Van den Brom maakt brandhout van Martinez

door
Van den Brom maakt brandhout van Martinez

Bondscoach Roberto Martinez maakte donderdag zijn selectie bekend voor de eerstkomende interlands van de Rode Duivels. Hoewel dan een nieuwe cyclus van start gaat na het voorbije EK, zaten er geen nieuwe namen in de 31-koppige spelersgroep. En dat zorgde voor heel wat kritiek.


Vooral bij de aanhang van KRC Genk was men niet te spreken over de keuzes van de Spanjaard. Zo werd geen enkele speler van de bekerwinnaar opgeroepen, terwijl jongens als Theo Bongonda en Bryan Heynen toch al aardige dingen lieten zien dit seizoen. Martinez suste op zijn persbabbel wel door te stellen dat het duo dicht bij een selectie aanleunt, zelfs in de voorselectie zat en dat er in de nabije toekomst dus mogelijk wel kansen volgen. Maar die uitleg vindt men in de Cegeka Arena niet voldoende.

Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag toonde coach John van den Brom zich immers bijzonder scherp voor de beslissing van Martinez om zijn sterkhouders te passeren. "Heynen en Bongonda zijn twee spelers die al héél lang op een héél hoog niveau presteren. Dan vind ik - en misschien is mijn visie wat gekleurd - dat je er als bondscoach niet mee weg kan komen, dat je zegt dat ze er dicht tegenaan zitten. Want dat zegt ie namelijk elke keer", werd VD Brom geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

CYNISCH LACHEN
De Nederlander vond ook dat er na het tegenvallende EK te weinig veranderingen werden doorgevoerd. En bovendien klopt het volgens hem niet dat Martinez enkele spelers selecteert die op topniveau zitten bij hun respectievelijke clubs. "Ik vind dat je jezelf daarmee voor de gek houdt. Daarom ben ik écht ontgoocheld, terwijl die jongens er eigenlijk al cynisch om moeten lachen. Dat zegt genoeg en dat is best triest vind ik. Dit zijn geen jongens van 18 of 19 jaar hé, dit zijn gewoon volwassen topspelers die al langer op een bepaald niveau acteren. Dan mag je daar als bondscoach toch iets anders mee omgaan vind ik."

LEES OOK: Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

Bongonda en Heynen moesten in de selectie zitten ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

30
30
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

311
311
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

278
278
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

163
163
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

217
217
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

62
62
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

550
550
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

202
202
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

380
380
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

582
582
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

208
208
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

384
384
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

180
180
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

160
160
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

157
157
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

253
253
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

328
328
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

233
233
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

447
447
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

528
528
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws