CL: Nieuwe afgang Barcelona, Juventus muilkorft Lukaku

326 stemmen
CL: Nieuwe afgang Barcelona, Juventus muilkorft Lukaku

De tweede speeldag van de Champions League heeft ook woensdagavond weer enkele opvallende resultaten opgeleverd. Zo zit FC Barcelona in diepe problemen: de Catalanen verloren nu ook op het veld van SL Benfica (3-0). Verder trok Juventus aan het langste einde in de topper tegen Chelsea (1-0) en leidde Cristiano Ronaldo zijn Manchester United in extremis naar de zege tegen Villarreal (2-1).


GROEP E: Barça op rand van uitschakeling
Barcelona verloor eerder al van Bayern München en nu toonde dus ook Benfica zich een maatje te groot. Basisspeler Vertonghen zag hoe Nuñez de Portugezen al na drie minuten op voorsprong zette. Barça probeerde vervolgens de bakens te verzetten, maar onder meer Luuk de Jong liet enkele goede kansen liggen. Na de pauze maakte Silva er zelfs 2-0 van en toen Dest een penalty veroorzaakte, tekende Nuñez ook nog eens voor de 3-0. De rode kaart voor Garcia was uiteindelijk de ultieme doodsteek.

Coach Koeman lijkt daardoor meer dan ooit op weg naar de uitgang op Camp Nou. In de andere wedstrijd van Groep E, etaleerde Bayern nogmaals zijn suprematie. Zo ging Dynamo Kiev kansloos voor de bijl: 5-0. Lewandowski pikte opnieuw twee doelpuntjes mee.

GROEP F: Ronaldo bekroont recordmatch
In Groep F kon Man United een start met 1 op 6 maar nipt voorkomen. Tegen Villarreal leek lange tijd een puntendeling in de maak. Maar dat was buiten Ronaldo gerekend. De verder onzichtbare Portugees tekende in de absolute slotseconden van de extra tijd voor de 2-1. Het was overigens zijn 178ste match in de CL, waarmee hij alleen recordhouder wordt. Atalanta, dat eerder op de avond van Young Boys won, staat voorlopig aan de leiding in deze groep.

Groep G: Salzburg verrassende leider
In de op papier minst aantrekkelijke groep is Salzburg voorlopig de verrassende leider. De Oostenrijkers haalden het woensdag met 2-1 van de Franse kampioen Lille OSC en pakken zo 4 op 6. Wolfsburg en Sevilla hielden het dan weer op een gelijkspel (1-1) en tellen nu elk twee punten. Er kan dus nog heel veel gebeuren in deze poule.

GROEP H: Tactiek Juventus loont
Juve-Chelsea was op papier de mooiste affiche van de avond, maar enkel de liefhebbers van tactiek kwamen echt aan hun trekken. De Italianen hielden de linies goed gesloten en de Engelsen vonden niet meteen een antwoord. Uiteindelijk was het Chiesa die vlak voor rust het enige doelpunt scoorde. Lukaku werd vakkundig uit de match gehouden en speelde een bleke partij. Juve is ook alleen leider met 6 op 6. Eerder op de avond had Zenit al gewonnen van kneusje Malmö.

Alle uitslagen van woensdagavond:

LEES OOK: 'Alonso meldt zich met Chelsea-miljoenen bij Club Brugge'

Denkt u dat Barça de volgende ronde haalt?

Meest recent

Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

30
30
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

14
14
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

85
85
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

507
507
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

83
83
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

74
74
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

34
34
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

97
97
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

123
123
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

118
118
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

854
854
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

396
396
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

122
122
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

853
853
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

421
421
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

496
496
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

460
460
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

137
137
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

522
522
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

122
122
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

38
38
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

284
284
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

267
267
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

267
267
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

714
714

Meer sportnieuws