Verbeke pakt uit met supertransfer bij Anderlecht

stemmen
Verbeke pakt uit met supertransfer bij Anderlecht

Hij werd aangekondigd als een moeilijk scorende spits, maar tegen KV Mechelen viel daar weinig van op te merken. Christian Kouamé lukte zondag twee doelpunten middels evenveel pogingen en daarnaast leverde hij – vooral in de tweede helft – ook een indrukwekkende prestatie af. Volgens René Vandereycken zat Kouamé, zonder zijn opgelopen blessure bij Genoa, vandaag normaal niet bij Anderlecht maar wel bij een internationale topclub. Straf werk van Peter Verbeke en zijn sportieve cel.


ZWARE ONDERHANDELINGEN MET FIORENTINA

Het was een werk van lange adem, maar uiteindelijk haalde Peter Verbeke toch zijn slag thuis met de transfer van Christian Kouamé. De Ivoriaanse aanvaller stond reeds maandenlang op de radar bij RSC Anderlecht en de onderhandelingen met Fiorentina liepen niet meteen van een leien dakje. De grote moeilijkheid in deze huurdeal betrof voornamelijk het al dan niet opnemen van een aankoopclausule en daarnaast de financiële compensatie voor La Viola. Dat is op zich niet vreemd, want Fiorentina betaalde vorig jaar nog 11 miljoen euro voor Kouamé, en nog iets langer geleden – in zijn topperiode bij Genoa - bedroeg zijn marktwaarde zelfs nog 22 miljoen euro.

Bovendien gelooft men in Firenze nog hard in de kwaliteiten van Christian Kouamé. In het seizoen 2019-2020 was de Ivoriaan nog een grote revelatie bij Genoa, toen hij in de Serie A vijf doelpunten scoorde en drie assists afleverde in elf competitiewedstrijden tijd. Na die indrukwekkende start scheurde Kouamé echter zijn kruisbanden, een jammerlijk feit dat Fiorentina echter niet tegenhield om hem voor 11 miljoen euro op te pikken bij Genoa. Maar in het Stadio Artemio Franchi kon Kouamé zich niet helemaal doorzetten. 



Ondanks de onvermijdelijke roest van na zijn revalidatie blijft Kouamé een intrinsiek veelbelovende speler met de vereiste capaciteiten om uiteindelijk te kunnen slagen in de Serie A. Er waren vorig seizoen alvast weinig spelers met zijn indrukwekkende fysieke capaciteiten – ook al meet hij 'maar' 1 meter 85 – en mede daarom wordt Kouamé nog steeds getipt als een speler om in de gaten te houden in de komende jaren van het Calcio. ’t Is wellicht de hoofdreden waarom Fiorentina zo’n moeilijke onderhandelingspartner bleek en niet bereid was om Kouamé definitief te laten vertrekken, of zelfs nog maar een aankoopoptie op te nemen in de huurdeal.

GEEN TOPSCHUTTER

Met of zonder aankoopoptie, na amper anderhalve wedstijd blijkt Christian Kouamé alvast een aanwinst te zijn voor Anderlecht. Zijn eerste speelminuten tegen KRC Genk waren alvast veelbelovend. Kouamé voorzag zijn ploeg van een surplus aan snelheid, diepgang en fysieke kwaliteiten. De Limburgers hadden hun handen vol aan de Ivoriaanse aanvaller. “Jullie hebben allemaal gezien wat hij ons heeft bijgebracht”, zei Vincent Kompany achteraf. Maar de coach van Anderlecht bouwde ook wat voorzichtigheid in. “Elke keer we een nieuw talent ontdekken, wordt er meteen een heel verhaal rond gemaakt en met lof gestrooid. Maar de waarheid is dat elke speler tijd nodig heeft, ook Kouamé”, dixit Kompany.

Christian Kouamé maakte tegen KRC Genk een goed debuut voor Anderlecht, en zijn invalbeurt verraadde een grote dosis kwaliteit, samen met dynamiek en een bepaalde vorm van onvoorspelbaarheid – geen overbodige luxe bij Sporting. Kouamé liet zich ook veel in het spel betrekken, maar op het gebied van afwerking is er nog wat werk aan de winkel. “Een spits moet niet enkel zelf willen scoren. Hij moet ten dienste staan van het collectief”, verklaarde de Ivoriaan ooit over zijn scherpte voor het doel. Kouamé miste twee doelkansen tegen Genk en dat was het enige minpuntje over zijn prestatie. “Hij is bij Anderlecht meteen goed ingevallen, maar je merkt dat het geen topschutter is”, analyseerde ook René Vandereycken in Het Nieuwsblad.



