VD Brom oogst bijval in uithaal naar Martinez

door
VD Brom oogst bijval in uithaal naar Martinez

Roberto Martinez maakte donderdag zijn selectie bekend voor de eerstkomende interlands van de Rode Duivels. Hoewel dan een nieuwe cyclus van start gaat na het voorbije EK, zaten er geen nieuwe namen in de 31-koppige spelersgroep. En dat zorgde voor heel wat kritiek. Vooral bij de aanhang van KRC Genk was men niet te spreken over de keuzes van de bondscoach. Zo werd geen enkele speler van de bekerwinnaar annex vicekampioen opgeroepen, terwijl Theo Bongonda en Bryan Heynen toch al aardige dingen lieten zien dit seizoen.


Martinez suste op zijn persbabbel wel door te stellen dat het duo in de voorselectie zat, en er in de nabije toekomst dus mogelijk wel kansen volgen. Maar die uitleg vindt men in de Cegeka Arena niet voldoende. Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag toonde coach John van den Brom zich immers scherp voor de beslissing van Martinez om zijn sterkhouders te passeren. "Heynen en Bongonda zijn twee spelers die al héél lang op een héél hoog niveau presteren. Dan vind ik - en misschien is mijn visie wat gekleurd - dat je er als bondscoach niet mee weg kan komen, dat je zegt dat ze er dicht tegenaan zitten. Want dat zegt ie namelijk elke keer", aldus de Nederlander.

Verder was Van den Brom nog van mening dat er na het tegenvallende EK te weinig veranderingen werden doorgevoerd. En bovendien klopt het volgens hem niet dat Martinez enkele spelers selecteert die op topniveau zitten bij hun respectievelijke clubs. "Ik vind dat je jezelf daarmee voor de gek houdt. Daarom ben ik écht ontgoocheld, terwijl die jongens er eigenlijk al cynisch om moeten lachen. Dat zegt genoeg en dat is best triest vind ik. Dit zijn geen jongens van 18 of 19 jaar hé, dit zijn gewoon volwassen topspelers die al langer op een bepaald niveau acteren. Dan mag je daar als bondscoach toch iets anders mee omgaan vind ik", besloot hij zijn betoog.
UPDATE 16u36
De scherpe uithaal van Van den Brom kan bij de eigen aanhang op flink wat bijval rekenen. Op sociale media laten heel wat Limburgse fans immers weten dat ze dezelfde mening zijn toegedaan als hun trainer. Hier en daar laten zelfs supporters van andere ploegen hun steun blijken voor de forse uitspraken. Daarbij wordt vooral opnieuw gewag gemaakt van zogenaamde vriendjespolitiek ten opzichte van Anderlecht.

LEES OOK: 'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

Bent u akkoord met VD Brom?

Meest recent

De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

4
4
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

11
11
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

29
29
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

18
18
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

108
108
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

217
217
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

23
23
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

125
125
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

28
28
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

60
60
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

82
82
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

82
82
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

421
421
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

226
226
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

165
165
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

147
147
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

314
314
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

43
43
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

90
90
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

245
245
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

34
34
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

90
90
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

144
144
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

218
218
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

82
82

Meer sportnieuws