Stunt van formaat: sterk Club Brugge houdt PSG in bedwang

door
Stunt van formaat: sterk Club Brugge houdt PSG in bedwang

In de Champions League heeft Club Brugge op de openingsspeeldag meteen voor een stunt gezorgd. Zo slaagde de landskampioen er op eigen veld in om de sterren van Paris Saint-Germain in bedwang te houden: 1-1. Blauw-Zwart speelde een verrassend sterke partij en kreeg zelfs kansen op de zege, maar de puntendeling was al bij al een correcte weergave.


De aanvangsfase beloofde nochtans weinig goeds voor de Bruggelingen, zo startte PSG voortvarend aan de partij. Maar kansen creëren lukte niet voor de bezoekers en de thuisploeg kwam steeds beter in de match. Na 12 minuten werd Jan Breydel een eerste keer echt opgeschud. Na een slordigheid bij Leandro Paredes, kon Charles De Ketelaere met de bal aan de haal gaan en op doel afstormen. De Argentijnse middenvelder kon niet anders dan aan de noodrem trekken en haalde CDK onderuit. Heel het stadion claimde een strafschop, maar de wedstrijdleiding hield het bij geel. Als klap op de vuurpijl maakte Ander Herrera er niet veel later ook nog eens 0-1 van.

Club liet het niet aan zijn hart komen en bleef strijden. Daar werd het na goed een klein halfuur spelen ook voor beloond: na een goede combinatie tussen Noa Lang en Eduard Sobol, kon een sterke Hans Vanaken de gelijkmaker binnen tikken. De spelmaker maakte er niet veel later zelfs bijna 2-1 van met een knappe vrije trap. En zo kon Blauw-Zwart met een gerust gemoed de kleedkamers in. Na de pauze gingen de Bruggelingen gewoon voort op hun elan. Met vooral Lang en De Ketelaere die charmeerden.

Het bleef uiteraard opletten voor het aanvallende gevaar uit Parijs. Simon Mignolet was echter attent op een poging van Lionel Messi. Ook in de slotfase kregen de Fransen nog enkele mogelijkheden, invaller Mauro Icardi kreeg zijn vizier echter niet op scherp. En zo bleef het uiteindelijk bij 1-1. Een verrassend goed en verdiend resultaat dat Club weer uitzicht geeft op minstens de derde plaats in zijn poule.

Scoreverloop:
0-1 (15') Ander Herrera
1-1 (27') Hans Vanaken

LEES OOK: 'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Wie vond u de beste speler bij Club?

Meest recent

Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

12
12
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

18
18
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

85
85
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

11
11
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

200
200
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

159
159
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

336
336
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

151
151
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

81
81
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

145
145
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

210
210
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

365
365
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

125
125
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

293
293
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

86
86
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

360
360
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

303
303
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

185
185
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

456
456
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

409
409
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

103
103
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

898
898
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

218
218
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

375
375
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

1451
1451

Meer sportnieuws