Wenger verdedigt hervorming WK: "Geen ego-trip"

40 stemmen
Wenger verdedigt hervorming WK:

De voorbije weken lanceerde de FIFA zijn plannen om vanaf 2028 om de twee jaar een WK te organiseren, terwijl er vanaf 2025 ook om de twee jaar een EK zou moeten komen. De wereldvoetbalbond deed dat onder meer door Arsène Wenger in een interview de plannen te laten promoten, maar dat valt niet bij iedereen in goede aarde. Onder meer de UEFA is niet te spreken en gaat nu openlijk de oorlog met de wereldvoetbalbond aan.


De Europese bond publiceerde woensdag immers een vlammend statement waarin de plannen van de FIFA met de grond gelijkgemaakt worden. Ze wijzen onder meer op het feit dat het WK in waarde zou afnemen door het vaker te organiseren, dat er zo nog minder kansen zullen liggen voor kleinere landen, spelers zo nog zwaarder belast dreigen te worden én dat ook het vrouwenvoetbal weggedrukt zou worden door de drukkere mannenkalender.

"Dit zijn maar enkele van de problemen die het voorstel van de FIFA op het eerste zich zou opleveren", besluit de UEFA. "En deze kunnen niet verdreven worden door maar wat promotieslogans zonder onderbouwing te roepen. De UEFA is van mening dat de toekomst van de internationale kalender het onderwerp zou moeten zijn van echte gesprekken tussen de FIFA, de confederaties én de belangrijkste stakeholders van de competities."

UPDATE 24/09

Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de FIFA, heeft van zich laten horen over het idee om elke twee jaar een WK te organiseren. De Fransman breekt een lans voor de hervorming. "Het plan om de speelkalender te hervormen is geen ego-trip. Men mag dit niet herleiden tot een plan om meer WK's te spelen. Een wereldkampioenschap om de twee jaar heeft alleen zin als men alles in onverweging neemt en de hele kwalificatiestructuur hervormt", citeert Sporza de voormalige Arsenal-coach.

Volgens Wenger zal het WK bovendien niet in waarde afnemen als het om de twee jaar zal plaatsvinden. "Het WK is zo'n groot evenement dat de reputatie niet zal worden aangetast. Men wil de beste in de wereld zijn, en dat wil men elk jaar zijn", aldus Wenger. 

Ben jij voorstander?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

58
58
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

77
77
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

23
23
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

78
78
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

146
146
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

95
95
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

253
253
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

66
66
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

429
429
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

382
382
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

300
300
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

82
82
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

153
153
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

686
686
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

42
42
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

128
128
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

78
78
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

30
30
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

104
104
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

205
205
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

94
94
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

185
185
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

100
100
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

721
721
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

217
217

Meer sportnieuws