De 100ste voor Romelu Lukaku: 'Big Rom' met onwaarschijnlijk gemiddelde

87
De 100ste voor Romelu Lukaku: 'Big Rom' met onwaarschijnlijk gemiddelde

Romelu Lukaku speelt zijn 100ste interland tegen Tsjechië. ‘Big Rom’ is uitgegroeid tot een spits van wereldklasse. Niemand twijfelt in België nog over hem. Het is nog even genieten, want nadien volgt de grote leegte. 

Romelu Lukaku is 28 jaar en kan in principe nog vele jaren mee. Toch zou het ons niet verbazen als ook hij na het WK 2022 stopt als international. Dan zullen er heel wat Belgen afhaken en lijkt prijzen pakken met de nationale ploeg een utopie te worden. Bovendien wil Lukaku in de veeleisende Premier League prijzen winnen met Chelsea. Het lichaam kan dan wel eens rust gebruiken als je bijna 30 bent als spits. Laten we hopen dat Romelu nog jaren verder doet, maar we geven toch één tip: geniet van elke wedstrijd dat hij voor de Belgen speelt. 



Cijfers doorgelicht

In 99 interlands staat de teller op 66 doelpunten en 14 assists. Lukaku speelde 6.334 minuten voor de Rode Duivels en hij was dus betrokken bij 80 goals. Dat is een beslissende actie om de 79,18 minuten. Waanzinnige statistieken. We trekken die cijfers even uit elkaar. In de WK-kwalificatiematchen staat de teller op 17 goals en 1 assist in 15 matchen, bij EK-kwalificatiematchen op 7 goals en 5 assists in 16 matchen, in de Nations League komt hij voorlopig uit op 9 goals en 2 assists in 7 matchen. Opvallend: in oefenmatchen ligt het gemiddelde lager met 22 goals en 5 assists in 41 partijen. Tot slot zijn er de belangrijkste matchen: op het EK en het WK. Daarin scoorde Lukaku 11 keer en leverde hij 1 assist in 20 wedstrijden. 

We hopen dat Lukaku het voorbeeld van Cristiano Ronaldo volgt en nog tot zijn 36ste zeker international zal zijn. Want achter hem volgt de grote leegte. Michy Batshuayi is al jaren op de dool en is geen spits van wereldklasse. Christian Benteke is een goede back-up, maar geen niveau van Lukaku en Divock Origi zit al jaren gevangen in een gouden kooi bij Liverpool. Bij de beloften spelen Loïs Openda en Yorbe Vertessen in de spits. Er is momenteel geen ‘echte opvolger’ voor Lukaku, al is er nog het nodige talent. België moet vooral genieten van de beste spits die ons land ooit heeft gekend. 

LEES OOK: Lukaku op veroveringstocht: "Hij is zoals Ronaldo" 

LEES OOK: Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Gaat Lukaku ooit 100 goals voor België maken?

Meest recent

Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

33
33
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

45
45
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

67
67
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

43
43
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

9
9
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

29
29
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

90
90
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

53
53
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

32
32
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

85
85
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

132
132
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

315
315
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

112
112
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

78
78
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

198
198
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

51
51
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

184
184
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

748
748
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

66
66
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

101
101
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

73
73
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

75
75
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

383
383
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

170
170
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

108
108

Meer sportnieuws