Christian Kouamé is dan ook nooit een echte killer geweest. In het vorige seizoen miste hij bij Fiorentina bijvoorbeeld opvallend veel kansen waardoor hij uiteindelijk maar één keer kon scoren in 33 competitiewedstrijden. De Ivoriaan was te weinig doelgericht en hij verscheen amper in de box. Daarnaast bleek Kouamé bij zijn vorige clubs ook niet over een intrinsiek scorend vermogen te beschikken. Voordat hij bij Anderlecht aan de slag ging, lukte de Ivoriaan bijvoorbeeld slechts 34 goals in 214 officiële wedstrijden – en dan ben je niet meteen een vlotscorende spits. Kouamé scoorde zijn laatste goal voor Fiorentina op 13 januari 2021 in de Coppa Italia tegen Internazionale. In de Serie A dateerde zijn laatste doelpunt alweer sinds 26 september vorig jaar.

POPULAIRDER DAN ZIRKZEE

Maar vorig weekend tegen KV Mechelen scoorde Christian Kouamé opeens twee doelpunten middels twee doelpogingen voor Anderlecht. Efficiëntie ten top heet dat dan. En daar was ie zelf uiteraard enorm tevreden mee. “Het is mijn ambitie om zo veel mogelijk beslissend te zijn - ik mik op minstens tien treffers. Met deze twee ben ik goed begonnen. Nu moet ik die lijn doortrekken. Ik ben hier graag.” In de tweede helft was Kouamé één van de grote uitblinkers in het Lotto Park, maar voor de rust liep het heel wat moeilijker voor de spits, die van Vincent Kompany de voorkeur kreeg op Joshua Zirkzee. De coach van Anderlecht maakte zich in de eerste helft geregeld kwaad op Kouamé, maar net als zijn ploegmaats onderging de Ivoriaan na de rust een immense metamorfose.

“Hij begon niet zo goed aan de wedstrijd, maar ik vond hem echt goed”, verklaarde Arnar Vidarsson in Extra Time. “Ik vind hem redelijk compleet. Hij werkt hard, hij kan scoren, hij heeft diepgang. Als verdediger heb je er werk aan. Je mag er geen wereldspits van maken, maar ik was wel onder de indruk.” Ook René Vandereycken observeerde de match van Kouamé in detail, hij volgt hem namelijk al enkele jaren omdat Kouamé bij zijn ex-club Genoa speelde. “Aangezien ik hem vorig seizoen bij Fiorentina minder heb gevolgd, hoop ik dat hij zijn snelheid en wendbaarheid van voor zijn knieoperatie nog heeft. Hij was maanden out met een kruisbandletsel. Zonder dat letsel zat hij nu niet bij Anderlecht, maar bij een internationale topclub”, verklaarde Vanderecyken in Het Nieuwsblad



Zijn sterke algemene prestatie in de tweede helft, samen met twee doelpunten via evenveel doelkansen, konden het immer kritische Anderlecht-publiek zeer bekoren. Vincent Kompany haalde de uitblinker naar de kant in de 83ste minuut, en dat gebeurde onder een luid applaus van de supporters. Volgens bepaalde stemmen heeft zijn populariteit bij het publiek die van Joshua Zirkzee al ver overtroffen. “Dit is de eerste keer in mijn carrière dat mijn naam zo wordt toegezongen. Ik kreeg er rillingen van. Ik hoop zo door te gaan. Het is mijn ambitie om zo veel mogelijk beslissend te zijn - ik mik op minstens tien treffers. Met deze twee ben ik goed begonnen.” 

LEES OOK: Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Wie is de beste spits bij Anderlecht?

Meest recent

Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

45
45
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

122
122
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

63
63
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

880
880
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

61
61
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

32
32
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

209
209
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

165
165
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

200
200
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

144
144
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

184
184
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

414
414
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

737
737
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

40
40
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

635
635
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

219
219
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

135
135
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

205
205
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

164
164
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

62
62
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

100
100
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

139
139
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

64
64
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

226
226
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

197
197

Meer sportnieuws