Lukaku geeft dé oorzaak voor pijnlijke EK-uitschakeling

704 stemmen
Lukaku geeft dé oorzaak voor pijnlijke EK-uitschakeling

De Rode Duivels focussen zich momenteel op hun resterende wedstrijden in de WK-kwalificatiecampagne én de Final Four van de Nations League van begin oktober. Maar van het huidige drieluik wordt ook gebruik gemaakt om nog eens terug te blikken op het voorbije EK. Want dat kwam al ten einde in de kwartfinales, terwijl de ambities toch veel groter waren.


In een uitgebreid interview met VTM Nieuws geeft Romelu Lukaku nu echter aan dat hij al snel doorhad dat het moeilijk zou worden. De selectie stond fysiek gezien immers niet op punt. "Eden Hazard was niet fit en Kevin De Bruyne had net zijn operatie gehad. En vele andere spelers waren ook niet honderd procent. Als we zouden winnen, zou het dus niet op voetbalkwaliteiten te zijn. Voor de manier waarop we normaal spelen, met de hoge wingbacks, moet je fysiek honderd procent zijn. En dat waren we niet. Als we zouden winnen, dan was het puur op karakter geweest", vertelt de spits.

In de verloren kwartfinale tegen Italië speelde echter niet alleen het fysieke een rol. Zo moet Lukaku toegeven dat de Italianen tactisch én technisch gezien superieur waren. "Zo iemand als Jorginho, zie ik nu elke dag. Die gast kan echt goed voetballen. Ik speelde ook twee jaar tegen Insigne, die speelt op de top van zijn kunnen. Zij waren allemaal top. Tactisch werden we een beetje overklast, maar ook voetbaltechnisch. En dat deed pijn", aldus de topaanwinst van Chelsea.

LEES OOK: ‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Het voorbije EK was de laatste kans op een hoofdprijs voor deze generatie ...

Meest recent

Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

0
0
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

17
17
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

135
135
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

109
109
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

43
43
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

93
93
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

358
358
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

283
283
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

104
104
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

301
301
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

187
187
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

194
194
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

139
139
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

79
79
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

496
496
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

418
418
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

506
506
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1022
1022
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

898
898
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

289
289
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

609
609
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

795
795
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

297
297
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

1120
1120
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

939
939

Meer sportnieuws