Vandenbempt over schandaal: "Degradatie van betrokken clubs zou kunnen"

door
Vandenbempt over schandaal:

Zojuist raakte bekend dat spijtoptant Dejan Veljkovic een akkoord bereikte met het Belgisch gerecht. De Serviër werd de voorbije weken meer dan vijftig keer ondervraagd, en opnieuw vielen er heel wat lijken uit de kast. De advocaat van Veljkovic, Kris Luyckx, belooft dan ook een nieuwe bom in het Belgisch voetbal.


Kris Luyckx gaf in een uitgebreid interview met Het Nieuwsblad tekst en uitleg bij de affaire rond zijn cliënt. Hij waarschuwde ook heel wat clubs voor een waar horrorscenario. "De KBVB wacht op de afronding van het onderzoek. Als het daarna consequent is, zullen er heel wat clubs moeten degraderen. Laat ons zeggen dat er dan volgend seizoen niet veel meer eersteklassers zullen zijn in België", aldus Luyckx.

Verder lijkt Luyckx ook wel te beseffen dat heel wat clubs andere 'troeven' zullen uitspelen. "Sommige clubs zullen wel verwijzen naar bestuursleden die nu niet meer actief zijn voor hen. Dat is hun recht. Maar als de KBVB de regels toepast, kunnen die clubs niet anders dan degraderen", luidt het harde besluit van de advocaat van Veljkovic.

UPDATE 05/10

Een dag na de ophefmakende woorden van Kris Luyckx heeft Peter Vandenbempt zijn licht laten schijnen op de zaak. De analist ziet het bij Sporza niet zo'n vaart lopen dat al de genoemde clubs zullen moeten degraderen, maar zegt wel dat het volgens een artikel het bondsreglement strikt genomen wel zou kunnen. De betrokken clubs in het schandaal kunnen dus (nog) niet op hun beide oren slapen en moeten bang afwachten. Volgens verschillende media gaat het om Lokeren, KV Mechelen, KRC Genk, Standard en Club Brugge

JOUW MENING TELT:
Zullen er clubs degraderen?

Meest recent

'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

33
33
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

95
95
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

94
94
WK Clubs: Messi opgelucht na sensationele fase, Atlético in nesten

In de Verenigde Staten wordt momenteel het gloednieuwe WK voor clubteams afgewerkt. In Groep A kon ...

30
30
'Vanden Borre duikt plots op bij Belgische eersteklasser'

Anthony Vanden Borre was de voorbije jaren wat van de radar verdwenen. Maar de 29-voudige Rode ...

155
155
'Club zet zich schrap: nieuwe transferontwikkeling Jashari'

Ardon Jashari werd afgelopen seizoen door zijn collega's verkozen tot beste speler in de Jupiler Pro ...

532
532
'City gaat compleet los: vijfde (!) zomeraanwinst binnen'

Manchester City start woensdag zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het Marokkaanse ...

87
87
Doelmannenklucht bij Anderlecht: Coosemans verraden?

Anderlecht leeft in een doelmannenklucht: Colin Coosemans schitterde afgelopen seizoen, maar ...

526
526
'Genk vreest vervelende clausule: exit steunpilaar dreigt'

Bij KRC Genk staat de voorbereiding op het komende seizoen alweer voor de deur. Aanstaande vrijdag ...

334
334
'Toptarget maakt zwaar offer voor droomtransfer Barça'

FC Barcelona was afgelopen seizoen de oppermachtige ploeg in Spanje en wil die suprematie in de ...

128
128
'Keepersdilemma bij Anderlecht: drie opties op tafel'

Bij de vernieuwing van de omkadering van de eerste ploeg, pakte RSC Anderlecht ook uit met de ...

321
321
'Miljoenenstrijd barst los: Tottenham klopt aan bij Club'

Voorlopig beleefde Club Brugge KV een redelijk rustige zomermercato, maar daar komt ongetwijfeld nog ...

723
723
'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

338
338
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

432
432
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

88
88
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

182
182
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

117
117
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

1094
1094
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

189
189
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

208
208
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

482
482
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

499
499
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

286
286
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

273
273
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

437
437

Meer sportnieuws