Zowel Anderlecht als AA Gent vloeken na puntendeling

door
Zowel Anderlecht als AA Gent vloeken na puntendeling

Deze week kregen we in de Jupiler Pro League twee fraaie inhaalduels voorgeschoteld. Omwille van de Europese verplichtingen van de clubs eind augustus, werden Antwerp-Racing Genk en Anderlecht-AA Gent immers nu pas afgewerkt. Vanavond was het de beurt aan de mannen van Kompany en Vanhaezebrouck.

In de opstelling van Anderlecht viel vooral op dat er niet werd gewisseld door Kompany. Dezelfde elf starters als tegen Standard kwamen immers aan de aftrap, wat maakte dat Benito Raman niet aan de wedstrijd mocht beginnen tegen zijn ex-club. Bij AA Gent was de Georgiër Chakvetadze de grote verrassing, zijn eerste basisplaats dit seizoen. Tarik Tissoudali moest beginnen vanaf de bank. Nog opmerkelijk was dat Nurio en Okumu het wedstrijdblad zelfs niet haalden.



Een aardige affiche dus in het Lotto Park, maar de eerste helft stond niet bepaald bol van de doelkansen. Anderlecht was eigenlijk maar één keer echt gevaarlijk, helemaal in het begin van de wedstrijd toen Bolat een own-goal van Godeau moest voorkomen. Paars-Wit controleerde hierna dan wel, maar waren het toch de Buffalo’s die na het halfuur voor de grootste dreiging zorgden. Dat leverde in minuut 37 zelfs een doelpunt op. Castro-Montes tekende fraai voor 0-1 en meteen ook de ruststand.



Net voor het uur liet de verdediger van AA Gent zich opnieuw opmerken, zij het deze keer in negatief opzicht. Castro-Montes legde namelijk nogal onvakkundig Gomez neer, waardoor de bal op de stip ging. Refaelov faalde niet: 1-1. De Brusselaars probeerden meteen door te drukken, maar net als dat in de eerste helft het geval was, zorgden ze daarbij toch voor te weinig doelgevaar. In de slotminuten kreeg Zirkzee alsnog de kans om Anderlecht te overwinning te bezorgen, maar zijn aflegger werd onderschept door Bolat. Zo bleef het dus bij 1-1, een uitslag waar beide teams toch niet al te veel mee opschieten. 

Scoreverloop:
(39') Castro-Montes 0-1
(59') Refaelov 1-1 (strafschop)

LEES OOK: Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

Wie verdiende te winnen?

Meest recent

Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

5
5
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

46
46
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

48
48
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

88
88
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

499
499
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

204
204
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

93
93
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

87
87
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

80
80
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

232
232
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

116
116
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

167
167
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

84
84
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

276
276
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

244
244
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

294
294
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

402
402
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

332
332
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

151
151
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

194
194
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

211
211
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

455
455

Meer sportnieuws