Van den Brom maakt brandhout van Martinez

door
Van den Brom maakt brandhout van Martinez

Bondscoach Roberto Martinez maakte donderdag zijn selectie bekend voor de eerstkomende interlands van de Rode Duivels. Hoewel dan een nieuwe cyclus van start gaat na het voorbije EK, zaten er geen nieuwe namen in de 31-koppige spelersgroep. En dat zorgde voor heel wat kritiek.


Vooral bij de aanhang van KRC Genk was men niet te spreken over de keuzes van de Spanjaard. Zo werd geen enkele speler van de bekerwinnaar opgeroepen, terwijl jongens als Theo Bongonda en Bryan Heynen toch al aardige dingen lieten zien dit seizoen. Martinez suste op zijn persbabbel wel door te stellen dat het duo dicht bij een selectie aanleunt, zelfs in de voorselectie zat en dat er in de nabije toekomst dus mogelijk wel kansen volgen. Maar die uitleg vindt men in de Cegeka Arena niet voldoende.

Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag toonde coach John van den Brom zich immers bijzonder scherp voor de beslissing van Martinez om zijn sterkhouders te passeren. "Heynen en Bongonda zijn twee spelers die al héél lang op een héél hoog niveau presteren. Dan vind ik - en misschien is mijn visie wat gekleurd - dat je er als bondscoach niet mee weg kan komen, dat je zegt dat ze er dicht tegenaan zitten. Want dat zegt ie namelijk elke keer", werd VD Brom geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

CYNISCH LACHEN
De Nederlander vond ook dat er na het tegenvallende EK te weinig veranderingen werden doorgevoerd. En bovendien klopt het volgens hem niet dat Martinez enkele spelers selecteert die op topniveau zitten bij hun respectievelijke clubs. "Ik vind dat je jezelf daarmee voor de gek houdt. Daarom ben ik écht ontgoocheld, terwijl die jongens er eigenlijk al cynisch om moeten lachen. Dat zegt genoeg en dat is best triest vind ik. Dit zijn geen jongens van 18 of 19 jaar hé, dit zijn gewoon volwassen topspelers die al langer op een bepaald niveau acteren. Dan mag je daar als bondscoach toch iets anders mee omgaan vind ik."

LEES OOK: "De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bongonda en Heynen moesten in de selectie zitten ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

11
11
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

55
55
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

19
19
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

67
67
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

122
122
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

121
121
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

100
100
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

147
147
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

271
271
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

17
17
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

435
435
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

727
727
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

151
151
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

106
106
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

98
98
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

121
121
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

495
495
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

299
299
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

144
144
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

121
121
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

454
454
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

662
662
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

336
336
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

151
151

Meer sportnieuws