Kompany overweegt drastische ingreep met Raman

1109
Kompany overweegt drastische ingreep met Raman

Welk gebrek aan efficiëntie? Zondag scoorde Benito Raman een belangrijk doelpunt voor Anderlecht en daarvoor had hij amper twee doelpogingen nodig. De 26-jarige aanvaller gaf met die hoge efficiëntie een heerlijke reactie op de rijzende vragen omtrent zijn efficiëntie voor het doel, die overigens ook van onze kant uit kwamen. En toch moet Raman stilaan beginnen vrezen voor zijn basisplaats bij Anderlecht. De aanvaller liep zondag een blessure op en zijn vervanger Yari Verschaeren leidde Sporting daarna naar een indrukwekkende 7-2 zege tegen Malinwa.


DE BEDRIJVIGSTE RSCA'ER

Benito Raman is een voetballer met unieke kwaliteiten. De 26-jarige aanvaller bezit een onverdroten inzet, een immense grinta en hoge intensiteit. ’t Was op basis van die specifieke capaciteiten dat RSC Anderlecht besloot om hem in de voorbije zomermercato naar het Lotto Park te halen. En Raman rechtvaardigt die transfer ook. Hij zorgt namelijk voor meer diepgang en dreiging in de ploeg van Vincent Kompany. Die conclusie wordt trouwens gestaafd door de cijfers.



Dit seizoen telt Benito Raman namelijk het meeste aantal doelpogingen van alle Anderlecht-spelers. Voor de wedstrijd tegen KV Mechelen zat hij in dat onderdeel nog op dezelfde hoogte als Francis Amuzu, maar na zondagavond is Raman in dat klassement de eenzame leider geworden. De éénvoudige Rode Duivel kwam zelfs tot scoren tegen Malinwa. En dat zal hem extra geplezierd hebben, want Raman heeft dit seizoen de grootste moeite om de weg te vinden naar het doel.

HET ANTWOORD VAN RAMAN 

Door zijn gebrekkige efficiëntie voor het doel kwam Benito Raman zelfs onder kritiek te liggen in de media. “Een spits wordt op zijn doelpunten beoordeeld”, “Aan Raman zijn afwerking is nog veel werk” … En ook wij maakten ons schuldig aan enige kritiek op de afwerkingskunsten van Raman. Voor de match tegen Mechelen stelden wij namelijk vast dat Ramans omzetratio van doelkansen naar doelpunten een erbarmelijke 9% bedroeg. Ontoereikend voor een centrale aanvaller.



In vergelijking met andere centrale aanvallers van de Jupiler Pro League was die 9% van Benito Raman zelfs één van de laagste percentages. Maar ondertussen trok de 26-jarige aanvaller zijn efficiëntie-ratio wel gevoelig naar omhoog. Raman scoorde zondag immers de 1-0 tegen KV Mechelen, en daarvoor had hij slechts twee (!) doelkansen nodig, ofwel een enorme efficiëntie van 50%. Een beter antwoord kon Raman niet geven op de kritiek omtrent zijn afwerking voor het doel.

SPEL VOOR RAMAN

Benito Raman bezit het ideale profiel voor een ploeg die een tactiek beoogt met een grote mate van diepgang. Lopen, lopen, lopen, dus. Een gebrek aan inzet en arbeid kan je hem moeilijk verwijten. Maar qua profiel is Raman niet meteen de verpersoonlijking van een pure 'Anderlecht-voetballer', maar op andere facetten levert hij wel een serieuze meerwaarde. Anders zou Vincent Kompany zijn aanvaller dit seizoen heus niet in elke competitiewedstrijd aan de aftrap gebracht hebben.



Vincent Kompany houdt idealiter van verfijnde voetballers, maar wegens een gebrek daaraan blijft de coach van Anderlecht voluit de kaart trekken van Benito Raman. Vooral in de eerste helft tegen KV Mechelen leek het spel van Anderlecht afgestemd te zijn op het specifieke profiel van Raman, met veel lange als de enige constante. En tegen Malinwa kon hij zowaar ook zijn tweede doelpunt scoren, weliswaar na een dankbaar cadeautje van Sheldon Bateau, de grote schlemiel van de avond.

