Stunt van formaat: sterk Club Brugge houdt PSG in bedwang

door
Stunt van formaat: sterk Club Brugge houdt PSG in bedwang

In de Champions League heeft Club Brugge op de openingsspeeldag meteen voor een stunt gezorgd. Zo slaagde de landskampioen er op eigen veld in om de sterren van Paris Saint-Germain in bedwang te houden: 1-1. Blauw-Zwart speelde een verrassend sterke partij en kreeg zelfs kansen op de zege, maar de puntendeling was al bij al een correcte weergave.


De aanvangsfase beloofde nochtans weinig goeds voor de Bruggelingen, zo startte PSG voortvarend aan de partij. Maar kansen creëren lukte niet voor de bezoekers en de thuisploeg kwam steeds beter in de match. Na 12 minuten werd Jan Breydel een eerste keer echt opgeschud. Na een slordigheid bij Leandro Paredes, kon Charles De Ketelaere met de bal aan de haal gaan en op doel afstormen. De Argentijnse middenvelder kon niet anders dan aan de noodrem trekken en haalde CDK onderuit. Heel het stadion claimde een strafschop, maar de wedstrijdleiding hield het bij geel. Als klap op de vuurpijl maakte Ander Herrera er niet veel later ook nog eens 0-1 van.

Club liet het niet aan zijn hart komen en bleef strijden. Daar werd het na goed een klein halfuur spelen ook voor beloond: na een goede combinatie tussen Noa Lang en Eduard Sobol, kon een sterke Hans Vanaken de gelijkmaker binnen tikken. De spelmaker maakte er niet veel later zelfs bijna 2-1 van met een knappe vrije trap. En zo kon Blauw-Zwart met een gerust gemoed de kleedkamers in. Na de pauze gingen de Bruggelingen gewoon voort op hun elan. Met vooral Lang en De Ketelaere die charmeerden.

Het bleef uiteraard opletten voor het aanvallende gevaar uit Parijs. Simon Mignolet was echter attent op een poging van Lionel Messi. Ook in de slotfase kregen de Fransen nog enkele mogelijkheden, invaller Mauro Icardi kreeg zijn vizier echter niet op scherp. En zo bleef het uiteindelijk bij 1-1. Een verrassend goed en verdiend resultaat dat Club weer uitzicht geeft op minstens de derde plaats in zijn poule.

Scoreverloop:
0-1 (15') Ander Herrera
1-1 (27') Hans Vanaken

LEES OOK: 'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Wie vond u de beste speler bij Club?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

72
72
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

13
13
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

16
16
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

40
40
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

69
69
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

12
12
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

26
26
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

57
57
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

141
141
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

32
32
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

71
71
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

14
14
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

49
49
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

85
85
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

200
200
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

88
88
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

72
72
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

156
156
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

33
33
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

132
132
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

77
77
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

30
30
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

93
93
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

33
33

Meer sportnieuws