Lukaku geeft dé oorzaak voor pijnlijke EK-uitschakeling

704 stemmen
Lukaku geeft dé oorzaak voor pijnlijke EK-uitschakeling

De Rode Duivels focussen zich momenteel op hun resterende wedstrijden in de WK-kwalificatiecampagne én de Final Four van de Nations League van begin oktober. Maar van het huidige drieluik wordt ook gebruik gemaakt om nog eens terug te blikken op het voorbije EK. Want dat kwam al ten einde in de kwartfinales, terwijl de ambities toch veel groter waren.


In een uitgebreid interview met VTM Nieuws geeft Romelu Lukaku nu echter aan dat hij al snel doorhad dat het moeilijk zou worden. De selectie stond fysiek gezien immers niet op punt. "Eden Hazard was niet fit en Kevin De Bruyne had net zijn operatie gehad. En vele andere spelers waren ook niet honderd procent. Als we zouden winnen, zou het dus niet op voetbalkwaliteiten te zijn. Voor de manier waarop we normaal spelen, met de hoge wingbacks, moet je fysiek honderd procent zijn. En dat waren we niet. Als we zouden winnen, dan was het puur op karakter geweest", vertelt de spits.

In de verloren kwartfinale tegen Italië speelde echter niet alleen het fysieke een rol. Zo moet Lukaku toegeven dat de Italianen tactisch én technisch gezien superieur waren. "Zo iemand als Jorginho, zie ik nu elke dag. Die gast kan echt goed voetballen. Ik speelde ook twee jaar tegen Insigne, die speelt op de top van zijn kunnen. Zij waren allemaal top. Tactisch werden we een beetje overklast, maar ook voetbaltechnisch. En dat deed pijn", aldus de topaanwinst van Chelsea.

LEES OOK: Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

Het voorbije EK was de laatste kans op een hoofdprijs voor deze generatie ...

Meest recent

Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

29
29
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

140
140
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

122
122
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

74
74
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

42
42
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

80
80
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

96
96
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

40
40
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

265
265
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

78
78
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

205
205
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

154
154
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

290
290
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

112
112
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

202
202
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

745
745
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

259
259
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1299
1299
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

239
239
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

88
88
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

237
237
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

375
375
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

355
355
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

94
94

Meer sportnieuws