Standard baalt na immens pijnlijke blunder

door
Standard baalt na immens pijnlijke blunder

Vrijdagavond opende Hugo Cuypers al na vier minuten de score voor KV Mechelen. ’t Was een doelpunt met betekenis, want in de voorbije maanden wilde Standard hem dolgraag naar Sclessin halen. 


SYMBOLISCH

De kernwoorden van Standard zijn strijd, vuur en passie. ’t Was op deze manier dat de Rouches het nieuwe voetbalseizoen startten onder leiding van Mbaye Leye. De Senegalese coach zette vol in op mentaliteit en daarom heeft hij geen plaats in zijn ploeg voor vedetten zoals Mehdi Carcela en Maxime Lestienne. Leye wil nederige spelers, die bereid zijn om hun truitje kletsnat te maken voor Standard. Die zich dubbel plooien voor de club en haar fans.

Maar vrijdagavond was er alleen maar vuur en passie te merken bij de supporters van Standard. Scheidsrechter Nathan Verboomen moest de match tegen KV Mechelen twee keer stilleggen door incidenten met de bezoekende fans van Standard. Die waren niet tevreden met de inzet en de prestatie van hun ploeg en dat uitten ze door tennisballen op het veld te gooien. Na de rust betraden zelfs enkele fans het veld om zélf verhaal te halen bij de Standard-spelers.



In tegenstelling tot Standard was er bij KV Mechelen strijd en passie genoeg. Met Hugo Cuypers als één van de exponenten daarvan. Pijnlijk genoeg werd net hij in de voorbije maanden hardnekkig gelinkt aan een transfer naar Standard. Cuypers scoorde vrijdag bovendien ook het eerste doelpunt van de match tegen Standard. Nog pijnlijker voor de Rouches, dat hun ex-jeugdproduct onlangs twee keer probeerde terug te halen naar Sclessin.

2 POGINGEN

De eerste poging van Standard dateert van mei vorig jaar. De vlotscorende spits trok toen de aandacht van het Luikse clubbestuur, dat in hem de nieuwe aanvalsleider zag voor het huidige seizoen. Cuypers werd intensief opgevolgd door het scoutingsapparaat en vooral vicevoorzitter Michel Preud'homme zag een groot potentieel in hem. Standard legde vervolgens concrete contacten met Cuypers en zijn club Olympiakos, maar de vraagprijs van de Grieken viel te duur uit. Anderhalf miljoen euro betekent namelijk een enorm kapitaal voor een club in financiële moeilijkheden zoals Standard, hoewel Olympiakos wel bereid was om mee te werken aan een verkoop.



Na de eerste toenadering in mei 2020 volgde in januari 2021 een tweede poging van Standard om Hugo Cuypers naar de club te halen. De technische cel zocht opnieuw contact met de speler en Olympiakos, nadat Cuypers eerder werd uitgeleend aan het Franse Ajaccio. Dit keer betroffen de onderhandelingen geen permanente deal, maar wel een huurbeurt. Standard hield ook nog andere alternatieven achter de hand zoals Christoffer Nymar (Norrköping) en Joao Klauss (Hoffenheim). “Er is deze winter contact geweest, maar uiteindelijk is er geen concreet bod binnengekomen”, verklaarde Cuypers in die periode aan RTBF.

NEDERIGE KLASSE

“Ik zou liegen als ik zou zeggen dat een terugkeer naar Standard me geen plezier zou doen. Maar ik ga ook niet speculeren over een onzekere toekomst”, zei Hugo Cuypers toen. Maar uiteindelijk werd het niet Standard, maar wel KV Mechelen voor de spits. En Achter de Kazerne loopt het heel goed voor Cuypers, met nu al twee goals en vier assists. Scoren heeft ie altijd al gedaan met 29 goals in 52 wedstrijden voor GS Ergotolis, AC Ajaccio en Olympiakos Piraeus. Maar dit seizoen valt hij ook hard op met zijn grote arbeid en inzet. Cuypers is in de Jupiler Pro League namelijk de centrumspits met het meeste geslaagde intercepties en het hoogste aantal defensieve acties. Zowel in balbezit als balverlies staat hij niet stil en is hij aldus constant in beweging. Energiek en hongerig.



Zo’n type zou vandaag dus zeker niet misstaan bij Standard, dat dergelijke mentaliteit wel goed zou kunnen gebruiken. Net als de offensieve inbreng van Hugo Cuypers. De Rouches waagden reeds twee pogingen om hem terug binnen te halen, maar uiteindelijk kwam dat er dus niet van. “Er was concrete interesse, ja”, verklaarde Cuypers deze week nog aan La Dernière Heure, voor de match tegen Standard. En na de wedstrijd tegen de Rouches, waarin hij de openingstreffer scoorde, gooide Cuypers geen olie op het vuur. “Goh, dat ik scoor tegen mijn ex-club maakt me weinig uit. Ik ben gewoon blij dat ik kan bijdragen aan het team, dat maakt me erg gelukkig”, citeerde Het Laatste Nieuws. Nederig …

LEES OOK: KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

Past Cuypers beter bij Standard?

Meest recent

Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

6
6
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

207
207
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

35
35
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

21
21
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

192
192
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

122
122
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

116
116
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

345
345
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

489
489
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

38
38
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

311
311
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

116
116
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1121
1121
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

53
53
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

108
108
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

190
190
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

37
37
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

201
201
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

140
140
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

262
262
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

207
207
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

86
86
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

34
34
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

305
305
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

379
379

Meer sportnieuws