Standard in verweer tegen strenge straffen

door
Standard in verweer tegen strenge straffen

De immer gevoelige Clásico tussen Standard en RSC Anderlecht van zondag werd helaas ontsierd door drie rode kaarten. Op het veld werden Ameen Al-Dakhil en Collins Fai voortijdig naar de kleedkamer gestuurd, ernaast kreeg video-analist Patrick Asselman een rood karton onder de neus geschoven. De drie zondaars langs Luikse zijde weten nu welke straffen hen mogelijk boven het hoofd hangen.


Het bondsparket is immers met zijn voorstellen tot minnelijke schikkingen op de proppen gekomen. Al-Dakhil, al vroeg uitgesloten, zou één wedstrijd worden geschorst. Fai werd in de 84ste minuut getrakteerd op een rode kaart voor een roekeloze ingreep op Kristoffer Olsson en dreigt daarvoor drie weken aan de kant te staan. Tussendoor maakte ook Asselman het te bont, hem wachten mogelijk twee speeldagen schorsing. Standard kan wel nog in beroep gaan tegen de voorstellen van het bondsparket. Als de Rouches dat doen, zal de Geschillencommissie de zaken behandelen.

UPDATE 18u15
Standard besloot zich wel degelijk niet zomaar neer te leggen bij de geopperde sancties van het bondsparket. De drie speeldagen schorsing van Fai worden aanvaard, logisch ook gezien de ernst van zijn overtreding, maar wat Al-Dakhil en Asselman betreft is men in Sclessin van mening dat de verdicten te streng zijn. Per slot van rekening mocht Al-Dakhil zich al na amper een zestal minuten gaan douchen. Standard hoopt dan ook dat de uitsluiting in zijn geval volstaat.

LEES OOK: KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

De straf voor Al-Dakhil is volgens mij ...

Meest recent

Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

12
12
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

20
20
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

144
144
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

150
150
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

93
93
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

283
283
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

259
259
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

152
152
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

62
62
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

306
306
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

106
106
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

62
62
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

226
226
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

329
329
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

380
380
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

305
305
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

356
356
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

140
140
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

395
395
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

233
233
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

264
264
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

250
250
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

186
186
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

115
115

Meer sportnieuws