Genk pakt op valreep drie gouden punten mee uit Wenen

door
Genk pakt op valreep drie gouden punten mee uit Wenen

Na een wedstrijd die heel lang op 0-0 leek af te stevenen heeft Onuachu andermaal zijn grote waarde aangetoond voor de vice-kampioen. De VAR stak eerst nog een stokje voor zijn winning-goal maar dat deerde de Nigeriaan niet want in de blessuretijd deed hij dat kunststukje nog eens fijntjes over.

Tegen het Oostenrijkse Rapid Wenen opende Racing Genk zijn poulefase in de Europa League. De Limburgers kenden tot nu toe een geslaagde competitiestart, al zal de late gelijkmaker van Union nog stevig op de maag liggen van John van den Brom en co. De Genkse veldheer koos alvast (op papier) voor zijn sterkste elftal vanavond, onder meer Eiting en het sterke trio voorin: Onuachu-Bongonga-Ito stonden in de basis.
Spektakelarme eerste helft in Wenen
Blauw-Wit begon met veel dadendrang en na dik tien minuten spelen ging een uithaal van Onuachu niet zo ver voorlangs. De wedstrijd verwaterde nadien compleet: Racing Genk had wel het meeste balbezit maar deed daar enorm weinig mee. Aan de overzijde toonde Rapid Wenen zich niet meteen een ploeg met veel vertrouwen en zo bleef ook doelman Vandevoordt volledig werkloos. Op slag van rust kreeg Bongonda aan de rand van de zestien meter nog een prima schietkans maar ook zijn schot ging ruim over. Halfweg stond het nog 0-0 in het Allianz Stadion.

Racing Genk krijgt veel de bal van de thuisploeg maar doet er weinig mee.
VAR steekt heel even stokje voor Genkse winning-goal
Bij de bezoekers verving Trésor na de pauze Bongonda, de ex-speler van Willem II was ook meteen gevaarlijk met een geplaatst schot dat een dikke meter over vloog. Op het uur dreigde ook de thuisploeg nog eens via de bedrijvige Kara, zijn schot ging niet zo ver naast de kooi van Vandevoordt. We zagen plots kansen over en weer: eerst schoot Ito nipt over en aan de overzijde krulde Grull de bal voorlangs. Een doelpunt hing in de lucht en leek voor Genk ook aan de juiste kant te vallen toen Onuachu een voorzet van Ito in doel verwerkte, de VAR overrulede wegens buitenspel van de Japanner. Hetzelfde duo was even later opnieuw gevaarlijk, deze keer mikte de Nigeriaan zijn kopbal op het dak van het doel. Uiteindelijk werd Onuachu toch nog de gevierde man, in de blessuretijd benutte hij opnieuw een assist van Ito en deze keer telde hij wel: 0-1 en een gouden driepunter voor het team van John van den Brom.
Scoreverloop:
0-1 (90+2') Onuachu

LEES OOK: Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Terechte zege?

Meest recent

'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

9
9
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

25
25
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

104
104
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

44
44
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

113
113
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

44
44
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

270
270
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

195
195
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

482
482
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

121
121
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

316
316
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

58
58
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

349
349
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

514
514
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

632
632
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

139
139
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

245
245
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

25
25
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

387
387
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

340
340
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

347
347
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

241
241
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

404
404
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

101
101

Meer sportnieuws