Megatransfer bij KRC Genk lijkt serieus aanstaande

door
Megatransfer bij KRC Genk lijkt serieus aanstaande

KRC Genk kwam serieus versterkt uit de voorbije zomermercato en bovendien de Limburgers lieten ook geen enkele sterkhouder vertrekken. Paul Onuachu bleef onverwacht bij Genk omdat er geen enkele buitenlandse club bereid was om 25 à 30 miljoen euro te betalen voor hem. Maar als de Nigeriaan zijn huidig niveau aanhoudt, dan is een megatransfer op korte termijn heel realistisch.


FENOMEEN 

Hij startte het seizoen eerder op een wisselvallige manier, maar ondertussen is Paul Onuachu terug hélemaal in vorm. Zijn prestaties in de voorbije twee weken waren erg indrukwekkend, met zijn algemene inbreng op het spel van KRC Genk maar uiteraard ook op het gebied van doelpunten scoren. Dat laatste is nog altijd het handelsmerk van de Nigeriaan en momenteel zet Onuachu een erg straffe reeks neer van maar liefst 5 doelpunten in zijn laatste 4 wedstrijden voor de Limburgers.



Niet alleen scoorde Paul Onuachu in de laatste 4 wedstrijden tegen Union SG (1), Rapid Wien (1), Sint-Truiden (1) en Antwerp FC (2) aan de lopende band, zijn doelpunten waren telkens cruciaal en beslissend voor het eindresultaat én bijgevolg de puntenwinst voor KRC Genk. “Paul is gewoon een ongekend fenomeen”, zei coach John van den Brom onlangs nog over zijn aanvalsleider. “Ik heb echt geen andere woorden om hem te omschrijven.” 

SLIMME DE CONDE

't Is een klein mirakel dat Paul Onuachu vandaag nog een speler is van KRC Genk. In de vorige transferperiode – na een seizoen met 35 goals in 41 matchen – werd er nochtans verwacht dat de Nigeriaan zijn indrukwekkende prestaties zou verzilveren met een lucratieve buitenlandse transfer. En ook KRC Genk droomde van de jackpot. Een recordsom zelfs. “We zitten in ons hoofd met de grootste uitgaande transfer in de geschiedenis van de club”, verklaarde Dimitri de Condé toen.

De technisch directeur zou de onderhandelingen rond Paul Onuachu enkel opstarten op basis van aanbiedingen rond de 25 à 30 miljoen euro. Daarmee zou het Genkse uitgaande transferrecord verbroken worden, eentje dat vandaag nog op de naam staat van Sander Berge (23 miljoen euro, Sheffield United). Op die manier zou Dimitri de Condé een enorme winst boeken, want in 2019 betaalde de sportieve baas van KRC Genk nog 6 miljoen euro aan het Deense Midtjylland.



Een inkomende transfersom van die grootorde is belangrijk voor de vitaliteit van KRC Genk, want de club bezit tot op vandaag – als enige club in België – nog steeds een vzw-structuur, waardoor de Limburgers geen toegang hebben op externe financiering. Zonder eigen kapitaal – lees: transferinkomsten – wordt het bijgevolg onmogelijk om te groeien. Genk moet zelf sparen om hun projecten te financieren, zoals het vernieuwen van de trainingsaccommodatie en het stadion.

DOMPER VOOR ONUACHU 

Maar uiteindelijk landde er dus geen toereikende aanbieding. Ook de verwachte Engelse interesse kwam er niet: vreemd omdat het specifieke profiel van Paul Onauchu wel zou kunnen aanslaan in de Premier League. Scorend vermogen, indrukwekkende fysiek, hardwerkend én goeie voetjes. Da's schaars goed op de transfermarkt. Enkel Olympique Lyon werd in de voorbije zomer gelinkt aan de Nigeriaan. “Over Onuachu hoor je niks in het geruchtencircuit”, verklaarde Johan Boskamp toen.

In de voorbije weken en maanden liet Dimitri de Condé tussen de regels wel verstaan dat er interesse was voor Paul Onuachu, maar dat er geen enkele gegadigde van plan was om 25 à 30 miljoen euro te betalen. Nochtans is hij die transfersom zeker wel waard, waardoor de Condé een rationele en verstandige beslissing nam door Onuachu niet te marchanderen aan een verlaagde prijs. Maar de speler zelf had het wel iets moeilijker met dat besluit van de Condé. 



“Het was een beetje een teleurstellende window, maar ik kan er nu niks meer aan veranderen”, verklaarde Paul Onuachu na de match tegen Rapid Wien. “Wat gepasseerd is, laat je best zijn.” En ondertussen draaide de Nigeriaan al helemaal bij, want hij tekende onlangs een verlengd contract bij Genk. “Een teken van wederzijds respect”, volgens algemeen directeur Erik Gerits. “En een nieuw signaal dat we willen blijven groeien als club.”

STERKE PERSOONLIJKHEID 

Door Paul Onuachu niet te verkopen aan een verlaagde verkoopprijs, realiseerde KRC Genk twee uitstekende zaken. De club garandeert de sportieve continuïteit, en al zeker omdat er ook geen énkele andere Genkse sterkhouder werd verkocht. Daarnaast behoudt Genk ook het perspectief om Onuachu alsnog van de hand te doen aan hun initiële vraagprijs van 25à 30 miljoen euro. In die optiek kan de recente contractverlenging van Onuachu gezien worden als een extra verzekering.

Paul Onuachu haalt in de voorbije weken terug het aloude niveau van tijdens zijn voorgaande superseizoen, en dat kan de Nigeriaan en KRC Genk alleen maar mooie vooruitzichten bieden. Sportief én financieel. Onuachu haalt een fenomenaal gemiddelde van 0,97 doelpunt per 90 minuten én bovendien een 24% omzetratio van kansen naar effectieve doelpunten. Met die fraaie stats behoort de Nigeriaan in beide onderdelen tot de absolute top in de Jupiler Pro League.



Zijn grote kwaliteiten en talent kennen wij uiteraard al veel langer, maar 't is vooral de sterke mentaliteit en persoonlijkheid van Paul Onuachu die voor bewondering zorgt. Na zijn gemiste transfer deze zomer draaide hij opvallend snel de knop om en rijgt Onuachu opnieuw de sterke prestaties en doelpunten aan elkaar. “Dát is persoonlijkheid tonen”, verklaarde analist Marc Degryse bijvoorbeeld aan Het Laatste Nieuws.

RAPID WIEN – STVV – ANTWERP 

Paul Onuachu's huidige doelpuntenfrequentie en -efficiëntie liggen na zeven wedstrijden nog wat lager in vergelijking met het vorige seizoen, maar zijn algemene spelpeil ligt vandaag misschien wel hoger. Zo speelde hij tegen Rapid Wien in de Europa League, waarin hij overigens de winning goal scoorde, misschien wel één van zijn beste wedstrijden in het shirt van KRC Genk. Al wilde de nuchtere Nigeriaan daar niet te veel over kwijt. “Ik heb er nog goede gespeeld, denk ik.”

Paul Onuachu zat meteen goed in de wedstrijd tegen Rapid Wien, en op die manier kon hij zijn immense kwaliteiten etaleren op het Europees toneel. De Nigeriaan acteerde zoals altijd als een perfecte bliksemafleider en aanspeelpunt, gecombineerd met een enorme balvastheid en een indrukwekkende passing. “Paul Onuachu liet het daar toch weer zien”, was ook Johan Boskamp in Het Belang van Limburg onder de indruk van de Genk-spits. 



Na de Europese zege in Wenen was Paul Onuachu andermaal beslissend én indrukwekkend tegen Sint-Truiden en Antwerp FC. In de Limburgse derby maakte hij het verschil als supersub, middels een fraai doelpunt en een enorme werkkracht. Daarna was Onuachu opnieuw de grote man in de nederlaag tegen Antwerp FC, waar hij twee doelpunten scoorde. Als hij op die manier zijn seizoen voortzet, dan komt die langverwachte en oververdiende knaltransfer er ongetwijfeld wel aan. En dan gebiedt de eerlijkheid ons te zeggen dat Onuachu de beste Genkse zomertransfer is van de voorbije transferperiode. 

LEES OOK: Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

Vertrekt Onuachu voor 25 à 30 miljoen bij Genk?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

6
6
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

10
10
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

190
190
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

119
119
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

83
83
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

72
72
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

301
301
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

392
392
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

301
301
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

111
111
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

87
87
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

72
72
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

130
130
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

27
27
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1208
1208
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

73
73
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

176
176
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

300
300
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

75
75
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

402
402
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

86
86
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

100
100

Meer sportnieuws