Genk pakt op valreep drie gouden punten mee uit Wenen

door
Genk pakt op valreep drie gouden punten mee uit Wenen

Na een wedstrijd die heel lang op 0-0 leek af te stevenen heeft Onuachu andermaal zijn grote waarde aangetoond voor de vice-kampioen. De VAR stak eerst nog een stokje voor zijn winning-goal maar dat deerde de Nigeriaan niet want in de blessuretijd deed hij dat kunststukje nog eens fijntjes over.

Tegen het Oostenrijkse Rapid Wenen opende Racing Genk zijn poulefase in de Europa League. De Limburgers kenden tot nu toe een geslaagde competitiestart, al zal de late gelijkmaker van Union nog stevig op de maag liggen van John van den Brom en co. De Genkse veldheer koos alvast (op papier) voor zijn sterkste elftal vanavond, onder meer Eiting en het sterke trio voorin: Onuachu-Bongonga-Ito stonden in de basis.
Spektakelarme eerste helft in Wenen
Blauw-Wit begon met veel dadendrang en na dik tien minuten spelen ging een uithaal van Onuachu niet zo ver voorlangs. De wedstrijd verwaterde nadien compleet: Racing Genk had wel het meeste balbezit maar deed daar enorm weinig mee. Aan de overzijde toonde Rapid Wenen zich niet meteen een ploeg met veel vertrouwen en zo bleef ook doelman Vandevoordt volledig werkloos. Op slag van rust kreeg Bongonda aan de rand van de zestien meter nog een prima schietkans maar ook zijn schot ging ruim over. Halfweg stond het nog 0-0 in het Allianz Stadion.

Racing Genk krijgt veel de bal van de thuisploeg maar doet er weinig mee.
VAR steekt heel even stokje voor Genkse winning-goal
Bij de bezoekers verving Trésor na de pauze Bongonda, de ex-speler van Willem II was ook meteen gevaarlijk met een geplaatst schot dat een dikke meter over vloog. Op het uur dreigde ook de thuisploeg nog eens via de bedrijvige Kara, zijn schot ging niet zo ver naast de kooi van Vandevoordt. We zagen plots kansen over en weer: eerst schoot Ito nipt over en aan de overzijde krulde Grull de bal voorlangs. Een doelpunt hing in de lucht en leek voor Genk ook aan de juiste kant te vallen toen Onuachu een voorzet van Ito in doel verwerkte, de VAR overrulede wegens buitenspel van de Japanner. Hetzelfde duo was even later opnieuw gevaarlijk, deze keer mikte de Nigeriaan zijn kopbal op het dak van het doel. Uiteindelijk werd Onuachu toch nog de gevierde man, in de blessuretijd benutte hij opnieuw een assist van Ito en deze keer telde hij wel: 0-1 en een gouden driepunter voor het team van John van den Brom.
Scoreverloop:
0-1 (90+2') Onuachu

LEES OOK: Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

Terechte zege?

Meest recent

“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

4
4
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

10
10
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

23
23
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

48
48
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

64
64
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

63
63
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

31
31
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

133
133
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

443
443
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

354
354
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

81
81
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

301
301
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1091
1091
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

160
160
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

243
243
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

706
706
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

372
372
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

87
87
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

152
152
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

102
102
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

77
77
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

105
105
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

240
240
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

109
109
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

116
116

Meer sportnieuws