Clement verklaart waarom hij niet vroeger wisselde

door
Clement verklaart waarom hij niet vroeger wisselde

Club Brugge is woensdagavond op uitstekende wijze aan zijn campagne in de Champions League begonnen. Tegen alle verwachtingen in slaagde Blauw-Zwart er namelijk in om Paris Saint-Germain in bedwang te houden. Een aangename wedstrijd op Jan Breydel eindigde op 1-1.

En Club had zelfs de kansen om een overwinning uit de brand te slepen. Coach Philippe Clement kon dan ook niet anders dan tevreden zijn. Nochtans pakte hij een risico door aanvoerder Ruud Vormer op de bank te zetten. Maar de andere spelers deden het uitstekend. "Lang, De Ketelaere, Vanaken, Sowah ... ik moet eigenlijk heel de lijst van spelers afgaan. Je kan zo'n prestaties enkel maar halen als iedereen top is, dat was het geval", klonk het op Brugse clubwebstek.

Dit onverwachte punt zorgt ook voor perspectief, zeker omdat concurrent RB Leipzig zwaar verloor op het veld van Manchester City. "De andere ploegen zijn verwittigd, er komen nog vijf finales aan en daar moeten we klaar voor zijn. Ik denk niet dat deze groep grenzen moet stellen. Laat ons dromen en dan zien we wel waar we uitkomen. Dit was alvast een schitterende prestatie", aldus Clement.

UPDATE 16/09

Uiteraard was ook Philippe Clement een zeer tevreden man na de wedstrijd, zo bleek al uit bovenstaande reactie. Er kan echter worden afgevraagd waarom Clement niet vroeger wisselde in de tweede helft, daar enkele Club-spelers duidelijk vermoeid waren. “Er was geen reden om te wisselen en daarom heb ik dat ook niet gedaan, tot helemaal op het einde”, oordeelde de coach van Club echter.

Naast het behaalde resultaat was Clement overigens ook zeer tevreden over de durf die zijn spelers aan de dag hebben gelegd: “Mentaal, fysiek, tactisch waren we sterk. We hebben een historische avond beleefd. De spelers hebben dat afgedwongen, in de duels maar ook voetballend. Dat heeft me plezierd. Dat mijn spelers hebben durven voetballen.”

LEES OOK: ‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Had Clement vroeger moeten wisselen?

Meest recent

‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

219
219
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

10
10
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

10
10
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

27
27
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

31
31
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

208
208
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

53
53
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

44
44
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

321
321
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

407
407
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

323
323
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

433
433
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

646
646
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

825
825
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

540
540
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1305
1305
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

852
852
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

460
460
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1150
1150
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

138
138
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

236
236
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

159
159
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

242
242

Meer sportnieuws