TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuw talent, Real wil derde Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuw talent, Real wil derde Duivel'

De transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar er raken nog details bekend over gesloten en mislukte deals van de voorbije dagen. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken spelers transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Landskampioen Club Brugge heeft alweer een volgend jong talent in het vizier. Zo meldt Sporx dat Club zijn oog laten vallen heeft op de 19-jarige linksachter Irakli Azarov. De verdediger van Dinamo Batumi staat ook in de belangstelling van Krasnodar en Trabzonspor, dat hem graag nog voor het einde van de transferperiode in Turkije wil binnenhalen. Dinamo Batumi houdt de boot voorlopig echter af en wil liefst wachten tot januari voor het Azarov laat vertrekken.

Didier Lamkel Zé verlaat Antwerp FC en trekt zoals verwacht naar de Slowaakse topclub DAC 1904. Diverse bronnen bevestigen wel dat er van een aankoopoptie geen sprake is. Volgens de krant Het Laatste Nieuws is de kans dan ook 'nihil' dat Lamkel Zé langer dan één seizoen bij DAC blijft. De Great Old heeft wel een ideaal scenario in gedachten. Zo is het de bedoeling dat de Kameroener zich in Slowakije in de kijker zal spelen met oog op een definitieve transfer in de volgende zomermercato.

RSC Anderlecht heeft definitief afscheid genomen van Kenny Saief. De Amerikaans-Israëlische flankspeler was deze zomer teruggekeerd na een uitleenbeurt, maar hoefde niet meer te rekenen op een plaats in de A-kern. Nu is Anderlecht eindelijk van hem verlost. Zijn makelaar liet op sociale media immers weten dat Saief een contract getekend heeft bij FC Ashdod. De deal met Konyaspor over Isaac Thelin ketste dan weer af, maar de spits kan mogelijk nog in het Midden-Oosten terecht.

STVV gaat volgens de krant Het Belang van Limburg nog een transfervrije Duitse speler aantrekken. Robert Bauer moet namelijk de nieuwste aanwinst worden op Stayen. De 26-jarige speler is vrij, nadat zijn contract bij Arsenal Tula afliep. Bauer is een verdedigende middenvelder, die ook als verdediger uit de voeten kan.

Binnen een aantal weken zakt Jang Sunday, jeugdinternational bij Kameroen, af naar KV Kortrijk. De achttienjarige aanvaller zal dan gaan meetrainen bij KVK en als alles goed verloopt kan hij er een contract ondertekenen. De aanvaller is bij een transfer vooral een wissel op de toekomst.

BUITENLAND
Youri Tielemans lijkt op zijn 24ste stilaan klaar voor de stap naar een absolute topclub. De middenvelder maakt al enkele seizoenen het mooie weer bij Leicester City, waar hij nog een contract heeft lopen tot medio 2023. Maar ondanks intenties van de Foxes werd die overeenkomst nog niet verlengd. Transfergoeroe Fabrizio Romano acht de kans dan ook groot dat Tielemans na het huidige seizoen een nieuwe stap zet. Op zijn Youtube-kanaal schoof de Italiaan alvast de namen van enkele geïnteresseerde clubs naar voren. En vooral Real Madrid zou behoorlijk concreet zijn.

Kylian Mbappé blijft evenwel hét topdoelwit van Real in 2022. Maar ondanks zijn aflopende contract bij PSG is zijn komst behoorlijk prijzig. Bij transfervrije spelers is het namelijk gebruikelijk om tekenpremies te betalen als een soort compensatie. Voor David Alaba betaalde Real Madrid bijvoorbeeld 29,2 miljoen euro, maar het bedrag voor Mbappé ligt vele malen hoger. Marca claimt dat de Franse PSG-aanvaller maar liefst tachtig miljoen euro eist.

De naam van Isaac Mbenza doet ongetwijfeld een belletje rinkelen bij de Belgische voetballiefhebber. De flankaanvaller speelde het grootste deel van zijn carrière in Frankrijk, maar was ook even actief bij Standard. De voormalige Belgische jeugd-international zat de voorbije maanden echter op een zijspoor bij Huddersfield. Het Qatarese Qatar SC zorgde maandag echter voor de oplossing. Mbenza tekende er namelijk een meerjarig contract.

LEES OOK: Vanaken overtuigt Garcia: wie wijkt bij Rode Duivels?

Denkt u dat Tielemans het niveau van Real Madrid al aan kan?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

26
26
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

37
37
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

61
61
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

62
62
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

44
44
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

80
80
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

179
179
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

148
148
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

131
131
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

66
66
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

62
62
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

126
126
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

182
182
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

268
268
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

205
205
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

384
384
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

121
121
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

508
508
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

135
135
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws