TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt akkoord, extra wapen Genk'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt akkoord, extra wapen Genk'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft dan toch nog een oplossing gevonden voor Isaac Kiesse Thelin, die geen hoofdrol meer speelde in de plannen van coach Vincent Kompany. De Zweedse centrumspits maakt de definitieve overstap naar FC Baniyas in de Verenigde Arabische Emiraten. RSCA vangt dus nog een bepaalde transfersom, al zal die niet zo bijzonder hoog liggen. Het contract van de spits liep na het seizoen immers sowieso af.

Coach John van den Brom krijgt dit seizoen nog een extra speler ter beschikking bij KRC Genk. De afgelopen dagen leek Joseph Paintsil immers naar Turkije te vertrekken, waar hij vorig jaar op huurbasis bij Ankaragüçü een goede indruk achterliet. De mercato in Turkije is echter ook gesloten en Paintsil speelt nog steeds in Genk. Het is dan ook de bedoeling dat de aanvaller opnieuw zijn kans gaat krijgen bij de bekerwinnaar.

AA Gent had afgelopen zomer concrete interesse in Gilles Dewaele. De rechtsachter doet het zeer goed bij KV Kortrijk, maar het kwam niet tot een akkoord. "Dat was heel concreet. Ze hebben een bod gedaan, maar mijn contract bij Kortrijk moest gerespecteerd worden”, aldus Dewaele in Het Laatste Nieuws. Inmiddels onderhandelt KVK ook over een verlenging van zijn overeenkomst.

STVV wist de afgelopen dagen met Toni Leistner en Robert Bauer nog twee transfervrije spelers vast te leggen. De kern is daardoor al wat sterker geworden, maar de Kanaries zijn nu toch wel echt klaar met hun huiswerk. In Het Belang van Limburg liet trainer Bernd Hollerbach weten dat hij tevreden is met de huidige spelerskern en voor hem hoeven er geen spelers meer worden aangetrokken.

BUITENLAND
Pep Guardiola heeft geweigerd om mee te werken aan een transfer van Ansu Fati, zo weet El Nacional. FC Barcelona kampt zoals bekend met grote financiële problemen. Manchester City kent de problematiek en overwoog Fati naar Engeland te halen voor een megabedrag, maar Guardiola zou 'neen' hebben gezegd. De succestrainer wou zijn oude liefde naar verluidt niet nog meer sportieve schade berokkenen.

David Luiz gaat volgens Fabrizio Romano aan de slag bij Flamengo. Hij tekent er tot eind 2022. De Braziliaanse club wist deze mercato al Andreas Pereira (huur, Manchester United) en Kenedy (huur, Chelsea) vast te leggen. Luiz was als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club nadat zijn contract bij Arsenal niet werd verlengd.

LEES OOK: Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Welke club heeft de meest geslaagde mercato achter de rug?

Meest recent

Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt nieuwe wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

2
2
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

124
124
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

199
199
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

40
40
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

73
73
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

335
335
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

556
556
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

139
139
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

77
77
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

64
64
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

45
45
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

736
736
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

293
293
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

111
111
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

455
455
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

147
147
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

213
213
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

201
201
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

167
167
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

106
106
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

116
116
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

125
125
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

72
72
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

336
336
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

92
92

Meer sportnieuws