Wenger verdedigt hervorming WK: "Geen ego-trip"

40 stemmen
Wenger verdedigt hervorming WK:

De voorbije weken lanceerde de FIFA zijn plannen om vanaf 2028 om de twee jaar een WK te organiseren, terwijl er vanaf 2025 ook om de twee jaar een EK zou moeten komen. De wereldvoetbalbond deed dat onder meer door Arsène Wenger in een interview de plannen te laten promoten, maar dat valt niet bij iedereen in goede aarde. Onder meer de UEFA is niet te spreken en gaat nu openlijk de oorlog met de wereldvoetbalbond aan.


De Europese bond publiceerde woensdag immers een vlammend statement waarin de plannen van de FIFA met de grond gelijkgemaakt worden. Ze wijzen onder meer op het feit dat het WK in waarde zou afnemen door het vaker te organiseren, dat er zo nog minder kansen zullen liggen voor kleinere landen, spelers zo nog zwaarder belast dreigen te worden én dat ook het vrouwenvoetbal weggedrukt zou worden door de drukkere mannenkalender.

"Dit zijn maar enkele van de problemen die het voorstel van de FIFA op het eerste zich zou opleveren", besluit de UEFA. "En deze kunnen niet verdreven worden door maar wat promotieslogans zonder onderbouwing te roepen. De UEFA is van mening dat de toekomst van de internationale kalender het onderwerp zou moeten zijn van echte gesprekken tussen de FIFA, de confederaties én de belangrijkste stakeholders van de competities."

UPDATE 24/09

Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de FIFA, heeft van zich laten horen over het idee om elke twee jaar een WK te organiseren. De Fransman breekt een lans voor de hervorming. "Het plan om de speelkalender te hervormen is geen ego-trip. Men mag dit niet herleiden tot een plan om meer WK's te spelen. Een wereldkampioenschap om de twee jaar heeft alleen zin als men alles in onverweging neemt en de hele kwalificatiestructuur hervormt", citeert Sporza de voormalige Arsenal-coach.

Volgens Wenger zal het WK bovendien niet in waarde afnemen als het om de twee jaar zal plaatsvinden. "Het WK is zo'n groot evenement dat de reputatie niet zal worden aangetast. Men wil de beste in de wereld zijn, en dat wil men elk jaar zijn", aldus Wenger. 

LEES OOK: Wéér Qatar-scenario voor Lukaku? “Dat zou crazy zijn

Ben jij voorstander?

Meest recent

'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

0
0
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

13
13
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

36
36
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

171
171
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

73
73
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

125
125
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

677
677
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

57
57
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

197
197
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

261
261
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

290
290
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

693
693
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

594
594
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

442
442
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

167
167
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

552
552
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Zelf durft hij een derde seizoen bij Club Brugge voorlopig nog altijd niet volledig uit te ...

268
268
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

242
242
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

208
208
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

347
347
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

772
772
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

259
259
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

168
168
Meunier verbaast vriend en vijand: terugkeer naar België?

Thomas Meunier is 34 jaar, maar bij Lille was hij toch nog een belangrijke speler. Ook bij de Rode ...

266
266

Meer sportnieuws