De 100ste voor Romelu Lukaku: 'Big Rom' met onwaarschijnlijk gemiddelde

door
De 100ste voor Romelu Lukaku: 'Big Rom' met onwaarschijnlijk gemiddelde

Romelu Lukaku speelt zijn 100ste interland tegen Tsjechië. ‘Big Rom’ is uitgegroeid tot een spits van wereldklasse. Niemand twijfelt in België nog over hem. Het is nog even genieten, want nadien volgt de grote leegte. 

Romelu Lukaku is 28 jaar en kan in principe nog vele jaren mee. Toch zou het ons niet verbazen als ook hij na het WK 2022 stopt als international. Dan zullen er heel wat Belgen afhaken en lijkt prijzen pakken met de nationale ploeg een utopie te worden. Bovendien wil Lukaku in de veeleisende Premier League prijzen winnen met Chelsea. Het lichaam kan dan wel eens rust gebruiken als je bijna 30 bent als spits. Laten we hopen dat Romelu nog jaren verder doet, maar we geven toch één tip: geniet van elke wedstrijd dat hij voor de Belgen speelt. 



Cijfers doorgelicht

In 99 interlands staat de teller op 66 doelpunten en 14 assists. Lukaku speelde 6.334 minuten voor de Rode Duivels en hij was dus betrokken bij 80 goals. Dat is een beslissende actie om de 79,18 minuten. Waanzinnige statistieken. We trekken die cijfers even uit elkaar. In de WK-kwalificatiematchen staat de teller op 17 goals en 1 assist in 15 matchen, bij EK-kwalificatiematchen op 7 goals en 5 assists in 16 matchen, in de Nations League komt hij voorlopig uit op 9 goals en 2 assists in 7 matchen. Opvallend: in oefenmatchen ligt het gemiddelde lager met 22 goals en 5 assists in 41 partijen. Tot slot zijn er de belangrijkste matchen: op het EK en het WK. Daarin scoorde Lukaku 11 keer en leverde hij 1 assist in 20 wedstrijden. 

We hopen dat Lukaku het voorbeeld van Cristiano Ronaldo volgt en nog tot zijn 36ste zeker international zal zijn. Want achter hem volgt de grote leegte. Michy Batshuayi is al jaren op de dool en is geen spits van wereldklasse. Christian Benteke is een goede back-up, maar geen niveau van Lukaku en Divock Origi zit al jaren gevangen in een gouden kooi bij Liverpool. Bij de beloften spelen Loïs Openda en Yorbe Vertessen in de spits. Er is momenteel geen ‘echte opvolger’ voor Lukaku, al is er nog het nodige talent. België moet vooral genieten van de beste spits die ons land ooit heeft gekend. 

LEES OOK: Lukaku op veroveringstocht: "Hij is zoals Ronaldo" 

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

Gaat Lukaku ooit 100 goals voor België maken?

Meest recent

Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

11
11
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

61
61
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

27
27
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

266
266
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

37
37
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

83
83
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

350
350
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

116
116
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

148
148
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

128
128
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

170
170
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

317
317
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

448
448
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

155
155
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

626
626
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

324
324
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

204
204
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

328
328
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

272
272
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1014
1014
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

466
466
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

322
322
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

152
152
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

277
277
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

253
253

Meer sportnieuws