Anderlecht overweegt stappen na sanctie Kouamé

door
Anderlecht overweegt stappen na sanctie Kouamé

Ondanks een 2-0-achterstand aan de rust, slaagde RSC Anderlecht er zondagavond in om alsnog een gelijkspel uit de brand te slepen op het veld van KV Oostende. Op zich een knappe prestatie. Paars-Wit stond namelijk bijna de gehele tweede helft met een mannetje minder tussen de lijnen na een rode kaart voor Christian Kouamé.


De Ivoriaanse aanvaller liet zijn been hangen tijdens een kopbalduel en kwam zo met de onderkant van zijn schoen op het been van een tegenstander terecht. In het Brusselse kamp vond men de sanctie echter buiten proportie. Maar het Referee Department vindt de uitsluiting wél terecht. Inmiddels is ook zijn mogelijke straf bekend. Het Bondsparket kwam met een minnelijke schikking op de proppen van twee speeldagen schorsing, waarvan één effectief. Daarbovenop krijgt de Ivoriaan een effectieve boete van 1500 euro.

UPDATE 28/09
Anderlecht dreigt zijn spits dus minstens één speeldag kwijt te zijn en dat met de topper tegen Club Brugge voor de boeg. Volgens La Dernière Heure en SudPresse is de kans dan ook reëel dat Paars-Wit in beroep zal gaan tegen het voorstel van het bondsparket. Op die manier zou Kouamé mogelijk toch kunnen spelen tegen Blauw-Zwart. Momenteel zou de club zich daarover beraden. Een officiële communicatie kwam er tot dusver niet vanuit Neerpede.

LEES OOK: Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

Eén speeldag schorsing effectief is terecht ...

Meest recent

Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

1
1
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

97
97
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

28
28
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

50
50
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

265
265
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

116
116
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

77
77
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

218
218
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

317
317
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

309
309
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

66
66
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

86
86
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

97
97
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

128
128
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

205
205
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

67
67
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

160
160
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

332
332
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

111
111
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

434
434
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

295
295
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

62
62
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

18
18
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

87
87

Meer sportnieuws