Raman bereikt dramatisch dieptepunt bij Anderlecht

door
Raman bereikt dramatisch dieptepunt bij Anderlecht

Benito Raman is op korte termijn uitgegroeid tot een belangrijke speler voor Vincent Kompany, en daarnaast ook tot een publiekslieveling voor de immer kritische achterban van Anderlecht. Maar de 26-jarige aanvaller laat wel dramatische cijfers noteren op het vlak van efficiëntie. Nochtans verricht Raman bij Anderlecht het meeste ondernomen doelpogingen én is hij er veruit de gevaarlijkste man.


RAMAN & KOMPANY

Benito Raman beantwoordt momenteel volledig aan de oorspronkelijk opgestelde profielschets door Vincent Kompany. “De reden waarom de club Raman wou aantrekken is zijn intensiteit”, verklaarde de coach van Anderlecht eerder dit seizoen over de komst van Raman. “Het is een jongen met een ongelooflijke energie, iemand die hard werkt voor de ploeg en iemand die alert is binnen de grote rechthoek. Benito zal een belangrijke speler worden.” En dat is ie ook geworden.



RAMAN VERRAST 

Vincent Kompany kan vandaag enkel maar heel tevreden zijn over de geleverde prestaties van Benito Raman. De aanvaller brengt Anderlecht een grote mate van energie, pressing en intensiteit bij - in de match tegen KAS Eupen zelfs tot krampen toe. Raman is met die kwaliteiten een erg belangrijke speler geworden in de ploeg van Vincent Kompany. In de eerste vijf competitiewedstrijden startte de 26-jarige al enkele keer in de basisploeg van paars-wit. En da's geen toeval.



Slechts vijf spelers van Anderlecht tellen momenteel meer speelminuten in de Jupiler Pro League dan Benito Raman. Enkel Hendrik Van Crombrugge, Wesley Hoedt, Josh Cullen, Sergio Gomez en Michael Murillo hebben op dit moment nog meer speelminuten achter de kiezen dan hem. 't Is duidelijk dat de guitige aanvaller zich in sneltempo opwerkte tot één van de belangrijke pijlers in het elftal van Vincent Kompany. Raman is zelfs de publiekslieveling geworden van de Anderlecht-fans. Wie had dat enkele maanden geleden zelfs nog maar durven dénken?

HET GROTE WERKPUNT 

Maar toch valt er één kanttekening te bemerken bij de doorwegend positieve prestaties van Benito Raman bij Anderlecht: hij scoort toch o zo moeilijk. De aanvaller van Anderlecht kon in de eerste vijf wedstrijden van de Jupiler Pro League tijd nog maar één doelpunt maken, de voorrondes van de Conference League buiten beschouwing gelaten, en dat was trouwens een simpel binnentikkertje tegen KAS Eupen. Zo'n doelpunten moeten uiteraard altijd nog gemaakt worden, maar in die specifieke fase zou het initiële schot van Francis Amuzu sowieso over de doellijn gerold zijn. 



Het is duidelijk dat de doelpuntenproductie van Benito Raman in de Jupiler Pro League niet bepaald van een leien dakje loopt. Dat was oorspronkelijk ook de verwachting niet, want de 26-jarige aanvaller werd niet aangetrokken voor zijn neus voor doelpunten maar wel voor zijn specifieke kwaliteiten op het gebied van diepgang, energie en intensiteit. Maar dit seizoen wordt Raman door Vincent Kompany in zijn elftal wel altijd uitgespeeld als centrale spits. En op die positie mogen er wel meer doelpunten verwacht worden dan één stuk op vijf competitiematchen.

DE TREND VAN SCHALKE 04 

De tekortkoming van Benito Raman op het gebied van efficiëntie voor het doel, wordt pijnlijk duidelijk als we er de betreffende cijfers bijnemen. Dit seizoen vergaarde hij namelijk al elf doelkansen, waarvan hij slechts één doelpunt kon scoren. Dat houdt een dramatische omzetratio in van amper 9%, een gemiddelde dat niet bepaald strookt met de normen van een centrale spits bij Anderlecht. Logischerwijze behoort Raman in dat onderdeel tot één van de minst presterende centrumspitsen van de Jupiler Pro League.

