Zowel Anderlecht als AA Gent vloeken na puntendeling

door
Zowel Anderlecht als AA Gent vloeken na puntendeling

Deze week kregen we in de Jupiler Pro League twee fraaie inhaalduels voorgeschoteld. Omwille van de Europese verplichtingen van de clubs eind augustus, werden Antwerp-Racing Genk en Anderlecht-AA Gent immers nu pas afgewerkt. Vanavond was het de beurt aan de mannen van Kompany en Vanhaezebrouck.

In de opstelling van Anderlecht viel vooral op dat er niet werd gewisseld door Kompany. Dezelfde elf starters als tegen Standard kwamen immers aan de aftrap, wat maakte dat Benito Raman niet aan de wedstrijd mocht beginnen tegen zijn ex-club. Bij AA Gent was de Georgiër Chakvetadze de grote verrassing, zijn eerste basisplaats dit seizoen. Tarik Tissoudali moest beginnen vanaf de bank. Nog opmerkelijk was dat Nurio en Okumu het wedstrijdblad zelfs niet haalden.



Een aardige affiche dus in het Lotto Park, maar de eerste helft stond niet bepaald bol van de doelkansen. Anderlecht was eigenlijk maar één keer echt gevaarlijk, helemaal in het begin van de wedstrijd toen Bolat een own-goal van Godeau moest voorkomen. Paars-Wit controleerde hierna dan wel, maar waren het toch de Buffalo’s die na het halfuur voor de grootste dreiging zorgden. Dat leverde in minuut 37 zelfs een doelpunt op. Castro-Montes tekende fraai voor 0-1 en meteen ook de ruststand.



Net voor het uur liet de verdediger van AA Gent zich opnieuw opmerken, zij het deze keer in negatief opzicht. Castro-Montes legde namelijk nogal onvakkundig Gomez neer, waardoor de bal op de stip ging. Refaelov faalde niet: 1-1. De Brusselaars probeerden meteen door te drukken, maar net als dat in de eerste helft het geval was, zorgden ze daarbij toch voor te weinig doelgevaar. In de slotminuten kreeg Zirkzee alsnog de kans om Anderlecht te overwinning te bezorgen, maar zijn aflegger werd onderschept door Bolat. Zo bleef het dus bij 1-1, een uitslag waar beide teams toch niet al te veel mee opschieten. 

Scoreverloop:
(39') Castro-Montes 0-1
(59') Refaelov 1-1 (strafschop)

LEES OOK: Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Wie verdiende te winnen?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

16
16
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

42
42
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

47
47
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

86
86
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

198
198
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

67
67
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

74
74
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

45
45
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

192
192
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

45
45
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

39
39
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

68
68
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

103
103
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

301
301
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

137
137
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

188
188
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

141
141
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

106
106
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

538
538
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

95
95
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

19
19
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

20
20
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

170
170

Meer sportnieuws