TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt akkoord, extra wapen Genk'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt akkoord, extra wapen Genk'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft dan toch nog een oplossing gevonden voor Isaac Kiesse Thelin, die geen hoofdrol meer speelde in de plannen van coach Vincent Kompany. De Zweedse centrumspits maakt de definitieve overstap naar FC Baniyas in de Verenigde Arabische Emiraten. RSCA vangt dus nog een bepaalde transfersom, al zal die niet zo bijzonder hoog liggen. Het contract van de spits liep na het seizoen immers sowieso af.

Coach John van den Brom krijgt dit seizoen nog een extra speler ter beschikking bij KRC Genk. De afgelopen dagen leek Joseph Paintsil immers naar Turkije te vertrekken, waar hij vorig jaar op huurbasis bij Ankaragüçü een goede indruk achterliet. De mercato in Turkije is echter ook gesloten en Paintsil speelt nog steeds in Genk. Het is dan ook de bedoeling dat de aanvaller opnieuw zijn kans gaat krijgen bij de bekerwinnaar.

AA Gent had afgelopen zomer concrete interesse in Gilles Dewaele. De rechtsachter doet het zeer goed bij KV Kortrijk, maar het kwam niet tot een akkoord. "Dat was heel concreet. Ze hebben een bod gedaan, maar mijn contract bij Kortrijk moest gerespecteerd worden”, aldus Dewaele in Het Laatste Nieuws. Inmiddels onderhandelt KVK ook over een verlenging van zijn overeenkomst.

STVV wist de afgelopen dagen met Toni Leistner en Robert Bauer nog twee transfervrije spelers vast te leggen. De kern is daardoor al wat sterker geworden, maar de Kanaries zijn nu toch wel echt klaar met hun huiswerk. In Het Belang van Limburg liet trainer Bernd Hollerbach weten dat hij tevreden is met de huidige spelerskern en voor hem hoeven er geen spelers meer worden aangetrokken.

BUITENLAND
Pep Guardiola heeft geweigerd om mee te werken aan een transfer van Ansu Fati, zo weet El Nacional. FC Barcelona kampt zoals bekend met grote financiële problemen. Manchester City kent de problematiek en overwoog Fati naar Engeland te halen voor een megabedrag, maar Guardiola zou 'neen' hebben gezegd. De succestrainer wou zijn oude liefde naar verluidt niet nog meer sportieve schade berokkenen.

David Luiz gaat volgens Fabrizio Romano aan de slag bij Flamengo. Hij tekent er tot eind 2022. De Braziliaanse club wist deze mercato al Andreas Pereira (huur, Manchester United) en Kenedy (huur, Chelsea) vast te leggen. Luiz was als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club nadat zijn contract bij Arsenal niet werd verlengd.

LEES OOK: Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Welke club heeft de meest geslaagde mercato achter de rug?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

47
47
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

17
17
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

45
45
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

111
111
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

83
83
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

29
29
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

80
80
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

141
141
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

103
103
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

140
140
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

214
214
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

211
211
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

741
741
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

163
163
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

91
91
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

141
141
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

181
181
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

331
331
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

449
449
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

337
337
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

588
588

Meer sportnieuws