Standard baalt na immens pijnlijke blunder

366
Standard baalt na immens pijnlijke blunder

Vrijdagavond opende Hugo Cuypers al na vier minuten de score voor KV Mechelen. ’t Was een doelpunt met betekenis, want in de voorbije maanden wilde Standard hem dolgraag naar Sclessin halen. 


SYMBOLISCH

De kernwoorden van Standard zijn strijd, vuur en passie. ’t Was op deze manier dat de Rouches het nieuwe voetbalseizoen startten onder leiding van Mbaye Leye. De Senegalese coach zette vol in op mentaliteit en daarom heeft hij geen plaats in zijn ploeg voor vedetten zoals Mehdi Carcela en Maxime Lestienne. Leye wil nederige spelers, die bereid zijn om hun truitje kletsnat te maken voor Standard. Die zich dubbel plooien voor de club en haar fans.

Maar vrijdagavond was er alleen maar vuur en passie te merken bij de supporters van Standard. Scheidsrechter Nathan Verboomen moest de match tegen KV Mechelen twee keer stilleggen door incidenten met de bezoekende fans van Standard. Die waren niet tevreden met de inzet en de prestatie van hun ploeg en dat uitten ze door tennisballen op het veld te gooien. Na de rust betraden zelfs enkele fans het veld om zélf verhaal te halen bij de Standard-spelers.



In tegenstelling tot Standard was er bij KV Mechelen strijd en passie genoeg. Met Hugo Cuypers als één van de exponenten daarvan. Pijnlijk genoeg werd net hij in de voorbije maanden hardnekkig gelinkt aan een transfer naar Standard. Cuypers scoorde vrijdag bovendien ook het eerste doelpunt van de match tegen Standard. Nog pijnlijker voor de Rouches, dat hun ex-jeugdproduct onlangs twee keer probeerde terug te halen naar Sclessin.

2 POGINGEN

De eerste poging van Standard dateert van mei vorig jaar. De vlotscorende spits trok toen de aandacht van het Luikse clubbestuur, dat in hem de nieuwe aanvalsleider zag voor het huidige seizoen. Cuypers werd intensief opgevolgd door het scoutingsapparaat en vooral vicevoorzitter Michel Preud'homme zag een groot potentieel in hem. Standard legde vervolgens concrete contacten met Cuypers en zijn club Olympiakos, maar de vraagprijs van de Grieken viel te duur uit. Anderhalf miljoen euro betekent namelijk een enorm kapitaal voor een club in financiële moeilijkheden zoals Standard, hoewel Olympiakos wel bereid was om mee te werken aan een verkoop.



Na de eerste toenadering in mei 2020 volgde in januari 2021 een tweede poging van Standard om Hugo Cuypers naar de club te halen. De technische cel zocht opnieuw contact met de speler en Olympiakos, nadat Cuypers eerder werd uitgeleend aan het Franse Ajaccio. Dit keer betroffen de onderhandelingen geen permanente deal, maar wel een huurbeurt. Standard hield ook nog andere alternatieven achter de hand zoals Christoffer Nymar (Norrköping) en Joao Klauss (Hoffenheim). “Er is deze winter contact geweest, maar uiteindelijk is er geen concreet bod binnengekomen”, verklaarde Cuypers in die periode aan RTBF.

NEDERIGE KLASSE

“Ik zou liegen als ik zou zeggen dat een terugkeer naar Standard me geen plezier zou doen. Maar ik ga ook niet speculeren over een onzekere toekomst”, zei Hugo Cuypers toen. Maar uiteindelijk werd het niet Standard, maar wel KV Mechelen voor de spits. En Achter de Kazerne loopt het heel goed voor Cuypers, met nu al twee goals en vier assists. Scoren heeft ie altijd al gedaan met 29 goals in 52 wedstrijden voor GS Ergotolis, AC Ajaccio en Olympiakos Piraeus. Maar dit seizoen valt hij ook hard op met zijn grote arbeid en inzet. Cuypers is in de Jupiler Pro League namelijk de centrumspits met het meeste geslaagde intercepties en het hoogste aantal defensieve acties. Zowel in balbezit als balverlies staat hij niet stil en is hij aldus constant in beweging. Energiek en hongerig.



Zo’n type zou vandaag dus zeker niet misstaan bij Standard, dat dergelijke mentaliteit wel goed zou kunnen gebruiken. Net als de offensieve inbreng van Hugo Cuypers. De Rouches waagden reeds twee pogingen om hem terug binnen te halen, maar uiteindelijk kwam dat er dus niet van. “Er was concrete interesse, ja”, verklaarde Cuypers deze week nog aan La Dernière Heure, voor de match tegen Standard. En na de wedstrijd tegen de Rouches, waarin hij de openingstreffer scoorde, gooide Cuypers geen olie op het vuur. “Goh, dat ik scoor tegen mijn ex-club maakt me weinig uit. Ik ben gewoon blij dat ik kan bijdragen aan het team, dat maakt me erg gelukkig”, citeerde Het Laatste Nieuws. Nederig …

LEES OOK: JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

🚀

Past Cuypers beter bij Standard?

Meest recent

Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

7
7
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

12
12
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

154
154
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

65
65
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

293
293
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

98
98
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

124
124
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

163
163
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

99
99
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

385
385
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

136
136
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

50
50
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

643
643
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

250
250
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

395
395
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

424
424
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

618
618
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

192
192
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

112
112
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

262
262
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

506
506
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

904
904
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

832
832
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

1014
1014
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

832
832

Meer sportnieuws