Impressionant: Club Brugge breekt alle records

door
Impressionant: Club Brugge breekt alle records

Vrijdag won Club Brugge met 3-0 van KV Oostende. Daar viel niets van af te dwingen en de score kon zelfs nog hoger opgelopen zijn. Door een enorme pressing door te voeren gaf Philippe Clement zijn collega Alexander Blessin een koekje van eigen deeg. Club brak tegen KVO zelfs meerdere seizoensrecords.


GEEN EXCUSES 

Club Brugge ging de voorbije interlandbreak in met een miserabel gevoel. De ploeg van Philippe Clement werd met onwaarschijnlijke 6-1 cijfers afgedroogd door AA Gent, en dat leverde hen uiteraard zwaar gezichtsverlies op. Ook al zijn de Buffalo's dit seizoen geen titelkandidaat, het betrof ten slotte nog steeds de gevoelige 'Slag om Vlaanderen'. En bovendien betaamt een 6-1 pandoering allerminst tot de status en reputatie van de hyper-ambitieuze West-Vlamingen.

Negen dagen lang broedde Philip Clement op revanche. In die periode zonder competitievoetbal kon de coach van Club Brugge zich minutieus voorbereiden op de match tegen KV Oostende. Dat zou alvast geen walk in the park zijn, want de Oostendse coach Alexander Blessin heeft ook dit seizoen een erg competitief elftal gesmeed. Zijn geroemde pressing-tactiek is dit seizoen zelfs nog meer geperfectioneerd dan in de voorbije jaargang



Vrijdagavond was het dus van moetens voor Club Brugge, want nieuw gezichtsverlies was namelijk uit den boze. Geen excuses meer. En voor individuele fouten en een collectieve offday was er ook geen ruimte meer. Bovendien haalde Club Brugge op Deadline Day nog uit met José Izquierdo (einde contract bij Brighton & Hove Albion), Antonio Nusa (Stabaek), Faitout Maouassa (Stade Rennes) en Jack Hendry (KV Oostende). Qua signaal kon dat dus wel tellen.

PLANNETJE LUKT 

Ook al staat er volgende week in de Champions League de topaffiche gepland tegen Paris Saint-Germain, Philippe Clement koos tegen KV Oostende voor zijn beste elf spelers op dat moment. Van de nieuwkomers stonden Jack Hendry en Kamal Sowah in de basis. Daarnaast verschenen ook de internationals Hans Vanaken, Charles De Ketelaere en Edouard Sobol aan de aftrap. De Oekraïner had in aanloop naar de partij tegen KVO zelfs nog geen enkele training in de benen.

Het vormen van dergelijke sterke équipe bleek uiteindelijk te lonen. Club Brugge was oppermachtig tegen KV Oostende en elke Bruggeling bewees klaar te zijn voor de aankomende topmatch tegen Paris Saint-Germain. De 3-0 eindstand was dan ook meer dan terecht. Club Brugge kon zelfs nog gemakkelijk meerdere doelpunten gescoord hebben, maar de afwerking liet helaas te wensen over. Steven Fortes pakte net voor de rust een rode kaart, maar al daarvoor was Club reeds oppermachtig.



“Een plezante avond en een goede reactie na de uitmatch op Gent”, gaf Hans Vanaken toe na de 3-0 zege tegen KV Oostende. “Iedereen verwachtte daar een reactie op, dit was de perfecte avond daarvoor. We hadden twee weken om ons voor te bereiden, de match op Gent was ook een teken om vandaag scherp te beginnen.” Het plannetje van Philippe Clement klopte dus als een bus. “Ik had deze reactie verwacht na de wedstrijd tegen Gent”, aldus de coach van Club Brugge.

GEKLOPT OP EIGEN STERKTE 

Alexander Blessin had met zijn pressing-game geen antwoord klaar op al dat Brugse geweld. “We hadden van in het begin door dat Club 'angry' was”, verklaarde de Duitser na de match. “Dat ze na die 6-1 tegen AA Gent aan hun supporters wilden tonen dat ze dit keer met een andere mentaliteit gingen voetballen. Wel, toen Club van bij het begin hoog druk zette, moesten wij veel fouten maken. We hadden geen controle. Pas na een halfuur dácht ik dat Club een beetje moe was.”

