Mata baart grote zorgen bij Club Brugge

1213
Mata baart grote zorgen bij Club Brugge

In de voorbije twee jaar ontpopte Clinton Mata zich tot één van de beste spelers in de Jupiler Pro League. Ondanks een superstart in de Supercup, beleeft de Angolees dit jaar voorlopig echter een erg wisselvallige jaargang. Tegen KAS Eupen en AA Gent beleefde Mata namelijk een ware nachtmerrie tegen zijn respectievelijke rechtstreekse tegenstanders Konan N'Dri en Nurio Fortuna. En ook de cijfers bewijzen dat Mata's waarde in de beginfase van het seizoen niet van hetzelfde niveau is als vorig jaar.


VEELBELOVENDE START

Business as usual. Clinton Mata startte het huidige voetbalseizoen op een verschroeiende wijze. In de Supercup, de traditionele seizoensopener van de nieuwe competitie, was de Angolees al meteen de gevierde man. Door zijn sterke prestatie rolde Mata's naam nadrukkelijk van de tribunes in het Jan Breydelstadion. De rechtsachter schitterde in de Supercup tegen zijn ex-club en hij kon toen zowaar een doelpunt scoren, een zeldzaamheid want bij Club slaagde hij daar nog maar vier keer in.

Clinton Mata tekende in de Supercup met een fantastisch afstandsschot voor de 3-1. 't Was een kanonskogel waarmee hij Maarten Vandevoordt nog net niet fusilleerde: de gemeten snelheid van zijn trap bedroeg maar liefst 131 kilometer per uur. Het seizoen kon niet beter starten voor de Brugse sterkhouder, die in de voorbereiding nochtans af te rekenen kreeg met een (lichte) knieblessure. Maar er leek wederom geen rem te staan op de sterke Mata.



Na de gewonnen Supercup werd de 28-jarige door verschillende media logischerwijze uitgeroepen tot de Man van de wedstrijd. Clinton Mata liet Simen Juklerod sterretjes zien op de flank, en de Angolees leek toen al in topvorm te verkeren. Zijn geweldig doelpunt was de ultieme kers op de taart. 't Was de Mata die we kenden van tijdens de voorbije jaren bij Club Brugge. Hij oogde erg hongerig, enthousiast, intensief en ambitieus. Clement kon dus opnieuw bouwen op zijn rechtsachter.

Clinton Mata werd na zijn prestatie in de Supercup bedolven onder de lof. Zo liet ex-bondscoach Aimé Anthuenis zich enorm vleiend uit over de Angolees. “Heb je Mata gezien in de Supercup?” verklaarde Anthuenis aan Het Laatste Nieuws. “Als ik de man van het geld van Real Madrid of Barcelona ben en ik zie Mata spelen, dan vraag ik direct wat dat kost. Gotverdomme, is dat een sterke beer! En het is natuurlijke kracht, niet van in het krachthonk te zitten …”

MATA VS. N'DRI

Clinton Mata pikte al snel terug aan met zijn gewoonlijk niveau zoals we van hem gewend zijn. Niets nieuws onder de zon dus. Maar in de eerste speeldag van de huidige Jupiler Pro League-editie ging hij verrassend genoeg helemaal onderuit tegen KAS Eupen. De rechtsachter van Club Brugge maakte absoluut geen goede beurt tegen de Panda's en hij moest zelfs constant aanhollen achter zijn rechtstreekse tegenstander Konan N'Dri. De 20-jarige Ivoriaan bezorgde Mata een avond om snel te vergeten tijdens de ouverture van de Jupiler Pro League. Een accident de parcours heette het.



't Was ook geen schande dat Clinton Mata zelf eens sterretjes zag tegen Konan N'Dri. De flukse flankaanvaller was ook vorig seizoen al een opvallende figuur bij Eupen, en de 20-jarige zet die positieve lijn dit jaar gewoon door. Omdat zijn slachtoffer van dienst nu eens een verdediger van Club Brugge was, zette N'Dri voor de eerste keer zichzelf nadrukkelijk in de spotlights. “Het is duidelijk dat hij (N'Dri, nvdr.) een zeer goede speler is”, verklaarde Mata eerlijk na de glansprestatie van zijn rechtstreekse tegenstander. “Ik blijf een mens en ben geen Marsman.”