Die gebrekkige kwaliteit voor het doel is echter geen verrassing. Vorig seizoen legde Benito Raman bij Schalke 04 namelijk gelijkaardige cijfers voor op het gebied van efficiëntie: bij Die Königsblauen zette hij slechts 8% van zijn doelkansen om naar effectieve doelpunten. Op het gebied van doelgerichtheid viel hij in de Bundesliga zelfs helemaal door de mand: amper 28% van zijn doelpogingen belandden toen tussen de palen. Geen enkele aanvaller in de Bundesliga scoorde nog lager in dit onderdeel.



Het is dus duidelijk dat Benito Raman op het gebied van efficiëntie bitter weinig vooruitgang heeft geboekt. Vorig seizoen was Schalke 04 in de Duitse Bundesliga uiteraard een absolute laagvlieger, wat het voor elke speler extreem moeilijk maakte om doelpunten te scoren. Maar dit seizoen speelt Raman bij Anderlecht, in een minder veeleisende competitie, bij een ploeg die aanvallender voetbal op de mat legt dan Die Königsblauen. Dan zou hij toch meer doelpunten moeten scoren. Of op z'n minst meer efficiënt moeten zijn.

DRAMATISCHE CIJFERS 

Benito Raman laat zich in elk geval wel gelden op het offensief vlak. Door zijn intensieve manier van pressen en voetballen, is hij een spits die zwaar weegt op een verdediging. Maar Raman is ook nadrukkelijk aanwezig bij het doelgevaar bij Anderlecht. Samen met Francis Amuzu telt Raman bij Sporting namelijk het meeste aantal ondernomen pogingen naar het vijandige doel. Zowel Amuzu als Raman zijn dit seizoen goed voor elk elf doelpogingen. Anderzijds konden beide spelers ook nog maar één keer tot scoren komen.

En vooral in het specifieke geval van Benito Raman is dat zorgwekkend te noemen. De 26-jarige aanvaller verzamelde naast het meeste ondernomen doelpogingen bij Anderlecht, ook het hoogste aantal expected goals. Die betreffende waarde van Raman bedraagt bijna het dubbele dan dat van Joshua Zirkzee, de runner-up bij Anderlecht in dat onderdeel. Raman schiet dus niet lukraak naar het doel, hij bevindt zich doorgaans op een goede positie om tot scoren te komen. Alleen, veel scoren komt er niet van.



Het hoogste aantal schoten naar doel, de meeste expected goals achter z'n naam, … Benito Raman heeft een grote invloed op het offensieve spelbeeld van Anderlecht, al mankeert hij dus duidelijk de cruciale efficiëntie om die dreiging om te zetten in doelpunten. Een goede start voor Raman zou alvast de pure doelgerichtheid kunnen zijn, want de 26-jarige trapt amper 18% van zijn verrichte doelpogingen ook effectief tussen de palen. Met dat gemiddelde is hij veruit de slechts presterende speler bij Anderlecht. 

ONDERMAATS TEGEN GENK 

De matige kwaliteit van afwerking van Benito Raman kwam in de vorige speeldag al nadrukkelijk tot uiting tegen KRC Genk. Terwijl zijn Limburgse collega Iké Ugbo aan één kans genoeg had om een doelpunt te scoren, de winnende treffer nota bene, kon Raman middels vier doelpogingen geen enkele goal lukken. “Had zijn momenten, maar een spits wordt op zijn doelpunten beoordeeld. Aan Raman zijn afwerking is nog veel werk”, staafde Het Nieuwsblad de 5 op 10 van Raman.



Ook Het Laatste Nieuws gaf aandacht aan de minderwaardige afwerking van Benito Raman tegen KRC Genk. “Ook Benito Raman kende gisteren niet zijn meest gelukkige partij, hij liet twee dotten van kansen onbenut.” Het wordt dus afwachten of Raman straks die negatieve trend zal doortrekken tegen KV Mechelen, of die net zal doorbreken. Malinwa beschikt alvast over de derde meest gepasseerde defensie van de Jupiler Pro League, dus het valt te verwachten dat er voor Raman wel mogelijkheden zullen liggen om te scoren. 

LEES OOK: 11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Zal Raman een betere killer worden bij Anderlecht?

Meest recent

'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

8
8
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

127
127
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

20
20
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

32
32
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

30
30
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

147
147
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

218
218
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

151
151
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

169
169
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

61
61
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

130
130
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

264
264
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

257
257
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

111
111
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

306
306
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

131
131
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

197
197
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

483
483
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

424
424
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

500
500
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

105
105
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

139
139
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

162
162
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

124
124

Meer sportnieuws