Impressionant: Club Brugge breekt alle records

door
Impressionant: Club Brugge breekt alle records

Vrijdag won Club Brugge met 3-0 van KV Oostende. Daar viel niets van af te dwingen en de score kon zelfs nog hoger opgelopen zijn. Door een enorme pressing door te voeren gaf Philippe Clement zijn collega Alexander Blessin een koekje van eigen deeg. Club brak tegen KVO zelfs meerdere seizoensrecords.


GEEN EXCUSES 

Club Brugge ging de voorbije interlandbreak in met een miserabel gevoel. De ploeg van Philippe Clement werd met onwaarschijnlijke 6-1 cijfers afgedroogd door AA Gent, en dat leverde hen uiteraard zwaar gezichtsverlies op. Ook al zijn de Buffalo's dit seizoen geen titelkandidaat, het betrof ten slotte nog steeds de gevoelige 'Slag om Vlaanderen'. En bovendien betaamt een 6-1 pandoering allerminst tot de status en reputatie van de hyper-ambitieuze West-Vlamingen.

Negen dagen lang broedde Philip Clement op revanche. In die periode zonder competitievoetbal kon de coach van Club Brugge zich minutieus voorbereiden op de match tegen KV Oostende. Dat zou alvast geen walk in the park zijn, want de Oostendse coach Alexander Blessin heeft ook dit seizoen een erg competitief elftal gesmeed. Zijn geroemde pressing-tactiek is dit seizoen zelfs nog meer geperfectioneerd dan in de voorbije jaargang



Vrijdagavond was het dus van moetens voor Club Brugge, want nieuw gezichtsverlies was namelijk uit den boze. Geen excuses meer. En voor individuele fouten en een collectieve offday was er ook geen ruimte meer. Bovendien haalde Club Brugge op Deadline Day nog uit met José Izquierdo (einde contract bij Brighton & Hove Albion), Antonio Nusa (Stabaek), Faitout Maouassa (Stade Rennes) en Jack Hendry (KV Oostende). Qua signaal kon dat dus wel tellen.

PLANNETJE LUKT 

Ook al staat er volgende week in de Champions League de topaffiche gepland tegen Paris Saint-Germain, Philippe Clement koos tegen KV Oostende voor zijn beste elf spelers op dat moment. Van de nieuwkomers stonden Jack Hendry en Kamal Sowah in de basis. Daarnaast verschenen ook de internationals Hans Vanaken, Charles De Ketelaere en Edouard Sobol aan de aftrap. De Oekraïner had in aanloop naar de partij tegen KVO zelfs nog geen enkele training in de benen.

Het vormen van dergelijke sterke équipe bleek uiteindelijk te lonen. Club Brugge was oppermachtig tegen KV Oostende en elke Bruggeling bewees klaar te zijn voor de aankomende topmatch tegen Paris Saint-Germain. De 3-0 eindstand was dan ook meer dan terecht. Club Brugge kon zelfs nog gemakkelijk meerdere doelpunten gescoord hebben, maar de afwerking liet helaas te wensen over. Steven Fortes pakte net voor de rust een rode kaart, maar al daarvoor was Club reeds oppermachtig.



“Een plezante avond en een goede reactie na de uitmatch op Gent”, gaf Hans Vanaken toe na de 3-0 zege tegen KV Oostende. “Iedereen verwachtte daar een reactie op, dit was de perfecte avond daarvoor. We hadden twee weken om ons voor te bereiden, de match op Gent was ook een teken om vandaag scherp te beginnen.” Het plannetje van Philippe Clement klopte dus als een bus. “Ik had deze reactie verwacht na de wedstrijd tegen Gent”, aldus de coach van Club Brugge.

GEKLOPT OP EIGEN STERKTE 

Alexander Blessin had met zijn pressing-game geen antwoord klaar op al dat Brugse geweld. “We hadden van in het begin door dat Club 'angry' was”, verklaarde de Duitser na de match. “Dat ze na die 6-1 tegen AA Gent aan hun supporters wilden tonen dat ze dit keer met een andere mentaliteit gingen voetballen. Wel, toen Club van bij het begin hoog druk zette, moesten wij veel fouten maken. We hadden geen controle. Pas na een halfuur dácht ik dat Club een beetje moe was.”

