TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt akkoord, extra wapen Genk'

201 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt akkoord, extra wapen Genk'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft dan toch nog een oplossing gevonden voor Isaac Kiesse Thelin, die geen hoofdrol meer speelde in de plannen van coach Vincent Kompany. De Zweedse centrumspits maakt de definitieve overstap naar FC Baniyas in de Verenigde Arabische Emiraten. RSCA vangt dus nog een bepaalde transfersom, al zal die niet zo bijzonder hoog liggen. Het contract van de spits liep na het seizoen immers sowieso af.

Coach John van den Brom krijgt dit seizoen nog een extra speler ter beschikking bij KRC Genk. De afgelopen dagen leek Joseph Paintsil immers naar Turkije te vertrekken, waar hij vorig jaar op huurbasis bij Ankaragüçü een goede indruk achterliet. De mercato in Turkije is echter ook gesloten en Paintsil speelt nog steeds in Genk. Het is dan ook de bedoeling dat de aanvaller opnieuw zijn kans gaat krijgen bij de bekerwinnaar.

AA Gent had afgelopen zomer concrete interesse in Gilles Dewaele. De rechtsachter doet het zeer goed bij KV Kortrijk, maar het kwam niet tot een akkoord. "Dat was heel concreet. Ze hebben een bod gedaan, maar mijn contract bij Kortrijk moest gerespecteerd worden”, aldus Dewaele in Het Laatste Nieuws. Inmiddels onderhandelt KVK ook over een verlenging van zijn overeenkomst.

STVV wist de afgelopen dagen met Toni Leistner en Robert Bauer nog twee transfervrije spelers vast te leggen. De kern is daardoor al wat sterker geworden, maar de Kanaries zijn nu toch wel echt klaar met hun huiswerk. In Het Belang van Limburg liet trainer Bernd Hollerbach weten dat hij tevreden is met de huidige spelerskern en voor hem hoeven er geen spelers meer worden aangetrokken.

BUITENLAND
Pep Guardiola heeft geweigerd om mee te werken aan een transfer van Ansu Fati, zo weet El Nacional. FC Barcelona kampt zoals bekend met grote financiële problemen. Manchester City kent de problematiek en overwoog Fati naar Engeland te halen voor een megabedrag, maar Guardiola zou 'neen' hebben gezegd. De succestrainer wou zijn oude liefde naar verluidt niet nog meer sportieve schade berokkenen.

David Luiz gaat volgens Fabrizio Romano aan de slag bij Flamengo. Hij tekent er tot eind 2022. De Braziliaanse club wist deze mercato al Andreas Pereira (huur, Manchester United) en Kenedy (huur, Chelsea) vast te leggen. Luiz was als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club nadat zijn contract bij Arsenal niet werd verlengd.

LEES OOK: Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Welke club heeft de meest geslaagde mercato achter de rug?

Meest recent

Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

22
22
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

39
39
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

305
305
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

396
396
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

54
54
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

545
545
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

208
208
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

88
88
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

730
730
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

725
725
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

140
140
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

286
286
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

130
130
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

560
560
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

194
194
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

138
138
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

834
834
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

359
359
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

739
739
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

607
607
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

889
889
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

72
72
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

240
240
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

173
173
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

772
772

Meer sportnieuws