CL: Nieuwe afgang Barcelona, Juventus muilkorft Lukaku

326 stemmen
CL: Nieuwe afgang Barcelona, Juventus muilkorft Lukaku

De tweede speeldag van de Champions League heeft ook woensdagavond weer enkele opvallende resultaten opgeleverd. Zo zit FC Barcelona in diepe problemen: de Catalanen verloren nu ook op het veld van SL Benfica (3-0). Verder trok Juventus aan het langste einde in de topper tegen Chelsea (1-0) en leidde Cristiano Ronaldo zijn Manchester United in extremis naar de zege tegen Villarreal (2-1).


GROEP E: Barça op rand van uitschakeling
Barcelona verloor eerder al van Bayern München en nu toonde dus ook Benfica zich een maatje te groot. Basisspeler Vertonghen zag hoe Nuñez de Portugezen al na drie minuten op voorsprong zette. Barça probeerde vervolgens de bakens te verzetten, maar onder meer Luuk de Jong liet enkele goede kansen liggen. Na de pauze maakte Silva er zelfs 2-0 van en toen Dest een penalty veroorzaakte, tekende Nuñez ook nog eens voor de 3-0. De rode kaart voor Garcia was uiteindelijk de ultieme doodsteek.

Coach Koeman lijkt daardoor meer dan ooit op weg naar de uitgang op Camp Nou. In de andere wedstrijd van Groep E, etaleerde Bayern nogmaals zijn suprematie. Zo ging Dynamo Kiev kansloos voor de bijl: 5-0. Lewandowski pikte opnieuw twee doelpuntjes mee.

GROEP F: Ronaldo bekroont recordmatch
In Groep F kon Man United een start met 1 op 6 maar nipt voorkomen. Tegen Villarreal leek lange tijd een puntendeling in de maak. Maar dat was buiten Ronaldo gerekend. De verder onzichtbare Portugees tekende in de absolute slotseconden van de extra tijd voor de 2-1. Het was overigens zijn 178ste match in de CL, waarmee hij alleen recordhouder wordt. Atalanta, dat eerder op de avond van Young Boys won, staat voorlopig aan de leiding in deze groep.

Groep G: Salzburg verrassende leider
In de op papier minst aantrekkelijke groep is Salzburg voorlopig de verrassende leider. De Oostenrijkers haalden het woensdag met 2-1 van de Franse kampioen Lille OSC en pakken zo 4 op 6. Wolfsburg en Sevilla hielden het dan weer op een gelijkspel (1-1) en tellen nu elk twee punten. Er kan dus nog heel veel gebeuren in deze poule.

GROEP H: Tactiek Juventus loont
Juve-Chelsea was op papier de mooiste affiche van de avond, maar enkel de liefhebbers van tactiek kwamen echt aan hun trekken. De Italianen hielden de linies goed gesloten en de Engelsen vonden niet meteen een antwoord. Uiteindelijk was het Chiesa die vlak voor rust het enige doelpunt scoorde. Lukaku werd vakkundig uit de match gehouden en speelde een bleke partij. Juve is ook alleen leider met 6 op 6. Eerder op de avond had Zenit al gewonnen van kneusje Malmö.

Alle uitslagen van woensdagavond:

LEES OOK: 'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Denkt u dat Barça de volgende ronde haalt?

Meest recent

KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

10
10
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

72
72
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

39
39
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

202
202
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

252
252
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

282
282
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

640
640
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

140
140
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

205
205
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

291
291
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

42
42
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

506
506
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

187
187
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

161
161
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

57
57
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

89
89
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

67
67
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

446
446
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

259
259
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

586
586
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

183
183
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

124
124
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

145
145
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

167
167
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

223
223

Meer sportnieuws