'Martinez overweegt verrassing in selectie Nations League'

520 stemmen
'Martinez overweegt verrassing in selectie Nations League'

Volgende week is het zover, dan krijgen de Rode Duivels een nieuwe kans op het behalen van een internationale prijs. In de Final Four van de Nations League zullen ze dan wel eerst moeten afrekenen met wereldkampioen Frankrijk. Vrijdagmiddag maakt bondscoach Roberto Martinez zijn selectie bekend.


De Spanjaard zal zich dit keer wel moeten beperken tot slechts 23 spelers. Wat de doelmannen betreft keert Simon Mignolet normaal gezien terug in de groep, ook Koen Casteels en uiteraard Thibaut Courtois zijn normaal gezien zeker van hun plek. In de defensie lijkt Jan Vertonghen dan weer de enige echte zekerheid. Ook Thomas Vermaelen is er normaal gezien bij als hij de toestemming krijgt om van Japan af te reizen. Maar voorts zijn er achterin vooral vraagtekens.

Jason Denayer, Toby Alderweireld én Dedryck Boyata kregen de voorbije weken af te rekenen met allerlei kwaaltjes en kwetsuren. Afwachten wie van dit trio topfit geraakt. Zinho Vanheusden en Brandon Mechele zijn dan weer bankzitter geworden bij respectievelijk Genoa en Club Brugge. La Dernière Heure sluit een verrassing in de vorm van Sebastiaan Bornauw dan ook niet uit. De verdediger van Wolfsburg was eerder deze week nog titularis in het Champions League-duel tegen FC Sevilla.

Voorin lijkt de partij nog te vroeg te komen voor Jérémy Doku, die nog maar pas de trainingen terug hervat heeft. Dries Mertens kampt dan weer met een gebrek aan ritme. Mogelijk kan Charles De Ketelaere hiervan profiteren. Romelu Lukaku, Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Alexis Saelemaekers, Yannick Carrasco, Leandro Trossard en Hans Vanaken zijn volgens LDH zeker van hun plek.

LEES OOK: Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Wie verdient een selectie momenteel het meest?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

207
207
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

211
211
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

67
67
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

59
59
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

506
506
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

263
263
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

119
119
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

119
119
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

122
122
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

99
99
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

283
283
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

116
116
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

408
408
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

101
101
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

37
37
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

139
139
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

565
565
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

207
207
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

71
71
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

362
362
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

274
274
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

141
141
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

198
198
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

535
535

Meer sportnieuws