Verbeke pakt uit met supertransfer bij Anderlecht

door
Verbeke pakt uit met supertransfer bij Anderlecht

Hij werd aangekondigd als een moeilijk scorende spits, maar tegen KV Mechelen viel daar weinig van op te merken. Christian Kouamé lukte zondag twee doelpunten middels evenveel pogingen en daarnaast leverde hij – vooral in de tweede helft – ook een indrukwekkende prestatie af. Volgens René Vandereycken zat Kouamé, zonder zijn opgelopen blessure bij Genoa, vandaag normaal niet bij Anderlecht maar wel bij een internationale topclub. Straf werk van Peter Verbeke en zijn sportieve cel.


ZWARE ONDERHANDELINGEN MET FIORENTINA

Het was een werk van lange adem, maar uiteindelijk haalde Peter Verbeke toch zijn slag thuis met de transfer van Christian Kouamé. De Ivoriaanse aanvaller stond reeds maandenlang op de radar bij RSC Anderlecht en de onderhandelingen met Fiorentina liepen niet meteen van een leien dakje. De grote moeilijkheid in deze huurdeal betrof voornamelijk het al dan niet opnemen van een aankoopclausule en daarnaast de financiële compensatie voor La Viola. Dat is op zich niet vreemd, want Fiorentina betaalde vorig jaar nog 11 miljoen euro voor Kouamé, en nog iets langer geleden – in zijn topperiode bij Genoa - bedroeg zijn marktwaarde zelfs nog 22 miljoen euro.

Bovendien gelooft men in Firenze nog hard in de kwaliteiten van Christian Kouamé. In het seizoen 2019-2020 was de Ivoriaan nog een grote revelatie bij Genoa, toen hij in de Serie A vijf doelpunten scoorde en drie assists afleverde in elf competitiewedstrijden tijd. Na die indrukwekkende start scheurde Kouamé echter zijn kruisbanden, een jammerlijk feit dat Fiorentina echter niet tegenhield om hem voor 11 miljoen euro op te pikken bij Genoa. Maar in het Stadio Artemio Franchi kon Kouamé zich niet helemaal doorzetten. 



Ondanks de onvermijdelijke roest van na zijn revalidatie blijft Kouamé een intrinsiek veelbelovende speler met de vereiste capaciteiten om uiteindelijk te kunnen slagen in de Serie A. Er waren vorig seizoen alvast weinig spelers met zijn indrukwekkende fysieke capaciteiten – ook al meet hij 'maar' 1 meter 85 – en mede daarom wordt Kouamé nog steeds getipt als een speler om in de gaten te houden in de komende jaren van het Calcio. ’t Is wellicht de hoofdreden waarom Fiorentina zo’n moeilijke onderhandelingspartner bleek en niet bereid was om Kouamé definitief te laten vertrekken, of zelfs nog maar een aankoopoptie op te nemen in de huurdeal.

GEEN TOPSCHUTTER

Met of zonder aankoopoptie, na amper anderhalve wedstijd blijkt Christian Kouamé alvast een aanwinst te zijn voor Anderlecht. Zijn eerste speelminuten tegen KRC Genk waren alvast veelbelovend. Kouamé voorzag zijn ploeg van een surplus aan snelheid, diepgang en fysieke kwaliteiten. De Limburgers hadden hun handen vol aan de Ivoriaanse aanvaller. “Jullie hebben allemaal gezien wat hij ons heeft bijgebracht”, zei Vincent Kompany achteraf. Maar de coach van Anderlecht bouwde ook wat voorzichtigheid in. “Elke keer we een nieuw talent ontdekken, wordt er meteen een heel verhaal rond gemaakt en met lof gestrooid. Maar de waarheid is dat elke speler tijd nodig heeft, ook Kouamé”, dixit Kompany.

Christian Kouamé maakte tegen KRC Genk een goed debuut voor Anderlecht, en zijn invalbeurt verraadde een grote dosis kwaliteit, samen met dynamiek en een bepaalde vorm van onvoorspelbaarheid – geen overbodige luxe bij Sporting. Kouamé liet zich ook veel in het spel betrekken, maar op het gebied van afwerking is er nog wat werk aan de winkel. “Een spits moet niet enkel zelf willen scoren. Hij moet ten dienste staan van het collectief”, verklaarde de Ivoriaan ooit over zijn scherpte voor het doel. Kouamé miste twee doelkansen tegen Genk en dat was het enige minpuntje over zijn prestatie. “Hij is bij Anderlecht meteen goed ingevallen, maar je merkt dat het geen topschutter is”, analyseerde ook René Vandereycken in Het Nieuwsblad.



