Europees kampioen maakt slipper, Spanje lijdt dure nederlaag

door
Europees kampioen maakt slipper, Spanje lijdt dure nederlaag

Europees kampioen Italië kent een valse herstart van de WK-kwalificatiecampagne. Donderdagavond bleef de succesploeg van Roberto Mancini steken op een 1-1 gelijkspel tegen Bulgarije. Spanje ging dan weer met de billen bloot in Zweden, de andere toplanden deden wat moest.


Groep C: Slipper EK-winnaar
Italië kroonde zich deze zomer tot EK-winnaar en begon dus met veel vertrouwen aan hun wedstrijd. Dat vertrouwen nam toe dankzij Federico Chiesa, die in de zestiende minuut raak schoot in de verre hoek. Maar nog voor rust verraste Bulgarije door via Atanas Iliev de 1-1 te maken. Voor Italië heeft het puntenverlies voorlopig echter geen gevolgen. De ploeg van Mancini staat vier punten los van Zwitserland, maar de nummer twee heeft nog twee duels tegoed. In Groep C won Noord-Ierland overigens met 1-4 van Litouwen.

Groep B: Zweden verrast Spanje
Spanje heeft zich donderdagavond opnieuw stukgebeten op Zweden. Na de doelpuntloze remise ging het in de WK-kwalificatie nu zelfs helemaal mis: 2-1. Carlos Soler schoot de Spanjaarden nog wel op voorsprong, maar Alexander Isak (ex-Willem II) schoot meteen daarna de gelijkmaker binnen. Viktor Claesson werd na rust matchwinnaar. Zweden gaat nu aan kop met twee punten voorsprong op Spanje, met een duel minder. In dezelfde groep won Kosovo met 0-1 bij Georgië.

Engeland en Duitsland foutloos
Ook andere grootmachten kwamen in actie. Engeland won in Groep I met 0-4 bij Hongarije, waar Raheem Sterling en Harry Kane de ban wisten te breken. Duitsland, dat zijn eerste wedstrijd speelde onder leiding van Hansi Flick, won in Groep J behoorlijk moeizaam bij voetbaldwerg Liechtenstein (0-2).

LEES OOK: Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Roer compleet omgegooid bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

3
3
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

49
49
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

90
90
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

52
52
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

28
28
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

197
197
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

343
343
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

549
549
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

287
287
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

95
95
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

105
105
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

392
392
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

157
157
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

247
247
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

105
105
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

267
267
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

461
461
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

195
195
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

68
68
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

567
567
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

112
112
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

117
117
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

321
321

Meer sportnieuws