Beerschot grijpt in: Peter Maes op straat gezet

door
Beerschot grijpt in: Peter Maes op straat gezet

Beerschot VA is met 1 op 21 dramatisch aan het nieuwe seizoen begonnen en die slechte resultaten blijven niet zonder gevolgen. Zo werd hoofdcoach Peter Maes woensdag op straat gezet, dat bevestigde de club inmiddels via de officiële kanalen. De ex-doelman was nog maar sinds afgelopen zomer aan de slag op 't Kiel.


Beerschot besloot eind vorig seizoen om de samenwerking met interim-trainer Will Still, die in januari het roer had overgenomen van Hernan Losada, niet voort te zetten. In plaats daarvan werd Maes verrassend weggeplukt bij STVV. Hij tekende meteen voor drie seizoenen bij de Antwerpenaren, maar na enkele maanden zit zijn avontuur er dus alweer op. Beerschot begon dan ook bijzonder teleurstellend aan het seizoen. De club staat na zeven speeldagen helemaal onderaan het klassement en telt slechts één punt, dat zijn er al zes minder dan de voorlaatste in het klassement.

Die slechte resultaten zorgden ook voor strubbelingen binnen de club. De spelers zouden niet zo enthousiast zijn geweest over de conservatie aanpak van Maes, die haaks staat op de moderne benadering van Still en Losada. Assistenten Davy Heymans en Stefan Winters, die de hoofdcoach zelf meepakte naar 't Kiel, zouden volgens Gazet van Antwerpen dan weer voor ergernis hebben gezorgd bij de rest van de sportieve omkadering. Ook zij vertrekken in het zog van Maes.

Wie de nieuwe T1 wordt, is voorlopig koffiedik kijken. Marc Noë, manusje-van-alles en vaste waarde binnen de club, neemt de voorbereiding op de partij van zaterdag tegen KV Oostende alvast op zich.

LEES OOK: 'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Maes verdiende meer krediet ...

Meest recent

'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

22
22
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

76
76
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

17
17
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

33
33
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

30
30
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

241
241
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

145
145
Gouden Schoen-race terug open? Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

201
201
'Zware klap voor Hayen bij eerste ingreep'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

216
216
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

314
314
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

170
170
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

42
42
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

167
167
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

464
464
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

193
193
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

205
205
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

68
68
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

184
184
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

239
239
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

654
654
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

251
251
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

495
495
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

453
453
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

92
92

Meer sportnieuws