TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Rode Duivel, Vanaken spreekt klare taal'

386 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Rode Duivel, Vanaken spreekt klare taal'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hoewel hij in België al zowat alles gewonnen heeft, speelt Hans Vanaken op zijn 29ste nog steeds voor Club Brugge. In de podcast Eleven Insiders liet de spelmaker zich uit over het uitblijven van die verwachte transfer. "Het heeft totaal niets te maken met een gebrek aan ambitie. Voor mij moet het gewoon de juiste club op het juiste moment zijn. Voorlopig ben ik nog geen club tegengekomen waarbij ik het gevoel had 'dit is voor mij de juiste stap'", klonk het.

Seraing dacht nog aan een extra versterking,. Tijdens de interlandbreak kreeg Adrien Bongiovanni de kans om zich te bewijzen in een oefenmatch tegen Virton, maar La Dernière Heure meldt nu dat de onderhandelingen met de 21-jarige offensieve middenvelder stopgezet zijn. Bij Seraing oordelen ze immers dat ze al voldoende gelijkaardige types in hun kern hebben. Bongiovanni blijft zo als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club.

BUITENLAND
Youri Tielemans staat op de radar bij FC Barcelona, dat nieuws wordt nu ook vanuit Spanje bevestigd. Mundo Deportivo vernam van bronnen uit Camp Nou dat de Rode Duivel inderdaad van zeer nabij gevolgd wordt door Barça. Dat is na het vertrek van Ilaix Moriba nog op zoek naar een extra middenvelder en Tielemans zou uitstekend passen in het uitgetekende profiel. Het zou dus zomaar kunnen dat ze komende zomer, wanneer Tielemans nog maar één jaar contract heeft bij Leicester City, een poging zullen wagen.

Ook Eden Hazard verandert mogelijk van club. Zo meldt Todo Fichajes, weliswaar niet de meest betrouwbare bron, dat Real Madrid bereid is om in januari naar eventuele transferaanbiedingen te luisteren. De club zou openstaan voor zowel een permanente deal als een huurconstructie met aankoopoptie. Op die manier wil men ruimte geven aan Vinicius en Rodrygo om verder te ontwikkelen en vooral anticiperen op de verwachte komst van Kylian Mbappé volgende zomer.

De kans is groot dat Erling Haaland komende zomer vertrekt bij Borussia Dortmund. En de titanenstrijd om zijn handtekening lijkt al begonnen. Volgens 90min is Paris Saint-Germain alvast als eerste in actie geschoten. Zij zouden al contact opgenomen hebben met de entourage van Haaland en met diens makelaar Mino Raiola. Daarmee lijkt PSG zich al voor te bereiden op een mogelijk vertrek van Mbappé, die zijn aflopende contract nog steeds niet verlengd heeft.

Kingsley Coman heeft bij Bayern München nog een contract tot slechts medio 2023. De Franse aanvaller zou overwegen om na die overeenkomst andere oorden op te zoeken. Volgens Le 10 Sport heeft Coman, in 2020 nog de enige doelpuntenmaker van de uitgestelde CL-finale, laten weten dat hij geen brood ziet in een langere samenwerking met de club uit München.

Volgens Fichajes heeft Dani Alves zichzelf aangeboden bij Atlético Madrid. De inmiddels 38-jarige Braziliaan was de voorbije jaren actief bij Sao Paulo, maar daar kwam het tot een definitieve breuk. Alves zou nog een enorm bedrag eisen van de club, en die weigert dat voorlopig te betalen. Daardoor is de rechtsback dus momenteel een vrije speler.

LEES OOK: 'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Vanaken maakt een fout indien hij niet één keer van het buitenland proeft ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

112
112
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

12
12
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

42
42
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

111
111
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

116
116
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

50
50
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

92
92
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

179
179
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

215
215
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

388
388
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

211
211
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

395
395
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

133
133
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

49
49
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

219
219
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

251
251
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

531
531
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

296
296
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

454
454
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

127
127
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

315
315
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

308
308
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

276
276
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

360
360
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1371
1371
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

311
311

Meer sportnieuws