Club Brugge verovert Europa: "PSG werd overrompeld"

995
Club Brugge verovert Europa:

Voorafgaand aan de wedstrijd werd een flinke bolwassing verwacht voor Club Brugge tegen Paris-Saint-Germain, maar niets was minder waar. Blauw-Zwart toonde zich een meer dan waardige tegenstander, en maakte zelfs aanspraak op de drie punten. Ook vooraanstaande Europese media zagen een zeer sterk Club, naast een zwak PSG.

Te beginnen met L’Équipe, die een spookachtig trio ‘MNM’ zagen, maar terecht met lof gooien richting Brugge: “Wie had ooit gedacht dat PSG zo opgejaagd zouden worden door de zogenaamd zwakste ploeg in groep A? De spelers van Mauricio Pochettino werden volledig overrompeld door Hans Vanaken en zijn ploegmaats. Club Brugge dwong een verdiend gelijkspel af. Sterker zelfs: ze hadden kunnen winnen als Navas niet op de afspraak had geweest.”

Bij de Franse collega’s van RMC ging de aandacht voornamelijk naar de aanvallende drietand… van Club Brugge. “Het was niet MNM dat het meest opviel. Brugge deed de Parijse ploeg lijden met jonge aanvallers als Noa Lang (22 jaar), Charles de Ketelaere (20 jaar) en Kamal Sowah (21 jaar). De Parijzenaren hadden het defensief moeilijk tegen hen en werden overweldigd door een ploeg met slagtanden.”

 

Ook in Engeland en Duitsland waren ze het erover eens dat Club meer dan verdiend een punt thuishield: “De Parijzenaren legden te weinig kwaliteit aan de dag en misten defensieve focus. Messi en co konden de weerbare Belgen niet over de knie krijgen. Club Brugge pakte een meer dan verdiend punt”, klonk het in de Daily Mail.

“Het was waanzin in Brugge. Wat een gevecht, wat een match. Club Brugge speelde 1-1 gelijk tegen de sterren van PSG nadat ze terugkwamen van een achterstand. Ook na de pauze bleven de Belgen sterk in de duels én waren ze zelfs de betere ploeg. Na affluiten stond het 16-9 in doelpogingen. Club werd luid toegejuicht, en terecht”, was BILD dan weer vol lof.

Tot slot lag ook het oordeel van het Spaanse MARCA in dezelfde lijn: “Er werd een rustig en doelpuntrijk debuut verwacht voor ‘MNM’, maar PSG kwam met de schrik vrij. Ze kenden defensieve problemen tegen Club. Wervelwind Lang, De Ketelaere, en Vanaken waren gevaarlijker dan de Parijse drietand. Navas voorkwam erger. Het Belgische team hield stand en pakte een onverwacht maar glorieus gelijkspel.”

LEES OOK: Vandenbempt ziet drie ontdekkingen Rode Duivels

Wie was voor u de man van de wedstrijd?

Meest recent

'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

32
32
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

22
22
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

19
19
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

60
60
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

29
29
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

80
80
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

77
77
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

84
84
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

61
61
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

138
138
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

194
194
‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Bart Verhaeghe noemt het zelf het geheim achter de Brugse oorlogskas. Toch dreigt Club Brugge die ...

510
510
Hallucinant verhaal: Spookvoetballer verleidt 3 profclubs

Een ongelooflijk voetbalverhaal krijgt binnenkort een opvallend vervolg bij onze Nederlandse buren. ...

34
34
Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

94
94
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

342
342
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

10
10
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

110
110
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

142
142
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

128
128
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

242
242
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

169
169
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

44
44
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

647
647
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

39
39
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

137
137

Meer sportnieuws