Europees kampioen maakt slipper, Spanje lijdt dure nederlaag

187 stemmen
Europees kampioen maakt slipper, Spanje lijdt dure nederlaag

Europees kampioen Italië kent een valse herstart van de WK-kwalificatiecampagne. Donderdagavond bleef de succesploeg van Roberto Mancini steken op een 1-1 gelijkspel tegen Bulgarije. Spanje ging dan weer met de billen bloot in Zweden, de andere toplanden deden wat moest.


Groep C: Slipper EK-winnaar
Italië kroonde zich deze zomer tot EK-winnaar en begon dus met veel vertrouwen aan hun wedstrijd. Dat vertrouwen nam toe dankzij Federico Chiesa, die in de zestiende minuut raak schoot in de verre hoek. Maar nog voor rust verraste Bulgarije door via Atanas Iliev de 1-1 te maken. Voor Italië heeft het puntenverlies voorlopig echter geen gevolgen. De ploeg van Mancini staat vier punten los van Zwitserland, maar de nummer twee heeft nog twee duels tegoed. In Groep C won Noord-Ierland overigens met 1-4 van Litouwen.

Groep B: Zweden verrast Spanje
Spanje heeft zich donderdagavond opnieuw stukgebeten op Zweden. Na de doelpuntloze remise ging het in de WK-kwalificatie nu zelfs helemaal mis: 2-1. Carlos Soler schoot de Spanjaarden nog wel op voorsprong, maar Alexander Isak (ex-Willem II) schoot meteen daarna de gelijkmaker binnen. Viktor Claesson werd na rust matchwinnaar. Zweden gaat nu aan kop met twee punten voorsprong op Spanje, met een duel minder. In dezelfde groep won Kosovo met 0-1 bij Georgië.

Engeland en Duitsland foutloos
Ook andere grootmachten kwamen in actie. Engeland won in Groep I met 0-4 bij Hongarije, waar Raheem Sterling en Harry Kane de ban wisten te breken. Duitsland, dat zijn eerste wedstrijd speelde onder leiding van Hansi Flick, won in Groep J behoorlijk moeizaam bij voetbaldwerg Liechtenstein (0-2).

LEES OOK: 'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

4
4
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

65
65
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

310
310
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

103
103
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

50
50
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

98
98
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

29
29
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

639
639
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

112
112
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

110
110
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

85
85
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

425
425
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

372
372
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

408
408
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

248
248
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

366
366
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

694
694
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

513
513
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

43
43
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

277
277
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

819
819
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

72
72
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

368
368
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

466
466
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

299
299

Meer sportnieuws