Stunt van formaat: sterk Club Brugge houdt PSG in bedwang

door
Stunt van formaat: sterk Club Brugge houdt PSG in bedwang

In de Champions League heeft Club Brugge op de openingsspeeldag meteen voor een stunt gezorgd. Zo slaagde de landskampioen er op eigen veld in om de sterren van Paris Saint-Germain in bedwang te houden: 1-1. Blauw-Zwart speelde een verrassend sterke partij en kreeg zelfs kansen op de zege, maar de puntendeling was al bij al een correcte weergave.


De aanvangsfase beloofde nochtans weinig goeds voor de Bruggelingen, zo startte PSG voortvarend aan de partij. Maar kansen creëren lukte niet voor de bezoekers en de thuisploeg kwam steeds beter in de match. Na 12 minuten werd Jan Breydel een eerste keer echt opgeschud. Na een slordigheid bij Leandro Paredes, kon Charles De Ketelaere met de bal aan de haal gaan en op doel afstormen. De Argentijnse middenvelder kon niet anders dan aan de noodrem trekken en haalde CDK onderuit. Heel het stadion claimde een strafschop, maar de wedstrijdleiding hield het bij geel. Als klap op de vuurpijl maakte Ander Herrera er niet veel later ook nog eens 0-1 van.

Club liet het niet aan zijn hart komen en bleef strijden. Daar werd het na goed een klein halfuur spelen ook voor beloond: na een goede combinatie tussen Noa Lang en Eduard Sobol, kon een sterke Hans Vanaken de gelijkmaker binnen tikken. De spelmaker maakte er niet veel later zelfs bijna 2-1 van met een knappe vrije trap. En zo kon Blauw-Zwart met een gerust gemoed de kleedkamers in. Na de pauze gingen de Bruggelingen gewoon voort op hun elan. Met vooral Lang en De Ketelaere die charmeerden.

Het bleef uiteraard opletten voor het aanvallende gevaar uit Parijs. Simon Mignolet was echter attent op een poging van Lionel Messi. Ook in de slotfase kregen de Fransen nog enkele mogelijkheden, invaller Mauro Icardi kreeg zijn vizier echter niet op scherp. En zo bleef het uiteindelijk bij 1-1. Een verrassend goed en verdiend resultaat dat Club weer uitzicht geeft op minstens de derde plaats in zijn poule.

Scoreverloop:
0-1 (15') Ander Herrera
1-1 (27') Hans Vanaken

LEES OOK: Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

Wie vond u de beste speler bij Club?

Meest recent

Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

22
22
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

91
91
Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

53
53
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

152
152
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

224
224
Keert Leon Bailey terug naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

95
95
Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

89
89
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

182
182
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

44
44
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

298
298
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

292
292
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

58
58
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

323
323
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

156
156
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

152
152
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

94
94
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

220
220
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

92
92
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

175
175
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1405
1405
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

95
95
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

621
621
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

266
266
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

131
131

Meer sportnieuws