Italianen maken indruk, Engelsen laten punten liggen

door
Italianen maken indruk, Engelsen laten punten liggen

De Rode Duivels boekten woensdagavond een nipte overwinning tegen Wit-Rusland, maar er kwamen nog meer toplanden in actie. Onder meer Italië en Duitsland lieten daarbij een sterke indruk achter. EK-finalist Engeland leed dan weer puntenverlies tegen Polen.


Polen - Engeland 1-1
Op papier was dit nog wel het mooiste affiche, al was er van een sprankelende wedstrijd geen sprake. Diep in de tweede helft waren het dan toch de Engelsen die toesloegen. Harry Kane trof doel met zijn schot, waar Wojciech Szczesny geen goed zicht op had. De bezoekers leken de zege voor het grijpen te hebben, maar in de blessuretijd kon Damian Szymanski van dichtbij de gelijkmaker produceren.

Italië - Litouwen 5-0
Na twee teleurstellende gelijkspellen kon de Europees Kampioen wel een meevaller gebruiken. Die kwam er ook met een stevige uitslag. De Italianen sloegen met 5-0 toe, door goals van Moise Kean (2x), Giacomo Raspadori en Giovanni Di Lorenzo. Tussendoor had de Litouwer Edgaras Utkus de bal nog achter de eigen doelman gewerkt.

IJsland - Duitsland 0-4
Ook een makkelijke overwinning voor de Duitsers. Op bezoek bij IJsland kwam het voor rust op voorsprong door Serge Gnabry en verdubbelde Antonio Rüdiger de marge. In het tweede bedrijf werd de zege nog wat opgevoerd door toedoen van Leroy Sané en Timo Werner.

Kosovo - Spanje 0-2
Op bezoek bij Kosovo gaf Spanje eveneens geen swingende voetbalshow, maar kon het wel terugreizen met de drie punten. Basisdebuut Pablo Fornals bewees direct zijn waarde door de 0-1 aan te tekenen. In de eindfase zorgde Ferran Torres voor het slotakkoord.

Alle uitslagen van woensdagavond:

LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Waar kijkt u het liefst naar?

Meest recent

Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

4
4
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

201
201
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

103
103
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

64
64
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

196
196
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

150
150
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

317
317
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

206
206
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

418
418
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

380
380
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

47
47
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

61
61
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

278
278
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

112
112
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

427
427
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

105
105
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

218
218
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

245
245
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1046
1046
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

465
465
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

421
421
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

196
196
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

184
184
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

353
353
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

286
286

Meer sportnieuws