STIJL DER CLASHEN

Die erg verticale manier van voetballen in de eerste helft, bovendien doorspekt met erg veel balverlies, kwam het algemene spel en voetbalniveau niet ten goede. Sterker nog, KV Mechelen was in die eerste speelhelft zelfs de betere van Anderlecht. Raman bleef evenwel zijn energieke zelve, maar behalve zijn doelpunt was zijn prestatie nu ook weer niet erg indrukwekkend. En hét grote keerpunt in de wedstrijd was wellicht de opgelopen blessure van Raman in minuut 51.



Benito Raman verliet het veld op het moment dat Anderlecht aan de leiding stond met 2-1, maar na het laatste fluitsignaal stond er een onwaarschijnlijke 7-2 op het scorebord. En dat was grotendeels dankzij Yari Verschaeren, de invaller die Raman kwam vervangen minuut 53. In tegenstelling tot Raman is Verschaeren wél een 'rasechte Anderlecht-voetballer', die vaak afhaakt, combineert en zuiver voetbalt. Terwijl de kern- en werkwoorden van Raman eerder diepgang en lopen zijn.

RAMAN OUT, VERSCHAEREN IN? 

“De coach vroeg om de boel te laten draaien en tempo te brengen. Dat lukte”, verklaarde Yari Verschaeren na zijn glansprestatie tegen KV Mechelen, waarin hij zelf ook één keer scoorde. Daarmee zit het Neerpede-product reeds aan 4 doelpunten en 2 assists in 9 wedstrijden. “Je zou kunnen overwegen hem de voorkeur te geven op Raman of El Hadj”, voorspelde Het Nieuwsblad een zware maar nakende concurrentieslag bij Anderlecht op heel korte termijn.

Ook L'Avenir vraagt zich af of dit Anderlecht niet meer nood heeft aan het vernuft van Yari Verschaeren in plaats van de fysieke Benito Raman. “Zou het resultaat hetzelfde zijn geweest als Benito Raman niet vervangen had geweest in de 53ste minuut?” Het is alleszins voer voor discussie in aanloop naar de eerstvolgende competitiematch van Anderlecht komende zondag tegen Standard. En dat zal wellicht sowieso moeten gebeuren zonder de geblesseerde Raman.



Na de wedstrijd tegen KV Mechelen liet Vincent Kompany zich niet openlijk uit over de blessure van Benito Raman, maar volgens Het Nieuwsblad kwam die vervanging er vooral om geen risico's te nemen. Wellicht komt de match tegen zijn ex-club Standard nog te vroeg, of zal hij misschien nog niet volledig gerecupereerd zijn, waardoor Yari Verschaeren een logische en terechte vervanger kan worden in het basiselftal van Anderlecht. En als hij die prestatie van tegen Mechelen op lange termijn kan volhouden, dan wordt het voor Raman wel érg moeilijk om terug in de basis te raken ...

LEES OOK: 'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

Wie moet volgend weekend starten?

Meest recent

RSCA-flop van Renard duikt op in de Serie B

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht mogen we toch bestempelen als een flop. ...

64
64
Wilmots slaat toe: "Gesprekken met hem raakten mij"

Alexis Trouillet werd door Standard voor amper 350.000 euro weggeplukt bij Rodez. De Franse ...

81
81
'Axel Witsel zoekt club: zéér mooie optie dient zich aan'

Axel Witsel staat mogelijk voor een nieuwe uitdaging in Frankrijk. De 37-jarige Rode Duivel heeft de ...

115
115
Cercle flikt het weer na absurd spektakelstuk op Jan Breydel

Na een absurd spektakelstuk hebben Cercle Brugge en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De ...

114
114
Biancone ziet nog één groot werkpunt bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht draait het voorlopig uitstekend. Er is eindelijk positivisme rondom de club, en ...

332
332
Euvrard deels tevreden: "Samen met Club Brugge"

Heel Standard vloekte na de late gelijkmaker van Cercle Brugge. De Rouches hadden altijd moeten ...

133
133
Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Een terugkeer door de grote poort werd het vanavond voor Sporting Hasselt en zijn BV-voorzitters. De ...

42
42
'Anderlecht haakt af voor nieuwe toptransfer'

Bij RSC Anderlecht mag er nog versterking volgen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

292
292
Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

230
230
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

77
77
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

61
61
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

142
142
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

26
26
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

859
859
Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

53
53
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

271
271
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

597
597
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

510
510
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

624
624
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

284
284
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

502
502
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

813
813
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

101
101
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

205
205
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

997
997

Meer sportnieuws