Advocaat Vanden Stock haalt snoeihard uit na beschuldigingen

door
Advocaat Vanden Stock haalt snoeihard uit na beschuldigingen

De Tijd dropte donderdagochtend weer een bom op de Belgische voetbalwereld, want de zakenkrant wist te onthullen dat het gerecht een onderzoek geopend heeft naar mogelijk gesjoemel bij de verkoop van Anderlecht in december 2017. Roger Vanden Stock, Herman Van Holsbeeck, Jo Van Biesbroeck en Luc Deleu zouden verdacht worden van valsheid in geschrifte, witwassen en oplichting.

Inmiddels hebben twee van de betrokkenen in het dossier ook gereageerd tegenover Het Laatste Nieuws. Van Biesbrouck deed dat zeer kort. "Ik laat het gerecht rustig zijn werk doen en wacht af wat het onderzoek uitwijst", hield de gewezen CEO zich op de vlakte. Deleu kwam dan weer met een meer inhoudelijke reactie, maar ontkent dat hij zich ergens schuldig aan gemaakt heeft.

"Wij zaten niet mee aan tafel bij de onderhandelingen. Alvorens de transfer te doen, hebben we wel de overeenkomst afgetoetst met de banken, zij zagen geen probleem, dus zijn die stortingen gebeurd, conform het contract. Ik ben daarover ondervraagd", bevestigde hij. "Of ik nu in verdenking gesteld word, dat kan, de speurders vertelden dat dat een mogelijkheid was voor iedereen die betrokken was bij die transactie, maar ik zie niet in waarom ik me zorgen zou moeten maken."

UPDATE 12u51
Ook vanuit het kamp van Vanden Stock is er inmiddels een eerste reactie gekomen. Bij L'Echo haalt zijn advocaat Laurent Kennes hard uit naar de werkwijze van het parket. "Mijn cliënt betwist de feiten die hem ten laste worden gelegd", is Kennes formeel. "Het was niet netjes om hem op deze manier, per post, in staat van beschuldiging te stellen, gezien het feit dat hij al 79 jaar oud is en nooit veroordeeld werd. Dat is een manier om de reputatie van de mensen te besmeuren", fulmineert de advocaat nog.

LEES OOK: Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Had het parket dat anders moeten aanpakken?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

26
26
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

165
165
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

113
113
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

327
327
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

161
161
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

92
92
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

466
466
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

76
76
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

271
271
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

262
262
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

532
532
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

783
783
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

835
835
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

350
350
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

45
45
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

299
299
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

623
623
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

356
356
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

363
363
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

175
175
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

257
257
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

366
366
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

731
731
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

219
219
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

405
405

Meer sportnieuws