Anderlecht mag klagen: "Onmogelijk om buitenspel te zien"

809 stemmen
Anderlecht mag klagen:

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 2-2-gelijkspel steken tegen KV Oostende, maar mocht achteraf tevreden zijn met dat resultaat. Paars-Wit legde immers behoorlijk goed voetbal op de mat en toonde het nodige karakter na de uitsluiting van Christian Kouamé. Bovendien zagen de Brusselaars nog een belangrijk doelpunt afgekeurd worden.


Bij een 1-0-achterstand leek Lior Refaelov namelijk voor de gelijkmaker te zorgen. Zijn treffer werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Maar de virtuele lijn die de VAR hanteerde was niet helemaal duidelijk en leek bovendien niet correct getrokken. Een gevolg van het 2D-systeem dat gebruikt werd. "Met deze beelden is het onmogelijk om te zeggen of het buitenspel was", stelt ex-ref Stéphane Breda bij SudPresse. "Dat gebeurt veel vaker met een 2D-systeem in plaats van 3D. Maar dat is de fout van de clubs, die tegen zo'n systeem stemden. Een spijtige zaak."

Als het van Anderlecht-coach Vincent Kompany afhangt, komt zo'n 3D-systeem er nochtans snel. En ook analist Alexandre Teklak is een voorstander. "Ik snap niet waarom ze buitenspel zien bij het doelpunt van Refaelov. Soms is het wel zo, andere keren niet. Daar moeten we mee stoppen, het is niet professioneel. Het is hoog tijd om te investeren in een 3D-systeem. En wanneer het moeilijk is om de lijn correct te trekken, vind ik persoonlijk dat het voordeel naar de aanvaller moet gaan", stelt Teklak bij La Dernière Heure.

LEES OOK: Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Denkt u dat de goal van Refaelov terecht werd afgekeurd?

Meest recent

Nilis twijfelt over Rode Duivel: "Groot vraagteken voor mij"

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

3
3
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

77
77
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

62
62
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

21
21
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

37
37
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

237
237
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

33
33
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

108
108
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

135
135
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

49
49
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

125
125
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

205
205
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

35
35
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

52
52
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

63
63
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

116
116
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

91
91
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

191
191
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

215
215
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

482
482
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

237
237
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

360
360
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

35
35
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

50
50

Meer sportnieuws