Anderlecht mag klagen: "Onmogelijk om buitenspel te zien"

door
Anderlecht mag klagen:

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 2-2-gelijkspel steken tegen KV Oostende, maar mocht achteraf tevreden zijn met dat resultaat. Paars-Wit legde immers behoorlijk goed voetbal op de mat en toonde het nodige karakter na de uitsluiting van Christian Kouamé. Bovendien zagen de Brusselaars nog een belangrijk doelpunt afgekeurd worden.


Bij een 1-0-achterstand leek Lior Refaelov namelijk voor de gelijkmaker te zorgen. Zijn treffer werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Maar de virtuele lijn die de VAR hanteerde was niet helemaal duidelijk en leek bovendien niet correct getrokken. Een gevolg van het 2D-systeem dat gebruikt werd. "Met deze beelden is het onmogelijk om te zeggen of het buitenspel was", stelt ex-ref Stéphane Breda bij SudPresse. "Dat gebeurt veel vaker met een 2D-systeem in plaats van 3D. Maar dat is de fout van de clubs, die tegen zo'n systeem stemden. Een spijtige zaak."

Als het van Anderlecht-coach Vincent Kompany afhangt, komt zo'n 3D-systeem er nochtans snel. En ook analist Alexandre Teklak is een voorstander. "Ik snap niet waarom ze buitenspel zien bij het doelpunt van Refaelov. Soms is het wel zo, andere keren niet. Daar moeten we mee stoppen, het is niet professioneel. Het is hoog tijd om te investeren in een 3D-systeem. En wanneer het moeilijk is om de lijn correct te trekken, vind ik persoonlijk dat het voordeel naar de aanvaller moet gaan", stelt Teklak bij La Dernière Heure.

LEES OOK: Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Denkt u dat de goal van Refaelov terecht werd afgekeurd?

Meest recent

'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

32
32
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

29
29
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

86
86
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

31
31
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

105
105
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

160
160
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

162
162
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

185
185
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

190
190
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

212
212
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

349
349
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

168
168
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

45
45
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

91
91
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

547
547
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

74
74
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

781
781
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

564
564
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

31
31
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

81
81
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

171
171
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

415
415
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

216
216
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

740
740
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

593
593

Meer sportnieuws