TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Rode Duivel, Vanaken spreekt klare taal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Rode Duivel, Vanaken spreekt klare taal'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hoewel hij in België al zowat alles gewonnen heeft, speelt Hans Vanaken op zijn 29ste nog steeds voor Club Brugge. In de podcast Eleven Insiders liet de spelmaker zich uit over het uitblijven van die verwachte transfer. "Het heeft totaal niets te maken met een gebrek aan ambitie. Voor mij moet het gewoon de juiste club op het juiste moment zijn. Voorlopig ben ik nog geen club tegengekomen waarbij ik het gevoel had 'dit is voor mij de juiste stap'", klonk het.

Seraing dacht nog aan een extra versterking,. Tijdens de interlandbreak kreeg Adrien Bongiovanni de kans om zich te bewijzen in een oefenmatch tegen Virton, maar La Dernière Heure meldt nu dat de onderhandelingen met de 21-jarige offensieve middenvelder stopgezet zijn. Bij Seraing oordelen ze immers dat ze al voldoende gelijkaardige types in hun kern hebben. Bongiovanni blijft zo als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club.

BUITENLAND
Youri Tielemans staat op de radar bij FC Barcelona, dat nieuws wordt nu ook vanuit Spanje bevestigd. Mundo Deportivo vernam van bronnen uit Camp Nou dat de Rode Duivel inderdaad van zeer nabij gevolgd wordt door Barça. Dat is na het vertrek van Ilaix Moriba nog op zoek naar een extra middenvelder en Tielemans zou uitstekend passen in het uitgetekende profiel. Het zou dus zomaar kunnen dat ze komende zomer, wanneer Tielemans nog maar één jaar contract heeft bij Leicester City, een poging zullen wagen.

Ook Eden Hazard verandert mogelijk van club. Zo meldt Todo Fichajes, weliswaar niet de meest betrouwbare bron, dat Real Madrid bereid is om in januari naar eventuele transferaanbiedingen te luisteren. De club zou openstaan voor zowel een permanente deal als een huurconstructie met aankoopoptie. Op die manier wil men ruimte geven aan Vinicius en Rodrygo om verder te ontwikkelen en vooral anticiperen op de verwachte komst van Kylian Mbappé volgende zomer.

De kans is groot dat Erling Haaland komende zomer vertrekt bij Borussia Dortmund. En de titanenstrijd om zijn handtekening lijkt al begonnen. Volgens 90min is Paris Saint-Germain alvast als eerste in actie geschoten. Zij zouden al contact opgenomen hebben met de entourage van Haaland en met diens makelaar Mino Raiola. Daarmee lijkt PSG zich al voor te bereiden op een mogelijk vertrek van Mbappé, die zijn aflopende contract nog steeds niet verlengd heeft.

Kingsley Coman heeft bij Bayern München nog een contract tot slechts medio 2023. De Franse aanvaller zou overwegen om na die overeenkomst andere oorden op te zoeken. Volgens Le 10 Sport heeft Coman, in 2020 nog de enige doelpuntenmaker van de uitgestelde CL-finale, laten weten dat hij geen brood ziet in een langere samenwerking met de club uit München.

Volgens Fichajes heeft Dani Alves zichzelf aangeboden bij Atlético Madrid. De inmiddels 38-jarige Braziliaan was de voorbije jaren actief bij Sao Paulo, maar daar kwam het tot een definitieve breuk. Alves zou nog een enorm bedrag eisen van de club, en die weigert dat voorlopig te betalen. Daardoor is de rechtsback dus momenteel een vrije speler.

LEES OOK: Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

Vanaken maakt een fout indien hij niet één keer van het buitenland proeft ...

Meest recent

UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

11
11
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

131
131
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

89
89
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

957
957
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

429
429
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

21
21
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

79
79
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

140
140
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

88
88
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

226
226
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

128
128
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

114
114
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

91
91
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

111
111
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

303
303
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

39
39
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

599
599
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

341
341
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

123
123
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

162
162
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

265
265
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

117
117
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

82
82
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

174
174
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

47
47

Meer sportnieuws