Vanaken maakt statement: "Werd behandeld als sukkeltje"

door
Vanaken maakt statement:

De Rode Duivels vertoeven momenteel in het Russische Kazan. Daar werken ze vanavond hun zesde WK-kwalificatiewedstrijd af tegen Wit-Rusland. Het wordt uitkijken naar welke basisspelers bondscoach Roberto Martinez dan tussen de lijnen zal brengen, Hans Vanaken hoopt bijvoorbeeld om opnieuw te mogen starten.


Tegen Estland en Tsjechië pakte de tweevoudige Gouden Schoen alvast uit met een overtuigende prestatie. En zo kwam Vanaken met een gepast antwoord op de vele kritiek die hij al moest slikken als international. “Hans heeft zijn situatie zelf omgedraaid. Waar er tijdens het EK vragen waren, zullen die er nu veel minder zijn of zelfs weg zijn. Als Kevin De Bruyne terugkeert is er geen discussie, daar moeten we niet flauw over doen. Maar men zal Hans niet meer in vraag stellen zoals tijdens het EK wel werd gedaan. Hoe er toen over hem werd gesproken … het was precies een sukkeltje die er zomaar bij was. En dat is er toch ver over”, vertelde ex-Rode Duivel Stijn Stijnen bij TVL Sportcafé.

Ook Luc Nilis vond dat er tijdens het EK, toen Vanaken doorgaans in de tribune zat, behoorlijk respectloos is omgegaan met de tweevoudige Gouden Schoen. Hij kan zijn statement van in de voorbije twee duels dus wel appreciëren. “Ik ben blij dat zo’n jongens, die ze volgens de bondscoach niet hadden op het EK, nu het tegendeel bewijzen. Dat is mooi om te zien”, aldus de ex-spits en huidig trainer van SV Belisia.

LEES OOK: Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Vanaken heeft tijdens het EK te veel kritiek gekregen ...

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

17
17
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

75
75
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

47
47
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

29
29
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

17
17
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

146
146
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

296
296
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

122
122
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

137
137
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

75
75
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

134
134
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

450
450
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

154
154
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

91
91
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

639
639
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

190
190
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

47
47
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

868
868
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

154
154
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

289
289
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

519
519
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

833
833
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

989
989
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

230
230
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws