Gent mist cruciale schakel: "Hij zet de rest op zijn plaats"

256 stemmen
Gent mist cruciale schakel:

Na 8 speeldagen in de Jupiler Pro League staat AA Gent met 8 op 24 op een voorlopige 14de plaats in het klassement. Niet bepaald de competitiestart waar de Buffalo's op hoopten en allicht rekenden. Maar de omstandigheden zaten ook niet bepaald mee voor de Oost-Vlamingen.


Door de Europese voorrondes werkte Gent tot dusver een loodzwaar programma af en dat had zijn gevolgen op de fysieke paraatheid van de spelers. Zo liep de ziekenboeg al snel vol. En met name de afwezigheid van Vadis Odjidja laat zich voelen. "Hij is een speler die heel belangrijk is. Hij brengt dat niet altijd en dat weet hij ook wel, maar hij was dit seizoen erg goed bezig. Odjidja was héél belangrijk: met zijn kracht, zijn schwung, zijn vista en zijn inventiviteit. Hij is één van de weinigen die plots een bal speelt die een andere niet kan geven en dat missen we", onderstreepte coach Hein Vanhaezebrouck op zijn persbabbel.

Daarnaast is Odjidja ook binnen de kleedkamer één van de grote leiders en aanjagers. Iets waar Gent misschien wel een tekort aan heeft. "Vadis is iemand die de rest al eens op zijn plaats durft te zetten. Ik zie nu hoe stil het bij ons is en hoe vriendelijk ze allemaal met mekaar omgaan. Het zou makkelijker zijn als ze mekaar wat vaker becommentariëren. Ik kijk dan ook uit naar de terugkeer van Vadis, dat zal ten vroegst tegen Famagusta zijn."

LEES OOK: Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Gent heeft te weinig leiders in de selectie ...

Meest recent

'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

7
7
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

16
16
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

21
21
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

136
136
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

116
116
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

136
136
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

285
285
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

74
74
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

178
178
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

68
68
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

356
356
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

164
164
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

154
154
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

71
71
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

254
254
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

286
286
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

91
91
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

339
339
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

989
989
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

508
508
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

412
412
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

607
607
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

185
185
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

191
191
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

242
242

Meer sportnieuws