TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht spot aanvaller, City wil Barça-ster'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht spot aanvaller, City wil Barça-ster'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het Italiaanse medium Calcio Mercato meldt dat Anderlecht een oogje heeft laten vallen op Robin Velasco. Deze 19-jarige (vleugel-)aanvaller speelt momenteel voor het reserve-elftal van Hamburg SV in de Duitse vierde divisie. De club staat er na de degradatie echter financieel gezien niet goed voor en dus is een transfer allerminst uitgesloten. Al krijgt Paars-Wit wel de nodige concurrentie. Naast enkele ploegen uit de Bundesliga zou immers ook Udinese gecharmeerd zijn. De Italianen zouden zelfs het snelst op de bal willen spelen met een winters bod van 1 miljoen euro.

Paul Onuachu tekende begin deze week een verbeterde overeenkomst bij KRC Genk. Dat wil evenwel niet zeggen dat de spits nog jaren in Limburg te bewonderen zal zijn. In een uitgebreid interview met de krant Het Laatste Nieuws werd de Nigeriaan namelijk naar een mogelijke wintertransfer gepolst. En zijn antwoord was duidelijk. "Als er een concreet bod komt, zal Racing Genk meewerken", aldus Onuachu. Uiteraard zal ook voor de club het complete (lees: financiële) plaatje moeten kloppen.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt alweer te moeten vrezen voor een vertrek van één van zijn sterren. Manchester City heeft volgens The Daily Mirror immers warme belangstelling voor Ansu Fati. De Engelse kampioen is volgens het medium bereid om Raheem Sterling in de deal te betrekken. Wanneer Barcelona niet zit te wachten op de Engelse winger, zou de Portugees Bernardo Silva in beeld kunnen komen voor een ruilconstructie.

José Mourinho heeft een volgende aanwinst voor zijn AS Roma in het vizier. Zo zou de Portugees in de nabije toekomst een ex-speler van KRC Genk aan boord halen. Ianis Hagi, nu bij het Schotse Rangers, zou in de winter de overstap maken naar de Italiaanse hoofdstad volgens het Roemeense Sport. Met die transfer zou 20 miljoen euro gemoeid zijn.

Manchester United haalde in de voorbije transferperiode opnieuw enkele gevoelige versterkingen in huis, maar heeft nog meer grote transferplannen. Zo zou ook op het middenveld nog wat mankracht welgekomen zijn. Binnen de club zouden echter twijfels heersen over topdoelwit Declan Rice. De vraagprijs van West Ham United zou namelijk te hoog liggen.

Loris Karius lijkt eindelijk definitief te gaan vetrekken bij Liverpool FC. Met nog een contract dat loopt tot medio 2022 hoopt FC Basel toe te slaan. De Zwitserse club zou volgens het Duitse medium in contact staan met Liverpool om de keeper over een paar maanden binnen te halen.

LEES OOK: Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Onuachu is klaar voor de stap naar een topcompetitie ...

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

96
96
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

38
38
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

21
21
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

92
92
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

253
253
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

151
151
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

307
307
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

156
156
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

202
202
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

35
35
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

616
616
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

737
737
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

303
303
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

374
374
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

397
397
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

377
377
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

591
591
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

236
236
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws