Standard baalt na immens pijnlijke blunder

366 stemmen
Standard baalt na immens pijnlijke blunder

Vrijdagavond opende Hugo Cuypers al na vier minuten de score voor KV Mechelen. ’t Was een doelpunt met betekenis, want in de voorbije maanden wilde Standard hem dolgraag naar Sclessin halen. 


SYMBOLISCH

De kernwoorden van Standard zijn strijd, vuur en passie. ’t Was op deze manier dat de Rouches het nieuwe voetbalseizoen startten onder leiding van Mbaye Leye. De Senegalese coach zette vol in op mentaliteit en daarom heeft hij geen plaats in zijn ploeg voor vedetten zoals Mehdi Carcela en Maxime Lestienne. Leye wil nederige spelers, die bereid zijn om hun truitje kletsnat te maken voor Standard. Die zich dubbel plooien voor de club en haar fans.

Maar vrijdagavond was er alleen maar vuur en passie te merken bij de supporters van Standard. Scheidsrechter Nathan Verboomen moest de match tegen KV Mechelen twee keer stilleggen door incidenten met de bezoekende fans van Standard. Die waren niet tevreden met de inzet en de prestatie van hun ploeg en dat uitten ze door tennisballen op het veld te gooien. Na de rust betraden zelfs enkele fans het veld om zélf verhaal te halen bij de Standard-spelers.



In tegenstelling tot Standard was er bij KV Mechelen strijd en passie genoeg. Met Hugo Cuypers als één van de exponenten daarvan. Pijnlijk genoeg werd net hij in de voorbije maanden hardnekkig gelinkt aan een transfer naar Standard. Cuypers scoorde vrijdag bovendien ook het eerste doelpunt van de match tegen Standard. Nog pijnlijker voor de Rouches, dat hun ex-jeugdproduct onlangs twee keer probeerde terug te halen naar Sclessin.

2 POGINGEN

De eerste poging van Standard dateert van mei vorig jaar. De vlotscorende spits trok toen de aandacht van het Luikse clubbestuur, dat in hem de nieuwe aanvalsleider zag voor het huidige seizoen. Cuypers werd intensief opgevolgd door het scoutingsapparaat en vooral vicevoorzitter Michel Preud'homme zag een groot potentieel in hem. Standard legde vervolgens concrete contacten met Cuypers en zijn club Olympiakos, maar de vraagprijs van de Grieken viel te duur uit. Anderhalf miljoen euro betekent namelijk een enorm kapitaal voor een club in financiële moeilijkheden zoals Standard, hoewel Olympiakos wel bereid was om mee te werken aan een verkoop.



Na de eerste toenadering in mei 2020 volgde in januari 2021 een tweede poging van Standard om Hugo Cuypers naar de club te halen. De technische cel zocht opnieuw contact met de speler en Olympiakos, nadat Cuypers eerder werd uitgeleend aan het Franse Ajaccio. Dit keer betroffen de onderhandelingen geen permanente deal, maar wel een huurbeurt. Standard hield ook nog andere alternatieven achter de hand zoals Christoffer Nymar (Norrköping) en Joao Klauss (Hoffenheim). “Er is deze winter contact geweest, maar uiteindelijk is er geen concreet bod binnengekomen”, verklaarde Cuypers in die periode aan RTBF.

NEDERIGE KLASSE

“Ik zou liegen als ik zou zeggen dat een terugkeer naar Standard me geen plezier zou doen. Maar ik ga ook niet speculeren over een onzekere toekomst”, zei Hugo Cuypers toen. Maar uiteindelijk werd het niet Standard, maar wel KV Mechelen voor de spits. En Achter de Kazerne loopt het heel goed voor Cuypers, met nu al twee goals en vier assists. Scoren heeft ie altijd al gedaan met 29 goals in 52 wedstrijden voor GS Ergotolis, AC Ajaccio en Olympiakos Piraeus. Maar dit seizoen valt hij ook hard op met zijn grote arbeid en inzet. Cuypers is in de Jupiler Pro League namelijk de centrumspits met het meeste geslaagde intercepties en het hoogste aantal defensieve acties. Zowel in balbezit als balverlies staat hij niet stil en is hij aldus constant in beweging. Energiek en hongerig.



Zo’n type zou vandaag dus zeker niet misstaan bij Standard, dat dergelijke mentaliteit wel goed zou kunnen gebruiken. Net als de offensieve inbreng van Hugo Cuypers. De Rouches waagden reeds twee pogingen om hem terug binnen te halen, maar uiteindelijk kwam dat er dus niet van. “Er was concrete interesse, ja”, verklaarde Cuypers deze week nog aan La Dernière Heure, voor de match tegen Standard. En na de wedstrijd tegen de Rouches, waarin hij de openingstreffer scoorde, gooide Cuypers geen olie op het vuur. “Goh, dat ik scoor tegen mijn ex-club maakt me weinig uit. Ik ben gewoon blij dat ik kan bijdragen aan het team, dat maakt me erg gelukkig”, citeerde Het Laatste Nieuws. Nederig …

LEES OOK: Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'
303

Past Cuypers beter bij Standard?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

57
57
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

20
20
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

39
39
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

63
63
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

37
37
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

201
201
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

280
280
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

23
23
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

60
60
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

152
152
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

66
66
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

116
116
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

86
86
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

451
451
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

210
210
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

336
336
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

203
203
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

254
254
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

68
68
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

298
298
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

174
174
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

576
576
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

129
129
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

118
118
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

464
464
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

145
145

Meer sportnieuws