Kompany overweegt drastische ingreep met Raman

door
Kompany overweegt drastische ingreep met Raman

Welk gebrek aan efficiëntie? Zondag scoorde Benito Raman een belangrijk doelpunt voor Anderlecht en daarvoor had hij amper twee doelpogingen nodig. De 26-jarige aanvaller gaf met die hoge efficiëntie een heerlijke reactie op de rijzende vragen omtrent zijn efficiëntie voor het doel, die overigens ook van onze kant uit kwamen. En toch moet Raman stilaan beginnen vrezen voor zijn basisplaats bij Anderlecht. De aanvaller liep zondag een blessure op en zijn vervanger Yari Verschaeren leidde Sporting daarna naar een indrukwekkende 7-2 zege tegen Malinwa.


DE BEDRIJVIGSTE RSCA'ER

Benito Raman is een voetballer met unieke kwaliteiten. De 26-jarige aanvaller bezit een onverdroten inzet, een immense grinta en hoge intensiteit. ’t Was op basis van die specifieke capaciteiten dat RSC Anderlecht besloot om hem in de voorbije zomermercato naar het Lotto Park te halen. En Raman rechtvaardigt die transfer ook. Hij zorgt namelijk voor meer diepgang en dreiging in de ploeg van Vincent Kompany. Die conclusie wordt trouwens gestaafd door de cijfers.



Dit seizoen telt Benito Raman namelijk het meeste aantal doelpogingen van alle Anderlecht-spelers. Voor de wedstrijd tegen KV Mechelen zat hij in dat onderdeel nog op dezelfde hoogte als Francis Amuzu, maar na zondagavond is Raman in dat klassement de eenzame leider geworden. De éénvoudige Rode Duivel kwam zelfs tot scoren tegen Malinwa. En dat zal hem extra geplezierd hebben, want Raman heeft dit seizoen de grootste moeite om de weg te vinden naar het doel.

HET ANTWOORD VAN RAMAN 

Door zijn gebrekkige efficiëntie voor het doel kwam Benito Raman zelfs onder kritiek te liggen in de media. “Een spits wordt op zijn doelpunten beoordeeld”, “Aan Raman zijn afwerking is nog veel werk” … En ook wij maakten ons schuldig aan enige kritiek op de afwerkingskunsten van Raman. Voor de match tegen Mechelen stelden wij namelijk vast dat Ramans omzetratio van doelkansen naar doelpunten een erbarmelijke 9% bedroeg. Ontoereikend voor een centrale aanvaller.



In vergelijking met andere centrale aanvallers van de Jupiler Pro League was die 9% van Benito Raman zelfs één van de laagste percentages. Maar ondertussen trok de 26-jarige aanvaller zijn efficiëntie-ratio wel gevoelig naar omhoog. Raman scoorde zondag immers de 1-0 tegen KV Mechelen, en daarvoor had hij slechts twee (!) doelkansen nodig, ofwel een enorme efficiëntie van 50%. Een beter antwoord kon Raman niet geven op de kritiek omtrent zijn afwerking voor het doel.

SPEL VOOR RAMAN

Benito Raman bezit het ideale profiel voor een ploeg die een tactiek beoogt met een grote mate van diepgang. Lopen, lopen, lopen, dus. Een gebrek aan inzet en arbeid kan je hem moeilijk verwijten. Maar qua profiel is Raman niet meteen de verpersoonlijking van een pure 'Anderlecht-voetballer', maar op andere facetten levert hij wel een serieuze meerwaarde. Anders zou Vincent Kompany zijn aanvaller dit seizoen heus niet in elke competitiewedstrijd aan de aftrap gebracht hebben.



Vincent Kompany houdt idealiter van verfijnde voetballers, maar wegens een gebrek daaraan blijft de coach van Anderlecht voluit de kaart trekken van Benito Raman. Vooral in de eerste helft tegen KV Mechelen leek het spel van Anderlecht afgestemd te zijn op het specifieke profiel van Raman, met veel lange als de enige constante. En tegen Malinwa kon hij zowaar ook zijn tweede doelpunt scoren, weliswaar na een dankbaar cadeautje van Sheldon Bateau, de grote schlemiel van de avond.

STIJL DER CLASHEN

Die erg verticale manier van voetballen in de eerste helft, bovendien doorspekt met erg veel balverlies, kwam het algemene spel en voetbalniveau niet ten goede. Sterker nog, KV Mechelen was in die eerste speelhelft zelfs de betere van Anderlecht. Raman bleef evenwel zijn energieke zelve, maar behalve zijn doelpunt was zijn prestatie nu ook weer niet erg indrukwekkend. En hét grote keerpunt in de wedstrijd was wellicht de opgelopen blessure van Raman in minuut 51.



Benito Raman verliet het veld op het moment dat Anderlecht aan de leiding stond met 2-1, maar na het laatste fluitsignaal stond er een onwaarschijnlijke 7-2 op het scorebord. En dat was grotendeels dankzij Yari Verschaeren, de invaller die Raman kwam vervangen minuut 53. In tegenstelling tot Raman is Verschaeren wél een 'rasechte Anderlecht-voetballer', die vaak afhaakt, combineert en zuiver voetbalt. Terwijl de kern- en werkwoorden van Raman eerder diepgang en lopen zijn.

RAMAN OUT, VERSCHAEREN IN? 

“De coach vroeg om de boel te laten draaien en tempo te brengen. Dat lukte”, verklaarde Yari Verschaeren na zijn glansprestatie tegen KV Mechelen, waarin hij zelf ook één keer scoorde. Daarmee zit het Neerpede-product reeds aan 4 doelpunten en 2 assists in 9 wedstrijden. “Je zou kunnen overwegen hem de voorkeur te geven op Raman of El Hadj”, voorspelde Het Nieuwsblad een zware maar nakende concurrentieslag bij Anderlecht op heel korte termijn.

