Seraing duwt machteloos Essevee diep in degradatiemoeras

door
Seraing duwt machteloos Essevee diep in degradatiemoeras

De zorgen stapelen zich stilaan op voor Francky Dury en Zulte Waregem. Essevee verdedigde deze namiddag andermaal kinderlijk op het veld van Seraing en droop met een beschamende nederlaag terug af richting Waregem. Andermaal schreeuwden de supporters om het ontslag van hun lang dienende coach.

Seraing en Zulte Waregem waren al enkele speeldagen zonder zege en kampeerden maar net boven de degradatiezone. De promovendus begon prima aan het seizoen maar zakte de laatste weken weg in het klassement. Essevee wou vooral een nieuw seizoen degradatievoetbal vermijden. Opmerkelijk: Bossut kreeg een plaats onder de lat bij de bezoekers.
Fluks Seraing walst over hulpeloos Essevee
De bezoekers begonnen dominant maar moesten al binnen de eerste tien minuten een zware klap verwerken. Bernier werd in de zestien meter onderuit gehaald door Vigen en vanaf elf meter trof Mikautadze meteen raak: 1-0 via de Franse Georgiër. Zulte Waregem reageerde met een kans voor Doumbia maar die maaide volledig over de bal. De Metallos bleven levensgevaarlijk op de counter, halfweg de eerste periode vergat Mikautadze om oog in oog met Bossut al de 2-0 op het bord te zetten en ook Maziz liet oog in oog met de sterke bezoekende doelman een kans onbenut. Nog voor de rust was de dubbele voorsprong toch een feit toen Jallow een prima flankvoorzet in doel kopte. Op slag van rust kapte Mikautadze zich nog maar eens knap vrij in de zestien meter, zijn schot werd opnieuw knap gepakt door Bossut. Enkel de bezoekende doelman zorgde ervoor dat er halfweg nog sprake was van een match.

Mikautadze is opnieuw van goudwaarde voor zijn team.
Drama wordt nog groter voor Dury en co
Meteen na de pauze hing Zulte Waregem helemaal in de touwen: Maziz draaide Pletinckx helemaal dol en werkte ook nog eens keurig af in het dak van het doel: 3-0 en de vernedering werd steeds pijnlijker voor Dury en co. Ook nadien gaven de bezoekers niet thuis en Bernier en Mikautadze vergaten om de score nog hoger te laten oplopen. Vossen zorgde halfweg de tweede periode nog even voor hoop door de 3-1 knap in doel te deviëren maar die hoop werd even later teniet gedaan toen Mikautadze zijn tweede van de namiddag maakte: 4-1. In het slot van de wedstrijd kreeg een gefrustreerde Boya ook nog een terechte rode kaart, zo moest Essevee de kelk tot op de bodem ledigen. Op tien minuten van het einde vervolledigde Mikautadze zijn hattrick door aan de tweede paal ook de 5-1 in doel te verlengen. Seraing is duidelijk een ploeg om rekening mee te houden dit seizoen, voor Dury en co is het wonden likken.
Scoreverloop:
1-0 (8') Mikautadze (p), 2-0 (37') Jallow, 3-0 (48') Maziz, 3-1 (66') Vossen, 4-1 (71') Mikautadze
Bijzonderheid:
Boya (Zulte Waregem) krijgt een rode kaart (74').

LEES OOK: Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Is dit het einde van Dury als T1 bij Zulte Waregem?

Meest recent

'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

7
7
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

171
171
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

256
256
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

50
50
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

225
225
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

163
163
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

428
428
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

399
399
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

55
55
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

617
617
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

414
414
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

184
184
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

243
243
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

676
676
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

939
939
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

339
339
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

119
119
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

316
316
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

304
304
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

651
651
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

365
365
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

788
788
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

724
724
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

888
888
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

158
158

Meer sportnieuws