MATA VS. NURIO

De dramatische prestatie van Clinton Mata tegen KAS Eupen werd al snel omschreven als een accident de parcours. Kan gebeuren. Ook al ben je al enkele jaren de beste rechtsachter van de Jupiler Pro League. Maar vijf speeldagen later zag Clinton Mata al voor de tweede keer sterretjes dit seizoen. Dit keer tegen zijn landgenoot Nurio Fortuna en AA Gent. Die fameuze 1-6 afgang in de Ghelamco Arena, weet u nog? Net als tegen KAS Eupen was Mata nu ook tegen de Buffalo's onherkenbaar zwak.



“Het probleem? C'est moi”, verklaarde Clinton Mata voor de camera's van Eleven Sports tijdens de rust. Toen stond het al 3-0 in het voordeel van AA Gent. De rechtsachter van Club Brugge werd overklast door zijn landgenoot Nurio, die één van zijn beste matchen ooit speelde voor de Buffalo's. Mata daarentegen “speelde zijn slechtste wedstrijd in het shirt van Club Brugge”, schreef Het Nieuwsblad. Twee dramatische wedstrijden op zes. We zijn het niet gewend van Mata ...

SEVILLA KIJKT MEE

Hein Vanhaezebrouck was uiteraard opgetogen met de knalprestatie van Nurio Fortuna. “Het was een challenge in de match met zijn collega Mata”, verwoordde de coach van AA Gent. ’t Was een challenge waarin Nurio uiteindelijk de afgetekende winnaar was en Clinton Mata grote verliezer. “Clinton Mata vind ik een fantastische speler die zelden een onvoldoende haalt, maar nu was het ook bij hem een offday”, stelde analist Killian Overmeire in Sport/Voetbalmagazine.



“In hoeverre een transfer daar speelt, weet ik niet, maar zelfs als dat op de achtergrond aanwezig is, ben je nog steeds prof. En weet je ook: Sevilla kijkt mee naar die wedstrijd.” In de voorbije zomermercato identificeerden de Andalusiërs Clinton Mata als de ideale opvolger van Jesus Navas. Club Brugge eiste een transfersom van 10 miljoen euro voor haar sterkhouder, maar uiteindelijk ondertekende de 35-jarige Navas een nieuw en verlengd driejarig contract bij Sevilla FC.

MATA'S DALENDE TREND

Naar de echte reden van Clinton Mata’s wisselvallige prestaties in het nieuwe voetbalseizoen is het vooralsnog gissen. De vermeende interesse van Sevilla FC is één ding, al kunnen twee belabberde prestaties tegen KAS Eupen en AA Gent uiteraard wel eens voorvallen. Het wordt hoe dan ook nog eventjes afwachten hoe de Angolees zich zal profileren in de eerstvolgende wedstrijden bij Club Brugge. Blijven zijn prestaties onstandvastig of zal Mata zich succesvol herpakken met bevredigende verdiensten op de langere termijn?

Hoe het ook zij, ook de cijfers staven wel degelijk de wisselvallige prestaties van Clinton Mata dit seizoen. In de vorige jaargang was de Angolees nog één van de beste dribbelaars in de Jupiler Pro League, maar dit jaar namen zijn aantal dribbels en de efficiëntie opmerkelijk af. Ook zijn versnellingen met de bal aan de voet én zijn offensieve acties per wedstrijd volgen diezelfde bedenkelijke dalende trend. Op het offensief vlak is Mata’s impact dus duidelijk minder voelbaar en expliciet geworden.



En ook op het defensief gebied zijn Clinton Mata’s huidige prestaties niet meer van hetzelfde kaliber zoals vorig jaar. De meest opvallende constatering is dat de Angolees een pak minder duels aangaat, met bovendien ook een lagere efficiëntie. Daarnaast zijn Mata’s intercepties, balrecuperaties en defensieve efficiëntie flink wat verminderd. Zijn verdedigend niveau is dus ook niet meer zo hoog zoals vorig jaar. Voorlopig dan toch, want al bij al zijn we toch nog maar zes speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Aan Mata dus om deze trend snel te doorbreken.

LEES OOK: Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

Zal Mata zich herpakken?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

1
1
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

51
51
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

12
12
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

21
21
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

31
31
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

48
48
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

80
80
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

104
104
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

256
256
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

523
523
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

66
66
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

130
130
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

144
144
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

174
174
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

316
316
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

609
609
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

237
237
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

191
191
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

567
567
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

96
96

Meer sportnieuws