Club Brugge verovert Europa: "PSG werd overrompeld"

995
Club Brugge verovert Europa:

Voorafgaand aan de wedstrijd werd een flinke bolwassing verwacht voor Club Brugge tegen Paris-Saint-Germain, maar niets was minder waar. Blauw-Zwart toonde zich een meer dan waardige tegenstander, en maakte zelfs aanspraak op de drie punten. Ook vooraanstaande Europese media zagen een zeer sterk Club, naast een zwak PSG.

Te beginnen met L’Équipe, die een spookachtig trio ‘MNM’ zagen, maar terecht met lof gooien richting Brugge: “Wie had ooit gedacht dat PSG zo opgejaagd zouden worden door de zogenaamd zwakste ploeg in groep A? De spelers van Mauricio Pochettino werden volledig overrompeld door Hans Vanaken en zijn ploegmaats. Club Brugge dwong een verdiend gelijkspel af. Sterker zelfs: ze hadden kunnen winnen als Navas niet op de afspraak had geweest.”

Bij de Franse collega’s van RMC ging de aandacht voornamelijk naar de aanvallende drietand… van Club Brugge. “Het was niet MNM dat het meest opviel. Brugge deed de Parijse ploeg lijden met jonge aanvallers als Noa Lang (22 jaar), Charles de Ketelaere (20 jaar) en Kamal Sowah (21 jaar). De Parijzenaren hadden het defensief moeilijk tegen hen en werden overweldigd door een ploeg met slagtanden.”

 

Ook in Engeland en Duitsland waren ze het erover eens dat Club meer dan verdiend een punt thuishield: “De Parijzenaren legden te weinig kwaliteit aan de dag en misten defensieve focus. Messi en co konden de weerbare Belgen niet over de knie krijgen. Club Brugge pakte een meer dan verdiend punt”, klonk het in de Daily Mail.

“Het was waanzin in Brugge. Wat een gevecht, wat een match. Club Brugge speelde 1-1 gelijk tegen de sterren van PSG nadat ze terugkwamen van een achterstand. Ook na de pauze bleven de Belgen sterk in de duels én waren ze zelfs de betere ploeg. Na affluiten stond het 16-9 in doelpogingen. Club werd luid toegejuicht, en terecht”, was BILD dan weer vol lof.

Tot slot lag ook het oordeel van het Spaanse MARCA in dezelfde lijn: “Er werd een rustig en doelpuntrijk debuut verwacht voor ‘MNM’, maar PSG kwam met de schrik vrij. Ze kenden defensieve problemen tegen Club. Wervelwind Lang, De Ketelaere, en Vanaken waren gevaarlijker dan de Parijse drietand. Navas voorkwam erger. Het Belgische team hield stand en pakte een onverwacht maar glorieus gelijkspel.”

LEES OOK: Karetsas komt met update na zorgwekkende beelden

Wie was voor u de man van de wedstrijd?

Meest recent

Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

15
15
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

15
15
Liverpool bezorgt Spurs nieuwe mokerslag, Arsenal foutloos

Dinsdagavond werd er in Engeland gevoetbald in de League Cup, waarbij enkele topclubs hun intrede ...

24
24
'Gewezen toptalent Club (19) probeert het in Nederland'

Bij Club Brugge investeerden ze de laatste jaren stevig in hun jeugdopleiding en dat leverde ook ...

24
24
Messi krijgt nog zeer fraaie 'last dance' bij Argentinië

Onlangs kondigde Lionel Messi met een emotionele boodschap zijn afscheid aan bij de Argentijnse ...

12
12
'Club is keihard en schuift speler definitief opzij'

Er is bij Club Brugge de voorbije maanden alweer veel veranderd. Heel wat sterkhouders versierden in ...

232
232
Pijnlijk voor Bologna-Belgen: 'Tedesco alweer ontslagen'

Het seizoen is nog maar enkele weken ver, maar toch rollen al de nodige koppen van trainers. Terwijl ...

50
50
Vandenbempt schuift meteen nieuwe CEO KBVB naar voor

Het blijft zeer onrustig binnen de voetbalbond. Na het WK moest Rudi Garcia ondanks het behalen van ...

102
102
'KV Kortrijk denkt aan nog twee bekende trainers'

Bij KV Kortrijk viel deze week het doek voor Michiel Jonckheere. De trainer werd de laan uitgestuurd ...

339
339
Club Brugge verliest groot talent: Juventus & co in de markt

Club Brugge verloor de afgelopen maanden toch wel wat toptalenten. Ze kregen daarvoor nog flink wat ...

233
233
Vermeeren bijna naar andere club: “Alles was rond met hen”

Niet elke transfer die op het eerste gezicht volledig in kannen en kruiken lijkt, wordt uiteindelijk ...

379
379
‘Van Bommel gooit De Cat na amper één cap uit Rode Duivels’

Nathan De Cat maakte in maart zijn debuut bij de Rode Duivels, maar dreigt amper één ...

234
234
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

93
93
Pétrot velt oordeel over Anderlecht én Jupiler Pro League

RSC Anderlecht neemt het woensdagavond op tegen Olympique Lyon. Paars-Wit is daar niet de favoriet. ...

205
205
Bom bij KBVB: CEO Peter Willems ontslagen

Hoewel het de afgelopen weken rustig leek binnen de Belgische voetbalbond, speelde er achter de ...

165
165
Verhuurde spelers: stunt tegen Juventus en debuut tegen Real

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

36
36
Club Brugge verstoort orde: absolute top in Europa

Club Brugge heeft nog maar eens een lucratieve zomer achter in de rug. In totaal verscheen er meer ...

532
532
'Bruno verklapt wissel: vers bloed voor Anderlecht'

RSC Anderlecht moet nog vol aan de bak voor de interlandbreak. Enkele dagen voor het Zulte Waregem ...

361
361
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Voor de interlandbreak staat in de Jupiler Pro League eerst nog de zevende speeldag op het ...

229
229
'Van Bommel verrast: geen De Cat, wél Antwerp-connectie'

Volgende week blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK weer verzamelen in Tubeke. De ...

386
386
Club Brugge pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Club Brugge liet afgelopen zomer heel wat smaakmakers gaan, maar tal van andere sterkhouders bleven ...

226
226
Sibierski dropt bom: Stroeykens gratis weg bij RSCA?

Twee jaar geleden was hij nog het uithangbord van de zogenaamde 'Noblesse Oblige'-campagne, maar ...

336
336
Schoktransfer Sergio Ramos naar de Premier League?

Sergio Ramos heeft een palmares en CV om u tegen te zeggen. De centrale verdediger won zowat alles ...

81
81
Lucas Stassin roept duidelijke boodschap voor van Bommel

Lucas Stassin stond dicht bij een WK-selectie, maar uiteindelijk koos Rudi Garcia voor debutant ...

74
74
Karetsas komt met update na zorgwekkende beelden

Konstantinos Karetsas maakte afgelopen zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. ...

86
86

Meer sportnieuws