Mata baart grote zorgen bij Club Brugge

door
Mata baart grote zorgen bij Club Brugge

In de voorbije twee jaar ontpopte Clinton Mata zich tot één van de beste spelers in de Jupiler Pro League. Ondanks een superstart in de Supercup, beleeft de Angolees dit jaar voorlopig echter een erg wisselvallige jaargang. Tegen KAS Eupen en AA Gent beleefde Mata namelijk een ware nachtmerrie tegen zijn respectievelijke rechtstreekse tegenstanders Konan N'Dri en Nurio Fortuna. En ook de cijfers bewijzen dat Mata's waarde in de beginfase van het seizoen niet van hetzelfde niveau is als vorig jaar.


VEELBELOVENDE START

Business as usual. Clinton Mata startte het huidige voetbalseizoen op een verschroeiende wijze. In de Supercup, de traditionele seizoensopener van de nieuwe competitie, was de Angolees al meteen de gevierde man. Door zijn sterke prestatie rolde Mata's naam nadrukkelijk van de tribunes in het Jan Breydelstadion. De rechtsachter schitterde in de Supercup tegen zijn ex-club en hij kon toen zowaar een doelpunt scoren, een zeldzaamheid want bij Club slaagde hij daar nog maar vier keer in.

Clinton Mata tekende in de Supercup met een fantastisch afstandsschot voor de 3-1. 't Was een kanonskogel waarmee hij Maarten Vandevoordt nog net niet fusilleerde: de gemeten snelheid van zijn trap bedroeg maar liefst 131 kilometer per uur. Het seizoen kon niet beter starten voor de Brugse sterkhouder, die in de voorbereiding nochtans af te rekenen kreeg met een (lichte) knieblessure. Maar er leek wederom geen rem te staan op de sterke Mata.



Na de gewonnen Supercup werd de 28-jarige door verschillende media logischerwijze uitgeroepen tot de Man van de wedstrijd. Clinton Mata liet Simen Juklerod sterretjes zien op de flank, en de Angolees leek toen al in topvorm te verkeren. Zijn geweldig doelpunt was de ultieme kers op de taart. 't Was de Mata die we kenden van tijdens de voorbije jaren bij Club Brugge. Hij oogde erg hongerig, enthousiast, intensief en ambitieus. Clement kon dus opnieuw bouwen op zijn rechtsachter.

Clinton Mata werd na zijn prestatie in de Supercup bedolven onder de lof. Zo liet ex-bondscoach Aimé Anthuenis zich enorm vleiend uit over de Angolees. “Heb je Mata gezien in de Supercup?” verklaarde Anthuenis aan Het Laatste Nieuws. “Als ik de man van het geld van Real Madrid of Barcelona ben en ik zie Mata spelen, dan vraag ik direct wat dat kost. Gotverdomme, is dat een sterke beer! En het is natuurlijke kracht, niet van in het krachthonk te zitten …”

MATA VS. N'DRI

Clinton Mata pikte al snel terug aan met zijn gewoonlijk niveau zoals we van hem gewend zijn. Niets nieuws onder de zon dus. Maar in de eerste speeldag van de huidige Jupiler Pro League-editie ging hij verrassend genoeg helemaal onderuit tegen KAS Eupen. De rechtsachter van Club Brugge maakte absoluut geen goede beurt tegen de Panda's en hij moest zelfs constant aanhollen achter zijn rechtstreekse tegenstander Konan N'Dri. De 20-jarige Ivoriaan bezorgde Mata een avond om snel te vergeten tijdens de ouverture van de Jupiler Pro League. Een accident de parcours heette het.



't Was ook geen schande dat Clinton Mata zelf eens sterretjes zag tegen Konan N'Dri. De flukse flankaanvaller was ook vorig seizoen al een opvallende figuur bij Eupen, en de 20-jarige zet die positieve lijn dit jaar gewoon door. Omdat zijn slachtoffer van dienst nu eens een verdediger van Club Brugge was, zette N'Dri voor de eerste keer zichzelf nadrukkelijk in de spotlights. “Het is duidelijk dat hij (N'Dri, nvdr.) een zeer goede speler is”, verklaarde Mata eerlijk na de glansprestatie van zijn rechtstreekse tegenstander. “Ik blijf een mens en ben geen Marsman.”

