prullenmand willen verwijzen.

“We gaan door”, steekt Leefbaar Sint-Andries van wal. “De goedkeuring laat zien dat de commerciële belangen groter zijn dan de leefbaarheid in onze stad. Wij gunnen Club Brugge een nieuw stadion, maar op een geschikte locatie. Op deze locatie hoort geen stadion van deze omvang. Een nog groter stadion dan het huidige Jan Breydel is absolute waanzin”, zijn ze erg stellig.

Leefbaar Sint-Andries gaat dus verder in zijn verzet tegen de bouw van een nieuwe voetbaltempel, en laat weten dat ze tot het bot zullen gaan. “Er wordt ons geen andere mogelijkheid meer opengelaten dan de juridische beroepsprocedure.  Het gaat hier om een zéér sterk dossier, met volledig uitgewerkte en gemotiveerde elementen waarvan we redelijkerwijs mogen aannemen dat dit zal leiden tot de afwijzing van het voorgelegde MER.”

Echter wil men zeker benadrukken dat dit geen actie is tégen Club Brugge, maar een actie van het gezond verstand. “Uiteraard wensen wij Club Brugge van harte een nieuw en groter stadion toe, maar dan wel op de juiste locatie en niet in een woonkern.”







LEES OOK: Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

Zal het stadion er ooit komen op de huidige site?

Meest recent

'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

0
0
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

93
93
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

100
100
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

97
97
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

62
62
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

101
101
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

226
226
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

139
139
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

95
95
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

123
123
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

101
101
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

153
153
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

47
47
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

115
115
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

348
348
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

140
140
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

220
220
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

58
58
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

220
220
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

100
100
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

149
149
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

100
100
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

370
370

Meer sportnieuws