TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt akkoord, extra wapen Genk'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt akkoord, extra wapen Genk'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft dan toch nog een oplossing gevonden voor Isaac Kiesse Thelin, die geen hoofdrol meer speelde in de plannen van coach Vincent Kompany. De Zweedse centrumspits maakt de definitieve overstap naar FC Baniyas in de Verenigde Arabische Emiraten. RSCA vangt dus nog een bepaalde transfersom, al zal die niet zo bijzonder hoog liggen. Het contract van de spits liep na het seizoen immers sowieso af.

Coach John van den Brom krijgt dit seizoen nog een extra speler ter beschikking bij KRC Genk. De afgelopen dagen leek Joseph Paintsil immers naar Turkije te vertrekken, waar hij vorig jaar op huurbasis bij Ankaragüçü een goede indruk achterliet. De mercato in Turkije is echter ook gesloten en Paintsil speelt nog steeds in Genk. Het is dan ook de bedoeling dat de aanvaller opnieuw zijn kans gaat krijgen bij de bekerwinnaar.

AA Gent had afgelopen zomer concrete interesse in Gilles Dewaele. De rechtsachter doet het zeer goed bij KV Kortrijk, maar het kwam niet tot een akkoord. "Dat was heel concreet. Ze hebben een bod gedaan, maar mijn contract bij Kortrijk moest gerespecteerd worden”, aldus Dewaele in Het Laatste Nieuws. Inmiddels onderhandelt KVK ook over een verlenging van zijn overeenkomst.

STVV wist de afgelopen dagen met Toni Leistner en Robert Bauer nog twee transfervrije spelers vast te leggen. De kern is daardoor al wat sterker geworden, maar de Kanaries zijn nu toch wel echt klaar met hun huiswerk. In Het Belang van Limburg liet trainer Bernd Hollerbach weten dat hij tevreden is met de huidige spelerskern en voor hem hoeven er geen spelers meer worden aangetrokken.

BUITENLAND
Pep Guardiola heeft geweigerd om mee te werken aan een transfer van Ansu Fati, zo weet El Nacional. FC Barcelona kampt zoals bekend met grote financiële problemen. Manchester City kent de problematiek en overwoog Fati naar Engeland te halen voor een megabedrag, maar Guardiola zou 'neen' hebben gezegd. De succestrainer wou zijn oude liefde naar verluidt niet nog meer sportieve schade berokkenen.

David Luiz gaat volgens Fabrizio Romano aan de slag bij Flamengo. Hij tekent er tot eind 2022. De Braziliaanse club wist deze mercato al Andreas Pereira (huur, Manchester United) en Kenedy (huur, Chelsea) vast te leggen. Luiz was als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club nadat zijn contract bij Arsenal niet werd verlengd.

LEES OOK: Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Welke club heeft de meest geslaagde mercato achter de rug?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

7
7
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

16
16
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

75
75
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

379
379
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

146
146
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

392
392
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

309
309
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

149
149
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

375
375
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

549
549
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

462
462
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

105
105
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

196
196
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

285
285
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

300
300
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

446
446
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

83
83
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

435
435
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

432
432
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

111
111
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

711
711
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

422
422
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

199
199
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

346
346
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

578
578

Meer sportnieuws