Standard baalt na immens pijnlijke blunder

366
Standard baalt na immens pijnlijke blunder

Vrijdagavond opende Hugo Cuypers al na vier minuten de score voor KV Mechelen. ’t Was een doelpunt met betekenis, want in de voorbije maanden wilde Standard hem dolgraag naar Sclessin halen. 


SYMBOLISCH

De kernwoorden van Standard zijn strijd, vuur en passie. ’t Was op deze manier dat de Rouches het nieuwe voetbalseizoen startten onder leiding van Mbaye Leye. De Senegalese coach zette vol in op mentaliteit en daarom heeft hij geen plaats in zijn ploeg voor vedetten zoals Mehdi Carcela en Maxime Lestienne. Leye wil nederige spelers, die bereid zijn om hun truitje kletsnat te maken voor Standard. Die zich dubbel plooien voor de club en haar fans.

Maar vrijdagavond was er alleen maar vuur en passie te merken bij de supporters van Standard. Scheidsrechter Nathan Verboomen moest de match tegen KV Mechelen twee keer stilleggen door incidenten met de bezoekende fans van Standard. Die waren niet tevreden met de inzet en de prestatie van hun ploeg en dat uitten ze door tennisballen op het veld te gooien. Na de rust betraden zelfs enkele fans het veld om zélf verhaal te halen bij de Standard-spelers.



In tegenstelling tot Standard was er bij KV Mechelen strijd en passie genoeg. Met Hugo Cuypers als één van de exponenten daarvan. Pijnlijk genoeg werd net hij in de voorbije maanden hardnekkig gelinkt aan een transfer naar Standard. Cuypers scoorde vrijdag bovendien ook het eerste doelpunt van de match tegen Standard. Nog pijnlijker voor de Rouches, dat hun ex-jeugdproduct onlangs twee keer probeerde terug te halen naar Sclessin.

2 POGINGEN

De eerste poging van Standard dateert van mei vorig jaar. De vlotscorende spits trok toen de aandacht van het Luikse clubbestuur, dat in hem de nieuwe aanvalsleider zag voor het huidige seizoen. Cuypers werd intensief opgevolgd door het scoutingsapparaat en vooral vicevoorzitter Michel Preud'homme zag een groot potentieel in hem. Standard legde vervolgens concrete contacten met Cuypers en zijn club Olympiakos, maar de vraagprijs van de Grieken viel te duur uit. Anderhalf miljoen euro betekent namelijk een enorm kapitaal voor een club in financiële moeilijkheden zoals Standard, hoewel Olympiakos wel bereid was om mee te werken aan een verkoop.



Na de eerste toenadering in mei 2020 volgde in januari 2021 een tweede poging van Standard om Hugo Cuypers naar de club te halen. De technische cel zocht opnieuw contact met de speler en Olympiakos, nadat Cuypers eerder werd uitgeleend aan het Franse Ajaccio. Dit keer betroffen de onderhandelingen geen permanente deal, maar wel een huurbeurt. Standard hield ook nog andere alternatieven achter de hand zoals Christoffer Nymar (Norrköping) en Joao Klauss (Hoffenheim). “Er is deze winter contact geweest, maar uiteindelijk is er geen concreet bod binnengekomen”, verklaarde Cuypers in die periode aan RTBF.

NEDERIGE KLASSE

“Ik zou liegen als ik zou zeggen dat een terugkeer naar Standard me geen plezier zou doen. Maar ik ga ook niet speculeren over een onzekere toekomst”, zei Hugo Cuypers toen. Maar uiteindelijk werd het niet Standard, maar wel KV Mechelen voor de spits. En Achter de Kazerne loopt het heel goed voor Cuypers, met nu al twee goals en vier assists. Scoren heeft ie altijd al gedaan met 29 goals in 52 wedstrijden voor GS Ergotolis, AC Ajaccio en Olympiakos Piraeus. Maar dit seizoen valt hij ook hard op met zijn grote arbeid en inzet. Cuypers is in de Jupiler Pro League namelijk de centrumspits met het meeste geslaagde intercepties en het hoogste aantal defensieve acties. Zowel in balbezit als balverlies staat hij niet stil en is hij aldus constant in beweging. Energiek en hongerig.



Zo’n type zou vandaag dus zeker niet misstaan bij Standard, dat dergelijke mentaliteit wel goed zou kunnen gebruiken. Net als de offensieve inbreng van Hugo Cuypers. De Rouches waagden reeds twee pogingen om hem terug binnen te halen, maar uiteindelijk kwam dat er dus niet van. “Er was concrete interesse, ja”, verklaarde Cuypers deze week nog aan La Dernière Heure, voor de match tegen Standard. En na de wedstrijd tegen de Rouches, waarin hij de openingstreffer scoorde, gooide Cuypers geen olie op het vuur. “Goh, dat ik scoor tegen mijn ex-club maakt me weinig uit. Ik ben gewoon blij dat ik kan bijdragen aan het team, dat maakt me erg gelukkig”, citeerde Het Laatste Nieuws. Nederig …

LEES OOK: Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Past Cuypers beter bij Standard?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

88
88
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

41
41
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

50
50
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

32
32
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

72
72
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

173
173
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

46
46
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

140
140
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

50
50
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

290
290
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

55
55
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

235
235
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

173
173
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

437
437
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

24
24
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

324
324
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

392
392
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

343
343
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

435
435
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

219
219
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

388
388
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

403
403
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

387
387
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

233
233
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

708
708

Meer sportnieuws