In het laatste kwartier van de eerste helft kwam KV Oostende inderdaad aanzienlijk beter in de wedstrijd. De ploeg van Alexander Blessin haalde in die periode zelfs meer balbezit (56%) dan Club Brugge. KVO waagde in het laatste kwartier van de eerste helft ook drie van hun totale vijf doelpogingen over de hele wedstrijd. Maar toch bleef Club Brugge een grote druk opvoeren, waar de Duitse coach geen antwoord op kon vinden. Afgetroefd door Clement in zijn eigen specialisatie.



En die pressing bleek uiteindelijk een cruciale factor te zijn in de match van Club Brugge tegen KV Oostende. Zowel Hans Vanaken als Philippe Clement gaven nadrukkelijk aan dat de gevoerde pressing het verschil maakte. “We namen de match in handen, plaatsten hoge druk, met veel beweging en veel voetbal”, verklaarde Vanaken. “De spelers hebben druk gezet vanaf de eerste minuut. Het baltempo was hoog en we creëerden kansen”, klonk het bij Clement.

TOPPRESTATIE

Aan het eind van dat laatste kwartier kwam KV Oostende met een man minder te staan, na de uitsluiting van Steven Fortes. Maar toen was het eigenlijk al duidelijk dat KVO niet veel in de pap te brokken had tegen een veel sterker Club Brugge. In plaats van rustig achteruit te leunen, zoals dat wel vaker gebeurde dit seizoen, ging Club vol voor nog meer doelpunten. Die opvallende drang naar voor deed het thuispubliek kirren van plezier, en dat resulteerde uiteindelijk in een topprestatie.



Club Brugge creëerde veel kansen tegen KV Oostende, dat niet opgewassen was tegen de krachtige Brugse machine. “In deze wedstrijd zat alles wat we nodig hadden. Zo zie je dat je tegenstanders als Oostende veel pijn kan doen”, verklaarde Hans Vanaken. Philippe Clement benadrukte dan weer dat deze prestatie de basis moet zijn voor de komende weken en maanden. En de coach van Club Brugge heeft gelijk, zijn ploeg drukte de Oostendenaren op sublieme wijze langszij.

RECORDS GEBROKEN 

Hans Vanaken omschreef het als een perfecte avond. Club Brugge presteerde tegen KV Oostende zoals het elke wedstrijd eigenlijk zou moeten spelen. Dominant, defensief solide, onvoorspelbaar aanvallend en met een hoog niveau van pressing. Het is dan ook eerder logisch dat Club Brugge tegen KV Oostende meerdere seizoensrecords aan diggelen sloeg. Philippe Clement heeft dan ook overschot van gelijk als ie deze prestatie wil gebruiken als de basis voor de komende weken.

Om te beginnen haalde Club Brugge vrijdag een enorm hoog balbezit van 64%, een gemiddeld balaandeel dat de West-Vlamingen dit seizoen nog niet haalden. Daarnaast vuurden de Brugse spelers ook 28 schoten af richting het doel van KV Oostende-keeper Guillaume Hubert, wat tevens een seizoensrecord betreft voor Club. Anderzijds eindigden er slechts 6 van die pogingen ook effectief op het doel. “Het enige wat we misschien missen, is meer doelpunten maken. Als we scherper zijn in de zestien, kunnen we nog meer doelpunten maken”, bevestigde Hans Vanaken.



Die offensieve kracht vertaalde zich ook in een hoog aantal expected goals van 3,59. Ook die hoge waarde bereikte Club Brugge dit seizoen nog niet. Tot slot voerde Club een indrukwekkende druk door op de tegenstander. De ploeg van Philippe Clement zette dit seizoen nog nooit zo'n sterke pressing als vrijdag tegen KV Oostende. Tegen tien Oostendenaren in de tweede helft lijkt dat eerder een gemakkelijke opdracht, maar opvallend genoeg vond de zwaarste pressing plaats in de eerste helft, toen KV Oostende nog voltallig op het voetbalveld stond.

LEES OOK: Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

Wordt Club met de vingers in de neus kampioen?

Meest recent

'De Bruyne bezorgt Napoli eigenhandig nieuwe sterspeler'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

3
3
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

130
130
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

18
18
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

44
44
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

350
350
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

42
42
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

302
302
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

163
163
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

261
261
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

215
215
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

365
365
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

302
302
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

231
231
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

108
108
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

183
183
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

248
248
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

139
139
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1110
1110
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

85
85
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

38
38
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

102
102
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

541
541
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

137
137
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

44
44

Meer sportnieuws