Raman bereikt dramatisch dieptepunt bij Anderlecht

1193
Raman bereikt dramatisch dieptepunt bij Anderlecht

Benito Raman is op korte termijn uitgegroeid tot een belangrijke speler voor Vincent Kompany, en daarnaast ook tot een publiekslieveling voor de immer kritische achterban van Anderlecht. Maar de 26-jarige aanvaller laat wel dramatische cijfers noteren op het vlak van efficiëntie. Nochtans verricht Raman bij Anderlecht het meeste ondernomen doelpogingen én is hij er veruit de gevaarlijkste man.


RAMAN & KOMPANY

Benito Raman beantwoordt momenteel volledig aan de oorspronkelijk opgestelde profielschets door Vincent Kompany. “De reden waarom de club Raman wou aantrekken is zijn intensiteit”, verklaarde de coach van Anderlecht eerder dit seizoen over de komst van Raman. “Het is een jongen met een ongelooflijke energie, iemand die hard werkt voor de ploeg en iemand die alert is binnen de grote rechthoek. Benito zal een belangrijke speler worden.” En dat is ie ook geworden.



RAMAN VERRAST 

Vincent Kompany kan vandaag enkel maar heel tevreden zijn over de geleverde prestaties van Benito Raman. De aanvaller brengt Anderlecht een grote mate van energie, pressing en intensiteit bij - in de match tegen KAS Eupen zelfs tot krampen toe. Raman is met die kwaliteiten een erg belangrijke speler geworden in de ploeg van Vincent Kompany. In de eerste vijf competitiewedstrijden startte de 26-jarige al enkele keer in de basisploeg van paars-wit. En da's geen toeval.



Slechts vijf spelers van Anderlecht tellen momenteel meer speelminuten in de Jupiler Pro League dan Benito Raman. Enkel Hendrik Van Crombrugge, Wesley Hoedt, Josh Cullen, Sergio Gomez en Michael Murillo hebben op dit moment nog meer speelminuten achter de kiezen dan hem. 't Is duidelijk dat de guitige aanvaller zich in sneltempo opwerkte tot één van de belangrijke pijlers in het elftal van Vincent Kompany. Raman is zelfs de publiekslieveling geworden van de Anderlecht-fans. Wie had dat enkele maanden geleden zelfs nog maar durven dénken?

HET GROTE WERKPUNT 

Maar toch valt er één kanttekening te bemerken bij de doorwegend positieve prestaties van Benito Raman bij Anderlecht: hij scoort toch o zo moeilijk. De aanvaller van Anderlecht kon in de eerste vijf wedstrijden van de Jupiler Pro League tijd nog maar één doelpunt maken, de voorrondes van de Conference League buiten beschouwing gelaten, en dat was trouwens een simpel binnentikkertje tegen KAS Eupen. Zo'n doelpunten moeten uiteraard altijd nog gemaakt worden, maar in die specifieke fase zou het initiële schot van Francis Amuzu sowieso over de doellijn gerold zijn. 



Het is duidelijk dat de doelpuntenproductie van Benito Raman in de Jupiler Pro League niet bepaald van een leien dakje loopt. Dat was oorspronkelijk ook de verwachting niet, want de 26-jarige aanvaller werd niet aangetrokken voor zijn neus voor doelpunten maar wel voor zijn specifieke kwaliteiten op het gebied van diepgang, energie en intensiteit. Maar dit seizoen wordt Raman door Vincent Kompany in zijn elftal wel altijd uitgespeeld als centrale spits. En op die positie mogen er wel meer doelpunten verwacht worden dan één stuk op vijf competitiematchen.

DE TREND VAN SCHALKE 04 

De tekortkoming van Benito Raman op het gebied van efficiëntie voor het doel, wordt pijnlijk duidelijk als we er de betreffende cijfers bijnemen. Dit seizoen vergaarde hij namelijk al elf doelkansen, waarvan hij slechts één doelpunt kon scoren. Dat houdt een dramatische omzetratio in van amper 9%, een gemiddelde dat niet bepaald strookt met de normen van een centrale spits bij Anderlecht. Logischerwijze behoort Raman in dat onderdeel tot één van de minst presterende centrumspitsen van de Jupiler Pro League.

