Kompany overweegt drastische ingreep met Raman

door
Kompany overweegt drastische ingreep met Raman

Welk gebrek aan efficiëntie? Zondag scoorde Benito Raman een belangrijk doelpunt voor Anderlecht en daarvoor had hij amper twee doelpogingen nodig. De 26-jarige aanvaller gaf met die hoge efficiëntie een heerlijke reactie op de rijzende vragen omtrent zijn efficiëntie voor het doel, die overigens ook van onze kant uit kwamen. En toch moet Raman stilaan beginnen vrezen voor zijn basisplaats bij Anderlecht. De aanvaller liep zondag een blessure op en zijn vervanger Yari Verschaeren leidde Sporting daarna naar een indrukwekkende 7-2 zege tegen Malinwa.


DE BEDRIJVIGSTE RSCA'ER

Benito Raman is een voetballer met unieke kwaliteiten. De 26-jarige aanvaller bezit een onverdroten inzet, een immense grinta en hoge intensiteit. ’t Was op basis van die specifieke capaciteiten dat RSC Anderlecht besloot om hem in de voorbije zomermercato naar het Lotto Park te halen. En Raman rechtvaardigt die transfer ook. Hij zorgt namelijk voor meer diepgang en dreiging in de ploeg van Vincent Kompany. Die conclusie wordt trouwens gestaafd door de cijfers.



Dit seizoen telt Benito Raman namelijk het meeste aantal doelpogingen van alle Anderlecht-spelers. Voor de wedstrijd tegen KV Mechelen zat hij in dat onderdeel nog op dezelfde hoogte als Francis Amuzu, maar na zondagavond is Raman in dat klassement de eenzame leider geworden. De éénvoudige Rode Duivel kwam zelfs tot scoren tegen Malinwa. En dat zal hem extra geplezierd hebben, want Raman heeft dit seizoen de grootste moeite om de weg te vinden naar het doel.

HET ANTWOORD VAN RAMAN 

Door zijn gebrekkige efficiëntie voor het doel kwam Benito Raman zelfs onder kritiek te liggen in de media. “Een spits wordt op zijn doelpunten beoordeeld”, “Aan Raman zijn afwerking is nog veel werk” … En ook wij maakten ons schuldig aan enige kritiek op de afwerkingskunsten van Raman. Voor de match tegen Mechelen stelden wij namelijk vast dat Ramans omzetratio van doelkansen naar doelpunten een erbarmelijke 9% bedroeg. Ontoereikend voor een centrale aanvaller.



In vergelijking met andere centrale aanvallers van de Jupiler Pro League was die 9% van Benito Raman zelfs één van de laagste percentages. Maar ondertussen trok de 26-jarige aanvaller zijn efficiëntie-ratio wel gevoelig naar omhoog. Raman scoorde zondag immers de 1-0 tegen KV Mechelen, en daarvoor had hij slechts twee (!) doelkansen nodig, ofwel een enorme efficiëntie van 50%. Een beter antwoord kon Raman niet geven op de kritiek omtrent zijn afwerking voor het doel.

SPEL VOOR RAMAN

Benito Raman bezit het ideale profiel voor een ploeg die een tactiek beoogt met een grote mate van diepgang. Lopen, lopen, lopen, dus. Een gebrek aan inzet en arbeid kan je hem moeilijk verwijten. Maar qua profiel is Raman niet meteen de verpersoonlijking van een pure 'Anderlecht-voetballer', maar op andere facetten levert hij wel een serieuze meerwaarde. Anders zou Vincent Kompany zijn aanvaller dit seizoen heus niet in elke competitiewedstrijd aan de aftrap gebracht hebben.



Vincent Kompany houdt idealiter van verfijnde voetballers, maar wegens een gebrek daaraan blijft de coach van Anderlecht voluit de kaart trekken van Benito Raman. Vooral in de eerste helft tegen KV Mechelen leek het spel van Anderlecht afgestemd te zijn op het specifieke profiel van Raman, met veel lange als de enige constante. En tegen Malinwa kon hij zowaar ook zijn tweede doelpunt scoren, weliswaar na een dankbaar cadeautje van Sheldon Bateau, de grote schlemiel van de avond.

STIJL DER CLASHEN

Die erg verticale manier van voetballen in de eerste helft, bovendien doorspekt met erg veel balverlies, kwam het algemene spel en voetbalniveau niet ten goede. Sterker nog, KV Mechelen was in die eerste speelhelft zelfs de betere van Anderlecht. Raman bleef evenwel zijn energieke zelve, maar behalve zijn doelpunt was zijn prestatie nu ook weer niet erg indrukwekkend. En hét grote keerpunt in de wedstrijd was wellicht de opgelopen blessure van Raman in minuut 51.



Benito Raman verliet het veld op het moment dat Anderlecht aan de leiding stond met 2-1, maar na het laatste fluitsignaal stond er een onwaarschijnlijke 7-2 op het scorebord. En dat was grotendeels dankzij Yari Verschaeren, de invaller die Raman kwam vervangen minuut 53. In tegenstelling tot Raman is Verschaeren wél een 'rasechte Anderlecht-voetballer', die vaak afhaakt, combineert en zuiver voetbalt. Terwijl de kern- en werkwoorden van Raman eerder diepgang en lopen zijn.

RAMAN OUT, VERSCHAEREN IN? 

“De coach vroeg om de boel te laten draaien en tempo te brengen. Dat lukte”, verklaarde Yari Verschaeren na zijn glansprestatie tegen KV Mechelen, waarin hij zelf ook één keer scoorde. Daarmee zit het Neerpede-product reeds aan 4 doelpunten en 2 assists in 9 wedstrijden. “Je zou kunnen overwegen hem de voorkeur te geven op Raman of El Hadj”, voorspelde Het Nieuwsblad een zware maar nakende concurrentieslag bij Anderlecht op heel korte termijn.

Ook L'Avenir vraagt zich af of dit Anderlecht niet meer nood heeft aan het vernuft van Yari Verschaeren in plaats van de fysieke Benito Raman. “Zou het resultaat hetzelfde zijn geweest als Benito Raman niet vervangen had geweest in de 53ste minuut?” Het is alleszins voer voor discussie in aanloop naar de eerstvolgende competitiematch van Anderlecht komende zondag tegen Standard. En dat zal wellicht sowieso moeten gebeuren zonder de geblesseerde Raman.



Na de wedstrijd tegen KV Mechelen liet Vincent Kompany zich niet openlijk uit over de blessure van Benito Raman, maar volgens Het Nieuwsblad kwam die vervanging er vooral om geen risico's te nemen. Wellicht komt de match tegen zijn ex-club Standard nog te vroeg, of zal hij misschien nog niet volledig gerecupereerd zijn, waardoor Yari Verschaeren een logische en terechte vervanger kan worden in het basiselftal van Anderlecht. En als hij die prestatie van tegen Mechelen op lange termijn kan volhouden, dan wordt het voor Raman wel érg moeilijk om terug in de basis te raken ...

LEES OOK: Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

Wie moet volgend weekend starten?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

79
79
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

111
111
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

106
106
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

191
191
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

226
226
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

155
155
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

70
70
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

42
42
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

505
505
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

363
363
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

600
600
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

362
362
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

110
110
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

442
442
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

168
168
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

268
268
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

115
115
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

277
277
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

479
479
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

205
205
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

75
75
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

589
589

Meer sportnieuws