De 100ste voor Romelu Lukaku: 'Big Rom' met onwaarschijnlijk gemiddelde

door
De 100ste voor Romelu Lukaku: 'Big Rom' met onwaarschijnlijk gemiddelde

Romelu Lukaku speelt zijn 100ste interland tegen Tsjechië. ‘Big Rom’ is uitgegroeid tot een spits van wereldklasse. Niemand twijfelt in België nog over hem. Het is nog even genieten, want nadien volgt de grote leegte. 

Romelu Lukaku is 28 jaar en kan in principe nog vele jaren mee. Toch zou het ons niet verbazen als ook hij na het WK 2022 stopt als international. Dan zullen er heel wat Belgen afhaken en lijkt prijzen pakken met de nationale ploeg een utopie te worden. Bovendien wil Lukaku in de veeleisende Premier League prijzen winnen met Chelsea. Het lichaam kan dan wel eens rust gebruiken als je bijna 30 bent als spits. Laten we hopen dat Romelu nog jaren verder doet, maar we geven toch één tip: geniet van elke wedstrijd dat hij voor de Belgen speelt. 



Cijfers doorgelicht

In 99 interlands staat de teller op 66 doelpunten en 14 assists. Lukaku speelde 6.334 minuten voor de Rode Duivels en hij was dus betrokken bij 80 goals. Dat is een beslissende actie om de 79,18 minuten. Waanzinnige statistieken. We trekken die cijfers even uit elkaar. In de WK-kwalificatiematchen staat de teller op 17 goals en 1 assist in 15 matchen, bij EK-kwalificatiematchen op 7 goals en 5 assists in 16 matchen, in de Nations League komt hij voorlopig uit op 9 goals en 2 assists in 7 matchen. Opvallend: in oefenmatchen ligt het gemiddelde lager met 22 goals en 5 assists in 41 partijen. Tot slot zijn er de belangrijkste matchen: op het EK en het WK. Daarin scoorde Lukaku 11 keer en leverde hij 1 assist in 20 wedstrijden. 

We hopen dat Lukaku het voorbeeld van Cristiano Ronaldo volgt en nog tot zijn 36ste zeker international zal zijn. Want achter hem volgt de grote leegte. Michy Batshuayi is al jaren op de dool en is geen spits van wereldklasse. Christian Benteke is een goede back-up, maar geen niveau van Lukaku en Divock Origi zit al jaren gevangen in een gouden kooi bij Liverpool. Bij de beloften spelen Loïs Openda en Yorbe Vertessen in de spits. Er is momenteel geen ‘echte opvolger’ voor Lukaku, al is er nog het nodige talent. België moet vooral genieten van de beste spits die ons land ooit heeft gekend. 

LEES OOK: Lukaku op veroveringstocht: "Hij is zoals Ronaldo" 

LEES OOK: Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Gaat Lukaku ooit 100 goals voor België maken?

Meest recent

'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

22
22
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

76
76
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

17
17
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

33
33
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

30
30
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

241
241
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

145
145
Gouden Schoen-race terug open? Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

201
201
'Zware klap voor Hayen bij eerste ingreep'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

216
216
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

314
314
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

170
170
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

42
42
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

167
167
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

464
464
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

193
193
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

205
205
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

68
68
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

184
184
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

239
239
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

654
654
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

251
251
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

495
495
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

453
453
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

92
92

Meer sportnieuws