Italianen maken indruk, Engelsen laten punten liggen

100 stemmen
Italianen maken indruk, Engelsen laten punten liggen

De Rode Duivels boekten woensdagavond een nipte overwinning tegen Wit-Rusland, maar er kwamen nog meer toplanden in actie. Onder meer Italië en Duitsland lieten daarbij een sterke indruk achter. EK-finalist Engeland leed dan weer puntenverlies tegen Polen.


Polen - Engeland 1-1
Op papier was dit nog wel het mooiste affiche, al was er van een sprankelende wedstrijd geen sprake. Diep in de tweede helft waren het dan toch de Engelsen die toesloegen. Harry Kane trof doel met zijn schot, waar Wojciech Szczesny geen goed zicht op had. De bezoekers leken de zege voor het grijpen te hebben, maar in de blessuretijd kon Damian Szymanski van dichtbij de gelijkmaker produceren.

Italië - Litouwen 5-0
Na twee teleurstellende gelijkspellen kon de Europees Kampioen wel een meevaller gebruiken. Die kwam er ook met een stevige uitslag. De Italianen sloegen met 5-0 toe, door goals van Moise Kean (2x), Giacomo Raspadori en Giovanni Di Lorenzo. Tussendoor had de Litouwer Edgaras Utkus de bal nog achter de eigen doelman gewerkt.

IJsland - Duitsland 0-4
Ook een makkelijke overwinning voor de Duitsers. Op bezoek bij IJsland kwam het voor rust op voorsprong door Serge Gnabry en verdubbelde Antonio Rüdiger de marge. In het tweede bedrijf werd de zege nog wat opgevoerd door toedoen van Leroy Sané en Timo Werner.

Kosovo - Spanje 0-2
Op bezoek bij Kosovo gaf Spanje eveneens geen swingende voetbalshow, maar kon het wel terugreizen met de drie punten. Basisdebuut Pablo Fornals bewees direct zijn waarde door de 0-1 aan te tekenen. In de eindfase zorgde Ferran Torres voor het slotakkoord.

Alle uitslagen van woensdagavond:

LEES OOK: Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Waar kijkt u het liefst naar?

Meest recent

Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

1
1
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

20
20
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

126
126
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

255
255
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

138
138
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

47
47
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

46
46
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

69
69
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

127
127
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

175
175
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

239
239
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

484
484
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

113
113
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

959
959
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

319
319
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

109
109
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

500
500
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

302
302
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

243
243
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

363
363
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

477
477
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

131
131
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

645
645
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

259
259
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1135
1135

Meer sportnieuws