Vanaken klaar en duidelijk over langverwachte transfer

door
Vanaken klaar en duidelijk over langverwachte transfer

Hans Vanaken was misschien wel dé revelatie van het voorbije drieluik bij de Rode Duivels. Zowel tegen Estland als tegen Tsjechië begon hij als titularis en zeker in die laatste partij liet de spelmaker van Club Brugge een sterke indruk achter. Hij bewees mee te kunnen op het niveau van wereldsterren als Romelu Lukaku en Eden Hazard.


Het blijft ergens dan ook een spijtige zaak dat Vanaken zich tot dusver nooit heeft kunnen meten in een topcompetitie. Lange tijd was het de verwachting dat hij die stap ooit wel eens zou zetten. Maar hoewel hij in België al zowat alles gewonnen heeft, zit de Limburger op zijn 29ste nog steeds bij Club. In de podcast Eleven Insiders liet hij zich uit over het uitblijven van die verwachte transfer. "Het heeft totaal niet te maken met een gebrek aan ambitie. Voor mij moet het gewoon de juiste club op het juiste moment zijn. Voorlopig ben ik nog geen club tegengekomen waarbij ik het gevoel had 'dit is voor mij de juiste stap'", klonk het.

In het verleden werden een aantal buitenlandse gegadigden naar voren geschoven zoals bijvoorbeeld West Ham United. Maar voor Vanaken moet het totaalplaatje dus kloppen. "Er moeten verschillende zaken goed zitten. Ten eerste het familiale. Waar gaan we wonen? In welke stad komen we terecht? Daarnaast uiteraard ook het sportieve. Welk soort voetbal ze spelen. En hier speel ik ook voor de prijzen, bij andere ploegen misschien tegen degradatie. Als ik dan alles op een rijtje zet en er zitten teveel factoren tegen, dan doe ik het niet."

LEES OOK: Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

Denkt u dat Vanaken ooit nog in een buitenlandse competitie zal spelen?

Meest recent

The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

33
33
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

161
161
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

49
49
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

19
19
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

44
44
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

127
127
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

58
58
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

295
295
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

95
95
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

238
238
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

100
100
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

640
640
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

914
914
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

359
359
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

203
203
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

78
78
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

233
233
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

153
153
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

434
434
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

194
194
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

248
248
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

79
79
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

127
127
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

320
320

Meer sportnieuws