Verbeke pakt uit met supertransfer bij Anderlecht

door
Verbeke pakt uit met supertransfer bij Anderlecht

Hij werd aangekondigd als een moeilijk scorende spits, maar tegen KV Mechelen viel daar weinig van op te merken. Christian Kouamé lukte zondag twee doelpunten middels evenveel pogingen en daarnaast leverde hij – vooral in de tweede helft – ook een indrukwekkende prestatie af. Volgens René Vandereycken zat Kouamé, zonder zijn opgelopen blessure bij Genoa, vandaag normaal niet bij Anderlecht maar wel bij een internationale topclub. Straf werk van Peter Verbeke en zijn sportieve cel.


ZWARE ONDERHANDELINGEN MET FIORENTINA

Het was een werk van lange adem, maar uiteindelijk haalde Peter Verbeke toch zijn slag thuis met de transfer van Christian Kouamé. De Ivoriaanse aanvaller stond reeds maandenlang op de radar bij RSC Anderlecht en de onderhandelingen met Fiorentina liepen niet meteen van een leien dakje. De grote moeilijkheid in deze huurdeal betrof voornamelijk het al dan niet opnemen van een aankoopclausule en daarnaast de financiële compensatie voor La Viola. Dat is op zich niet vreemd, want Fiorentina betaalde vorig jaar nog 11 miljoen euro voor Kouamé, en nog iets langer geleden – in zijn topperiode bij Genoa - bedroeg zijn marktwaarde zelfs nog 22 miljoen euro.

Bovendien gelooft men in Firenze nog hard in de kwaliteiten van Christian Kouamé. In het seizoen 2019-2020 was de Ivoriaan nog een grote revelatie bij Genoa, toen hij in de Serie A vijf doelpunten scoorde en drie assists afleverde in elf competitiewedstrijden tijd. Na die indrukwekkende start scheurde Kouamé echter zijn kruisbanden, een jammerlijk feit dat Fiorentina echter niet tegenhield om hem voor 11 miljoen euro op te pikken bij Genoa. Maar in het Stadio Artemio Franchi kon Kouamé zich niet helemaal doorzetten. 



Ondanks de onvermijdelijke roest van na zijn revalidatie blijft Kouamé een intrinsiek veelbelovende speler met de vereiste capaciteiten om uiteindelijk te kunnen slagen in de Serie A. Er waren vorig seizoen alvast weinig spelers met zijn indrukwekkende fysieke capaciteiten – ook al meet hij 'maar' 1 meter 85 – en mede daarom wordt Kouamé nog steeds getipt als een speler om in de gaten te houden in de komende jaren van het Calcio. ’t Is wellicht de hoofdreden waarom Fiorentina zo’n moeilijke onderhandelingspartner bleek en niet bereid was om Kouamé definitief te laten vertrekken, of zelfs nog maar een aankoopoptie op te nemen in de huurdeal.

GEEN TOPSCHUTTER

Met of zonder aankoopoptie, na amper anderhalve wedstijd blijkt Christian Kouamé alvast een aanwinst te zijn voor Anderlecht. Zijn eerste speelminuten tegen KRC Genk waren alvast veelbelovend. Kouamé voorzag zijn ploeg van een surplus aan snelheid, diepgang en fysieke kwaliteiten. De Limburgers hadden hun handen vol aan de Ivoriaanse aanvaller. “Jullie hebben allemaal gezien wat hij ons heeft bijgebracht”, zei Vincent Kompany achteraf. Maar de coach van Anderlecht bouwde ook wat voorzichtigheid in. “Elke keer we een nieuw talent ontdekken, wordt er meteen een heel verhaal rond gemaakt en met lof gestrooid. Maar de waarheid is dat elke speler tijd nodig heeft, ook Kouamé”, dixit Kompany.

Christian Kouamé maakte tegen KRC Genk een goed debuut voor Anderlecht, en zijn invalbeurt verraadde een grote dosis kwaliteit, samen met dynamiek en een bepaalde vorm van onvoorspelbaarheid – geen overbodige luxe bij Sporting. Kouamé liet zich ook veel in het spel betrekken, maar op het gebied van afwerking is er nog wat werk aan de winkel. “Een spits moet niet enkel zelf willen scoren. Hij moet ten dienste staan van het collectief”, verklaarde de Ivoriaan ooit over zijn scherpte voor het doel. Kouamé miste twee doelkansen tegen Genk en dat was het enige minpuntje over zijn prestatie. “Hij is bij Anderlecht meteen goed ingevallen, maar je merkt dat het geen topschutter is”, analyseerde ook René Vandereycken in Het Nieuwsblad.



