Impressionant: Club Brugge breekt alle records

door
Impressionant: Club Brugge breekt alle records

Vrijdag won Club Brugge met 3-0 van KV Oostende. Daar viel niets van af te dwingen en de score kon zelfs nog hoger opgelopen zijn. Door een enorme pressing door te voeren gaf Philippe Clement zijn collega Alexander Blessin een koekje van eigen deeg. Club brak tegen KVO zelfs meerdere seizoensrecords.


GEEN EXCUSES 

Club Brugge ging de voorbije interlandbreak in met een miserabel gevoel. De ploeg van Philippe Clement werd met onwaarschijnlijke 6-1 cijfers afgedroogd door AA Gent, en dat leverde hen uiteraard zwaar gezichtsverlies op. Ook al zijn de Buffalo's dit seizoen geen titelkandidaat, het betrof ten slotte nog steeds de gevoelige 'Slag om Vlaanderen'. En bovendien betaamt een 6-1 pandoering allerminst tot de status en reputatie van de hyper-ambitieuze West-Vlamingen.

Negen dagen lang broedde Philip Clement op revanche. In die periode zonder competitievoetbal kon de coach van Club Brugge zich minutieus voorbereiden op de match tegen KV Oostende. Dat zou alvast geen walk in the park zijn, want de Oostendse coach Alexander Blessin heeft ook dit seizoen een erg competitief elftal gesmeed. Zijn geroemde pressing-tactiek is dit seizoen zelfs nog meer geperfectioneerd dan in de voorbije jaargang



Vrijdagavond was het dus van moetens voor Club Brugge, want nieuw gezichtsverlies was namelijk uit den boze. Geen excuses meer. En voor individuele fouten en een collectieve offday was er ook geen ruimte meer. Bovendien haalde Club Brugge op Deadline Day nog uit met José Izquierdo (einde contract bij Brighton & Hove Albion), Antonio Nusa (Stabaek), Faitout Maouassa (Stade Rennes) en Jack Hendry (KV Oostende). Qua signaal kon dat dus wel tellen.

PLANNETJE LUKT 

Ook al staat er volgende week in de Champions League de topaffiche gepland tegen Paris Saint-Germain, Philippe Clement koos tegen KV Oostende voor zijn beste elf spelers op dat moment. Van de nieuwkomers stonden Jack Hendry en Kamal Sowah in de basis. Daarnaast verschenen ook de internationals Hans Vanaken, Charles De Ketelaere en Edouard Sobol aan de aftrap. De Oekraïner had in aanloop naar de partij tegen KVO zelfs nog geen enkele training in de benen.

Het vormen van dergelijke sterke équipe bleek uiteindelijk te lonen. Club Brugge was oppermachtig tegen KV Oostende en elke Bruggeling bewees klaar te zijn voor de aankomende topmatch tegen Paris Saint-Germain. De 3-0 eindstand was dan ook meer dan terecht. Club Brugge kon zelfs nog gemakkelijk meerdere doelpunten gescoord hebben, maar de afwerking liet helaas te wensen over. Steven Fortes pakte net voor de rust een rode kaart, maar al daarvoor was Club reeds oppermachtig.



“Een plezante avond en een goede reactie na de uitmatch op Gent”, gaf Hans Vanaken toe na de 3-0 zege tegen KV Oostende. “Iedereen verwachtte daar een reactie op, dit was de perfecte avond daarvoor. We hadden twee weken om ons voor te bereiden, de match op Gent was ook een teken om vandaag scherp te beginnen.” Het plannetje van Philippe Clement klopte dus als een bus. “Ik had deze reactie verwacht na de wedstrijd tegen Gent”, aldus de coach van Club Brugge.

GEKLOPT OP EIGEN STERKTE 

Alexander Blessin had met zijn pressing-game geen antwoord klaar op al dat Brugse geweld. “We hadden van in het begin door dat Club 'angry' was”, verklaarde de Duitser na de match. “Dat ze na die 6-1 tegen AA Gent aan hun supporters wilden tonen dat ze dit keer met een andere mentaliteit gingen voetballen. Wel, toen Club van bij het begin hoog druk zette, moesten wij veel fouten maken. We hadden geen controle. Pas na een halfuur dácht ik dat Club een beetje moe was.”

