Oranje struikelt bij comeback Van Gaal, Ronaldo held in recordmatch

door
Oranje struikelt bij comeback Van Gaal, Ronaldo held in recordmatch

De Rode Duivels komen donderdagavond pas in actie, maar ook woensdagavond stonden enkele interessante WK-kwalificatieduels op het programma. Bij Nederland vierde Louis van Gaal zijn grote terugkeer met een 1-1-gelijkspel op Noorwegen. Ook Frankrijk (1-1 tegen Bosnië) kende een slippertje, Portugal (2-1 tegen Ierland) had dan weer nood aan twee late goals van Cristiano Ronaldo, die nu definitief de speler is met de meeste interlandgoals aller tijden.


Noorwegen-Nederland: 1-1 Bij de grote terugkeer van Van Gaal was het Erling Haaland die als eerste de aandacht naar zich toe trok. Zodra de Nederlandse defensie hem even wegglippen, was het meteen raak. In de 36e minuut maakte Nederland echter gelijk via Davy Klaassen. De 1-1 bij rust bleek meteen ook de eindstand, in de tweede periode stelden beide landen vooral teleur. Duur puntenverlies voor onze noorderburen, zeker omdat Oranje al verloor van Turkije. Tegen Montenegro en thuis tegen de Turken zullen nu zeges behaald moeten worden. Die twee ploegen speelden overigens 2-2-gelijk.

Frankrijk-Bosnië: 1-1
De regerende wereldkampioen is duidelijk nog niet hersteld na het teleurstellende EK. Thuis tegen Bosnië kwamen Les Blues al snel op achterstand door toedoen van de onvermijdelijke Edin Dzeko. Antoine Griezmann zorgde op opmerkelijke wijze voor de gelijkmaker. Zo had de VAR minuten lang nodig om na te gaan of zijn bal wel over de lijn was. Moeilijk te zeggen op basis van de beschikbare beelden, maar de videoref was de Fransen gunstig gezind. In de tweede helft werd Jules Koundé echter met rood van het veld gestuurd. De tussenstand bleef vervolgens onveranderd.

Portugal-Ierland: 2-1
Dé grote held van de avond was echter Cristiano Ronaldo. Zijn partij tegen Ierland begon nochtans belabberd: na enkele minuten miste de topaanwinst van Manchester United een strafschop. En het ging van kwaad naar erger, zo kwamen de Ieren op voorsprong via John Egan. Maar CR7 toonde zich toch weer van goudwaarde. Met twee goals bezorgde hij zijn land alsnog de overwinning. En zo werd hij meteen de speler is met de meeste interlandgoals aller tijden: 111 stuks.

LEES OOK: Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Nederland heeft een minder sterke selectie dan België ...

Meest recent

'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

42
42
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

176
176
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

240
240
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

36
36
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

753
753
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

188
188
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

393
393
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

66
66
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

913
913
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

103
103
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

189
189
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

283
283
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

111
111
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

356
356
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

332
332
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

72
72
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

39
39
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

917
917
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

96
96
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

170
170
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

717
717
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

383
383
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

274
274
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

663
663
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

456
456

Meer sportnieuws