Genk pakt op valreep drie gouden punten mee uit Wenen

193 stemmen
Genk pakt op valreep drie gouden punten mee uit Wenen

Na een wedstrijd die heel lang op 0-0 leek af te stevenen heeft Onuachu andermaal zijn grote waarde aangetoond voor de vice-kampioen. De VAR stak eerst nog een stokje voor zijn winning-goal maar dat deerde de Nigeriaan niet want in de blessuretijd deed hij dat kunststukje nog eens fijntjes over.

Tegen het Oostenrijkse Rapid Wenen opende Racing Genk zijn poulefase in de Europa League. De Limburgers kenden tot nu toe een geslaagde competitiestart, al zal de late gelijkmaker van Union nog stevig op de maag liggen van John van den Brom en co. De Genkse veldheer koos alvast (op papier) voor zijn sterkste elftal vanavond, onder meer Eiting en het sterke trio voorin: Onuachu-Bongonga-Ito stonden in de basis.
Spektakelarme eerste helft in Wenen
Blauw-Wit begon met veel dadendrang en na dik tien minuten spelen ging een uithaal van Onuachu niet zo ver voorlangs. De wedstrijd verwaterde nadien compleet: Racing Genk had wel het meeste balbezit maar deed daar enorm weinig mee. Aan de overzijde toonde Rapid Wenen zich niet meteen een ploeg met veel vertrouwen en zo bleef ook doelman Vandevoordt volledig werkloos. Op slag van rust kreeg Bongonda aan de rand van de zestien meter nog een prima schietkans maar ook zijn schot ging ruim over. Halfweg stond het nog 0-0 in het Allianz Stadion.

Racing Genk krijgt veel de bal van de thuisploeg maar doet er weinig mee.
VAR steekt heel even stokje voor Genkse winning-goal
Bij de bezoekers verving Trésor na de pauze Bongonda, de ex-speler van Willem II was ook meteen gevaarlijk met een geplaatst schot dat een dikke meter over vloog. Op het uur dreigde ook de thuisploeg nog eens via de bedrijvige Kara, zijn schot ging niet zo ver naast de kooi van Vandevoordt. We zagen plots kansen over en weer: eerst schoot Ito nipt over en aan de overzijde krulde Grull de bal voorlangs. Een doelpunt hing in de lucht en leek voor Genk ook aan de juiste kant te vallen toen Onuachu een voorzet van Ito in doel verwerkte, de VAR overrulede wegens buitenspel van de Japanner. Hetzelfde duo was even later opnieuw gevaarlijk, deze keer mikte de Nigeriaan zijn kopbal op het dak van het doel. Uiteindelijk werd Onuachu toch nog de gevierde man, in de blessuretijd benutte hij opnieuw een assist van Ito en deze keer telde hij wel: 0-1 en een gouden driepunter voor het team van John van den Brom.
Scoreverloop:
0-1 (90+2') Onuachu

Terechte zege?

Meest recent

'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

77
77
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

16
16
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

32
32
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

249
249
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

126
126
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

106
106
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

349
349
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

178
178
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

202
202
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

373
373
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

666
666
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

312
312
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3518
3518
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

66
66
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

81
81
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

60
60
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

212
212
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

71
71
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

234
234
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

207
207
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39

Meer sportnieuws