Oranje struikelt bij comeback Van Gaal, Ronaldo held in recordmatch

door
Oranje struikelt bij comeback Van Gaal, Ronaldo held in recordmatch

De Rode Duivels komen donderdagavond pas in actie, maar ook woensdagavond stonden enkele interessante WK-kwalificatieduels op het programma. Bij Nederland vierde Louis van Gaal zijn grote terugkeer met een 1-1-gelijkspel op Noorwegen. Ook Frankrijk (1-1 tegen Bosnië) kende een slippertje, Portugal (2-1 tegen Ierland) had dan weer nood aan twee late goals van Cristiano Ronaldo, die nu definitief de speler is met de meeste interlandgoals aller tijden.


Noorwegen-Nederland: 1-1 Bij de grote terugkeer van Van Gaal was het Erling Haaland die als eerste de aandacht naar zich toe trok. Zodra de Nederlandse defensie hem even wegglippen, was het meteen raak. In de 36e minuut maakte Nederland echter gelijk via Davy Klaassen. De 1-1 bij rust bleek meteen ook de eindstand, in de tweede periode stelden beide landen vooral teleur. Duur puntenverlies voor onze noorderburen, zeker omdat Oranje al verloor van Turkije. Tegen Montenegro en thuis tegen de Turken zullen nu zeges behaald moeten worden. Die twee ploegen speelden overigens 2-2-gelijk.

Frankrijk-Bosnië: 1-1
De regerende wereldkampioen is duidelijk nog niet hersteld na het teleurstellende EK. Thuis tegen Bosnië kwamen Les Blues al snel op achterstand door toedoen van de onvermijdelijke Edin Dzeko. Antoine Griezmann zorgde op opmerkelijke wijze voor de gelijkmaker. Zo had de VAR minuten lang nodig om na te gaan of zijn bal wel over de lijn was. Moeilijk te zeggen op basis van de beschikbare beelden, maar de videoref was de Fransen gunstig gezind. In de tweede helft werd Jules Koundé echter met rood van het veld gestuurd. De tussenstand bleef vervolgens onveranderd.

Portugal-Ierland: 2-1
Dé grote held van de avond was echter Cristiano Ronaldo. Zijn partij tegen Ierland begon nochtans belabberd: na enkele minuten miste de topaanwinst van Manchester United een strafschop. En het ging van kwaad naar erger, zo kwamen de Ieren op voorsprong via John Egan. Maar CR7 toonde zich toch weer van goudwaarde. Met twee goals bezorgde hij zijn land alsnog de overwinning. En zo werd hij meteen de speler is met de meeste interlandgoals aller tijden: 111 stuks.

LEES OOK: Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

Nederland heeft een minder sterke selectie dan België ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

7
7
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

52
52
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

42
42
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

180
180
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

64
64
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

123
123
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

439
439
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

404
404
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

67
67
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

114
114
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

214
214
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

63
63
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

226
226
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

34
34
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

52
52
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

218
218
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

174
174
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

110
110
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

178
178
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

259
259
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

151
151
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

184
184
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

316
316
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

231
231

Meer sportnieuws