Megatransfer bij KRC Genk lijkt serieus aanstaande

1347 stemmen
Megatransfer bij KRC Genk lijkt serieus aanstaande

KRC Genk kwam serieus versterkt uit de voorbije zomermercato en bovendien de Limburgers lieten ook geen enkele sterkhouder vertrekken. Paul Onuachu bleef onverwacht bij Genk omdat er geen enkele buitenlandse club bereid was om 25 à 30 miljoen euro te betalen voor hem. Maar als de Nigeriaan zijn huidig niveau aanhoudt, dan is een megatransfer op korte termijn heel realistisch.


FENOMEEN 

Hij startte het seizoen eerder op een wisselvallige manier, maar ondertussen is Paul Onuachu terug hélemaal in vorm. Zijn prestaties in de voorbije twee weken waren erg indrukwekkend, met zijn algemene inbreng op het spel van KRC Genk maar uiteraard ook op het gebied van doelpunten scoren. Dat laatste is nog altijd het handelsmerk van de Nigeriaan en momenteel zet Onuachu een erg straffe reeks neer van maar liefst 5 doelpunten in zijn laatste 4 wedstrijden voor de Limburgers.



Niet alleen scoorde Paul Onuachu in de laatste 4 wedstrijden tegen Union SG (1), Rapid Wien (1), Sint-Truiden (1) en Antwerp FC (2) aan de lopende band, zijn doelpunten waren telkens cruciaal en beslissend voor het eindresultaat én bijgevolg de puntenwinst voor KRC Genk. “Paul is gewoon een ongekend fenomeen”, zei coach John van den Brom onlangs nog over zijn aanvalsleider. “Ik heb echt geen andere woorden om hem te omschrijven.” 

SLIMME DE CONDE

't Is een klein mirakel dat Paul Onuachu vandaag nog een speler is van KRC Genk. In de vorige transferperiode – na een seizoen met 35 goals in 41 matchen – werd er nochtans verwacht dat de Nigeriaan zijn indrukwekkende prestaties zou verzilveren met een lucratieve buitenlandse transfer. En ook KRC Genk droomde van de jackpot. Een recordsom zelfs. “We zitten in ons hoofd met de grootste uitgaande transfer in de geschiedenis van de club”, verklaarde Dimitri de Condé toen.

De technisch directeur zou de onderhandelingen rond Paul Onuachu enkel opstarten op basis van aanbiedingen rond de 25 à 30 miljoen euro. Daarmee zou het Genkse uitgaande transferrecord verbroken worden, eentje dat vandaag nog op de naam staat van Sander Berge (23 miljoen euro, Sheffield United). Op die manier zou Dimitri de Condé een enorme winst boeken, want in 2019 betaalde de sportieve baas van KRC Genk nog 6 miljoen euro aan het Deense Midtjylland.



Een inkomende transfersom van die grootorde is belangrijk voor de vitaliteit van KRC Genk, want de club bezit tot op vandaag – als enige club in België – nog steeds een vzw-structuur, waardoor de Limburgers geen toegang hebben op externe financiering. Zonder eigen kapitaal – lees: transferinkomsten – wordt het bijgevolg onmogelijk om te groeien. Genk moet zelf sparen om hun projecten te financieren, zoals het vernieuwen van de trainingsaccommodatie en het stadion.

DOMPER VOOR ONUACHU 

Maar uiteindelijk landde er dus geen toereikende aanbieding. Ook de verwachte Engelse interesse kwam er niet: vreemd omdat het specifieke profiel van Paul Onauchu wel zou kunnen aanslaan in de Premier League. Scorend vermogen, indrukwekkende fysiek, hardwerkend én goeie voetjes. Da's schaars goed op de transfermarkt. Enkel Olympique Lyon werd in de voorbije zomer gelinkt aan de Nigeriaan. “Over Onuachu hoor je niks in het geruchtencircuit”, verklaarde Johan Boskamp toen.

In de voorbije weken en maanden liet Dimitri de Condé tussen de regels wel verstaan dat er interesse was voor Paul Onuachu, maar dat er geen enkele gegadigde van plan was om 25 à 30 miljoen euro te betalen. Nochtans is hij die transfersom zeker wel waard, waardoor de Condé een rationele en verstandige beslissing nam door Onuachu niet te marchanderen aan een verlaagde prijs. Maar de speler zelf had het wel iets moeilijker met dat besluit van de Condé. 



“Het was een beetje een teleurstellende window, maar ik kan er nu niks meer aan veranderen”, verklaarde Paul Onuachu na de match tegen Rapid Wien. “Wat gepasseerd is, laat je best zijn.” En ondertussen draaide de Nigeriaan al helemaal bij, want hij tekende onlangs een verlengd contract bij Genk. “Een teken van wederzijds respect”, volgens algemeen directeur Erik Gerits. “En een nieuw signaal dat we willen blijven groeien als club.”

STERKE PERSOONLIJKHEID 

Door Paul Onuachu niet te verkopen aan een verlaagde verkoopprijs, realiseerde KRC Genk twee uitstekende zaken. De club garandeert de sportieve continuïteit, en al zeker omdat er ook geen énkele andere Genkse sterkhouder werd verkocht. Daarnaast behoudt Genk ook het perspectief om Onuachu alsnog van de hand te doen aan hun initiële vraagprijs van 25à 30 miljoen euro. In die optiek kan de recente contractverlenging van Onuachu gezien worden als een extra verzekering.

Paul Onuachu haalt in de voorbije weken terug het aloude niveau van tijdens zijn voorgaande superseizoen, en dat kan de Nigeriaan en KRC Genk alleen maar mooie vooruitzichten bieden. Sportief én financieel. Onuachu haalt een fenomenaal gemiddelde van 0,97 doelpunt per 90 minuten én bovendien een 24% omzetratio van kansen naar effectieve doelpunten. Met die fraaie stats behoort de Nigeriaan in beide onderdelen tot de absolute top in de Jupiler Pro League.



Zijn grote kwaliteiten en talent kennen wij uiteraard al veel langer, maar 't is vooral de sterke mentaliteit en persoonlijkheid van Paul Onuachu die voor bewondering zorgt. Na zijn gemiste transfer deze zomer draaide hij opvallend snel de knop om en rijgt Onuachu opnieuw de sterke prestaties en doelpunten aan elkaar. “Dát is persoonlijkheid tonen”, verklaarde analist Marc Degryse bijvoorbeeld aan Het Laatste Nieuws.

RAPID WIEN – STVV – ANTWERP 

Paul Onuachu's huidige doelpuntenfrequentie en -efficiëntie liggen na zeven wedstrijden nog wat lager in vergelijking met het vorige seizoen, maar zijn algemene spelpeil ligt vandaag misschien wel hoger. Zo speelde hij tegen Rapid Wien in de Europa League, waarin hij overigens de winning goal scoorde, misschien wel één van zijn beste wedstrijden in het shirt van KRC Genk. Al wilde de nuchtere Nigeriaan daar niet te veel over kwijt. “Ik heb er nog goede gespeeld, denk ik.”

Paul Onuachu zat meteen goed in de wedstrijd tegen Rapid Wien, en op die manier kon hij zijn immense kwaliteiten etaleren op het Europees toneel. De Nigeriaan acteerde zoals altijd als een perfecte bliksemafleider en aanspeelpunt, gecombineerd met een enorme balvastheid en een indrukwekkende passing. “Paul Onuachu liet het daar toch weer zien”, was ook Johan Boskamp in Het Belang van Limburg onder de indruk van de Genk-spits. 



Na de Europese zege in Wenen was Paul Onuachu andermaal beslissend én indrukwekkend tegen Sint-Truiden en Antwerp FC. In de Limburgse derby maakte hij het verschil als supersub, middels een fraai doelpunt en een enorme werkkracht. Daarna was Onuachu opnieuw de grote man in de nederlaag tegen Antwerp FC, waar hij twee doelpunten scoorde. Als hij op die manier zijn seizoen voortzet, dan komt die langverwachte en oververdiende knaltransfer er ongetwijfeld wel aan. En dan gebiedt de eerlijkheid ons te zeggen dat Onuachu de beste Genkse zomertransfer is van de voorbije transferperiode. 

LEES OOK: 'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Vertrekt Onuachu voor 25 à 30 miljoen bij Genk?

Meest recent

'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

105
105
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

41
41
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

193
193
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

227
227
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

414
414
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

583
583
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

123
123
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

723
723
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

602
602
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

377
377
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

128
128
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

801
801
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

123
123
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

47
47
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

245
245
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

547
547
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

200
200
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

172
172
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

48
48
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

278
278
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

101
101
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

96
96
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

405
405
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

118
118

Meer sportnieuws