CL: Nieuwe afgang Barcelona, Juventus muilkorft Lukaku

326 stemmen
CL: Nieuwe afgang Barcelona, Juventus muilkorft Lukaku

De tweede speeldag van de Champions League heeft ook woensdagavond weer enkele opvallende resultaten opgeleverd. Zo zit FC Barcelona in diepe problemen: de Catalanen verloren nu ook op het veld van SL Benfica (3-0). Verder trok Juventus aan het langste einde in de topper tegen Chelsea (1-0) en leidde Cristiano Ronaldo zijn Manchester United in extremis naar de zege tegen Villarreal (2-1).


GROEP E: Barça op rand van uitschakeling
Barcelona verloor eerder al van Bayern München en nu toonde dus ook Benfica zich een maatje te groot. Basisspeler Vertonghen zag hoe Nuñez de Portugezen al na drie minuten op voorsprong zette. Barça probeerde vervolgens de bakens te verzetten, maar onder meer Luuk de Jong liet enkele goede kansen liggen. Na de pauze maakte Silva er zelfs 2-0 van en toen Dest een penalty veroorzaakte, tekende Nuñez ook nog eens voor de 3-0. De rode kaart voor Garcia was uiteindelijk de ultieme doodsteek.

Coach Koeman lijkt daardoor meer dan ooit op weg naar de uitgang op Camp Nou. In de andere wedstrijd van Groep E, etaleerde Bayern nogmaals zijn suprematie. Zo ging Dynamo Kiev kansloos voor de bijl: 5-0. Lewandowski pikte opnieuw twee doelpuntjes mee.

GROEP F: Ronaldo bekroont recordmatch
In Groep F kon Man United een start met 1 op 6 maar nipt voorkomen. Tegen Villarreal leek lange tijd een puntendeling in de maak. Maar dat was buiten Ronaldo gerekend. De verder onzichtbare Portugees tekende in de absolute slotseconden van de extra tijd voor de 2-1. Het was overigens zijn 178ste match in de CL, waarmee hij alleen recordhouder wordt. Atalanta, dat eerder op de avond van Young Boys won, staat voorlopig aan de leiding in deze groep.

Groep G: Salzburg verrassende leider
In de op papier minst aantrekkelijke groep is Salzburg voorlopig de verrassende leider. De Oostenrijkers haalden het woensdag met 2-1 van de Franse kampioen Lille OSC en pakken zo 4 op 6. Wolfsburg en Sevilla hielden het dan weer op een gelijkspel (1-1) en tellen nu elk twee punten. Er kan dus nog heel veel gebeuren in deze poule.

GROEP H: Tactiek Juventus loont
Juve-Chelsea was op papier de mooiste affiche van de avond, maar enkel de liefhebbers van tactiek kwamen echt aan hun trekken. De Italianen hielden de linies goed gesloten en de Engelsen vonden niet meteen een antwoord. Uiteindelijk was het Chiesa die vlak voor rust het enige doelpunt scoorde. Lukaku werd vakkundig uit de match gehouden en speelde een bleke partij. Juve is ook alleen leider met 6 op 6. Eerder op de avond had Zenit al gewonnen van kneusje Malmö.

Alle uitslagen van woensdagavond:

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Denkt u dat Barça de volgende ronde haalt?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

41
41
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

63
63
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

30
30
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

63
63
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

96
96
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

94
94
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

64
64
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

347
347
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

125
125
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

68
68
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

307
307
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

291
291
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

99
99
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

154
154
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

116
116
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

147
147
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

295
295
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

259
259
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

169
169
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

378
378
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

605
605
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

391
391
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

187
187
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws