VD Brom oogst bijval in uithaal naar Martinez

door
VD Brom oogst bijval in uithaal naar Martinez

Roberto Martinez maakte donderdag zijn selectie bekend voor de eerstkomende interlands van de Rode Duivels. Hoewel dan een nieuwe cyclus van start gaat na het voorbije EK, zaten er geen nieuwe namen in de 31-koppige spelersgroep. En dat zorgde voor heel wat kritiek. Vooral bij de aanhang van KRC Genk was men niet te spreken over de keuzes van de bondscoach. Zo werd geen enkele speler van de bekerwinnaar annex vicekampioen opgeroepen, terwijl Theo Bongonda en Bryan Heynen toch al aardige dingen lieten zien dit seizoen.


Martinez suste op zijn persbabbel wel door te stellen dat het duo in de voorselectie zat, en er in de nabije toekomst dus mogelijk wel kansen volgen. Maar die uitleg vindt men in de Cegeka Arena niet voldoende. Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag toonde coach John van den Brom zich immers scherp voor de beslissing van Martinez om zijn sterkhouders te passeren. "Heynen en Bongonda zijn twee spelers die al héél lang op een héél hoog niveau presteren. Dan vind ik - en misschien is mijn visie wat gekleurd - dat je er als bondscoach niet mee weg kan komen, dat je zegt dat ze er dicht tegenaan zitten. Want dat zegt ie namelijk elke keer", aldus de Nederlander.

Verder was Van den Brom nog van mening dat er na het tegenvallende EK te weinig veranderingen werden doorgevoerd. En bovendien klopt het volgens hem niet dat Martinez enkele spelers selecteert die op topniveau zitten bij hun respectievelijke clubs. "Ik vind dat je jezelf daarmee voor de gek houdt. Daarom ben ik écht ontgoocheld, terwijl die jongens er eigenlijk al cynisch om moeten lachen. Dat zegt genoeg en dat is best triest vind ik. Dit zijn geen jongens van 18 of 19 jaar hé, dit zijn gewoon volwassen topspelers die al langer op een bepaald niveau acteren. Dan mag je daar als bondscoach toch iets anders mee omgaan vind ik", besloot hij zijn betoog.
UPDATE 16u36
De scherpe uithaal van Van den Brom kan bij de eigen aanhang op flink wat bijval rekenen. Op sociale media laten heel wat Limburgse fans immers weten dat ze dezelfde mening zijn toegedaan als hun trainer. Hier en daar laten zelfs supporters van andere ploegen hun steun blijken voor de forse uitspraken. Daarbij wordt vooral opnieuw gewag gemaakt van zogenaamde vriendjespolitiek ten opzichte van Anderlecht.

LEES OOK: Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

Bent u akkoord met VD Brom?

Meest recent

Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

59
59
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

22
22
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

29
29
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

19
19
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

48
48
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

84
84
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

100
100
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

262
262
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

179
179
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

87
87
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

227
227
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

76
76
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

80
80
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

287
287
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

149
149
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

256
256
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

615
615
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

107
107
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

502
502
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

149
149
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

210
210
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

158
158
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

21
21
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

152
152
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

412
412

Meer sportnieuws