'Martinez overweegt verrassing in selectie Nations League'

520 stemmen
'Martinez overweegt verrassing in selectie Nations League'

Volgende week is het zover, dan krijgen de Rode Duivels een nieuwe kans op het behalen van een internationale prijs. In de Final Four van de Nations League zullen ze dan wel eerst moeten afrekenen met wereldkampioen Frankrijk. Vrijdagmiddag maakt bondscoach Roberto Martinez zijn selectie bekend.


De Spanjaard zal zich dit keer wel moeten beperken tot slechts 23 spelers. Wat de doelmannen betreft keert Simon Mignolet normaal gezien terug in de groep, ook Koen Casteels en uiteraard Thibaut Courtois zijn normaal gezien zeker van hun plek. In de defensie lijkt Jan Vertonghen dan weer de enige echte zekerheid. Ook Thomas Vermaelen is er normaal gezien bij als hij de toestemming krijgt om van Japan af te reizen. Maar voorts zijn er achterin vooral vraagtekens.

Jason Denayer, Toby Alderweireld én Dedryck Boyata kregen de voorbije weken af te rekenen met allerlei kwaaltjes en kwetsuren. Afwachten wie van dit trio topfit geraakt. Zinho Vanheusden en Brandon Mechele zijn dan weer bankzitter geworden bij respectievelijk Genoa en Club Brugge. La Dernière Heure sluit een verrassing in de vorm van Sebastiaan Bornauw dan ook niet uit. De verdediger van Wolfsburg was eerder deze week nog titularis in het Champions League-duel tegen FC Sevilla.

Voorin lijkt de partij nog te vroeg te komen voor Jérémy Doku, die nog maar pas de trainingen terug hervat heeft. Dries Mertens kampt dan weer met een gebrek aan ritme. Mogelijk kan Charles De Ketelaere hiervan profiteren. Romelu Lukaku, Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Alexis Saelemaekers, Yannick Carrasco, Leandro Trossard en Hans Vanaken zijn volgens LDH zeker van hun plek.

LEES OOK: Garcia gooit tactisch plannetje nu al op tafel

Wie verdient een selectie momenteel het meest?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Garcia gooit tactisch plannetje nu al op tafel

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

1
1
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

70
70
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

23
23
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

157
157
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

30
30
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

259
259
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

95
95
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

236
236
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

95
95
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

164
164
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

175
175
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

88
88
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

37
37
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

96
96
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

249
249
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

686
686
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

177
177
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

230
230
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

158
158
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

120
120
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

213
213
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1098
1098
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

155
155
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

330
330

Meer sportnieuws