CL: Nieuwe afgang Barcelona, Juventus muilkorft Lukaku

326 stemmen
CL: Nieuwe afgang Barcelona, Juventus muilkorft Lukaku

De tweede speeldag van de Champions League heeft ook woensdagavond weer enkele opvallende resultaten opgeleverd. Zo zit FC Barcelona in diepe problemen: de Catalanen verloren nu ook op het veld van SL Benfica (3-0). Verder trok Juventus aan het langste einde in de topper tegen Chelsea (1-0) en leidde Cristiano Ronaldo zijn Manchester United in extremis naar de zege tegen Villarreal (2-1).


GROEP E: Barça op rand van uitschakeling
Barcelona verloor eerder al van Bayern München en nu toonde dus ook Benfica zich een maatje te groot. Basisspeler Vertonghen zag hoe Nuñez de Portugezen al na drie minuten op voorsprong zette. Barça probeerde vervolgens de bakens te verzetten, maar onder meer Luuk de Jong liet enkele goede kansen liggen. Na de pauze maakte Silva er zelfs 2-0 van en toen Dest een penalty veroorzaakte, tekende Nuñez ook nog eens voor de 3-0. De rode kaart voor Garcia was uiteindelijk de ultieme doodsteek.

Coach Koeman lijkt daardoor meer dan ooit op weg naar de uitgang op Camp Nou. In de andere wedstrijd van Groep E, etaleerde Bayern nogmaals zijn suprematie. Zo ging Dynamo Kiev kansloos voor de bijl: 5-0. Lewandowski pikte opnieuw twee doelpuntjes mee.

GROEP F: Ronaldo bekroont recordmatch
In Groep F kon Man United een start met 1 op 6 maar nipt voorkomen. Tegen Villarreal leek lange tijd een puntendeling in de maak. Maar dat was buiten Ronaldo gerekend. De verder onzichtbare Portugees tekende in de absolute slotseconden van de extra tijd voor de 2-1. Het was overigens zijn 178ste match in de CL, waarmee hij alleen recordhouder wordt. Atalanta, dat eerder op de avond van Young Boys won, staat voorlopig aan de leiding in deze groep.

Groep G: Salzburg verrassende leider
In de op papier minst aantrekkelijke groep is Salzburg voorlopig de verrassende leider. De Oostenrijkers haalden het woensdag met 2-1 van de Franse kampioen Lille OSC en pakken zo 4 op 6. Wolfsburg en Sevilla hielden het dan weer op een gelijkspel (1-1) en tellen nu elk twee punten. Er kan dus nog heel veel gebeuren in deze poule.

GROEP H: Tactiek Juventus loont
Juve-Chelsea was op papier de mooiste affiche van de avond, maar enkel de liefhebbers van tactiek kwamen echt aan hun trekken. De Italianen hielden de linies goed gesloten en de Engelsen vonden niet meteen een antwoord. Uiteindelijk was het Chiesa die vlak voor rust het enige doelpunt scoorde. Lukaku werd vakkundig uit de match gehouden en speelde een bleke partij. Juve is ook alleen leider met 6 op 6. Eerder op de avond had Zenit al gewonnen van kneusje Malmö.

Alle uitslagen van woensdagavond:

LEES OOK: 'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

Denkt u dat Barça de volgende ronde haalt?

Meest recent

Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

0
0
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

18
18
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

6
6
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

41
41
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

39
39
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

84
84
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

68
68
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

216
216
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

26
26
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

125
125
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

81
81
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

199
199
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1082
1082
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

95
95
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

265
265
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

370
370
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

27
27
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

58
58
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

329
329
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

158
158
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

418
418
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

315
315
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

485
485
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

511
511
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

258
258

Meer sportnieuws