Uitschakeling extra pijnlijk: "Anderlecht staat weer te schilderen"

508
Uitschakeling extra pijnlijk:

RSC Anderlecht zal wederom vrede moeten nemen met een seizoen zonder Europees najaar. De Brusselaars sneuvelden donderdagavond in de laatste voorronde van de Conference League. Een 2-1-nederlaag op Vitesse bleek het vroegtijdige einde van de Europese campagne.


Tijdens de afgelopen weken en maanden had Paars-Wit nochtans een inspanning gedaan om de selectie van voldoende kwaliteit te voorzien zodat de Europese voorrondes tot een goed einde te brengen. Maar die investeringen bleken dus niet te helpen. En dat terwijl alle andere Belgische deelnemers wél de groepsfases haalden in de verschillende Europese competities. "Het feest in Antwerpen en de ontlading in Gent maken de avond voor Anderlecht eigenlijk nog pijnlijker", oordeelde analist Geert De Vlieger dan ook op Twitter.

In zijn analyse voor Sporza laat Peter Vandenbempt een soortgelijk geluid horen. "Extra pijnlijk is dat de vier andere Belgische clubs straks wel Europees zullen voetballen. Anderlecht staat als enige te schilderen op het perron. Opnieuw geen Europees voetbal - de voorrondes kunnen we toch niet echt meerekenen - dat is pijnlijk voor de supporters."

LEES OOK: Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Zonder Europees voetbal is de kern van Anderlecht te groot ...

Meest recent

Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

0
0
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

27
27
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

141
141
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

18
18
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

227
227
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

96
96
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

142
142
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

329
329
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

130
130
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

123
123
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

569
569
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

152
152
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

103
103
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

124
124
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

82
82
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

327
327
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

42
42
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

130
130
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

60
60
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

235
235
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

79
79
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

240
240

Meer sportnieuws