Opvallend plan Van Gaal met Lang: "Was bij Club ook"

door
Opvallend plan Van Gaal met Lang:

Noa Lang speelde een zwakke partij tegen RSC Anderlecht. Hij was meer met het Brusselse publiek bezig dan met voetballen. Daardoor speelde hij zichzelf uit de wedstrijd. Louis van Gaal merkte het ook op.

Lang provoceerde en Van Gaal wil dergelijk gedrag niet zien bij Nederland. "Dat moet hij niet bij mij doen", waarschuwde de Nederlandse bondscoach op zijn persconferentie. Van Gaal heeft ook een opvallende rol in gedachten voor de smaakmaker van Club Brugge.

Lang speelt bij Blauw-Zwart vanaf links, maar Van Gaal ziet voor hem een rol aan de rechterkant. Hij moet er de concurrentie aangaan met Steven Berghuis van Ajax. "Dat is één van de redenen dat ik hem geselecteerd heb." Nederland neemt het op tegen Gibraltar en Letland.

UPDATE 05/10

Louis Van Gaal wil Noa Lang straks dus gebruiken als rechtsbuiten, terwijl hij bij Club Brugge voornamelijk als linksbuiten of achter de spitsen wordt uitgespeeld. Geen immens groot verschil uiteraard, en Noa Lang ziet er dan ook geen problemen in. "Ik zeg altijd: Als je een goede voetballer bent, kun je op alle plekken uit de voeten. Ik denk dat ik ook vanaf de rechterkant goed ben. Toen ik begon bij Club, heb ik daar gespeeld. Bij Jong Oranje ook", klinkt het immers in De Telegraaf.

Vanaf maandag mag Lang proberen om Van Gaal te overtuigen om hem in de basis te zetten. Lang kijkt echter al verder. "Als ik twee keer heb gespeeld en mezelf van mijn beste kant heb laten zien, dan is het pas geslaagd. Daarmee bedoel ik beslissend zijn voor het elftal. Doe maar meteen twee doelpunten, dat zou mooi zijn."

LEES OOK: Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

Zal Lang een basisplaats veroveren?

Meest recent

KRC Genk zet énorme stap voorwaarts: "Uniek in Europa”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

5
5
‘Rode Duivels daveren: Mannaerts shortlist met topnaam’

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

62
62
'Barça pijnlijk de mist: deze eis aan Lewandowski op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

10
10
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

27
27
Transferbom: Messi en Haaland weldra ploegmaats?

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

47
47
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

43
43
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

38
38
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

203
203
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

224
224
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

49
49
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

186
186
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

299
299
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

391
391
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

708
708
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

124
124
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

520
520
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

705
705
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

289
289
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

191
191
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

75
75
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

182
182
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

78
78
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

97
97
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

273
273
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

710
710

Meer sportnieuws