Impressionant: Club Brugge breekt alle records

1170 stemmen
Impressionant: Club Brugge breekt alle records

Vrijdag won Club Brugge met 3-0 van KV Oostende. Daar viel niets van af te dwingen en de score kon zelfs nog hoger opgelopen zijn. Door een enorme pressing door te voeren gaf Philippe Clement zijn collega Alexander Blessin een koekje van eigen deeg. Club brak tegen KVO zelfs meerdere seizoensrecords.


GEEN EXCUSES 

Club Brugge ging de voorbije interlandbreak in met een miserabel gevoel. De ploeg van Philippe Clement werd met onwaarschijnlijke 6-1 cijfers afgedroogd door AA Gent, en dat leverde hen uiteraard zwaar gezichtsverlies op. Ook al zijn de Buffalo's dit seizoen geen titelkandidaat, het betrof ten slotte nog steeds de gevoelige 'Slag om Vlaanderen'. En bovendien betaamt een 6-1 pandoering allerminst tot de status en reputatie van de hyper-ambitieuze West-Vlamingen.

Negen dagen lang broedde Philip Clement op revanche. In die periode zonder competitievoetbal kon de coach van Club Brugge zich minutieus voorbereiden op de match tegen KV Oostende. Dat zou alvast geen walk in the park zijn, want de Oostendse coach Alexander Blessin heeft ook dit seizoen een erg competitief elftal gesmeed. Zijn geroemde pressing-tactiek is dit seizoen zelfs nog meer geperfectioneerd dan in de voorbije jaargang



Vrijdagavond was het dus van moetens voor Club Brugge, want nieuw gezichtsverlies was namelijk uit den boze. Geen excuses meer. En voor individuele fouten en een collectieve offday was er ook geen ruimte meer. Bovendien haalde Club Brugge op Deadline Day nog uit met José Izquierdo (einde contract bij Brighton & Hove Albion), Antonio Nusa (Stabaek), Faitout Maouassa (Stade Rennes) en Jack Hendry (KV Oostende). Qua signaal kon dat dus wel tellen.

PLANNETJE LUKT 

Ook al staat er volgende week in de Champions League de topaffiche gepland tegen Paris Saint-Germain, Philippe Clement koos tegen KV Oostende voor zijn beste elf spelers op dat moment. Van de nieuwkomers stonden Jack Hendry en Kamal Sowah in de basis. Daarnaast verschenen ook de internationals Hans Vanaken, Charles De Ketelaere en Edouard Sobol aan de aftrap. De Oekraïner had in aanloop naar de partij tegen KVO zelfs nog geen enkele training in de benen.

Het vormen van dergelijke sterke équipe bleek uiteindelijk te lonen. Club Brugge was oppermachtig tegen KV Oostende en elke Bruggeling bewees klaar te zijn voor de aankomende topmatch tegen Paris Saint-Germain. De 3-0 eindstand was dan ook meer dan terecht. Club Brugge kon zelfs nog gemakkelijk meerdere doelpunten gescoord hebben, maar de afwerking liet helaas te wensen over. Steven Fortes pakte net voor de rust een rode kaart, maar al daarvoor was Club reeds oppermachtig.



“Een plezante avond en een goede reactie na de uitmatch op Gent”, gaf Hans Vanaken toe na de 3-0 zege tegen KV Oostende. “Iedereen verwachtte daar een reactie op, dit was de perfecte avond daarvoor. We hadden twee weken om ons voor te bereiden, de match op Gent was ook een teken om vandaag scherp te beginnen.” Het plannetje van Philippe Clement klopte dus als een bus. “Ik had deze reactie verwacht na de wedstrijd tegen Gent”, aldus de coach van Club Brugge.

GEKLOPT OP EIGEN STERKTE 

Alexander Blessin had met zijn pressing-game geen antwoord klaar op al dat Brugse geweld. “We hadden van in het begin door dat Club 'angry' was”, verklaarde de Duitser na de match. “Dat ze na die 6-1 tegen AA Gent aan hun supporters wilden tonen dat ze dit keer met een andere mentaliteit gingen voetballen. Wel, toen Club van bij het begin hoog druk zette, moesten wij veel fouten maken. We hadden geen controle. Pas na een halfuur dácht ik dat Club een beetje moe was.”