MATA VS. NURIO

De dramatische prestatie van Clinton Mata tegen KAS Eupen werd al snel omschreven als een accident de parcours. Kan gebeuren. Ook al ben je al enkele jaren de beste rechtsachter van de Jupiler Pro League. Maar vijf speeldagen later zag Clinton Mata al voor de tweede keer sterretjes dit seizoen. Dit keer tegen zijn landgenoot Nurio Fortuna en AA Gent. Die fameuze 1-6 afgang in de Ghelamco Arena, weet u nog? Net als tegen KAS Eupen was Mata nu ook tegen de Buffalo's onherkenbaar zwak.



“Het probleem? C'est moi”, verklaarde Clinton Mata voor de camera's van Eleven Sports tijdens de rust. Toen stond het al 3-0 in het voordeel van AA Gent. De rechtsachter van Club Brugge werd overklast door zijn landgenoot Nurio, die één van zijn beste matchen ooit speelde voor de Buffalo's. Mata daarentegen “speelde zijn slechtste wedstrijd in het shirt van Club Brugge”, schreef Het Nieuwsblad. Twee dramatische wedstrijden op zes. We zijn het niet gewend van Mata ...

SEVILLA KIJKT MEE

Hein Vanhaezebrouck was uiteraard opgetogen met de knalprestatie van Nurio Fortuna. “Het was een challenge in de match met zijn collega Mata”, verwoordde de coach van AA Gent. ’t Was een challenge waarin Nurio uiteindelijk de afgetekende winnaar was en Clinton Mata grote verliezer. “Clinton Mata vind ik een fantastische speler die zelden een onvoldoende haalt, maar nu was het ook bij hem een offday”, stelde analist Killian Overmeire in Sport/Voetbalmagazine.



“In hoeverre een transfer daar speelt, weet ik niet, maar zelfs als dat op de achtergrond aanwezig is, ben je nog steeds prof. En weet je ook: Sevilla kijkt mee naar die wedstrijd.” In de voorbije zomermercato identificeerden de Andalusiërs Clinton Mata als de ideale opvolger van Jesus Navas. Club Brugge eiste een transfersom van 10 miljoen euro voor haar sterkhouder, maar uiteindelijk ondertekende de 35-jarige Navas een nieuw en verlengd driejarig contract bij Sevilla FC.

MATA'S DALENDE TREND

Naar de echte reden van Clinton Mata’s wisselvallige prestaties in het nieuwe voetbalseizoen is het vooralsnog gissen. De vermeende interesse van Sevilla FC is één ding, al kunnen twee belabberde prestaties tegen KAS Eupen en AA Gent uiteraard wel eens voorvallen. Het wordt hoe dan ook nog eventjes afwachten hoe de Angolees zich zal profileren in de eerstvolgende wedstrijden bij Club Brugge. Blijven zijn prestaties onstandvastig of zal Mata zich succesvol herpakken met bevredigende verdiensten op de langere termijn?

Hoe het ook zij, ook de cijfers staven wel degelijk de wisselvallige prestaties van Clinton Mata dit seizoen. In de vorige jaargang was de Angolees nog één van de beste dribbelaars in de Jupiler Pro League, maar dit jaar namen zijn aantal dribbels en de efficiëntie opmerkelijk af. Ook zijn versnellingen met de bal aan de voet én zijn offensieve acties per wedstrijd volgen diezelfde bedenkelijke dalende trend. Op het offensief vlak is Mata’s impact dus duidelijk minder voelbaar en expliciet geworden.



En ook op het defensief gebied zijn Clinton Mata’s huidige prestaties niet meer van hetzelfde kaliber zoals vorig jaar. De meest opvallende constatering is dat de Angolees een pak minder duels aangaat, met bovendien ook een lagere efficiëntie. Daarnaast zijn Mata’s intercepties, balrecuperaties en defensieve efficiëntie flink wat verminderd. Zijn verdedigend niveau is dus ook niet meer zo hoog zoals vorig jaar. Voorlopig dan toch, want al bij al zijn we toch nog maar zes speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Aan Mata dus om deze trend snel te doorbreken.

LEES OOK: Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Zal Mata zich herpakken?

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

34
34
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

78
78
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

60
60
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

167
167
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

216
216
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

63
63
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

323
323
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

119
119
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

773
773
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

163
163
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

683
683
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

71
71
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

186
186
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

232
232
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

89
89
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

591
591
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

270
270
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

571
571
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

177
177
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

151
151

Meer sportnieuws