Christian Kouamé is dan ook nooit een echte killer geweest. In het vorige seizoen miste hij bij Fiorentina bijvoorbeeld opvallend veel kansen waardoor hij uiteindelijk maar één keer kon scoren in 33 competitiewedstrijden. De Ivoriaan was te weinig doelgericht en hij verscheen amper in de box. Daarnaast bleek Kouamé bij zijn vorige clubs ook niet over een intrinsiek scorend vermogen te beschikken. Voordat hij bij Anderlecht aan de slag ging, lukte de Ivoriaan bijvoorbeeld slechts 34 goals in 214 officiële wedstrijden – en dan ben je niet meteen een vlotscorende spits. Kouamé scoorde zijn laatste goal voor Fiorentina op 13 januari 2021 in de Coppa Italia tegen Internazionale. In de Serie A dateerde zijn laatste doelpunt alweer sinds 26 september vorig jaar.

POPULAIRDER DAN ZIRKZEE

Maar vorig weekend tegen KV Mechelen scoorde Christian Kouamé opeens twee doelpunten middels twee doelpogingen voor Anderlecht. Efficiëntie ten top heet dat dan. En daar was ie zelf uiteraard enorm tevreden mee. “Het is mijn ambitie om zo veel mogelijk beslissend te zijn - ik mik op minstens tien treffers. Met deze twee ben ik goed begonnen. Nu moet ik die lijn doortrekken. Ik ben hier graag.” In de tweede helft was Kouamé één van de grote uitblinkers in het Lotto Park, maar voor de rust liep het heel wat moeilijker voor de spits, die van Vincent Kompany de voorkeur kreeg op Joshua Zirkzee. De coach van Anderlecht maakte zich in de eerste helft geregeld kwaad op Kouamé, maar net als zijn ploegmaats onderging de Ivoriaan na de rust een immense metamorfose.

“Hij begon niet zo goed aan de wedstrijd, maar ik vond hem echt goed”, verklaarde Arnar Vidarsson in Extra Time. “Ik vind hem redelijk compleet. Hij werkt hard, hij kan scoren, hij heeft diepgang. Als verdediger heb je er werk aan. Je mag er geen wereldspits van maken, maar ik was wel onder de indruk.” Ook René Vandereycken observeerde de match van Kouamé in detail, hij volgt hem namelijk al enkele jaren omdat Kouamé bij zijn ex-club Genoa speelde. “Aangezien ik hem vorig seizoen bij Fiorentina minder heb gevolgd, hoop ik dat hij zijn snelheid en wendbaarheid van voor zijn knieoperatie nog heeft. Hij was maanden out met een kruisbandletsel. Zonder dat letsel zat hij nu niet bij Anderlecht, maar bij een internationale topclub”, verklaarde Vanderecyken in Het Nieuwsblad



Zijn sterke algemene prestatie in de tweede helft, samen met twee doelpunten via evenveel doelkansen, konden het immer kritische Anderlecht-publiek zeer bekoren. Vincent Kompany haalde de uitblinker naar de kant in de 83ste minuut, en dat gebeurde onder een luid applaus van de supporters. Volgens bepaalde stemmen heeft zijn populariteit bij het publiek die van Joshua Zirkzee al ver overtroffen. “Dit is de eerste keer in mijn carrière dat mijn naam zo wordt toegezongen. Ik kreeg er rillingen van. Ik hoop zo door te gaan. Het is mijn ambitie om zo veel mogelijk beslissend te zijn - ik mik op minstens tien treffers. Met deze twee ben ik goed begonnen.” 

LEES OOK: La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Wie is de beste spits bij Anderlecht?

Meest recent

CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

0
0
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

93
93
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

97
97
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

77
77
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

31
31
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

149
149
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

193
193
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

46
46
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

171
171
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

153
153
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

236
236
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

334
334
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

296
296
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

182
182
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

125
125
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

283
283
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

74
74
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

287
287
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

297
297
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

153
153
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

159
159
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

103
103
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

190
190
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

315
315
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

444
444

Meer sportnieuws