TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Rode Duivel, Vanaken spreekt klare taal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Rode Duivel, Vanaken spreekt klare taal'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hoewel hij in België al zowat alles gewonnen heeft, speelt Hans Vanaken op zijn 29ste nog steeds voor Club Brugge. In de podcast Eleven Insiders liet de spelmaker zich uit over het uitblijven van die verwachte transfer. "Het heeft totaal niets te maken met een gebrek aan ambitie. Voor mij moet het gewoon de juiste club op het juiste moment zijn. Voorlopig ben ik nog geen club tegengekomen waarbij ik het gevoel had 'dit is voor mij de juiste stap'", klonk het.

Seraing dacht nog aan een extra versterking,. Tijdens de interlandbreak kreeg Adrien Bongiovanni de kans om zich te bewijzen in een oefenmatch tegen Virton, maar La Dernière Heure meldt nu dat de onderhandelingen met de 21-jarige offensieve middenvelder stopgezet zijn. Bij Seraing oordelen ze immers dat ze al voldoende gelijkaardige types in hun kern hebben. Bongiovanni blijft zo als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club.

BUITENLAND
Youri Tielemans staat op de radar bij FC Barcelona, dat nieuws wordt nu ook vanuit Spanje bevestigd. Mundo Deportivo vernam van bronnen uit Camp Nou dat de Rode Duivel inderdaad van zeer nabij gevolgd wordt door Barça. Dat is na het vertrek van Ilaix Moriba nog op zoek naar een extra middenvelder en Tielemans zou uitstekend passen in het uitgetekende profiel. Het zou dus zomaar kunnen dat ze komende zomer, wanneer Tielemans nog maar één jaar contract heeft bij Leicester City, een poging zullen wagen.

Ook Eden Hazard verandert mogelijk van club. Zo meldt Todo Fichajes, weliswaar niet de meest betrouwbare bron, dat Real Madrid bereid is om in januari naar eventuele transferaanbiedingen te luisteren. De club zou openstaan voor zowel een permanente deal als een huurconstructie met aankoopoptie. Op die manier wil men ruimte geven aan Vinicius en Rodrygo om verder te ontwikkelen en vooral anticiperen op de verwachte komst van Kylian Mbappé volgende zomer.

De kans is groot dat Erling Haaland komende zomer vertrekt bij Borussia Dortmund. En de titanenstrijd om zijn handtekening lijkt al begonnen. Volgens 90min is Paris Saint-Germain alvast als eerste in actie geschoten. Zij zouden al contact opgenomen hebben met de entourage van Haaland en met diens makelaar Mino Raiola. Daarmee lijkt PSG zich al voor te bereiden op een mogelijk vertrek van Mbappé, die zijn aflopende contract nog steeds niet verlengd heeft.

Kingsley Coman heeft bij Bayern München nog een contract tot slechts medio 2023. De Franse aanvaller zou overwegen om na die overeenkomst andere oorden op te zoeken. Volgens Le 10 Sport heeft Coman, in 2020 nog de enige doelpuntenmaker van de uitgestelde CL-finale, laten weten dat hij geen brood ziet in een langere samenwerking met de club uit München.

Volgens Fichajes heeft Dani Alves zichzelf aangeboden bij Atlético Madrid. De inmiddels 38-jarige Braziliaan was de voorbije jaren actief bij Sao Paulo, maar daar kwam het tot een definitieve breuk. Alves zou nog een enorm bedrag eisen van de club, en die weigert dat voorlopig te betalen. Daardoor is de rechtsback dus momenteel een vrije speler.

LEES OOK: Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

Vanaken maakt een fout indien hij niet één keer van het buitenland proeft ...

Meest recent

Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

4
4
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

11
11
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

57
57
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

44
44
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

163
163
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

77
77
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

176
176
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

76
76
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

158
158
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

101
101
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

445
445
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

151
151
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

223
223
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

164
164
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

334
334
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

324
324
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

386
386
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

922
922
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

297
297
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

406
406
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

503
503
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

565
565
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

54
54
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

145
145
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

379
379

Meer sportnieuws