Megatransfer bij KRC Genk lijkt serieus aanstaande

1347
Megatransfer bij KRC Genk lijkt serieus aanstaande

KRC Genk kwam serieus versterkt uit de voorbije zomermercato en bovendien de Limburgers lieten ook geen enkele sterkhouder vertrekken. Paul Onuachu bleef onverwacht bij Genk omdat er geen enkele buitenlandse club bereid was om 25 à 30 miljoen euro te betalen voor hem. Maar als de Nigeriaan zijn huidig niveau aanhoudt, dan is een megatransfer op korte termijn heel realistisch.


FENOMEEN 

Hij startte het seizoen eerder op een wisselvallige manier, maar ondertussen is Paul Onuachu terug hélemaal in vorm. Zijn prestaties in de voorbije twee weken waren erg indrukwekkend, met zijn algemene inbreng op het spel van KRC Genk maar uiteraard ook op het gebied van doelpunten scoren. Dat laatste is nog altijd het handelsmerk van de Nigeriaan en momenteel zet Onuachu een erg straffe reeks neer van maar liefst 5 doelpunten in zijn laatste 4 wedstrijden voor de Limburgers.



Niet alleen scoorde Paul Onuachu in de laatste 4 wedstrijden tegen Union SG (1), Rapid Wien (1), Sint-Truiden (1) en Antwerp FC (2) aan de lopende band, zijn doelpunten waren telkens cruciaal en beslissend voor het eindresultaat én bijgevolg de puntenwinst voor KRC Genk. “Paul is gewoon een ongekend fenomeen”, zei coach John van den Brom onlangs nog over zijn aanvalsleider. “Ik heb echt geen andere woorden om hem te omschrijven.” 

SLIMME DE CONDE

't Is een klein mirakel dat Paul Onuachu vandaag nog een speler is van KRC Genk. In de vorige transferperiode – na een seizoen met 35 goals in 41 matchen – werd er nochtans verwacht dat de Nigeriaan zijn indrukwekkende prestaties zou verzilveren met een lucratieve buitenlandse transfer. En ook KRC Genk droomde van de jackpot. Een recordsom zelfs. “We zitten in ons hoofd met de grootste uitgaande transfer in de geschiedenis van de club”, verklaarde Dimitri de Condé toen.

De technisch directeur zou de onderhandelingen rond Paul Onuachu enkel opstarten op basis van aanbiedingen rond de 25 à 30 miljoen euro. Daarmee zou het Genkse uitgaande transferrecord verbroken worden, eentje dat vandaag nog op de naam staat van Sander Berge (23 miljoen euro, Sheffield United). Op die manier zou Dimitri de Condé een enorme winst boeken, want in 2019 betaalde de sportieve baas van KRC Genk nog 6 miljoen euro aan het Deense Midtjylland.



Een inkomende transfersom van die grootorde is belangrijk voor de vitaliteit van KRC Genk, want de club bezit tot op vandaag – als enige club in België – nog steeds een vzw-structuur, waardoor de Limburgers geen toegang hebben op externe financiering. Zonder eigen kapitaal – lees: transferinkomsten – wordt het bijgevolg onmogelijk om te groeien. Genk moet zelf sparen om hun projecten te financieren, zoals het vernieuwen van de trainingsaccommodatie en het stadion.

DOMPER VOOR ONUACHU 

Maar uiteindelijk landde er dus geen toereikende aanbieding. Ook de verwachte Engelse interesse kwam er niet: vreemd omdat het specifieke profiel van Paul Onauchu wel zou kunnen aanslaan in de Premier League. Scorend vermogen, indrukwekkende fysiek, hardwerkend én goeie voetjes. Da's schaars goed op de transfermarkt. Enkel Olympique Lyon werd in de voorbije zomer gelinkt aan de Nigeriaan. “Over Onuachu hoor je niks in het geruchtencircuit”, verklaarde Johan Boskamp toen.

In de voorbije weken en maanden liet Dimitri de Condé tussen de regels wel verstaan dat er interesse was voor Paul Onuachu, maar dat er geen enkele gegadigde van plan was om 25 à 30 miljoen euro te betalen. Nochtans is hij die transfersom zeker wel waard, waardoor de Condé een rationele en verstandige beslissing nam door Onuachu niet te marchanderen aan een verlaagde prijs. Maar de speler zelf had het wel iets moeilijker met dat besluit van de Condé. 



“Het was een beetje een teleurstellende window, maar ik kan er nu niks meer aan veranderen”, verklaarde Paul Onuachu na de match tegen Rapid Wien. “Wat gepasseerd is, laat je best zijn.” En ondertussen draaide de Nigeriaan al helemaal bij, want hij tekende onlangs een verlengd contract bij Genk. “Een teken van wederzijds respect”, volgens algemeen directeur Erik Gerits. “En een nieuw signaal dat we willen blijven groeien als club.”

STERKE PERSOONLIJKHEID 

Door Paul Onuachu niet te verkopen aan een verlaagde verkoopprijs, realiseerde KRC Genk twee uitstekende zaken. De club garandeert de sportieve continuïteit, en al zeker omdat er ook geen énkele andere Genkse sterkhouder werd verkocht. Daarnaast behoudt Genk ook het perspectief om Onuachu alsnog van de hand te doen aan hun initiële vraagprijs van 25à 30 miljoen euro. In die optiek kan de recente contractverlenging van Onuachu gezien worden als een extra verzekering.

