Vanaken maakt statement: "Werd behandeld als sukkeltje"

door
Vanaken maakt statement:

De Rode Duivels vertoeven momenteel in het Russische Kazan. Daar werken ze vanavond hun zesde WK-kwalificatiewedstrijd af tegen Wit-Rusland. Het wordt uitkijken naar welke basisspelers bondscoach Roberto Martinez dan tussen de lijnen zal brengen, Hans Vanaken hoopt bijvoorbeeld om opnieuw te mogen starten.


Tegen Estland en Tsjechië pakte de tweevoudige Gouden Schoen alvast uit met een overtuigende prestatie. En zo kwam Vanaken met een gepast antwoord op de vele kritiek die hij al moest slikken als international. “Hans heeft zijn situatie zelf omgedraaid. Waar er tijdens het EK vragen waren, zullen die er nu veel minder zijn of zelfs weg zijn. Als Kevin De Bruyne terugkeert is er geen discussie, daar moeten we niet flauw over doen. Maar men zal Hans niet meer in vraag stellen zoals tijdens het EK wel werd gedaan. Hoe er toen over hem werd gesproken … het was precies een sukkeltje die er zomaar bij was. En dat is er toch ver over”, vertelde ex-Rode Duivel Stijn Stijnen bij TVL Sportcafé.

Ook Luc Nilis vond dat er tijdens het EK, toen Vanaken doorgaans in de tribune zat, behoorlijk respectloos is omgegaan met de tweevoudige Gouden Schoen. Hij kan zijn statement van in de voorbije twee duels dus wel appreciëren. “Ik ben blij dat zo’n jongens, die ze volgens de bondscoach niet hadden op het EK, nu het tegendeel bewijzen. Dat is mooi om te zien”, aldus de ex-spits en huidig trainer van SV Belisia.

LEES OOK: Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Vanaken heeft tijdens het EK te veel kritiek gekregen ...

Meest recent

Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

14
14
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

24
24
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

25
25
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

91
91
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

88
88
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

106
106
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

204
204
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

63
63
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

181
181
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

193
193
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

142
142
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

429
429
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

219
219
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

151
151
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

315
315
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

87
87
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

255
255
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

97
97
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

809
809
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

102
102
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

113
113
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

93
93
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

521
521
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

293
293
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

457
457

Meer sportnieuws