Europees kampioen maakt slipper, Spanje lijdt dure nederlaag

door
Europees kampioen maakt slipper, Spanje lijdt dure nederlaag

Europees kampioen Italië kent een valse herstart van de WK-kwalificatiecampagne. Donderdagavond bleef de succesploeg van Roberto Mancini steken op een 1-1 gelijkspel tegen Bulgarije. Spanje ging dan weer met de billen bloot in Zweden, de andere toplanden deden wat moest.


Groep C: Slipper EK-winnaar
Italië kroonde zich deze zomer tot EK-winnaar en begon dus met veel vertrouwen aan hun wedstrijd. Dat vertrouwen nam toe dankzij Federico Chiesa, die in de zestiende minuut raak schoot in de verre hoek. Maar nog voor rust verraste Bulgarije door via Atanas Iliev de 1-1 te maken. Voor Italië heeft het puntenverlies voorlopig echter geen gevolgen. De ploeg van Mancini staat vier punten los van Zwitserland, maar de nummer twee heeft nog twee duels tegoed. In Groep C won Noord-Ierland overigens met 1-4 van Litouwen.

Groep B: Zweden verrast Spanje
Spanje heeft zich donderdagavond opnieuw stukgebeten op Zweden. Na de doelpuntloze remise ging het in de WK-kwalificatie nu zelfs helemaal mis: 2-1. Carlos Soler schoot de Spanjaarden nog wel op voorsprong, maar Alexander Isak (ex-Willem II) schoot meteen daarna de gelijkmaker binnen. Viktor Claesson werd na rust matchwinnaar. Zweden gaat nu aan kop met twee punten voorsprong op Spanje, met een duel minder. In dezelfde groep won Kosovo met 0-1 bij Georgië.

Engeland en Duitsland foutloos
Ook andere grootmachten kwamen in actie. Engeland won in Groep I met 0-4 bij Hongarije, waar Raheem Sterling en Harry Kane de ban wisten te breken. Duitsland, dat zijn eerste wedstrijd speelde onder leiding van Hansi Flick, won in Groep J behoorlijk moeizaam bij voetbaldwerg Liechtenstein (0-2).

LEES OOK: Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Lukaku duwt gaspedaal in: comeback vroeger dan verwacht?'

Zoek dezer dagen niet naar Belgen bij Napoli, want Antonio Conte kan voorlopig niet rekenen op zijn ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer De Cat, Club breekt weer record'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

78
78
'Code rood in Anderlecht: De Cat richting Bundesliga'

Op amper 17-jarige leeftijd beleeft Nathan De Cat al zijn seizoen van de doorbraak bij RSC ...

4
4
'Ordonez verlaat Club Brugge: opvolger al bekend?'

Club Brugge deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt. Dat de kassa ook ...

79
79
Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

170
170
Coucke keert kar: Anderlecht dumpt masterplan Vandenhaute

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook bij RSC Anderlecht, waar er na de aftocht van Wouter Vandenhaute ...

264
264
JPL-format: 'Baro loopt blauwtje, Club wil BeNe-liga'

Terwijl de discussie rond de mediarechten het leeuwendeel van de aandacht opeist laait op de ...

272
272
Julie Vanloo laat tranen rollen: Club-fans diep geraakt

Het was een emotionele klap die tot in de harten van de Club Brugge-fans aankwam. Julie Vanloo, ...

119
119
Moris sneert naar RSCA en Standard: "Angstaanjagend"

Anthony Moris verliet Union SG afgelopen zomer door de grote poort. Na een landstitel trok hij naar ...

159
159
'Union SG baalt: gigantische tegenvaller loert om de hoek'

Union SG is de afgelopen jaren door een zeer goed beleid uitgegroeid tot een stabiele Belgische ...

65
65
Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel

Vincent Mannaert moet héél erg opletten met Congo, want zij plukten al heel wat ...

68
68
Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Royal Antwerp FC verloor afgelopen zomer heel veel kwaliteit, waaronder Tjaronn Chery. Die keerde ...

160
160
'Stadiondossiers Club en RSCA: verrassende evolutie'

Bij Club Brugge en RSC Anderlecht is het duidelijk dat beide clubs nood hebben aan een groter en ...

565
565
STVV valt internationaal op: "Of er een transfer volgt?"

STVV is dit seizoen een van de best voetballende ploegen in de Jupiler Pro League en ze staan ...

55
55
Martinez velt verrassend oordeel over rode kaart Ronaldo

Cristiano Ronaldo liet zijn ploeg in de steek tegen Ierland. De 40-jarige Portugese aanvaller kreeg ...

111
111
De Cat zet Duitsland op z’n kop: hij stormt op één club af

Nathan De Cat is in één klap geen Anderlecht-projectje meer, maar de inzet van een ...

433
433
'Verschueren verrast: pikant transferoffensief bij Anderlecht'

Michael Verschueren sprak voor de match tegen Club Brugge uitgebreid met de media. De voorzitter van ...

406
406
Blunder Garcia? Coach 'vergeet' twee doelpuntenmachines

Bij de Rode Duivels is er toch een probleem in de spits. Romelu Lukaku is out, Charles De Ketelaere ...

232
232
Flop van Antwerp moet redder in nood worden bij Oranje

Nederland zoekt al vele jaren naar een absolute klepper als centrumspits. Cody Gakpo en Memphis ...

87
87
'Anderlecht schakelt door: winterse toptransfer hangende'

RSC Anderlecht speelde twee goede matchen tegen KV Mechelen en Club Brugge, maar daarmee zijn niet ...

387
387
Garcia keihard: twee Rode Duivels zien WK wegglippen

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat is ook zo bij de Rode Duivels sinds Rudi Garcia Domenico Tedesco ...

314
314
Ronaldo toont kleinste kantje: zware gevolgen dreigen

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez had gehoopt om donderdagavond zijn WK-ticket officieel ...

147
147
JPL terug op Telenet en Proximus? Club mengt zich in DAZN-soap

De soap rond de televisierechten in het Belgische voetbal blijft de gemoederen bedaren. Binnen de ...

1187
1187
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van ...

190
190
Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

De nationale beloften staan vrijdag voor een sleutelduel tegen Oostenrijk in hun ...

126
126

Meer sportnieuws