Standard in verweer tegen strenge straffen

door
Standard in verweer tegen strenge straffen

De immer gevoelige Clásico tussen Standard en RSC Anderlecht van zondag werd helaas ontsierd door drie rode kaarten. Op het veld werden Ameen Al-Dakhil en Collins Fai voortijdig naar de kleedkamer gestuurd, ernaast kreeg video-analist Patrick Asselman een rood karton onder de neus geschoven. De drie zondaars langs Luikse zijde weten nu welke straffen hen mogelijk boven het hoofd hangen.


Het bondsparket is immers met zijn voorstellen tot minnelijke schikkingen op de proppen gekomen. Al-Dakhil, al vroeg uitgesloten, zou één wedstrijd worden geschorst. Fai werd in de 84ste minuut getrakteerd op een rode kaart voor een roekeloze ingreep op Kristoffer Olsson en dreigt daarvoor drie weken aan de kant te staan. Tussendoor maakte ook Asselman het te bont, hem wachten mogelijk twee speeldagen schorsing. Standard kan wel nog in beroep gaan tegen de voorstellen van het bondsparket. Als de Rouches dat doen, zal de Geschillencommissie de zaken behandelen.

UPDATE 18u15
Standard besloot zich wel degelijk niet zomaar neer te leggen bij de geopperde sancties van het bondsparket. De drie speeldagen schorsing van Fai worden aanvaard, logisch ook gezien de ernst van zijn overtreding, maar wat Al-Dakhil en Asselman betreft is men in Sclessin van mening dat de verdicten te streng zijn. Per slot van rekening mocht Al-Dakhil zich al na amper een zestal minuten gaan douchen. Standard hoopt dan ook dat de uitsluiting in zijn geval volstaat.

LEES OOK: Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

De straf voor Al-Dakhil is volgens mij ...

Meest recent

Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

18
18
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

69
69
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

103
103
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

98
98
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

265
265
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

143
143
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

288
288
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

160
160
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

318
318
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

36
36
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

101
101
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

195
195
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

161
161
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

150
150
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

600
600
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

202
202
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

470
470
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

422
422
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

574
574
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

215
215
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

419
419
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

312
312
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

576
576
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

673
673
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

104
104

Meer sportnieuws