Lukaku geeft dé oorzaak voor pijnlijke EK-uitschakeling

door
Lukaku geeft dé oorzaak voor pijnlijke EK-uitschakeling

De Rode Duivels focussen zich momenteel op hun resterende wedstrijden in de WK-kwalificatiecampagne én de Final Four van de Nations League van begin oktober. Maar van het huidige drieluik wordt ook gebruik gemaakt om nog eens terug te blikken op het voorbije EK. Want dat kwam al ten einde in de kwartfinales, terwijl de ambities toch veel groter waren.


In een uitgebreid interview met VTM Nieuws geeft Romelu Lukaku nu echter aan dat hij al snel doorhad dat het moeilijk zou worden. De selectie stond fysiek gezien immers niet op punt. "Eden Hazard was niet fit en Kevin De Bruyne had net zijn operatie gehad. En vele andere spelers waren ook niet honderd procent. Als we zouden winnen, zou het dus niet op voetbalkwaliteiten te zijn. Voor de manier waarop we normaal spelen, met de hoge wingbacks, moet je fysiek honderd procent zijn. En dat waren we niet. Als we zouden winnen, dan was het puur op karakter geweest", vertelt de spits.

In de verloren kwartfinale tegen Italië speelde echter niet alleen het fysieke een rol. Zo moet Lukaku toegeven dat de Italianen tactisch én technisch gezien superieur waren. "Zo iemand als Jorginho, zie ik nu elke dag. Die gast kan echt goed voetballen. Ik speelde ook twee jaar tegen Insigne, die speelt op de top van zijn kunnen. Zij waren allemaal top. Tactisch werden we een beetje overklast, maar ook voetbaltechnisch. En dat deed pijn", aldus de topaanwinst van Chelsea.

LEES OOK: De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Het voorbije EK was de laatste kans op een hoofdprijs voor deze generatie ...

Meest recent

Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

89
89
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

135
135
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

67
67
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

26
26
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

45
45
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

186
186
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

86
86
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

79
79
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

119
119
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

92
92
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

273
273
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

114
114
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

432
432
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

82
82
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

46
46
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

498
498
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

214
214
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

32
32
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

125
125
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

76
76
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

668
668
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

62
62
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

279
279
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

395
395
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

331
331

Meer sportnieuws