Raman bereikt dramatisch dieptepunt bij Anderlecht

1193 stemmen
Raman bereikt dramatisch dieptepunt bij Anderlecht

Benito Raman is op korte termijn uitgegroeid tot een belangrijke speler voor Vincent Kompany, en daarnaast ook tot een publiekslieveling voor de immer kritische achterban van Anderlecht. Maar de 26-jarige aanvaller laat wel dramatische cijfers noteren op het vlak van efficiëntie. Nochtans verricht Raman bij Anderlecht het meeste ondernomen doelpogingen én is hij er veruit de gevaarlijkste man.


RAMAN & KOMPANY

Benito Raman beantwoordt momenteel volledig aan de oorspronkelijk opgestelde profielschets door Vincent Kompany. “De reden waarom de club Raman wou aantrekken is zijn intensiteit”, verklaarde de coach van Anderlecht eerder dit seizoen over de komst van Raman. “Het is een jongen met een ongelooflijke energie, iemand die hard werkt voor de ploeg en iemand die alert is binnen de grote rechthoek. Benito zal een belangrijke speler worden.” En dat is ie ook geworden.



RAMAN VERRAST 

Vincent Kompany kan vandaag enkel maar heel tevreden zijn over de geleverde prestaties van Benito Raman. De aanvaller brengt Anderlecht een grote mate van energie, pressing en intensiteit bij - in de match tegen KAS Eupen zelfs tot krampen toe. Raman is met die kwaliteiten een erg belangrijke speler geworden in de ploeg van Vincent Kompany. In de eerste vijf competitiewedstrijden startte de 26-jarige al enkele keer in de basisploeg van paars-wit. En da's geen toeval.



Slechts vijf spelers van Anderlecht tellen momenteel meer speelminuten in de Jupiler Pro League dan Benito Raman. Enkel Hendrik Van Crombrugge, Wesley Hoedt, Josh Cullen, Sergio Gomez en Michael Murillo hebben op dit moment nog meer speelminuten achter de kiezen dan hem. 't Is duidelijk dat de guitige aanvaller zich in sneltempo opwerkte tot één van de belangrijke pijlers in het elftal van Vincent Kompany. Raman is zelfs de publiekslieveling geworden van de Anderlecht-fans. Wie had dat enkele maanden geleden zelfs nog maar durven dénken?

HET GROTE WERKPUNT 

Maar toch valt er één kanttekening te bemerken bij de doorwegend positieve prestaties van Benito Raman bij Anderlecht: hij scoort toch o zo moeilijk. De aanvaller van Anderlecht kon in de eerste vijf wedstrijden van de Jupiler Pro League tijd nog maar één doelpunt maken, de voorrondes van de Conference League buiten beschouwing gelaten, en dat was trouwens een simpel binnentikkertje tegen KAS Eupen. Zo'n doelpunten moeten uiteraard altijd nog gemaakt worden, maar in die specifieke fase zou het initiële schot van Francis Amuzu sowieso over de doellijn gerold zijn. 



Het is duidelijk dat de doelpuntenproductie van Benito Raman in de Jupiler Pro League niet bepaald van een leien dakje loopt. Dat was oorspronkelijk ook de verwachting niet, want de 26-jarige aanvaller werd niet aangetrokken voor zijn neus voor doelpunten maar wel voor zijn specifieke kwaliteiten op het gebied van diepgang, energie en intensiteit. Maar dit seizoen wordt Raman door Vincent Kompany in zijn elftal wel altijd uitgespeeld als centrale spits. En op die positie mogen er wel meer doelpunten verwacht worden dan één stuk op vijf competitiematchen.

DE TREND VAN SCHALKE 04 

De tekortkoming van Benito Raman op het gebied van efficiëntie voor het doel, wordt pijnlijk duidelijk als we er de betreffende cijfers bijnemen. Dit seizoen vergaarde hij namelijk al elf doelkansen, waarvan hij slechts één doelpunt kon scoren. Dat houdt een dramatische omzetratio in van amper 9%, een gemiddelde dat niet bepaald strookt met de normen van een centrale spits bij Anderlecht. Logischerwijze behoort Raman in dat onderdeel tot één van de minst presterende centrumspitsen van de Jupiler Pro League.

Die gebrekkige kwaliteit voor het doel is echter geen verrassing. Vorig seizoen legde Benito Raman bij Schalke 04 namelijk gelijkaardige cijfers voor op het gebied van efficiëntie: bij Die Königsblauen zette hij slechts 8% van zijn doelkansen om naar effectieve doelpunten. Op het gebied van doelgerichtheid viel hij in de Bundesliga zelfs helemaal door de mand: amper 28% van zijn doelpogingen belandden toen tussen de palen. Geen enkele aanvaller in de Bundesliga scoorde nog lager in dit onderdeel.



Het is dus duidelijk dat Benito Raman op het gebied van efficiëntie bitter weinig vooruitgang heeft geboekt. Vorig seizoen was Schalke 04 in de Duitse Bundesliga uiteraard een absolute laagvlieger, wat het voor elke speler extreem moeilijk maakte om doelpunten te scoren. Maar dit seizoen speelt Raman bij Anderlecht, in een minder veeleisende competitie, bij een ploeg die aanvallender voetbal op de mat legt dan Die Königsblauen. Dan zou hij toch meer doelpunten moeten scoren. Of op z'n minst meer efficiënt moeten zijn.

DRAMATISCHE CIJFERS 

Benito Raman laat zich in elk geval wel gelden op het offensief vlak. Door zijn intensieve manier van pressen en voetballen, is hij een spits die zwaar weegt op een verdediging. Maar Raman is ook nadrukkelijk aanwezig bij het doelgevaar bij Anderlecht. Samen met Francis Amuzu telt Raman bij Sporting namelijk het meeste aantal ondernomen pogingen naar het vijandige doel. Zowel Amuzu als Raman zijn dit seizoen goed voor elk elf doelpogingen. Anderzijds konden beide spelers ook nog maar één keer tot scoren komen.

En vooral in het specifieke geval van Benito Raman is dat zorgwekkend te noemen. De 26-jarige aanvaller verzamelde naast het meeste ondernomen doelpogingen bij Anderlecht, ook het hoogste aantal expected goals. Die betreffende waarde van Raman bedraagt bijna het dubbele dan dat van Joshua Zirkzee, de runner-up bij Anderlecht in dat onderdeel. Raman schiet dus niet lukraak naar het doel, hij bevindt zich doorgaans op een goede positie om tot scoren te komen. Alleen, veel scoren komt er niet van.



Het hoogste aantal schoten naar doel, de meeste expected goals achter z'n naam, … Benito Raman heeft een grote invloed op het offensieve spelbeeld van Anderlecht, al mankeert hij dus duidelijk de cruciale efficiëntie om die dreiging om te zetten in doelpunten. Een goede start voor Raman zou alvast de pure doelgerichtheid kunnen zijn, want de 26-jarige trapt amper 18% van zijn verrichte doelpogingen ook effectief tussen de palen. Met dat gemiddelde is hij veruit de slechts presterende speler bij Anderlecht. 

ONDERMAATS TEGEN GENK 

De matige kwaliteit van afwerking van Benito Raman kwam in de vorige speeldag al nadrukkelijk tot uiting tegen KRC Genk. Terwijl zijn Limburgse collega Iké Ugbo aan één kans genoeg had om een doelpunt te scoren, de winnende treffer nota bene, kon Raman middels vier doelpogingen geen enkele goal lukken. “Had zijn momenten, maar een spits wordt op zijn doelpunten beoordeeld. Aan Raman zijn afwerking is nog veel werk”, staafde Het Nieuwsblad de 5 op 10 van Raman.



Ook Het Laatste Nieuws gaf aandacht aan de minderwaardige afwerking van Benito Raman tegen KRC Genk. “Ook Benito Raman kende gisteren niet zijn meest gelukkige partij, hij liet twee dotten van kansen onbenut.” Het wordt dus afwachten of Raman straks die negatieve trend zal doortrekken tegen KV Mechelen, of die net zal doorbreken. Malinwa beschikt alvast over de derde meest gepasseerde defensie van de Jupiler Pro League, dus het valt te verwachten dat er voor Raman wel mogelijkheden zullen liggen om te scoren. 

LEES OOK: ‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

Zal Raman een betere killer worden bij Anderlecht?

Meest recent

KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

6
6
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

16
16
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

43
43
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

52
52
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

49
49
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

30
30
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

206
206
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

133
133
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

258
258
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

178
178
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

310
310
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

446
446
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

205
205
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

74
74
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

74
74
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

89
89
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

158
158
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

206
206
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

300
300
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

587
587
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

139
139
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1100
1100
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

369
369
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

121
121
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

568
568

Meer sportnieuws