Die gebrekkige kwaliteit voor het doel is echter geen verrassing. Vorig seizoen legde Benito Raman bij Schalke 04 namelijk gelijkaardige cijfers voor op het gebied van efficiëntie: bij Die Königsblauen zette hij slechts 8% van zijn doelkansen om naar effectieve doelpunten. Op het gebied van doelgerichtheid viel hij in de Bundesliga zelfs helemaal door de mand: amper 28% van zijn doelpogingen belandden toen tussen de palen. Geen enkele aanvaller in de Bundesliga scoorde nog lager in dit onderdeel.



Het is dus duidelijk dat Benito Raman op het gebied van efficiëntie bitter weinig vooruitgang heeft geboekt. Vorig seizoen was Schalke 04 in de Duitse Bundesliga uiteraard een absolute laagvlieger, wat het voor elke speler extreem moeilijk maakte om doelpunten te scoren. Maar dit seizoen speelt Raman bij Anderlecht, in een minder veeleisende competitie, bij een ploeg die aanvallender voetbal op de mat legt dan Die Königsblauen. Dan zou hij toch meer doelpunten moeten scoren. Of op z'n minst meer efficiënt moeten zijn.

DRAMATISCHE CIJFERS 

Benito Raman laat zich in elk geval wel gelden op het offensief vlak. Door zijn intensieve manier van pressen en voetballen, is hij een spits die zwaar weegt op een verdediging. Maar Raman is ook nadrukkelijk aanwezig bij het doelgevaar bij Anderlecht. Samen met Francis Amuzu telt Raman bij Sporting namelijk het meeste aantal ondernomen pogingen naar het vijandige doel. Zowel Amuzu als Raman zijn dit seizoen goed voor elk elf doelpogingen. Anderzijds konden beide spelers ook nog maar één keer tot scoren komen.

En vooral in het specifieke geval van Benito Raman is dat zorgwekkend te noemen. De 26-jarige aanvaller verzamelde naast het meeste ondernomen doelpogingen bij Anderlecht, ook het hoogste aantal expected goals. Die betreffende waarde van Raman bedraagt bijna het dubbele dan dat van Joshua Zirkzee, de runner-up bij Anderlecht in dat onderdeel. Raman schiet dus niet lukraak naar het doel, hij bevindt zich doorgaans op een goede positie om tot scoren te komen. Alleen, veel scoren komt er niet van.



Het hoogste aantal schoten naar doel, de meeste expected goals achter z'n naam, … Benito Raman heeft een grote invloed op het offensieve spelbeeld van Anderlecht, al mankeert hij dus duidelijk de cruciale efficiëntie om die dreiging om te zetten in doelpunten. Een goede start voor Raman zou alvast de pure doelgerichtheid kunnen zijn, want de 26-jarige trapt amper 18% van zijn verrichte doelpogingen ook effectief tussen de palen. Met dat gemiddelde is hij veruit de slechts presterende speler bij Anderlecht. 

ONDERMAATS TEGEN GENK 

De matige kwaliteit van afwerking van Benito Raman kwam in de vorige speeldag al nadrukkelijk tot uiting tegen KRC Genk. Terwijl zijn Limburgse collega Iké Ugbo aan één kans genoeg had om een doelpunt te scoren, de winnende treffer nota bene, kon Raman middels vier doelpogingen geen enkele goal lukken. “Had zijn momenten, maar een spits wordt op zijn doelpunten beoordeeld. Aan Raman zijn afwerking is nog veel werk”, staafde Het Nieuwsblad de 5 op 10 van Raman.



Ook Het Laatste Nieuws gaf aandacht aan de minderwaardige afwerking van Benito Raman tegen KRC Genk. “Ook Benito Raman kende gisteren niet zijn meest gelukkige partij, hij liet twee dotten van kansen onbenut.” Het wordt dus afwachten of Raman straks die negatieve trend zal doortrekken tegen KV Mechelen, of die net zal doorbreken. Malinwa beschikt alvast over de derde meest gepasseerde defensie van de Jupiler Pro League, dus het valt te verwachten dat er voor Raman wel mogelijkheden zullen liggen om te scoren. 

LEES OOK: Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

Zal Raman een betere killer worden bij Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door: twee talenten mogen weg'

Bij Anderlecht blijft de grote schoonmaak voortduren. Nadat eerder al verschillende spelers uit het ...

