Club Brugge verovert Europa: "PSG werd overrompeld"

995
Club Brugge verovert Europa:

Voorafgaand aan de wedstrijd werd een flinke bolwassing verwacht voor Club Brugge tegen Paris-Saint-Germain, maar niets was minder waar. Blauw-Zwart toonde zich een meer dan waardige tegenstander, en maakte zelfs aanspraak op de drie punten. Ook vooraanstaande Europese media zagen een zeer sterk Club, naast een zwak PSG.

Te beginnen met L’Équipe, die een spookachtig trio ‘MNM’ zagen, maar terecht met lof gooien richting Brugge: “Wie had ooit gedacht dat PSG zo opgejaagd zouden worden door de zogenaamd zwakste ploeg in groep A? De spelers van Mauricio Pochettino werden volledig overrompeld door Hans Vanaken en zijn ploegmaats. Club Brugge dwong een verdiend gelijkspel af. Sterker zelfs: ze hadden kunnen winnen als Navas niet op de afspraak had geweest.”

Bij de Franse collega’s van RMC ging de aandacht voornamelijk naar de aanvallende drietand… van Club Brugge. “Het was niet MNM dat het meest opviel. Brugge deed de Parijse ploeg lijden met jonge aanvallers als Noa Lang (22 jaar), Charles de Ketelaere (20 jaar) en Kamal Sowah (21 jaar). De Parijzenaren hadden het defensief moeilijk tegen hen en werden overweldigd door een ploeg met slagtanden.”

 

Ook in Engeland en Duitsland waren ze het erover eens dat Club meer dan verdiend een punt thuishield: “De Parijzenaren legden te weinig kwaliteit aan de dag en misten defensieve focus. Messi en co konden de weerbare Belgen niet over de knie krijgen. Club Brugge pakte een meer dan verdiend punt”, klonk het in de Daily Mail.

“Het was waanzin in Brugge. Wat een gevecht, wat een match. Club Brugge speelde 1-1 gelijk tegen de sterren van PSG nadat ze terugkwamen van een achterstand. Ook na de pauze bleven de Belgen sterk in de duels én waren ze zelfs de betere ploeg. Na affluiten stond het 16-9 in doelpogingen. Club werd luid toegejuicht, en terecht”, was BILD dan weer vol lof.

Tot slot lag ook het oordeel van het Spaanse MARCA in dezelfde lijn: “Er werd een rustig en doelpuntrijk debuut verwacht voor ‘MNM’, maar PSG kwam met de schrik vrij. Ze kenden defensieve problemen tegen Club. Wervelwind Lang, De Ketelaere, en Vanaken waren gevaarlijker dan de Parijse drietand. Navas voorkwam erger. Het Belgische team hield stand en pakte een onverwacht maar glorieus gelijkspel.”

LEES OOK: OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

Wie was voor u de man van de wedstrijd?

Meest recent

Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Het is straks alweer tien jaar (!) geleden dat RSC Anderlecht nog een prijs won. En dus werd in het ...

68
68
Circus bij Fener: coach stapt op vlak na match, voorzitter weigert

Fenerbahçe speelde donderdag 1-1-gelijk tegen AS Roma in de Champions League. Het echte ...

29
29
Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Club Brugge wist de voorbije seizoenen gouden zaken te doen op de mercato. Maar niet alle transfers ...

135
135
UCL: Bayern deelt pak slaag uit; puike assist Tielemans

De laatste matchen van de openingsspeeldag in de Champions League zitten erop. Het Bayern ...

40
40
Sibierski geeft genadeloze boodschap aan Stroeykens

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije transferperiode niet enkele heel wat versek krachten in ...

239
239
'Club Brugge weet hoe laat het is: miljoenenbod in januari'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

166
166
Cercle haalt slag thuis: international tekent transfervrij

Met 2 op 15 is Cercle Brugge niet bepaald goed aan het nieuwe seizoen begonnen. En dus besloot de ...

94
94
Zware taak Antwerp-bestuur na 'aderlating Vandenhaute'

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

346
346
Van Bommel grijnst: De Cuyper imponeert na metamorfose

Bondscoach Mark van Bommel maakt binnen een dikke week zijn eerste selectie bij de Rode Duivels ...

204
204
UCL: Lukaku niet voorbij ex-club; PSV blijft steken op punt

Donderdagavond worden de resterende matchen van de openingsspeeldag in de Champions League ...

46
46
Tresoldi heeft duidelijke boodschap na CL-slipper Club

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

306
306
‘Ivan Leko zoekt 'ruzie' met zijn beste Club-speler’

Ivan Leko en Yann Sommer zitten nog niet helemaal op dezelfde golflengte. Tegen Cercle Brugge was er ...

386
386
Antwerp incasseert serieuze tik: "Héél ongelukkig"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

315
315
Druk stijgt in Mechelen: Vanderbiest reageert op heikele situatie

Waar KV Mechelen vorig seizoen nog de grote revelatie in de Jupiler Pro League was, is de huidige ...

115
115
Facelift bij Anderlecht: gloednieuw middenveld in de maak

Binnen een tweetal weken ligt het seizoen in het clubvoetbal extra lang stil door een uitzonderlijk ...

679
679
Lang disciplinair in tribune gezet: nieuwe details bekend

Noa Lang moest woensdagavond vanuit de tribunes toekijken hoe zijn SSC Napoli in de Champions League ...

218
218
Kansen Belgische clubs: transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

328
328
Courtois maakt plekje vrij: JPL-doelman bij Rode Duivels?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

298
298
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

30
30
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

155
155
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

188
188
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

80
80
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

416
416
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

84
84
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

278
278

Meer sportnieuws