Europees kampioen maakt slipper, Spanje lijdt dure nederlaag

187 stemmen
Europees kampioen maakt slipper, Spanje lijdt dure nederlaag

Europees kampioen Italië kent een valse herstart van de WK-kwalificatiecampagne. Donderdagavond bleef de succesploeg van Roberto Mancini steken op een 1-1 gelijkspel tegen Bulgarije. Spanje ging dan weer met de billen bloot in Zweden, de andere toplanden deden wat moest.


Groep C: Slipper EK-winnaar
Italië kroonde zich deze zomer tot EK-winnaar en begon dus met veel vertrouwen aan hun wedstrijd. Dat vertrouwen nam toe dankzij Federico Chiesa, die in de zestiende minuut raak schoot in de verre hoek. Maar nog voor rust verraste Bulgarije door via Atanas Iliev de 1-1 te maken. Voor Italië heeft het puntenverlies voorlopig echter geen gevolgen. De ploeg van Mancini staat vier punten los van Zwitserland, maar de nummer twee heeft nog twee duels tegoed. In Groep C won Noord-Ierland overigens met 1-4 van Litouwen.

Groep B: Zweden verrast Spanje
Spanje heeft zich donderdagavond opnieuw stukgebeten op Zweden. Na de doelpuntloze remise ging het in de WK-kwalificatie nu zelfs helemaal mis: 2-1. Carlos Soler schoot de Spanjaarden nog wel op voorsprong, maar Alexander Isak (ex-Willem II) schoot meteen daarna de gelijkmaker binnen. Viktor Claesson werd na rust matchwinnaar. Zweden gaat nu aan kop met twee punten voorsprong op Spanje, met een duel minder. In dezelfde groep won Kosovo met 0-1 bij Georgië.

Engeland en Duitsland foutloos
Ook andere grootmachten kwamen in actie. Engeland won in Groep I met 0-4 bij Hongarije, waar Raheem Sterling en Harry Kane de ban wisten te breken. Duitsland, dat zijn eerste wedstrijd speelde onder leiding van Hansi Flick, won in Groep J behoorlijk moeizaam bij voetbaldwerg Liechtenstein (0-2).

LEES OOK: Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

4
4
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

20
20
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

46
46
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

43
43
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

105
105
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

116
116
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

21
21
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

113
113
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

233
233
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

295
295
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

284
284
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

103
103
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

107
107
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

87
87
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

50
50
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

187
187
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

295
295
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

295
295
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

39
39
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

364
364

Meer sportnieuws