22
22
Play vuurt geweldig nieuws op Belgische voetbalfans af

Voor voetbalfans die de voorbije weken vruchteloos op zoek gingen naar de samenvattingen van de ...

57
57
'Union SG met zorgen: twee smaakmakers willen weg'

Union SG dreigt in de slotfase van de transferperiode nog twee belangrijke namen te zien vertrekken. ...

39
39
Anderlecht zoekt versterking: dit mogen de fans verwachten

Anderlecht moet in de slotfase van de transferperiode opnieuw de markt op. Het vertrek van Nathan ...

248
248
'Standard slaat toe met zeer opmerkelijke constructie'

Standard lijkt zich in het slot van de mercato toch nog te gaan roeren. De Rouches namen met een ...

99
99
'Zoveelste twist in transfersaga rond Fernandez-Pardo'

Verschillende Rode Duivels wachten in het slot nog in spanning af of ze al dan niet een transfer ...

21
21
'Sibierski schakelt snel: vervanger Saliba in beeld'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer druk einde van de zomemercato te gaan worden. Paars-Wit wil ...

215
215
'Club strikt supertalent: plan ligt op tafel'

Club Brugge leek klaar te zijn met zijn transferhuiswerk voor deze zomer aan inkomende zijde, maar ...

366
366
Brugse fans vol emotie: Vanaken zorgt voor totale verrassing

Hans Vanaken heeft opnieuw voor een bijzonder moment gezorgd bij Club Brugge. De aanvoerder stond ...

93
93
'Standard wil verbazen met terugkeer oude bekende'

Bij Standard dachten ze aanvankelijk voor de start van de competitie al klaar te zijn met hun ...

125
125
'STVV heeft jonge Belg beet, Westerlo dokt miljoenen'

De zomermercato is toe aan zijn slotweek en dat maakt dat heel wat clubs nog snel hun laatste ...

38
38
'Antwerp wil succesvol transferverhaal herhalen'

Voor Antwerp werd een moeilijk seizoen verwacht na een woelige zomer, maar met een fraaie zeven op ...

179
179
Man City haalt stevig uit: 100 miljoen voor opvolger Rodri

Manchester City hoopt dit seizoen een frisse start te nemen na het vertrek van Pep Guardiola. Dat ...

34
34
Deschacht doet sociale media daveren met één opvallend beeld

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren al heel wat nieuwe hoofdstukken aangesneden. Van het ...

101
101
Beerschot laat winteraanwinst nu alweer vertrekken

Beerschot greep vorig seizoen op het nippertje naast promotie naar de Jupiler Pro League. De ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Kassa Anderlecht rinkelt, Club geeft korting'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

239
239
Ronaldo woest: Postecoglou grijpt genadeloos in

Cristiano Ronaldo zit nog steeds in Saudi-Arabië, maar de Portugese superster kende een mindere ...

68
68
‘Overmars zweet: nog zeven Antwerp-transfers op komst’

De zomermercato loopt nog een dikke week door en Marc Overmars moet nog vol aan de bak bij Royal ...

585
585
Japanse druk op De Meyer voor Europese clash STVV?

Sint-Truiden VV staat voor een historische clash tegen het Cypriotische Omonoia Nicosia. De ...

120
120
Nederland en Xavi spreken wel héél forse taal

Nederland stelde Xavi Hernandez voor als de nieuwe bondscoach. Een grote naam en ook grote ambities. ...

95
95
'Anderlecht dumpt mogelijk volgende Renard-aankoop'

Bij RSC Anderlecht is nog maar eens duidelijk wat voor een wanbeleid er de afgelopen jaren heerste. ...

613
613
'Euvrard baalt: sterkhouder verlaat Standard'

Een toch wel stevige tegenvaller voor Vincent Euvrard. De trainer van Standard ziet volgens Sasha ...

213
213
'Club Brugge wil af van jeugdproduct en zoekt oplossing'

Club Brugge gaat Mike Wisdom weghalen bij Bayern München en nadien is het transferhuiswerk aan ...

652
652
Jackpot voor Anderlecht met bijna 70 miljoen euro

RSC Anderlecht is bezig aan een opvallende zomermercato. De aanwinsten lijken een stuk beter te zijn ...

1466
1466
Verhuurde spelers: twee spelers schitteren meteen met goals

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

134
134

Meer sportnieuws