CL: Nieuwe afgang Barcelona, Juventus muilkorft Lukaku

door
CL: Nieuwe afgang Barcelona, Juventus muilkorft Lukaku

De tweede speeldag van de Champions League heeft ook woensdagavond weer enkele opvallende resultaten opgeleverd. Zo zit FC Barcelona in diepe problemen: de Catalanen verloren nu ook op het veld van SL Benfica (3-0). Verder trok Juventus aan het langste einde in de topper tegen Chelsea (1-0) en leidde Cristiano Ronaldo zijn Manchester United in extremis naar de zege tegen Villarreal (2-1).


GROEP E: Barça op rand van uitschakeling
Barcelona verloor eerder al van Bayern München en nu toonde dus ook Benfica zich een maatje te groot. Basisspeler Vertonghen zag hoe Nuñez de Portugezen al na drie minuten op voorsprong zette. Barça probeerde vervolgens de bakens te verzetten, maar onder meer Luuk de Jong liet enkele goede kansen liggen. Na de pauze maakte Silva er zelfs 2-0 van en toen Dest een penalty veroorzaakte, tekende Nuñez ook nog eens voor de 3-0. De rode kaart voor Garcia was uiteindelijk de ultieme doodsteek.

Coach Koeman lijkt daardoor meer dan ooit op weg naar de uitgang op Camp Nou. In de andere wedstrijd van Groep E, etaleerde Bayern nogmaals zijn suprematie. Zo ging Dynamo Kiev kansloos voor de bijl: 5-0. Lewandowski pikte opnieuw twee doelpuntjes mee.

GROEP F: Ronaldo bekroont recordmatch
In Groep F kon Man United een start met 1 op 6 maar nipt voorkomen. Tegen Villarreal leek lange tijd een puntendeling in de maak. Maar dat was buiten Ronaldo gerekend. De verder onzichtbare Portugees tekende in de absolute slotseconden van de extra tijd voor de 2-1. Het was overigens zijn 178ste match in de CL, waarmee hij alleen recordhouder wordt. Atalanta, dat eerder op de avond van Young Boys won, staat voorlopig aan de leiding in deze groep.

Groep G: Salzburg verrassende leider
In de op papier minst aantrekkelijke groep is Salzburg voorlopig de verrassende leider. De Oostenrijkers haalden het woensdag met 2-1 van de Franse kampioen Lille OSC en pakken zo 4 op 6. Wolfsburg en Sevilla hielden het dan weer op een gelijkspel (1-1) en tellen nu elk twee punten. Er kan dus nog heel veel gebeuren in deze poule.

GROEP H: Tactiek Juventus loont
Juve-Chelsea was op papier de mooiste affiche van de avond, maar enkel de liefhebbers van tactiek kwamen echt aan hun trekken. De Italianen hielden de linies goed gesloten en de Engelsen vonden niet meteen een antwoord. Uiteindelijk was het Chiesa die vlak voor rust het enige doelpunt scoorde. Lukaku werd vakkundig uit de match gehouden en speelde een bleke partij. Juve is ook alleen leider met 6 op 6. Eerder op de avond had Zenit al gewonnen van kneusje Malmö.

Alle uitslagen van woensdagavond:

LEES OOK: Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Denkt u dat Barça de volgende ronde haalt?

Meest recent

Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

19
19
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

71
71
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

45
45
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

42
42
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

249
249
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

134
134
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

236
236
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

117
117
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

415
415
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

235
235
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

172
172
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

144
144
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

217
217
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

64
64
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

659
659
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

57
57
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

76
76
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

113
113
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

427
427
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

64
64
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

110
110
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

175
175
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

373
373

Meer sportnieuws