Oranje struikelt bij comeback Van Gaal, Ronaldo held in recordmatch

door
Oranje struikelt bij comeback Van Gaal, Ronaldo held in recordmatch

De Rode Duivels komen donderdagavond pas in actie, maar ook woensdagavond stonden enkele interessante WK-kwalificatieduels op het programma. Bij Nederland vierde Louis van Gaal zijn grote terugkeer met een 1-1-gelijkspel op Noorwegen. Ook Frankrijk (1-1 tegen Bosnië) kende een slippertje, Portugal (2-1 tegen Ierland) had dan weer nood aan twee late goals van Cristiano Ronaldo, die nu definitief de speler is met de meeste interlandgoals aller tijden.


Noorwegen-Nederland: 1-1 Bij de grote terugkeer van Van Gaal was het Erling Haaland die als eerste de aandacht naar zich toe trok. Zodra de Nederlandse defensie hem even wegglippen, was het meteen raak. In de 36e minuut maakte Nederland echter gelijk via Davy Klaassen. De 1-1 bij rust bleek meteen ook de eindstand, in de tweede periode stelden beide landen vooral teleur. Duur puntenverlies voor onze noorderburen, zeker omdat Oranje al verloor van Turkije. Tegen Montenegro en thuis tegen de Turken zullen nu zeges behaald moeten worden. Die twee ploegen speelden overigens 2-2-gelijk.

Frankrijk-Bosnië: 1-1
De regerende wereldkampioen is duidelijk nog niet hersteld na het teleurstellende EK. Thuis tegen Bosnië kwamen Les Blues al snel op achterstand door toedoen van de onvermijdelijke Edin Dzeko. Antoine Griezmann zorgde op opmerkelijke wijze voor de gelijkmaker. Zo had de VAR minuten lang nodig om na te gaan of zijn bal wel over de lijn was. Moeilijk te zeggen op basis van de beschikbare beelden, maar de videoref was de Fransen gunstig gezind. In de tweede helft werd Jules Koundé echter met rood van het veld gestuurd. De tussenstand bleef vervolgens onveranderd.

Portugal-Ierland: 2-1
Dé grote held van de avond was echter Cristiano Ronaldo. Zijn partij tegen Ierland begon nochtans belabberd: na enkele minuten miste de topaanwinst van Manchester United een strafschop. En het ging van kwaad naar erger, zo kwamen de Ieren op voorsprong via John Egan. Maar CR7 toonde zich toch weer van goudwaarde. Met twee goals bezorgde hij zijn land alsnog de overwinning. En zo werd hij meteen de speler is met de meeste interlandgoals aller tijden: 111 stuks.

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Nederland heeft een minder sterke selectie dan België ...

Meest recent

Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

84
84
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

96
96
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

133
133
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

128
128
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

131
131
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

153
153
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

171
171
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

628
628
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

228
228
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

174
174
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

91
91
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

169
169
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

81
81
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

282
282
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

36
36
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

991
991
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

320
320
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

342
342
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

96
96
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

478
478
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

204
204
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

26
26
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

354
354
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

130
130
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

142
142

Meer sportnieuws