Paul Onuachu haalt in de voorbije weken terug het aloude niveau van tijdens zijn voorgaande superseizoen, en dat kan de Nigeriaan en KRC Genk alleen maar mooie vooruitzichten bieden. Sportief én financieel. Onuachu haalt een fenomenaal gemiddelde van 0,97 doelpunt per 90 minuten én bovendien een 24% omzetratio van kansen naar effectieve doelpunten. Met die fraaie stats behoort de Nigeriaan in beide onderdelen tot de absolute top in de Jupiler Pro League.



Zijn grote kwaliteiten en talent kennen wij uiteraard al veel langer, maar 't is vooral de sterke mentaliteit en persoonlijkheid van Paul Onuachu die voor bewondering zorgt. Na zijn gemiste transfer deze zomer draaide hij opvallend snel de knop om en rijgt Onuachu opnieuw de sterke prestaties en doelpunten aan elkaar. “Dát is persoonlijkheid tonen”, verklaarde analist Marc Degryse bijvoorbeeld aan Het Laatste Nieuws.

RAPID WIEN – STVV – ANTWERP 

Paul Onuachu's huidige doelpuntenfrequentie en -efficiëntie liggen na zeven wedstrijden nog wat lager in vergelijking met het vorige seizoen, maar zijn algemene spelpeil ligt vandaag misschien wel hoger. Zo speelde hij tegen Rapid Wien in de Europa League, waarin hij overigens de winning goal scoorde, misschien wel één van zijn beste wedstrijden in het shirt van KRC Genk. Al wilde de nuchtere Nigeriaan daar niet te veel over kwijt. “Ik heb er nog goede gespeeld, denk ik.”

Paul Onuachu zat meteen goed in de wedstrijd tegen Rapid Wien, en op die manier kon hij zijn immense kwaliteiten etaleren op het Europees toneel. De Nigeriaan acteerde zoals altijd als een perfecte bliksemafleider en aanspeelpunt, gecombineerd met een enorme balvastheid en een indrukwekkende passing. “Paul Onuachu liet het daar toch weer zien”, was ook Johan Boskamp in Het Belang van Limburg onder de indruk van de Genk-spits. 



Na de Europese zege in Wenen was Paul Onuachu andermaal beslissend én indrukwekkend tegen Sint-Truiden en Antwerp FC. In de Limburgse derby maakte hij het verschil als supersub, middels een fraai doelpunt en een enorme werkkracht. Daarna was Onuachu opnieuw de grote man in de nederlaag tegen Antwerp FC, waar hij twee doelpunten scoorde. Als hij op die manier zijn seizoen voortzet, dan komt die langverwachte en oververdiende knaltransfer er ongetwijfeld wel aan. En dan gebiedt de eerlijkheid ons te zeggen dat Onuachu de beste Genkse zomertransfer is van de voorbije transferperiode. 

LEES OOK: Thorup experimenteert: opvallende wissels in Genk?

Vertrekt Onuachu voor 25 à 30 miljoen bij Genk?

Meest recent

Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

2
2
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

27
27
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

18
18
Degryse ziet keuzeflater: “We misten hem tegen Frankrijk”

Na de 4-1 nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk vellen de analisten hun oordeel over de ...

67
67
KAA Gent grijpt in na zure interlandsoap en blessure Vergara

KAA Gent zit met de handen in het haar. Josué Vergara viel tijdens de interlandbreak ...

32
32
Waalse komiek kleineert Vanaken: “Mobiliteit van parkeermeter”

De Rode Duivels gingen roemloos onderuit tegen Frankrijk in de Nations League. Dodi Lukebakio zette ...

179
179
Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

134
134
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

224
224
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

96
96
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

181
181
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

40
40
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

453
453
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

142
142
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

63
63
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

80
80
Franse pers hard voor Duivels: "Zijn basisplaats was fiasco"

Frankrijk zal nog een tijdje het zwarte beest van de Rode Duivels bleven. Maandag leken ze komaf te ...

376
376
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een ...

625
625
'Kompany vloekt: Engelsen brengen droomtransfer in gevaar'

Bayern München maakt zich op voor een stevig tweede luik van het seizoen. Ondertussen is de ...

83
83
Vanaken mee ten onder in Parijs: "Wereldtop te hoog gegrepen"

Lange tijd hielden ze de schijn hoog op en ze hebben er ook flink voor geknokt. Maar uiteindelijk ...

420
420
Vandenbempt benoemt Belgische uitblinkers: "Van wereldklasse"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

213
213
"Amper aan de bal" - Belgische kranten streng voor minste Duivel

De Rode Duivels hebben maandagavond de kans laten liggen om de leidersplaats te grijpen in hun ...

1109
1109
'Club Brugge slaat toe: 'nieuwe Lewandowski' op komst'

Club Brugge heeft een nieuwe spits op het oog. In Zwitserland valt zijn naam al in één ...

372
372
Mokerslag afwezige Duivel: seizoen grotendeels om zeep

Het zijn zware dagen voor Alexis Saelemaekers. Bondscoach Mark van Bommel liet de winger van AC ...

96
96
Van Bommel trekt heldere conclusie na ondergang in Frankrijk

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

295
295
L'Equipe pakt Duivels aan: drie spelers gebuisd, één 3 op 10

Frankrijk blijft het zwarte beest van de Rode Duivels. Na een weergaloos slotkwartier van Les Bleus, ...

574
574

Meer sportnieuws