De 100ste voor Romelu Lukaku: 'Big Rom' met onwaarschijnlijk gemiddelde

87
De 100ste voor Romelu Lukaku: 'Big Rom' met onwaarschijnlijk gemiddelde

Romelu Lukaku speelt zijn 100ste interland tegen Tsjechië. ‘Big Rom’ is uitgegroeid tot een spits van wereldklasse. Niemand twijfelt in België nog over hem. Het is nog even genieten, want nadien volgt de grote leegte. 

Romelu Lukaku is 28 jaar en kan in principe nog vele jaren mee. Toch zou het ons niet verbazen als ook hij na het WK 2022 stopt als international. Dan zullen er heel wat Belgen afhaken en lijkt prijzen pakken met de nationale ploeg een utopie te worden. Bovendien wil Lukaku in de veeleisende Premier League prijzen winnen met Chelsea. Het lichaam kan dan wel eens rust gebruiken als je bijna 30 bent als spits. Laten we hopen dat Romelu nog jaren verder doet, maar we geven toch één tip: geniet van elke wedstrijd dat hij voor de Belgen speelt. 



Cijfers doorgelicht

In 99 interlands staat de teller op 66 doelpunten en 14 assists. Lukaku speelde 6.334 minuten voor de Rode Duivels en hij was dus betrokken bij 80 goals. Dat is een beslissende actie om de 79,18 minuten. Waanzinnige statistieken. We trekken die cijfers even uit elkaar. In de WK-kwalificatiematchen staat de teller op 17 goals en 1 assist in 15 matchen, bij EK-kwalificatiematchen op 7 goals en 5 assists in 16 matchen, in de Nations League komt hij voorlopig uit op 9 goals en 2 assists in 7 matchen. Opvallend: in oefenmatchen ligt het gemiddelde lager met 22 goals en 5 assists in 41 partijen. Tot slot zijn er de belangrijkste matchen: op het EK en het WK. Daarin scoorde Lukaku 11 keer en leverde hij 1 assist in 20 wedstrijden. 

We hopen dat Lukaku het voorbeeld van Cristiano Ronaldo volgt en nog tot zijn 36ste zeker international zal zijn. Want achter hem volgt de grote leegte. Michy Batshuayi is al jaren op de dool en is geen spits van wereldklasse. Christian Benteke is een goede back-up, maar geen niveau van Lukaku en Divock Origi zit al jaren gevangen in een gouden kooi bij Liverpool. Bij de beloften spelen Loïs Openda en Yorbe Vertessen in de spits. Er is momenteel geen ‘echte opvolger’ voor Lukaku, al is er nog het nodige talent. België moet vooral genieten van de beste spits die ons land ooit heeft gekend. 

LEES OOK: Lukaku op veroveringstocht: "Hij is zoals Ronaldo" 

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Gaat Lukaku ooit 100 goals voor België maken?

Meest recent

'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

4
4
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

11
11
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

11
11
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

6
6
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

9
9
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

110
110
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

42
42
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

84
84
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

62
62
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

83
83
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

75
75
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

293
293
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

54
54
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

60
60
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

297
297
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

272
272
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

219
219
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

175
175
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

113
113
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

198
198
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

204
204
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

257
257
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

127
127
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

147
147
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0

Meer sportnieuws