Ook L'Avenir vraagt zich af of dit Anderlecht niet meer nood heeft aan het vernuft van Yari Verschaeren in plaats van de fysieke Benito Raman. “Zou het resultaat hetzelfde zijn geweest als Benito Raman niet vervangen had geweest in de 53ste minuut?” Het is alleszins voer voor discussie in aanloop naar de eerstvolgende competitiematch van Anderlecht komende zondag tegen Standard. En dat zal wellicht sowieso moeten gebeuren zonder de geblesseerde Raman.



Na de wedstrijd tegen KV Mechelen liet Vincent Kompany zich niet openlijk uit over de blessure van Benito Raman, maar volgens Het Nieuwsblad kwam die vervanging er vooral om geen risico's te nemen. Wellicht komt de match tegen zijn ex-club Standard nog te vroeg, of zal hij misschien nog niet volledig gerecupereerd zijn, waardoor Yari Verschaeren een logische en terechte vervanger kan worden in het basiselftal van Anderlecht. En als hij die prestatie van tegen Mechelen op lange termijn kan volhouden, dan wordt het voor Raman wel érg moeilijk om terug in de basis te raken ...

LEES OOK: Benito Raman snoeihard voor ploegmakker

Wie moet volgend weekend starten?

Meest recent

'Verschueren velt verdict: Renard out bij Anderlecht?'

De topper tegen Club Brugge luidt een nieuw tijdperk in bij RSC Anderlecht, waar kersvers voorzitter ...

0
0
Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

173
173
Bertaccini looft RSCA'er: "Beste met wie ik ooit speelde"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. Tegen Club Brugge krijgen Besnik Hasi & co een ...

59
59
Tottenham en Man Utd verwennen fans met waanzinnig slot

Manchester United is de laatste weken goed bezig. Ze hoopten namiddag in de (sub)topper tegen ...

26
26
RSCA-revelatie geeft toe: “Renard overtuigde me”

Bij RSC Anderlecht maakte Olivier Renard nog niet héél veel indruk. De sportieve baas ...

75
75
'Coucke gooit bom bij Anderlecht: topnaam op komst?'

Kenneth Bornauw en Michael Verschueren zullen tegen Club Brugge voor het eerst als de nieuwe CEO en ...

291
291
Kompany verovert Bayern: topman breekt stilzwijgen

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De coach tekende onlangs twee jaar bij ...

80
80
Anderlecht weer kampioen? Edwin van der Sar stelt voorwaarde

RSC Anderlecht kruist zondagmiddag de degens met rivaal Club Brugge en die partij krijgt voor de ...

135
135
Kroos zwaar onder de indruk: "Daarvoor verdient Kompany lof"

Vincent Kompany levert fantastisch werk bij Bayern München. Vorig jaar op overtuigende wijze de ...

46
46
'Gevolgen na Barça-stunt: dubbele winterbom bij Club'

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door het grote FC Barcelona ...

261
261
"Wie denkt hij wel dat hij is?" - aanvaller torpedeert kansen bij Duivels

Terwijl de Rode Duivels zich volgende week willen verzekeren van een ticket voor de WK-eindronde, ...

190
190
'Lewandowksi verlaat Barça: sprookjestransfer in januari'

Robert Lewandowski maakte afgelopen weekend zijn rentree bij FC Barcelona na een kleine ...

110
110
DAZN-affaire escaleert voort: cruciaal nieuws voor supporters

De soap rond de beeldrechten in het Belgisch voetbal blijft de gemoederen bedaren. DAZN, de Pro ...

334
334
TRANSFERUURTJE: 'Kompany-vloedgolf in München, schoktransfer Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

266
266
'Ajax schokt Antwerp: plan rond Overmars lekt uit'

Hoogspanning op de Bosuil, waar mits een nieuwe teleurstelling tegen La Louvière het lot van ...

212
212
'Drama bij Genk: Fink krijgt dubbele dreun te verwerken'

Amper een paar dagen na de spectaculaire 4-3 zege in Braga moet KRC Genk alweer vol aan de bak, want ...

141
141
Hasi verrast iedereen: durft volle aanval tegen Club Brugge

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen is de crisis even weg bij RSC Anderlecht, waar Besnik ...

221
221
'Leko broedt op primeur: twee wijzigingen bij AA Gent'

KAA Gent krijgt zondag KRC Genk over de vloer. Terwijl de Limburgers vertrouwen tankten in Braga ...

259
259
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

422
422
'D-Day bij Antwerp: Wils maakt bocht van 180 graden'

Het moment van de waarheid is aangebroken op de Bosuil, waar Stef Wils zaterdag maar beter kan ...

364
364
Boze blikken bij FCV Dender, Zulte Waregem baalt

FCV Dender kan maar niet winnen in de Jupiler Pro League. Tegen Zulte Waregem behaalde het nog een ...

91
91
Man City in spanning: Doku-tijdbom staat op ontploffen

Jérémy Doku kostte Man City ruim €65 miljoen, maar bij Pep Guardiola koop je ...

210
210
Hasi speelt open kaart: van Stroeykens tot Angulo

RSC Anderlecht neemt het morgen om 13u30 op tegen Club Brugge. Besnik Hasi weet dat het een ...

160
160
Standard en AA Gent, opgelet: "Ooit terug naar de JPL"

Bij Hamburger SV speelt met Sambi Lokonga een Belgische speler, maar ook Jean-Luc Dompé is er ...

125
125
Anderlecht wil revelatie vastleggen: "Gesprekken gaande"

Bij RSC Anderlecht spelen ze een matig seizoen, maar er zijn wel een aantal spelers die zich tonen. ...

350
350

Meer sportnieuws