In het laatste kwartier van de eerste helft kwam KV Oostende inderdaad aanzienlijk beter in de wedstrijd. De ploeg van Alexander Blessin haalde in die periode zelfs meer balbezit (56%) dan Club Brugge. KVO waagde in het laatste kwartier van de eerste helft ook drie van hun totale vijf doelpogingen over de hele wedstrijd. Maar toch bleef Club Brugge een grote druk opvoeren, waar de Duitse coach geen antwoord op kon vinden. Afgetroefd door Clement in zijn eigen specialisatie.



En die pressing bleek uiteindelijk een cruciale factor te zijn in de match van Club Brugge tegen KV Oostende. Zowel Hans Vanaken als Philippe Clement gaven nadrukkelijk aan dat de gevoerde pressing het verschil maakte. “We namen de match in handen, plaatsten hoge druk, met veel beweging en veel voetbal”, verklaarde Vanaken. “De spelers hebben druk gezet vanaf de eerste minuut. Het baltempo was hoog en we creëerden kansen”, klonk het bij Clement.

TOPPRESTATIE

Aan het eind van dat laatste kwartier kwam KV Oostende met een man minder te staan, na de uitsluiting van Steven Fortes. Maar toen was het eigenlijk al duidelijk dat KVO niet veel in de pap te brokken had tegen een veel sterker Club Brugge. In plaats van rustig achteruit te leunen, zoals dat wel vaker gebeurde dit seizoen, ging Club vol voor nog meer doelpunten. Die opvallende drang naar voor deed het thuispubliek kirren van plezier, en dat resulteerde uiteindelijk in een topprestatie.



Club Brugge creëerde veel kansen tegen KV Oostende, dat niet opgewassen was tegen de krachtige Brugse machine. “In deze wedstrijd zat alles wat we nodig hadden. Zo zie je dat je tegenstanders als Oostende veel pijn kan doen”, verklaarde Hans Vanaken. Philippe Clement benadrukte dan weer dat deze prestatie de basis moet zijn voor de komende weken en maanden. En de coach van Club Brugge heeft gelijk, zijn ploeg drukte de Oostendenaren op sublieme wijze langszij.

RECORDS GEBROKEN 

Hans Vanaken omschreef het als een perfecte avond. Club Brugge presteerde tegen KV Oostende zoals het elke wedstrijd eigenlijk zou moeten spelen. Dominant, defensief solide, onvoorspelbaar aanvallend en met een hoog niveau van pressing. Het is dan ook eerder logisch dat Club Brugge tegen KV Oostende meerdere seizoensrecords aan diggelen sloeg. Philippe Clement heeft dan ook overschot van gelijk als ie deze prestatie wil gebruiken als de basis voor de komende weken.

Om te beginnen haalde Club Brugge vrijdag een enorm hoog balbezit van 64%, een gemiddeld balaandeel dat de West-Vlamingen dit seizoen nog niet haalden. Daarnaast vuurden de Brugse spelers ook 28 schoten af richting het doel van KV Oostende-keeper Guillaume Hubert, wat tevens een seizoensrecord betreft voor Club. Anderzijds eindigden er slechts 6 van die pogingen ook effectief op het doel. “Het enige wat we misschien missen, is meer doelpunten maken. Als we scherper zijn in de zestien, kunnen we nog meer doelpunten maken”, bevestigde Hans Vanaken.



Die offensieve kracht vertaalde zich ook in een hoog aantal expected goals van 3,59. Ook die hoge waarde bereikte Club Brugge dit seizoen nog niet. Tot slot voerde Club een indrukwekkende druk door op de tegenstander. De ploeg van Philippe Clement zette dit seizoen nog nooit zo'n sterke pressing als vrijdag tegen KV Oostende. Tegen tien Oostendenaren in de tweede helft lijkt dat eerder een gemakkelijke opdracht, maar opvallend genoeg vond de zwaarste pressing plaats in de eerste helft, toen KV Oostende nog voltallig op het voetbalveld stond.

LEES OOK: Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Wordt Club met de vingers in de neus kampioen?

Meest recent

Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

4
4
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

53
53
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

73
73
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

183
183
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

210
210
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

89
89
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

121
121
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

398
398
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

52
52
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

103
103
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

39
39
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

482
482
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

637
637
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

204
204
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

293
293
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

358
358
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

231
231
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

74
74
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

251
251
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

240
240
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

506
506
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

543
543
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

424
424
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

206
206
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

505
505

Meer sportnieuws