TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuw talent, Real wil derde Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuw talent, Real wil derde Duivel'

De transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar er raken nog details bekend over gesloten en mislukte deals van de voorbije dagen. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken spelers transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Landskampioen Club Brugge heeft alweer een volgend jong talent in het vizier. Zo meldt Sporx dat Club zijn oog laten vallen heeft op de 19-jarige linksachter Irakli Azarov. De verdediger van Dinamo Batumi staat ook in de belangstelling van Krasnodar en Trabzonspor, dat hem graag nog voor het einde van de transferperiode in Turkije wil binnenhalen. Dinamo Batumi houdt de boot voorlopig echter af en wil liefst wachten tot januari voor het Azarov laat vertrekken.

Didier Lamkel Zé verlaat Antwerp FC en trekt zoals verwacht naar de Slowaakse topclub DAC 1904. Diverse bronnen bevestigen wel dat er van een aankoopoptie geen sprake is. Volgens de krant Het Laatste Nieuws is de kans dan ook 'nihil' dat Lamkel Zé langer dan één seizoen bij DAC blijft. De Great Old heeft wel een ideaal scenario in gedachten. Zo is het de bedoeling dat de Kameroener zich in Slowakije in de kijker zal spelen met oog op een definitieve transfer in de volgende zomermercato.

RSC Anderlecht heeft definitief afscheid genomen van Kenny Saief. De Amerikaans-Israëlische flankspeler was deze zomer teruggekeerd na een uitleenbeurt, maar hoefde niet meer te rekenen op een plaats in de A-kern. Nu is Anderlecht eindelijk van hem verlost. Zijn makelaar liet op sociale media immers weten dat Saief een contract getekend heeft bij FC Ashdod. De deal met Konyaspor over Isaac Thelin ketste dan weer af, maar de spits kan mogelijk nog in het Midden-Oosten terecht.

STVV gaat volgens de krant Het Belang van Limburg nog een transfervrije Duitse speler aantrekken. Robert Bauer moet namelijk de nieuwste aanwinst worden op Stayen. De 26-jarige speler is vrij, nadat zijn contract bij Arsenal Tula afliep. Bauer is een verdedigende middenvelder, die ook als verdediger uit de voeten kan.

Binnen een aantal weken zakt Jang Sunday, jeugdinternational bij Kameroen, af naar KV Kortrijk. De achttienjarige aanvaller zal dan gaan meetrainen bij KVK en als alles goed verloopt kan hij er een contract ondertekenen. De aanvaller is bij een transfer vooral een wissel op de toekomst.

BUITENLAND
Youri Tielemans lijkt op zijn 24ste stilaan klaar voor de stap naar een absolute topclub. De middenvelder maakt al enkele seizoenen het mooie weer bij Leicester City, waar hij nog een contract heeft lopen tot medio 2023. Maar ondanks intenties van de Foxes werd die overeenkomst nog niet verlengd. Transfergoeroe Fabrizio Romano acht de kans dan ook groot dat Tielemans na het huidige seizoen een nieuwe stap zet. Op zijn Youtube-kanaal schoof de Italiaan alvast de namen van enkele geïnteresseerde clubs naar voren. En vooral Real Madrid zou behoorlijk concreet zijn.

Kylian Mbappé blijft evenwel hét topdoelwit van Real in 2022. Maar ondanks zijn aflopende contract bij PSG is zijn komst behoorlijk prijzig. Bij transfervrije spelers is het namelijk gebruikelijk om tekenpremies te betalen als een soort compensatie. Voor David Alaba betaalde Real Madrid bijvoorbeeld 29,2 miljoen euro, maar het bedrag voor Mbappé ligt vele malen hoger. Marca claimt dat de Franse PSG-aanvaller maar liefst tachtig miljoen euro eist.

De naam van Isaac Mbenza doet ongetwijfeld een belletje rinkelen bij de Belgische voetballiefhebber. De flankaanvaller speelde het grootste deel van zijn carrière in Frankrijk, maar was ook even actief bij Standard. De voormalige Belgische jeugd-international zat de voorbije maanden echter op een zijspoor bij Huddersfield. Het Qatarese Qatar SC zorgde maandag echter voor de oplossing. Mbenza tekende er namelijk een meerjarig contract.

LEES OOK: Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Denkt u dat Tielemans het niveau van Real Madrid al aan kan?

Meest recent

Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

13
13
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

17
17
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

6
6
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

41
41
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

180
180
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

61
61
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

47
47
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

88
88
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

143
143
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

86
86
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

50
50
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

62
62
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

150
150
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

36
36
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

147
147
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

29
29
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

126
126
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

225
225
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

68
68
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

319
319
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

198
198
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

191
191
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

129
129
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

90
90
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

121
121

Meer sportnieuws