In het laatste kwartier van de eerste helft kwam KV Oostende inderdaad aanzienlijk beter in de wedstrijd. De ploeg van Alexander Blessin haalde in die periode zelfs meer balbezit (56%) dan Club Brugge. KVO waagde in het laatste kwartier van de eerste helft ook drie van hun totale vijf doelpogingen over de hele wedstrijd. Maar toch bleef Club Brugge een grote druk opvoeren, waar de Duitse coach geen antwoord op kon vinden. Afgetroefd door Clement in zijn eigen specialisatie.



En die pressing bleek uiteindelijk een cruciale factor te zijn in de match van Club Brugge tegen KV Oostende. Zowel Hans Vanaken als Philippe Clement gaven nadrukkelijk aan dat de gevoerde pressing het verschil maakte. “We namen de match in handen, plaatsten hoge druk, met veel beweging en veel voetbal”, verklaarde Vanaken. “De spelers hebben druk gezet vanaf de eerste minuut. Het baltempo was hoog en we creëerden kansen”, klonk het bij Clement.

TOPPRESTATIE

Aan het eind van dat laatste kwartier kwam KV Oostende met een man minder te staan, na de uitsluiting van Steven Fortes. Maar toen was het eigenlijk al duidelijk dat KVO niet veel in de pap te brokken had tegen een veel sterker Club Brugge. In plaats van rustig achteruit te leunen, zoals dat wel vaker gebeurde dit seizoen, ging Club vol voor nog meer doelpunten. Die opvallende drang naar voor deed het thuispubliek kirren van plezier, en dat resulteerde uiteindelijk in een topprestatie.



Club Brugge creëerde veel kansen tegen KV Oostende, dat niet opgewassen was tegen de krachtige Brugse machine. “In deze wedstrijd zat alles wat we nodig hadden. Zo zie je dat je tegenstanders als Oostende veel pijn kan doen”, verklaarde Hans Vanaken. Philippe Clement benadrukte dan weer dat deze prestatie de basis moet zijn voor de komende weken en maanden. En de coach van Club Brugge heeft gelijk, zijn ploeg drukte de Oostendenaren op sublieme wijze langszij.

RECORDS GEBROKEN 

Hans Vanaken omschreef het als een perfecte avond. Club Brugge presteerde tegen KV Oostende zoals het elke wedstrijd eigenlijk zou moeten spelen. Dominant, defensief solide, onvoorspelbaar aanvallend en met een hoog niveau van pressing. Het is dan ook eerder logisch dat Club Brugge tegen KV Oostende meerdere seizoensrecords aan diggelen sloeg. Philippe Clement heeft dan ook overschot van gelijk als ie deze prestatie wil gebruiken als de basis voor de komende weken.

Om te beginnen haalde Club Brugge vrijdag een enorm hoog balbezit van 64%, een gemiddeld balaandeel dat de West-Vlamingen dit seizoen nog niet haalden. Daarnaast vuurden de Brugse spelers ook 28 schoten af richting het doel van KV Oostende-keeper Guillaume Hubert, wat tevens een seizoensrecord betreft voor Club. Anderzijds eindigden er slechts 6 van die pogingen ook effectief op het doel. “Het enige wat we misschien missen, is meer doelpunten maken. Als we scherper zijn in de zestien, kunnen we nog meer doelpunten maken”, bevestigde Hans Vanaken.



Die offensieve kracht vertaalde zich ook in een hoog aantal expected goals van 3,59. Ook die hoge waarde bereikte Club Brugge dit seizoen nog niet. Tot slot voerde Club een indrukwekkende druk door op de tegenstander. De ploeg van Philippe Clement zette dit seizoen nog nooit zo'n sterke pressing als vrijdag tegen KV Oostende. Tegen tien Oostendenaren in de tweede helft lijkt dat eerder een gemakkelijke opdracht, maar opvallend genoeg vond de zwaarste pressing plaats in de eerste helft, toen KV Oostende nog voltallig op het voetbalveld stond.

LEES OOK: Walgelijk incident na Chaleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Wordt Club met de vingers in de neus kampioen?

Meest recent

'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

4
4
Walgelijk incident na Chaleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

309
309
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

188
188
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

202
202
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

215
215
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

340
340
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

119
119
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

45
45
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

70
70
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

323
323
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

37
37
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

16
16
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

451
451
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

404
404
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

80
80
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

291
291
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

256
256
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

205
205
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

40
40
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

302
302
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

154
154
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

361
361
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

286
286
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

309
309

Meer sportnieuws