City vernedert hulpeloos Arsenal tot op het bot

door
City vernedert hulpeloos Arsenal tot op het bot

In de Engelse Premier League heeft titelverdediger Manchester City voor de tweede keer op rij met forfaitcijfers gewonnen. Zaterdagmiddag werd een hulpeloos Arsenal het slachtoffer van dienst: 5-0. De Gunners pakten dit seizoen nog geen enkel punt, scoorden nog geen enkele keer en slikten al negen tegentreffers in drie duels. Van een crisis gesproken.


Zonder Kevin De Bruyne (blessure) en Albert Sambi Lokonga (op de bank) ging de partij van start. De Londenaren begonnen nog aardig en claimden bij 0-0 zelfs een strafschop, maar dat goede gevoel duurde heel kort. Na een twaalftal minuten leidde City plotseling met 2-0. Ilkay Gündogan kopte de thuisploeg naar een 1-0 voorsprong en kort daarna profiteerde Ferran Torres van een fout van Cedric Soares. De VAR keek nog wel even naar een mogelijke overtreding voorafgaand aan de goal, maar ook daar besloot de arbitrage in het nadeel van Arsenal.

Scheidsrechter Martin Atkinson maakte de ellende voor Arsenal zelfs nóg erger. Granit Xhaka ging met twee benen in op João Cancelo en kreeg hiervoor de rode kaart gepresenteerd, al raakte hij de speler van City niet. Met tien man speelde Arsenal definitief een verloren wedstrijd. Gabriel Jesus besliste het duel nog voor rust na een uitstekende individuele actie van Jack Grealish.

Arsenal kon in het Etihad Stadium niet anders dan de schade beperkt houden. Dat lukte niet. Acht minuten na rust schoot Rodri fraai de 4-0 tegen de touwen, waar opnieuw Torres de 5-0 binnen knikte door doelman Bernd Leno af te troeven. De Duitser voorkwam in de slotminuten wel dat de score niet verder uitliep. Arsenal blijft zodoende puntloos én doelpuntloos in dit nog prille seizoen.

LEES OOK: Supertransfer Fofana in januari? Lyon-CEO reageert

Dit Arsenal is een degradatiekandidaat ...

Meest recent

'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

35
35
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

18
18
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

68
68
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

307
307
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

337
337
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

38
38
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

62
62
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

83
83
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

705
705
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

95
95
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

93
93
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

350
350
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

83
83
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

968
968
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

294
294
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

387
387
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

48
48
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

161
161
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

249
249
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

73
73
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

124
124
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

594
594
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

101
101
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

41
41
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

228
228

Meer sportnieuws