Recordwinnaar Van Himst geeft favoriet voor Gouden Schoen

door
Recordwinnaar Van Himst geeft favoriet voor Gouden Schoen

Lior Refaelov mocht afgelopen week zijn gepersonaliseerde Gouden Schoen in ontvangst nemen, maar de titel moet hij binnen enkele maanden alweer afstaan. De kans dat de Israëliër zichzelf opvolgt is immers bijzonder klein. Er zijn echter drie andere grote favorieten om zijn plaats in te nemen als meest recente winnaar.


Uiteraard staan er nog een pak wedstrijden op het programma tot de uitreiking begin volgend kalenderjaar en kan er in de komende maanden nog één en ander veranderen. Maar de drie grootste kanshebbers lijken nu al bekend: Charles De Ketelaere, Paul Onuachu en Noa Lang. De organiserende krant Het Laatste Nieuws polste alvast naar slaagkansen van Onuachu bij enkele ex-winnaars. En Paul Van Himst, die de prijs vier keer won, heeft al een persoonlijk favoriet. Zo zou hij de trofee aan De Ketelaere geven.

Het goudhaantje van Club Brugge is dan ook bezig aan een uitstekend jaar. Zeker de laatste maanden haalt hij een hoog niveau, bovendien zijn zijn statistieken nu ook navenant. Maar CDK riskeert een aantal punten te verliezen aan zijn ploegmaats, met name dan aan Lang. Die werd vorige week nog door analist Marc Degryse getipt als grote winnaar. En ook Onuachu mag zeker niet vergeten worden. De spits van KRC Genk scoorde sinds de vorige interland-break in elke wedstrijd. Als hij dat tempo in de komende maanden blijft benaderen, zal de Nigeriaan er niet veraf zijn.

LEES OOK: Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Aan wie zou u de Gouden Schoen op dit moment geven?

Meest recent

Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

10
10
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

85
85
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

17
17
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

213
213
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

123
123
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

133
133
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

54
54
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

278
278
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

59
59
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

180
180
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

122
122
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

68
68
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

206
206
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

41
41
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

235
235
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

207
207
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

35
35
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

386
386
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

129
129
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

61
61
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

94
94
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

60
60
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

301
301
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

433
433
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

95
95

Meer sportnieuws