TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Rode Duivel, Vanaken spreekt klare taal'

386 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Rode Duivel, Vanaken spreekt klare taal'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hoewel hij in België al zowat alles gewonnen heeft, speelt Hans Vanaken op zijn 29ste nog steeds voor Club Brugge. In de podcast Eleven Insiders liet de spelmaker zich uit over het uitblijven van die verwachte transfer. "Het heeft totaal niets te maken met een gebrek aan ambitie. Voor mij moet het gewoon de juiste club op het juiste moment zijn. Voorlopig ben ik nog geen club tegengekomen waarbij ik het gevoel had 'dit is voor mij de juiste stap'", klonk het.

Seraing dacht nog aan een extra versterking,. Tijdens de interlandbreak kreeg Adrien Bongiovanni de kans om zich te bewijzen in een oefenmatch tegen Virton, maar La Dernière Heure meldt nu dat de onderhandelingen met de 21-jarige offensieve middenvelder stopgezet zijn. Bij Seraing oordelen ze immers dat ze al voldoende gelijkaardige types in hun kern hebben. Bongiovanni blijft zo als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club.

BUITENLAND
Youri Tielemans staat op de radar bij FC Barcelona, dat nieuws wordt nu ook vanuit Spanje bevestigd. Mundo Deportivo vernam van bronnen uit Camp Nou dat de Rode Duivel inderdaad van zeer nabij gevolgd wordt door Barça. Dat is na het vertrek van Ilaix Moriba nog op zoek naar een extra middenvelder en Tielemans zou uitstekend passen in het uitgetekende profiel. Het zou dus zomaar kunnen dat ze komende zomer, wanneer Tielemans nog maar één jaar contract heeft bij Leicester City, een poging zullen wagen.

Ook Eden Hazard verandert mogelijk van club. Zo meldt Todo Fichajes, weliswaar niet de meest betrouwbare bron, dat Real Madrid bereid is om in januari naar eventuele transferaanbiedingen te luisteren. De club zou openstaan voor zowel een permanente deal als een huurconstructie met aankoopoptie. Op die manier wil men ruimte geven aan Vinicius en Rodrygo om verder te ontwikkelen en vooral anticiperen op de verwachte komst van Kylian Mbappé volgende zomer.

De kans is groot dat Erling Haaland komende zomer vertrekt bij Borussia Dortmund. En de titanenstrijd om zijn handtekening lijkt al begonnen. Volgens 90min is Paris Saint-Germain alvast als eerste in actie geschoten. Zij zouden al contact opgenomen hebben met de entourage van Haaland en met diens makelaar Mino Raiola. Daarmee lijkt PSG zich al voor te bereiden op een mogelijk vertrek van Mbappé, die zijn aflopende contract nog steeds niet verlengd heeft.

Kingsley Coman heeft bij Bayern München nog een contract tot slechts medio 2023. De Franse aanvaller zou overwegen om na die overeenkomst andere oorden op te zoeken. Volgens Le 10 Sport heeft Coman, in 2020 nog de enige doelpuntenmaker van de uitgestelde CL-finale, laten weten dat hij geen brood ziet in een langere samenwerking met de club uit München.

Volgens Fichajes heeft Dani Alves zichzelf aangeboden bij Atlético Madrid. De inmiddels 38-jarige Braziliaan was de voorbije jaren actief bij Sao Paulo, maar daar kwam het tot een definitieve breuk. Alves zou nog een enorm bedrag eisen van de club, en die weigert dat voorlopig te betalen. Daardoor is de rechtsback dus momenteel een vrije speler.

LEES OOK: Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Vanaken maakt een fout indien hij niet één keer van het buitenland proeft ...

Meest recent

Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

16
16
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

24
24
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

103
103
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

40
40
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

121
121
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

61
61
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

37
37
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

15
15
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

34
34
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

90
90
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

411
411
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

88
88
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

72
72
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

210
210
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

66
66
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

65
65
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

131
131
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

92
92
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

42
42
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

64
64
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

384
384
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

68
68
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

239
239
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

299
299
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

68
68

Meer sportnieuws