Christian Kouamé is dan ook nooit een echte killer geweest. In het vorige seizoen miste hij bij Fiorentina bijvoorbeeld opvallend veel kansen waardoor hij uiteindelijk maar één keer kon scoren in 33 competitiewedstrijden. De Ivoriaan was te weinig doelgericht en hij verscheen amper in de box. Daarnaast bleek Kouamé bij zijn vorige clubs ook niet over een intrinsiek scorend vermogen te beschikken. Voordat hij bij Anderlecht aan de slag ging, lukte de Ivoriaan bijvoorbeeld slechts 34 goals in 214 officiële wedstrijden – en dan ben je niet meteen een vlotscorende spits. Kouamé scoorde zijn laatste goal voor Fiorentina op 13 januari 2021 in de Coppa Italia tegen Internazionale. In de Serie A dateerde zijn laatste doelpunt alweer sinds 26 september vorig jaar.

POPULAIRDER DAN ZIRKZEE

Maar vorig weekend tegen KV Mechelen scoorde Christian Kouamé opeens twee doelpunten middels twee doelpogingen voor Anderlecht. Efficiëntie ten top heet dat dan. En daar was ie zelf uiteraard enorm tevreden mee. “Het is mijn ambitie om zo veel mogelijk beslissend te zijn - ik mik op minstens tien treffers. Met deze twee ben ik goed begonnen. Nu moet ik die lijn doortrekken. Ik ben hier graag.” In de tweede helft was Kouamé één van de grote uitblinkers in het Lotto Park, maar voor de rust liep het heel wat moeilijker voor de spits, die van Vincent Kompany de voorkeur kreeg op Joshua Zirkzee. De coach van Anderlecht maakte zich in de eerste helft geregeld kwaad op Kouamé, maar net als zijn ploegmaats onderging de Ivoriaan na de rust een immense metamorfose.

“Hij begon niet zo goed aan de wedstrijd, maar ik vond hem echt goed”, verklaarde Arnar Vidarsson in Extra Time. “Ik vind hem redelijk compleet. Hij werkt hard, hij kan scoren, hij heeft diepgang. Als verdediger heb je er werk aan. Je mag er geen wereldspits van maken, maar ik was wel onder de indruk.” Ook René Vandereycken observeerde de match van Kouamé in detail, hij volgt hem namelijk al enkele jaren omdat Kouamé bij zijn ex-club Genoa speelde. “Aangezien ik hem vorig seizoen bij Fiorentina minder heb gevolgd, hoop ik dat hij zijn snelheid en wendbaarheid van voor zijn knieoperatie nog heeft. Hij was maanden out met een kruisbandletsel. Zonder dat letsel zat hij nu niet bij Anderlecht, maar bij een internationale topclub”, verklaarde Vanderecyken in Het Nieuwsblad



Zijn sterke algemene prestatie in de tweede helft, samen met twee doelpunten via evenveel doelkansen, konden het immer kritische Anderlecht-publiek zeer bekoren. Vincent Kompany haalde de uitblinker naar de kant in de 83ste minuut, en dat gebeurde onder een luid applaus van de supporters. Volgens bepaalde stemmen heeft zijn populariteit bij het publiek die van Joshua Zirkzee al ver overtroffen. “Dit is de eerste keer in mijn carrière dat mijn naam zo wordt toegezongen. Ik kreeg er rillingen van. Ik hoop zo door te gaan. Het is mijn ambitie om zo veel mogelijk beslissend te zijn - ik mik op minstens tien treffers. Met deze twee ben ik goed begonnen.” 

LEES OOK: HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Wie is de beste spits bij Anderlecht?

Meest recent

Standard & STVV presenteren financiële jaarcijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

13
13
DAZN-drama escaleert: Pro League onderneemt meteen actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

123
123
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

219
219
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

130
130
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

421
421
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

252
252
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

143
143
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

268
268
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

233
233
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

891
891
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

371
371
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

269
269
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

129
129
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

247
247
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

224
224
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

191
191
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

158
158
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

442
442
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

419
419
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

679
679
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

260
260
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

323
323
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

269
269
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

174
174

Meer sportnieuws