Recordwinnaar Van Himst geeft favoriet voor Gouden Schoen

door
Recordwinnaar Van Himst geeft favoriet voor Gouden Schoen

Lior Refaelov mocht afgelopen week zijn gepersonaliseerde Gouden Schoen in ontvangst nemen, maar de titel moet hij binnen enkele maanden alweer afstaan. De kans dat de Israëliër zichzelf opvolgt is immers bijzonder klein. Er zijn echter drie andere grote favorieten om zijn plaats in te nemen als meest recente winnaar.


Uiteraard staan er nog een pak wedstrijden op het programma tot de uitreiking begin volgend kalenderjaar en kan er in de komende maanden nog één en ander veranderen. Maar de drie grootste kanshebbers lijken nu al bekend: Charles De Ketelaere, Paul Onuachu en Noa Lang. De organiserende krant Het Laatste Nieuws polste alvast naar slaagkansen van Onuachu bij enkele ex-winnaars. En Paul Van Himst, die de prijs vier keer won, heeft al een persoonlijk favoriet. Zo zou hij de trofee aan De Ketelaere geven.

Het goudhaantje van Club Brugge is dan ook bezig aan een uitstekend jaar. Zeker de laatste maanden haalt hij een hoog niveau, bovendien zijn zijn statistieken nu ook navenant. Maar CDK riskeert een aantal punten te verliezen aan zijn ploegmaats, met name dan aan Lang. Die werd vorige week nog door analist Marc Degryse getipt als grote winnaar. En ook Onuachu mag zeker niet vergeten worden. De spits van KRC Genk scoorde sinds de vorige interland-break in elke wedstrijd. Als hij dat tempo in de komende maanden blijft benaderen, zal de Nigeriaan er niet veraf zijn.

LEES OOK: Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Aan wie zou u de Gouden Schoen op dit moment geven?

Meest recent

Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

76
76
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

57
57
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

273
273
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

124
124
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

144
144
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

365
365
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

624
624
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

260
260
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

577
577
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

118
118
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

344
344
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

528
528
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

495
495
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

57
57
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

251
251
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

392
392
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

541
541
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

141
141
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

312
312
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

329
329
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

188
188
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

402
402
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

743
743
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

252
252

Meer sportnieuws