Club Brugge verovert Europa: "PSG werd overrompeld"

995
Club Brugge verovert Europa:

Voorafgaand aan de wedstrijd werd een flinke bolwassing verwacht voor Club Brugge tegen Paris-Saint-Germain, maar niets was minder waar. Blauw-Zwart toonde zich een meer dan waardige tegenstander, en maakte zelfs aanspraak op de drie punten. Ook vooraanstaande Europese media zagen een zeer sterk Club, naast een zwak PSG.

Te beginnen met L’Équipe, die een spookachtig trio ‘MNM’ zagen, maar terecht met lof gooien richting Brugge: “Wie had ooit gedacht dat PSG zo opgejaagd zouden worden door de zogenaamd zwakste ploeg in groep A? De spelers van Mauricio Pochettino werden volledig overrompeld door Hans Vanaken en zijn ploegmaats. Club Brugge dwong een verdiend gelijkspel af. Sterker zelfs: ze hadden kunnen winnen als Navas niet op de afspraak had geweest.”

Bij de Franse collega’s van RMC ging de aandacht voornamelijk naar de aanvallende drietand… van Club Brugge. “Het was niet MNM dat het meest opviel. Brugge deed de Parijse ploeg lijden met jonge aanvallers als Noa Lang (22 jaar), Charles de Ketelaere (20 jaar) en Kamal Sowah (21 jaar). De Parijzenaren hadden het defensief moeilijk tegen hen en werden overweldigd door een ploeg met slagtanden.”

 

Ook in Engeland en Duitsland waren ze het erover eens dat Club meer dan verdiend een punt thuishield: “De Parijzenaren legden te weinig kwaliteit aan de dag en misten defensieve focus. Messi en co konden de weerbare Belgen niet over de knie krijgen. Club Brugge pakte een meer dan verdiend punt”, klonk het in de Daily Mail.

“Het was waanzin in Brugge. Wat een gevecht, wat een match. Club Brugge speelde 1-1 gelijk tegen de sterren van PSG nadat ze terugkwamen van een achterstand. Ook na de pauze bleven de Belgen sterk in de duels én waren ze zelfs de betere ploeg. Na affluiten stond het 16-9 in doelpogingen. Club werd luid toegejuicht, en terecht”, was BILD dan weer vol lof.

Tot slot lag ook het oordeel van het Spaanse MARCA in dezelfde lijn: “Er werd een rustig en doelpuntrijk debuut verwacht voor ‘MNM’, maar PSG kwam met de schrik vrij. Ze kenden defensieve problemen tegen Club. Wervelwind Lang, De Ketelaere, en Vanaken waren gevaarlijker dan de Parijse drietand. Navas voorkwam erger. Het Belgische team hield stand en pakte een onverwacht maar glorieus gelijkspel.”

LEES OOK: Kompany haalt uit, assists voor Godts en Saelemaekers

Wie was voor u de man van de wedstrijd?

Meest recent

Degryse scherp voor dure Club-aankoop: "Loopt er maar tussen"

Club Brugge speelde voor de tweede week op rij matig. Tegen Cercle Brugge werd nog gewonnen, tegen ...

15
15
'KV Kortrijk duwt door, twee clubs mengen zich in de strijd'

KV Kortrijk gaat de komende dagen zeker nog versterking halen. Dat is ook nog heel erg nodig, want ...

18
18
'Transferschok bij Barça: nieuwe spits uit Premier League'

FC Barcelona wil zondagavond zijn perfecte competitiestart doortrekken tegen Rayo Vallecano. ...

28
28
'Huur plus aankoopoptie: Club bereikt transferakkoord'

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

135
135
Nieuwe beelden: Burgess haalt bloed onder Brugse nagels

AA Gent boekte zondagmiddag een prestigieuze zege tegen rivaal Club Brugge. Daar droeg Christian ...

266
266
Coucke zorgt voor chaos in Knokke: volkswoede raakt hard

Marc Coucke is wel wat gewoon als het om ondernemerschap gaat, maar in Knokke zorgt een recente ...

83
83
Ruime zege United: Engelse pers pakt Tielemans onder de loep

Manchester United heeft zijn eerste zege van het seizoen beet. Zondag dreigde het tegen Ipswich Town ...

125
125
'Twee last-minute transfers Club, één groot vraagteken'

De laatste dagen van de zomerse transferperiode zijn aangebroken. Bij de meeste ploegen uit de ...

541
541
‘Anderlecht slaat grote slag met Ligue 1-recordhouder’

Anderlecht heeft een opvallende Ligue 1-recordhouder in het vizier. De middenvelder liet vorig ...

503
503
'Genk richting nieuwe jackpot: Bayern en Real op de loer'

Met de recordverkoop van Konstaninos Karetsas bewees KRC Genk deze zomer nogmaals hoe lucratief de ...

215
215
Kranten messcherp: 'babbelaar' bij Anderlecht krijgt 4 op 10

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. In de eerste grote test van het seizoen, ...

345
345
Grote zondebok bij Club Brugge: "Dat doe je bij de U16"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

394
394
Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

35
35
'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bij Anderlecht beweegt er ook nog behoorlijk wat in het slot van de mercato. Paars-Witt hoopt onder ...

286
286
Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Nicolo Tresoldi was de laatste weken misschien wel dé blikvanger bij Club Brugge. De Duitse ...

615
615
'KVM wil bij PSV shoppen, STVV haalt nog verdediger'

Volgende donderdag sluit de transfermarkt voor Belgische clubs zijn deuren en dus zijn alle clubs ...

51
51
'Anderlecht rondt knaltransfer af, exit Hatenboer'

De pijnlijke 3-0 op het veld van Union maakte duidelijk dat Anderlecht ondanks de kwalificatie voor ...

546
546
Vitor Bruno wijst verantwoordelijke aan na pandoering

Anderlecht deed deze week een uitstekende zaak door zich te kwalificeren voor de league phase van de ...

286
286
Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer bewogen slot van de zomermercato. Zowel aan inkomende als ...

175
175
Lierse sleept met tien nog punt uit de brand in Seraing

In de Challenger Pro League stond zondagavond ook nog de slotmatch van de derde speeldag op het ...

40
40
Westerlo veegt eindelijk nul weg met punt tegen Essevee

Na een pijnlijke nul op negen is Westerlo er zondagavond eindelijk in geslaagd om zijn eerste punt ...

53
53
'Steuckers verlaat Genk: oplossing in zicht'

Jarne Steuckers (24) staat voor een belangrijke keuze in zijn carrière. De flankaanvaller van ...

915
915
Union SG geeft Anderlecht wéér pak voor de broek

Om 18u30 stond in het Dudenpark de Brusselse derby tussen Union SG en Anderlecht op het programma. ...

211
211
‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

447
447
Rik Verheye doet huiveringwekkend relaas: "Kon niets meer"

Rik Verheye heeft de voorbije jaren een stevige metamorfose doorgemaakt, maar de acteur en ...

49
49

Meer sportnieuws