De 100ste voor Romelu Lukaku: 'Big Rom' met onwaarschijnlijk gemiddelde

87
De 100ste voor Romelu Lukaku: 'Big Rom' met onwaarschijnlijk gemiddelde

Romelu Lukaku speelt zijn 100ste interland tegen Tsjechië. ‘Big Rom’ is uitgegroeid tot een spits van wereldklasse. Niemand twijfelt in België nog over hem. Het is nog even genieten, want nadien volgt de grote leegte. 

Romelu Lukaku is 28 jaar en kan in principe nog vele jaren mee. Toch zou het ons niet verbazen als ook hij na het WK 2022 stopt als international. Dan zullen er heel wat Belgen afhaken en lijkt prijzen pakken met de nationale ploeg een utopie te worden. Bovendien wil Lukaku in de veeleisende Premier League prijzen winnen met Chelsea. Het lichaam kan dan wel eens rust gebruiken als je bijna 30 bent als spits. Laten we hopen dat Romelu nog jaren verder doet, maar we geven toch één tip: geniet van elke wedstrijd dat hij voor de Belgen speelt. 



Cijfers doorgelicht

In 99 interlands staat de teller op 66 doelpunten en 14 assists. Lukaku speelde 6.334 minuten voor de Rode Duivels en hij was dus betrokken bij 80 goals. Dat is een beslissende actie om de 79,18 minuten. Waanzinnige statistieken. We trekken die cijfers even uit elkaar. In de WK-kwalificatiematchen staat de teller op 17 goals en 1 assist in 15 matchen, bij EK-kwalificatiematchen op 7 goals en 5 assists in 16 matchen, in de Nations League komt hij voorlopig uit op 9 goals en 2 assists in 7 matchen. Opvallend: in oefenmatchen ligt het gemiddelde lager met 22 goals en 5 assists in 41 partijen. Tot slot zijn er de belangrijkste matchen: op het EK en het WK. Daarin scoorde Lukaku 11 keer en leverde hij 1 assist in 20 wedstrijden. 

We hopen dat Lukaku het voorbeeld van Cristiano Ronaldo volgt en nog tot zijn 36ste zeker international zal zijn. Want achter hem volgt de grote leegte. Michy Batshuayi is al jaren op de dool en is geen spits van wereldklasse. Christian Benteke is een goede back-up, maar geen niveau van Lukaku en Divock Origi zit al jaren gevangen in een gouden kooi bij Liverpool. Bij de beloften spelen Loïs Openda en Yorbe Vertessen in de spits. Er is momenteel geen ‘echte opvolger’ voor Lukaku, al is er nog het nodige talent. België moet vooral genieten van de beste spits die ons land ooit heeft gekend. 

LEES OOK: Lukaku op veroveringstocht: "Hij is zoals Ronaldo" 

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Gaat Lukaku ooit 100 goals voor België maken?

Meest recent

KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

8
8
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

60
60
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

71
71
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

19
19
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

135
135
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

67
67
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

172
172
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

160
160
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

241
241
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

189
189
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

236
236
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

400
400
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

190
190
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

192
192
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

166
166
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

145
145
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

78
78
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

45
45
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

218
218
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

136
136
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

79
79
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

36
36
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

19
19
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

321
321

Meer sportnieuws