Genk pakt op valreep drie gouden punten mee uit Wenen

door
Genk pakt op valreep drie gouden punten mee uit Wenen

Na een wedstrijd die heel lang op 0-0 leek af te stevenen heeft Onuachu andermaal zijn grote waarde aangetoond voor de vice-kampioen. De VAR stak eerst nog een stokje voor zijn winning-goal maar dat deerde de Nigeriaan niet want in de blessuretijd deed hij dat kunststukje nog eens fijntjes over.

Tegen het Oostenrijkse Rapid Wenen opende Racing Genk zijn poulefase in de Europa League. De Limburgers kenden tot nu toe een geslaagde competitiestart, al zal de late gelijkmaker van Union nog stevig op de maag liggen van John van den Brom en co. De Genkse veldheer koos alvast (op papier) voor zijn sterkste elftal vanavond, onder meer Eiting en het sterke trio voorin: Onuachu-Bongonga-Ito stonden in de basis.
Spektakelarme eerste helft in Wenen
Blauw-Wit begon met veel dadendrang en na dik tien minuten spelen ging een uithaal van Onuachu niet zo ver voorlangs. De wedstrijd verwaterde nadien compleet: Racing Genk had wel het meeste balbezit maar deed daar enorm weinig mee. Aan de overzijde toonde Rapid Wenen zich niet meteen een ploeg met veel vertrouwen en zo bleef ook doelman Vandevoordt volledig werkloos. Op slag van rust kreeg Bongonda aan de rand van de zestien meter nog een prima schietkans maar ook zijn schot ging ruim over. Halfweg stond het nog 0-0 in het Allianz Stadion.

Racing Genk krijgt veel de bal van de thuisploeg maar doet er weinig mee.
VAR steekt heel even stokje voor Genkse winning-goal
Bij de bezoekers verving Trésor na de pauze Bongonda, de ex-speler van Willem II was ook meteen gevaarlijk met een geplaatst schot dat een dikke meter over vloog. Op het uur dreigde ook de thuisploeg nog eens via de bedrijvige Kara, zijn schot ging niet zo ver naast de kooi van Vandevoordt. We zagen plots kansen over en weer: eerst schoot Ito nipt over en aan de overzijde krulde Grull de bal voorlangs. Een doelpunt hing in de lucht en leek voor Genk ook aan de juiste kant te vallen toen Onuachu een voorzet van Ito in doel verwerkte, de VAR overrulede wegens buitenspel van de Japanner. Hetzelfde duo was even later opnieuw gevaarlijk, deze keer mikte de Nigeriaan zijn kopbal op het dak van het doel. Uiteindelijk werd Onuachu toch nog de gevierde man, in de blessuretijd benutte hij opnieuw een assist van Ito en deze keer telde hij wel: 0-1 en een gouden driepunter voor het team van John van den Brom.
Scoreverloop:
0-1 (90+2') Onuachu

Terechte zege?

Meest recent

JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

33
33
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

69
69
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

132
132
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

56
56
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

107
107
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

139
139
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

197
197
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

400
400
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

89
89
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

199
199
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

393
393
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

238
238
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

210
210
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

497
497
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

384
384
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

102
102
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

193
193
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

271
271
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

147
147
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

119
119
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

495
495
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

203
203
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

346
346
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

372
372

Meer sportnieuws