Verbeke pakt uit met supertransfer bij Anderlecht

door
Verbeke pakt uit met supertransfer bij Anderlecht

Hij werd aangekondigd als een moeilijk scorende spits, maar tegen KV Mechelen viel daar weinig van op te merken. Christian Kouamé lukte zondag twee doelpunten middels evenveel pogingen en daarnaast leverde hij – vooral in de tweede helft – ook een indrukwekkende prestatie af. Volgens René Vandereycken zat Kouamé, zonder zijn opgelopen blessure bij Genoa, vandaag normaal niet bij Anderlecht maar wel bij een internationale topclub. Straf werk van Peter Verbeke en zijn sportieve cel.


ZWARE ONDERHANDELINGEN MET FIORENTINA

Het was een werk van lange adem, maar uiteindelijk haalde Peter Verbeke toch zijn slag thuis met de transfer van Christian Kouamé. De Ivoriaanse aanvaller stond reeds maandenlang op de radar bij RSC Anderlecht en de onderhandelingen met Fiorentina liepen niet meteen van een leien dakje. De grote moeilijkheid in deze huurdeal betrof voornamelijk het al dan niet opnemen van een aankoopclausule en daarnaast de financiële compensatie voor La Viola. Dat is op zich niet vreemd, want Fiorentina betaalde vorig jaar nog 11 miljoen euro voor Kouamé, en nog iets langer geleden – in zijn topperiode bij Genoa - bedroeg zijn marktwaarde zelfs nog 22 miljoen euro.

Bovendien gelooft men in Firenze nog hard in de kwaliteiten van Christian Kouamé. In het seizoen 2019-2020 was de Ivoriaan nog een grote revelatie bij Genoa, toen hij in de Serie A vijf doelpunten scoorde en drie assists afleverde in elf competitiewedstrijden tijd. Na die indrukwekkende start scheurde Kouamé echter zijn kruisbanden, een jammerlijk feit dat Fiorentina echter niet tegenhield om hem voor 11 miljoen euro op te pikken bij Genoa. Maar in het Stadio Artemio Franchi kon Kouamé zich niet helemaal doorzetten. 



Ondanks de onvermijdelijke roest van na zijn revalidatie blijft Kouamé een intrinsiek veelbelovende speler met de vereiste capaciteiten om uiteindelijk te kunnen slagen in de Serie A. Er waren vorig seizoen alvast weinig spelers met zijn indrukwekkende fysieke capaciteiten – ook al meet hij 'maar' 1 meter 85 – en mede daarom wordt Kouamé nog steeds getipt als een speler om in de gaten te houden in de komende jaren van het Calcio. ’t Is wellicht de hoofdreden waarom Fiorentina zo’n moeilijke onderhandelingspartner bleek en niet bereid was om Kouamé definitief te laten vertrekken, of zelfs nog maar een aankoopoptie op te nemen in de huurdeal.

GEEN TOPSCHUTTER

Met of zonder aankoopoptie, na amper anderhalve wedstijd blijkt Christian Kouamé alvast een aanwinst te zijn voor Anderlecht. Zijn eerste speelminuten tegen KRC Genk waren alvast veelbelovend. Kouamé voorzag zijn ploeg van een surplus aan snelheid, diepgang en fysieke kwaliteiten. De Limburgers hadden hun handen vol aan de Ivoriaanse aanvaller. “Jullie hebben allemaal gezien wat hij ons heeft bijgebracht”, zei Vincent Kompany achteraf. Maar de coach van Anderlecht bouwde ook wat voorzichtigheid in. “Elke keer we een nieuw talent ontdekken, wordt er meteen een heel verhaal rond gemaakt en met lof gestrooid. Maar de waarheid is dat elke speler tijd nodig heeft, ook Kouamé”, dixit Kompany.

Christian Kouamé maakte tegen KRC Genk een goed debuut voor Anderlecht, en zijn invalbeurt verraadde een grote dosis kwaliteit, samen met dynamiek en een bepaalde vorm van onvoorspelbaarheid – geen overbodige luxe bij Sporting. Kouamé liet zich ook veel in het spel betrekken, maar op het gebied van afwerking is er nog wat werk aan de winkel. “Een spits moet niet enkel zelf willen scoren. Hij moet ten dienste staan van het collectief”, verklaarde de Ivoriaan ooit over zijn scherpte voor het doel. Kouamé miste twee doelkansen tegen Genk en dat was het enige minpuntje over zijn prestatie. “Hij is bij Anderlecht meteen goed ingevallen, maar je merkt dat het geen topschutter is”, analyseerde ook René Vandereycken in Het Nieuwsblad.



