Standard baalt na immens pijnlijke blunder

366
Standard baalt na immens pijnlijke blunder

Vrijdagavond opende Hugo Cuypers al na vier minuten de score voor KV Mechelen. ’t Was een doelpunt met betekenis, want in de voorbije maanden wilde Standard hem dolgraag naar Sclessin halen. 


SYMBOLISCH

De kernwoorden van Standard zijn strijd, vuur en passie. ’t Was op deze manier dat de Rouches het nieuwe voetbalseizoen startten onder leiding van Mbaye Leye. De Senegalese coach zette vol in op mentaliteit en daarom heeft hij geen plaats in zijn ploeg voor vedetten zoals Mehdi Carcela en Maxime Lestienne. Leye wil nederige spelers, die bereid zijn om hun truitje kletsnat te maken voor Standard. Die zich dubbel plooien voor de club en haar fans.

Maar vrijdagavond was er alleen maar vuur en passie te merken bij de supporters van Standard. Scheidsrechter Nathan Verboomen moest de match tegen KV Mechelen twee keer stilleggen door incidenten met de bezoekende fans van Standard. Die waren niet tevreden met de inzet en de prestatie van hun ploeg en dat uitten ze door tennisballen op het veld te gooien. Na de rust betraden zelfs enkele fans het veld om zélf verhaal te halen bij de Standard-spelers.



In tegenstelling tot Standard was er bij KV Mechelen strijd en passie genoeg. Met Hugo Cuypers als één van de exponenten daarvan. Pijnlijk genoeg werd net hij in de voorbije maanden hardnekkig gelinkt aan een transfer naar Standard. Cuypers scoorde vrijdag bovendien ook het eerste doelpunt van de match tegen Standard. Nog pijnlijker voor de Rouches, dat hun ex-jeugdproduct onlangs twee keer probeerde terug te halen naar Sclessin.

2 POGINGEN

De eerste poging van Standard dateert van mei vorig jaar. De vlotscorende spits trok toen de aandacht van het Luikse clubbestuur, dat in hem de nieuwe aanvalsleider zag voor het huidige seizoen. Cuypers werd intensief opgevolgd door het scoutingsapparaat en vooral vicevoorzitter Michel Preud'homme zag een groot potentieel in hem. Standard legde vervolgens concrete contacten met Cuypers en zijn club Olympiakos, maar de vraagprijs van de Grieken viel te duur uit. Anderhalf miljoen euro betekent namelijk een enorm kapitaal voor een club in financiële moeilijkheden zoals Standard, hoewel Olympiakos wel bereid was om mee te werken aan een verkoop.



Na de eerste toenadering in mei 2020 volgde in januari 2021 een tweede poging van Standard om Hugo Cuypers naar de club te halen. De technische cel zocht opnieuw contact met de speler en Olympiakos, nadat Cuypers eerder werd uitgeleend aan het Franse Ajaccio. Dit keer betroffen de onderhandelingen geen permanente deal, maar wel een huurbeurt. Standard hield ook nog andere alternatieven achter de hand zoals Christoffer Nymar (Norrköping) en Joao Klauss (Hoffenheim). “Er is deze winter contact geweest, maar uiteindelijk is er geen concreet bod binnengekomen”, verklaarde Cuypers in die periode aan RTBF.

NEDERIGE KLASSE

“Ik zou liegen als ik zou zeggen dat een terugkeer naar Standard me geen plezier zou doen. Maar ik ga ook niet speculeren over een onzekere toekomst”, zei Hugo Cuypers toen. Maar uiteindelijk werd het niet Standard, maar wel KV Mechelen voor de spits. En Achter de Kazerne loopt het heel goed voor Cuypers, met nu al twee goals en vier assists. Scoren heeft ie altijd al gedaan met 29 goals in 52 wedstrijden voor GS Ergotolis, AC Ajaccio en Olympiakos Piraeus. Maar dit seizoen valt hij ook hard op met zijn grote arbeid en inzet. Cuypers is in de Jupiler Pro League namelijk de centrumspits met het meeste geslaagde intercepties en het hoogste aantal defensieve acties. Zowel in balbezit als balverlies staat hij niet stil en is hij aldus constant in beweging. Energiek en hongerig.



Zo’n type zou vandaag dus zeker niet misstaan bij Standard, dat dergelijke mentaliteit wel goed zou kunnen gebruiken. Net als de offensieve inbreng van Hugo Cuypers. De Rouches waagden reeds twee pogingen om hem terug binnen te halen, maar uiteindelijk kwam dat er dus niet van. “Er was concrete interesse, ja”, verklaarde Cuypers deze week nog aan La Dernière Heure, voor de match tegen Standard. En na de wedstrijd tegen de Rouches, waarin hij de openingstreffer scoorde, gooide Cuypers geen olie op het vuur. “Goh, dat ik scoor tegen mijn ex-club maakt me weinig uit. Ik ben gewoon blij dat ik kan bijdragen aan het team, dat maakt me erg gelukkig”, citeerde Het Laatste Nieuws. Nederig …

LEES OOK: KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Past Cuypers beter bij Standard?

Meest recent

'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

33
33
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

22
22
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

31
31
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

25
25
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

124
124
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

97
97
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

222
222
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

28
28
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

56
56
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

261
261
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

70
70
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

216
216
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

27
27
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

47
47
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

95
95
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

77
77
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

350
350
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

30
30
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

88
88
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

236
236
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

124
124
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

123
123
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

247
247
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

59
59
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

152
152

Meer sportnieuws