TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt akkoord, extra wapen Genk'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt akkoord, extra wapen Genk'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft dan toch nog een oplossing gevonden voor Isaac Kiesse Thelin, die geen hoofdrol meer speelde in de plannen van coach Vincent Kompany. De Zweedse centrumspits maakt de definitieve overstap naar FC Baniyas in de Verenigde Arabische Emiraten. RSCA vangt dus nog een bepaalde transfersom, al zal die niet zo bijzonder hoog liggen. Het contract van de spits liep na het seizoen immers sowieso af.

Coach John van den Brom krijgt dit seizoen nog een extra speler ter beschikking bij KRC Genk. De afgelopen dagen leek Joseph Paintsil immers naar Turkije te vertrekken, waar hij vorig jaar op huurbasis bij Ankaragüçü een goede indruk achterliet. De mercato in Turkije is echter ook gesloten en Paintsil speelt nog steeds in Genk. Het is dan ook de bedoeling dat de aanvaller opnieuw zijn kans gaat krijgen bij de bekerwinnaar.

AA Gent had afgelopen zomer concrete interesse in Gilles Dewaele. De rechtsachter doet het zeer goed bij KV Kortrijk, maar het kwam niet tot een akkoord. "Dat was heel concreet. Ze hebben een bod gedaan, maar mijn contract bij Kortrijk moest gerespecteerd worden”, aldus Dewaele in Het Laatste Nieuws. Inmiddels onderhandelt KVK ook over een verlenging van zijn overeenkomst.

STVV wist de afgelopen dagen met Toni Leistner en Robert Bauer nog twee transfervrije spelers vast te leggen. De kern is daardoor al wat sterker geworden, maar de Kanaries zijn nu toch wel echt klaar met hun huiswerk. In Het Belang van Limburg liet trainer Bernd Hollerbach weten dat hij tevreden is met de huidige spelerskern en voor hem hoeven er geen spelers meer worden aangetrokken.

BUITENLAND
Pep Guardiola heeft geweigerd om mee te werken aan een transfer van Ansu Fati, zo weet El Nacional. FC Barcelona kampt zoals bekend met grote financiële problemen. Manchester City kent de problematiek en overwoog Fati naar Engeland te halen voor een megabedrag, maar Guardiola zou 'neen' hebben gezegd. De succestrainer wou zijn oude liefde naar verluidt niet nog meer sportieve schade berokkenen.

David Luiz gaat volgens Fabrizio Romano aan de slag bij Flamengo. Hij tekent er tot eind 2022. De Braziliaanse club wist deze mercato al Andreas Pereira (huur, Manchester United) en Kenedy (huur, Chelsea) vast te leggen. Luiz was als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club nadat zijn contract bij Arsenal niet werd verlengd.

LEES OOK: 'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Welke club heeft de meest geslaagde mercato achter de rug?

Meest recent

Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

29
29
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

52
52
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

39
39
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

21
21
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

34
34
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

154
154
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

65
65
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

71
71
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

106
106
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

85
85
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

265
265
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

106
106
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

417
417
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

75
75
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

43
43
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

480
480
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

208
208
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

30
30
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

123
123
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

74
74
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

663
663
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

59
59
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

272
272
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

389
389
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

327
327

Meer sportnieuws