Wenger verdedigt hervorming WK: "Geen ego-trip"

door
Wenger verdedigt hervorming WK:

De voorbije weken lanceerde de FIFA zijn plannen om vanaf 2028 om de twee jaar een WK te organiseren, terwijl er vanaf 2025 ook om de twee jaar een EK zou moeten komen. De wereldvoetbalbond deed dat onder meer door Arsène Wenger in een interview de plannen te laten promoten, maar dat valt niet bij iedereen in goede aarde. Onder meer de UEFA is niet te spreken en gaat nu openlijk de oorlog met de wereldvoetbalbond aan.


De Europese bond publiceerde woensdag immers een vlammend statement waarin de plannen van de FIFA met de grond gelijkgemaakt worden. Ze wijzen onder meer op het feit dat het WK in waarde zou afnemen door het vaker te organiseren, dat er zo nog minder kansen zullen liggen voor kleinere landen, spelers zo nog zwaarder belast dreigen te worden én dat ook het vrouwenvoetbal weggedrukt zou worden door de drukkere mannenkalender.

"Dit zijn maar enkele van de problemen die het voorstel van de FIFA op het eerste zich zou opleveren", besluit de UEFA. "En deze kunnen niet verdreven worden door maar wat promotieslogans zonder onderbouwing te roepen. De UEFA is van mening dat de toekomst van de internationale kalender het onderwerp zou moeten zijn van echte gesprekken tussen de FIFA, de confederaties én de belangrijkste stakeholders van de competities."

UPDATE 24/09

Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de FIFA, heeft van zich laten horen over het idee om elke twee jaar een WK te organiseren. De Fransman breekt een lans voor de hervorming. "Het plan om de speelkalender te hervormen is geen ego-trip. Men mag dit niet herleiden tot een plan om meer WK's te spelen. Een wereldkampioenschap om de twee jaar heeft alleen zin als men alles in onverweging neemt en de hele kwalificatiestructuur hervormt", citeert Sporza de voormalige Arsenal-coach.

Volgens Wenger zal het WK bovendien niet in waarde afnemen als het om de twee jaar zal plaatsvinden. "Het WK is zo'n groot evenement dat de reputatie niet zal worden aangetast. Men wil de beste in de wereld zijn, en dat wil men elk jaar zijn", aldus Wenger. 

LEES OOK: ‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Ben jij voorstander?

Meest recent

Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Cercle Brugge kan al volop het komende seizoen voorbereiden. De Bruggelingen gaan een aantal knopen ...

11
11
KRC Genk wacht af: topper bij Fink, schaduwpion bij Hayen

Bij een trainerswissel kan het soms héél snel gaan voor een speler. Zowel positief als ...

26
26
Anderlecht vs. Club Brugge: pittige duels op de transfermarkt?

RSC Anderlecht en Club Brugge hopen het seizoen nog af te sluiten met een prijs. De een de beker, de ...

65
65
Ajax - PSV: hoe Eindhoven al héél lang de nummer 1 is

Ajax ontvangt dit weekend PSV. Het is al jaren de absolute topper in Nederland, maar deze match ...

12
12
Hatenboer schenkt klare wijn over terugkeer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht maken een aantal spelers indruk op huurbasis bij een andere club. Eén van ...

129
129
Markante wissel eigen assistent: Stijnen geeft ware toedracht

De terugmatch in de Promotion Play-Offs tussen Beerschot VA en Patro Eisden Maasmechelen deed deze ...

31
31
'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

134
134
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

103
103
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

74
74
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

215
215
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

236
236
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

181
181
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

55
55
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

80
80
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

132
132
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

199
199
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

104
104
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

202
202
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

42
42
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

118
118
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

135
135
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

230
230
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

75
75
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

522
522
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

421
421

Meer sportnieuws