TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuw talent, Real wil derde Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuw talent, Real wil derde Duivel'

De transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels weer gesloten, maar er raken nog details bekend over gesloten en mislukte deals van de voorbije dagen. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken spelers transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Landskampioen Club Brugge heeft alweer een volgend jong talent in het vizier. Zo meldt Sporx dat Club zijn oog laten vallen heeft op de 19-jarige linksachter Irakli Azarov. De verdediger van Dinamo Batumi staat ook in de belangstelling van Krasnodar en Trabzonspor, dat hem graag nog voor het einde van de transferperiode in Turkije wil binnenhalen. Dinamo Batumi houdt de boot voorlopig echter af en wil liefst wachten tot januari voor het Azarov laat vertrekken.

Didier Lamkel Zé verlaat Antwerp FC en trekt zoals verwacht naar de Slowaakse topclub DAC 1904. Diverse bronnen bevestigen wel dat er van een aankoopoptie geen sprake is. Volgens de krant Het Laatste Nieuws is de kans dan ook 'nihil' dat Lamkel Zé langer dan één seizoen bij DAC blijft. De Great Old heeft wel een ideaal scenario in gedachten. Zo is het de bedoeling dat de Kameroener zich in Slowakije in de kijker zal spelen met oog op een definitieve transfer in de volgende zomermercato.

RSC Anderlecht heeft definitief afscheid genomen van Kenny Saief. De Amerikaans-Israëlische flankspeler was deze zomer teruggekeerd na een uitleenbeurt, maar hoefde niet meer te rekenen op een plaats in de A-kern. Nu is Anderlecht eindelijk van hem verlost. Zijn makelaar liet op sociale media immers weten dat Saief een contract getekend heeft bij FC Ashdod. De deal met Konyaspor over Isaac Thelin ketste dan weer af, maar de spits kan mogelijk nog in het Midden-Oosten terecht.

STVV gaat volgens de krant Het Belang van Limburg nog een transfervrije Duitse speler aantrekken. Robert Bauer moet namelijk de nieuwste aanwinst worden op Stayen. De 26-jarige speler is vrij, nadat zijn contract bij Arsenal Tula afliep. Bauer is een verdedigende middenvelder, die ook als verdediger uit de voeten kan.

Binnen een aantal weken zakt Jang Sunday, jeugdinternational bij Kameroen, af naar KV Kortrijk. De achttienjarige aanvaller zal dan gaan meetrainen bij KVK en als alles goed verloopt kan hij er een contract ondertekenen. De aanvaller is bij een transfer vooral een wissel op de toekomst.

BUITENLAND
Youri Tielemans lijkt op zijn 24ste stilaan klaar voor de stap naar een absolute topclub. De middenvelder maakt al enkele seizoenen het mooie weer bij Leicester City, waar hij nog een contract heeft lopen tot medio 2023. Maar ondanks intenties van de Foxes werd die overeenkomst nog niet verlengd. Transfergoeroe Fabrizio Romano acht de kans dan ook groot dat Tielemans na het huidige seizoen een nieuwe stap zet. Op zijn Youtube-kanaal schoof de Italiaan alvast de namen van enkele geïnteresseerde clubs naar voren. En vooral Real Madrid zou behoorlijk concreet zijn.

Kylian Mbappé blijft evenwel hét topdoelwit van Real in 2022. Maar ondanks zijn aflopende contract bij PSG is zijn komst behoorlijk prijzig. Bij transfervrije spelers is het namelijk gebruikelijk om tekenpremies te betalen als een soort compensatie. Voor David Alaba betaalde Real Madrid bijvoorbeeld 29,2 miljoen euro, maar het bedrag voor Mbappé ligt vele malen hoger. Marca claimt dat de Franse PSG-aanvaller maar liefst tachtig miljoen euro eist.

De naam van Isaac Mbenza doet ongetwijfeld een belletje rinkelen bij de Belgische voetballiefhebber. De flankaanvaller speelde het grootste deel van zijn carrière in Frankrijk, maar was ook even actief bij Standard. De voormalige Belgische jeugd-international zat de voorbije maanden echter op een zijspoor bij Huddersfield. Het Qatarese Qatar SC zorgde maandag echter voor de oplossing. Mbenza tekende er namelijk een meerjarig contract.

LEES OOK: Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Denkt u dat Tielemans het niveau van Real Madrid al aan kan?

Meest recent

‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

10
10
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

24
24
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

15
15
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

148
148
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

46
46
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

67
67
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

240
240
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

121
121
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

156
156
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

48
48
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

71
71
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

363
363
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

164
164
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

844
844
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

152
152
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

85
85
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

272
272
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

94
94
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

434
434
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

249
249
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

75
75
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

248
248
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

62
62
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

201
201
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

145
145

Meer sportnieuws