TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Rode Duivel, Vanaken spreekt klare taal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Rode Duivel, Vanaken spreekt klare taal'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hoewel hij in België al zowat alles gewonnen heeft, speelt Hans Vanaken op zijn 29ste nog steeds voor Club Brugge. In de podcast Eleven Insiders liet de spelmaker zich uit over het uitblijven van die verwachte transfer. "Het heeft totaal niets te maken met een gebrek aan ambitie. Voor mij moet het gewoon de juiste club op het juiste moment zijn. Voorlopig ben ik nog geen club tegengekomen waarbij ik het gevoel had 'dit is voor mij de juiste stap'", klonk het.

Seraing dacht nog aan een extra versterking,. Tijdens de interlandbreak kreeg Adrien Bongiovanni de kans om zich te bewijzen in een oefenmatch tegen Virton, maar La Dernière Heure meldt nu dat de onderhandelingen met de 21-jarige offensieve middenvelder stopgezet zijn. Bij Seraing oordelen ze immers dat ze al voldoende gelijkaardige types in hun kern hebben. Bongiovanni blijft zo als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club.

BUITENLAND
Youri Tielemans staat op de radar bij FC Barcelona, dat nieuws wordt nu ook vanuit Spanje bevestigd. Mundo Deportivo vernam van bronnen uit Camp Nou dat de Rode Duivel inderdaad van zeer nabij gevolgd wordt door Barça. Dat is na het vertrek van Ilaix Moriba nog op zoek naar een extra middenvelder en Tielemans zou uitstekend passen in het uitgetekende profiel. Het zou dus zomaar kunnen dat ze komende zomer, wanneer Tielemans nog maar één jaar contract heeft bij Leicester City, een poging zullen wagen.

Ook Eden Hazard verandert mogelijk van club. Zo meldt Todo Fichajes, weliswaar niet de meest betrouwbare bron, dat Real Madrid bereid is om in januari naar eventuele transferaanbiedingen te luisteren. De club zou openstaan voor zowel een permanente deal als een huurconstructie met aankoopoptie. Op die manier wil men ruimte geven aan Vinicius en Rodrygo om verder te ontwikkelen en vooral anticiperen op de verwachte komst van Kylian Mbappé volgende zomer.

De kans is groot dat Erling Haaland komende zomer vertrekt bij Borussia Dortmund. En de titanenstrijd om zijn handtekening lijkt al begonnen. Volgens 90min is Paris Saint-Germain alvast als eerste in actie geschoten. Zij zouden al contact opgenomen hebben met de entourage van Haaland en met diens makelaar Mino Raiola. Daarmee lijkt PSG zich al voor te bereiden op een mogelijk vertrek van Mbappé, die zijn aflopende contract nog steeds niet verlengd heeft.

Kingsley Coman heeft bij Bayern München nog een contract tot slechts medio 2023. De Franse aanvaller zou overwegen om na die overeenkomst andere oorden op te zoeken. Volgens Le 10 Sport heeft Coman, in 2020 nog de enige doelpuntenmaker van de uitgestelde CL-finale, laten weten dat hij geen brood ziet in een langere samenwerking met de club uit München.

Volgens Fichajes heeft Dani Alves zichzelf aangeboden bij Atlético Madrid. De inmiddels 38-jarige Braziliaan was de voorbije jaren actief bij Sao Paulo, maar daar kwam het tot een definitieve breuk. Alves zou nog een enorm bedrag eisen van de club, en die weigert dat voorlopig te betalen. Daardoor is de rechtsback dus momenteel een vrije speler.

LEES OOK: Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Vanaken maakt een fout indien hij niet één keer van het buitenland proeft ...

Meest recent

Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

49
49
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

74
74
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

35
35
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

54
54
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

35
35
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

157
157
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

37
37
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

33
33
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

52
52
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

96
96
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

261
261
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

114
114
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

163
163
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

119
119
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

93
93
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

401
401
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

81
81
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

161
161
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

158
158
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

111
111
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

171
171
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

332
332

Meer sportnieuws