Christian Kouamé is dan ook nooit een echte killer geweest. In het vorige seizoen miste hij bij Fiorentina bijvoorbeeld opvallend veel kansen waardoor hij uiteindelijk maar één keer kon scoren in 33 competitiewedstrijden. De Ivoriaan was te weinig doelgericht en hij verscheen amper in de box. Daarnaast bleek Kouamé bij zijn vorige clubs ook niet over een intrinsiek scorend vermogen te beschikken. Voordat hij bij Anderlecht aan de slag ging, lukte de Ivoriaan bijvoorbeeld slechts 34 goals in 214 officiële wedstrijden – en dan ben je niet meteen een vlotscorende spits. Kouamé scoorde zijn laatste goal voor Fiorentina op 13 januari 2021 in de Coppa Italia tegen Internazionale. In de Serie A dateerde zijn laatste doelpunt alweer sinds 26 september vorig jaar.

POPULAIRDER DAN ZIRKZEE

Maar vorig weekend tegen KV Mechelen scoorde Christian Kouamé opeens twee doelpunten middels twee doelpogingen voor Anderlecht. Efficiëntie ten top heet dat dan. En daar was ie zelf uiteraard enorm tevreden mee. “Het is mijn ambitie om zo veel mogelijk beslissend te zijn - ik mik op minstens tien treffers. Met deze twee ben ik goed begonnen. Nu moet ik die lijn doortrekken. Ik ben hier graag.” In de tweede helft was Kouamé één van de grote uitblinkers in het Lotto Park, maar voor de rust liep het heel wat moeilijker voor de spits, die van Vincent Kompany de voorkeur kreeg op Joshua Zirkzee. De coach van Anderlecht maakte zich in de eerste helft geregeld kwaad op Kouamé, maar net als zijn ploegmaats onderging de Ivoriaan na de rust een immense metamorfose.

“Hij begon niet zo goed aan de wedstrijd, maar ik vond hem echt goed”, verklaarde Arnar Vidarsson in Extra Time. “Ik vind hem redelijk compleet. Hij werkt hard, hij kan scoren, hij heeft diepgang. Als verdediger heb je er werk aan. Je mag er geen wereldspits van maken, maar ik was wel onder de indruk.” Ook René Vandereycken observeerde de match van Kouamé in detail, hij volgt hem namelijk al enkele jaren omdat Kouamé bij zijn ex-club Genoa speelde. “Aangezien ik hem vorig seizoen bij Fiorentina minder heb gevolgd, hoop ik dat hij zijn snelheid en wendbaarheid van voor zijn knieoperatie nog heeft. Hij was maanden out met een kruisbandletsel. Zonder dat letsel zat hij nu niet bij Anderlecht, maar bij een internationale topclub”, verklaarde Vanderecyken in Het Nieuwsblad



Zijn sterke algemene prestatie in de tweede helft, samen met twee doelpunten via evenveel doelkansen, konden het immer kritische Anderlecht-publiek zeer bekoren. Vincent Kompany haalde de uitblinker naar de kant in de 83ste minuut, en dat gebeurde onder een luid applaus van de supporters. Volgens bepaalde stemmen heeft zijn populariteit bij het publiek die van Joshua Zirkzee al ver overtroffen. “Dit is de eerste keer in mijn carrière dat mijn naam zo wordt toegezongen. Ik kreeg er rillingen van. Ik hoop zo door te gaan. Het is mijn ambitie om zo veel mogelijk beslissend te zijn - ik mik op minstens tien treffers. Met deze twee ben ik goed begonnen.” 

LEES OOK: 'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Wie is de beste spits bij Anderlecht?

Meest recent

Duivel solliciteert meteen naar WK: "Verdien mijn plaats"

De Rode Duivels mogen naar het WK, zoveel is nu ook definitief duidelijk. De kwalificatie kon hen ...

48
48
Kranten unaniem: één Rode Duivel alweer dé uitblinker

De Rode Duivels hebben dinsdagavond uiteindelijk toch hun WK-ticket in stijl weten binnen te halen. ...

70
70
Deze landen mogen al naar WK, zo zien barrages eruit

Dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden voor het WK afgewerkt. Enkel in Noord-Amerika ...

91
91
Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Naast de Rode Duivels wisten nog een aantal Europese landen zich dinsdag van het WK te verzilveren. ...

60
60
Rode Duivels mogen met monsterscore toch nog naar WK

De Rode Duivels hebben dinsdagavond gewoon hun ticket voor het WK binnengehaald. Tegen Liechtenstein ...

72
72
Van Gaal ziet pijnlijke oorzaak voor crisis bij Ajax

Voor Ajax is het alweer een zwaar tegenvallend seizoen aan het worden. In de Eredivisie heeft het nu ...

42
42
Toch nog een opsteker: jonge Duivels mogen nog dromen van EK

Het is voor de Belgische nationale jeugdelftallen geen al te best interlandluik geworden. De Jonge ...

86
86
Rode Duivels op voorsprong, maar fans uiten grote twijfel

De Rode Duivels lijken goed op weg om hun ticket voor het WK gewoon binnen te halen. Tegen ...

116
116
'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

170
170
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

56
56
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

136
136
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

405
405
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

390
390
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

70
70
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

89
89
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

103
103
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

845
845
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

119
119
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

110
110
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

408
408
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

84
84
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

1223
1223
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

386
386
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

394
394
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

51
51

Meer sportnieuws