In het laatste kwartier van de eerste helft kwam KV Oostende inderdaad aanzienlijk beter in de wedstrijd. De ploeg van Alexander Blessin haalde in die periode zelfs meer balbezit (56%) dan Club Brugge. KVO waagde in het laatste kwartier van de eerste helft ook drie van hun totale vijf doelpogingen over de hele wedstrijd. Maar toch bleef Club Brugge een grote druk opvoeren, waar de Duitse coach geen antwoord op kon vinden. Afgetroefd door Clement in zijn eigen specialisatie.



En die pressing bleek uiteindelijk een cruciale factor te zijn in de match van Club Brugge tegen KV Oostende. Zowel Hans Vanaken als Philippe Clement gaven nadrukkelijk aan dat de gevoerde pressing het verschil maakte. “We namen de match in handen, plaatsten hoge druk, met veel beweging en veel voetbal”, verklaarde Vanaken. “De spelers hebben druk gezet vanaf de eerste minuut. Het baltempo was hoog en we creëerden kansen”, klonk het bij Clement.

TOPPRESTATIE

Aan het eind van dat laatste kwartier kwam KV Oostende met een man minder te staan, na de uitsluiting van Steven Fortes. Maar toen was het eigenlijk al duidelijk dat KVO niet veel in de pap te brokken had tegen een veel sterker Club Brugge. In plaats van rustig achteruit te leunen, zoals dat wel vaker gebeurde dit seizoen, ging Club vol voor nog meer doelpunten. Die opvallende drang naar voor deed het thuispubliek kirren van plezier, en dat resulteerde uiteindelijk in een topprestatie.



Club Brugge creëerde veel kansen tegen KV Oostende, dat niet opgewassen was tegen de krachtige Brugse machine. “In deze wedstrijd zat alles wat we nodig hadden. Zo zie je dat je tegenstanders als Oostende veel pijn kan doen”, verklaarde Hans Vanaken. Philippe Clement benadrukte dan weer dat deze prestatie de basis moet zijn voor de komende weken en maanden. En de coach van Club Brugge heeft gelijk, zijn ploeg drukte de Oostendenaren op sublieme wijze langszij.

RECORDS GEBROKEN 

Hans Vanaken omschreef het als een perfecte avond. Club Brugge presteerde tegen KV Oostende zoals het elke wedstrijd eigenlijk zou moeten spelen. Dominant, defensief solide, onvoorspelbaar aanvallend en met een hoog niveau van pressing. Het is dan ook eerder logisch dat Club Brugge tegen KV Oostende meerdere seizoensrecords aan diggelen sloeg. Philippe Clement heeft dan ook overschot van gelijk als ie deze prestatie wil gebruiken als de basis voor de komende weken.

Om te beginnen haalde Club Brugge vrijdag een enorm hoog balbezit van 64%, een gemiddeld balaandeel dat de West-Vlamingen dit seizoen nog niet haalden. Daarnaast vuurden de Brugse spelers ook 28 schoten af richting het doel van KV Oostende-keeper Guillaume Hubert, wat tevens een seizoensrecord betreft voor Club. Anderzijds eindigden er slechts 6 van die pogingen ook effectief op het doel. “Het enige wat we misschien missen, is meer doelpunten maken. Als we scherper zijn in de zestien, kunnen we nog meer doelpunten maken”, bevestigde Hans Vanaken.



Die offensieve kracht vertaalde zich ook in een hoog aantal expected goals van 3,59. Ook die hoge waarde bereikte Club Brugge dit seizoen nog niet. Tot slot voerde Club een indrukwekkende druk door op de tegenstander. De ploeg van Philippe Clement zette dit seizoen nog nooit zo'n sterke pressing als vrijdag tegen KV Oostende. Tegen tien Oostendenaren in de tweede helft lijkt dat eerder een gemakkelijke opdracht, maar opvallend genoeg vond de zwaarste pressing plaats in de eerste helft, toen KV Oostende nog voltallig op het voetbalveld stond.

LEES OOK: Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Wordt Club met de vingers in de neus kampioen?

Meest recent

Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

4
4
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

19
19
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

71
71
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

129
129
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

179
179
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

163
163
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

79
79
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

199
199
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

35
35
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

182
182
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

622
622
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

587
587
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

101
101
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

187
187
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

268
268
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

382
382
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

212
212
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

89
89
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

83
83
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

739
739
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

153
153
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1389
1389
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

337
337
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

131
131
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

473
473

Meer sportnieuws