Antwerp naar Europa League na kolkende avond op de Bosuil

door
Antwerp naar Europa League na kolkende avond op de Bosuil

De term ‘wedstrijd van het seizoen’ is nog iets te voorbarig om te stellen zo vroeg in het seizoen, maar het was wel een feit dat Antwerp vanavond voor een erg belangrijke partij stond tegen Omonia Nicosia. Tegen de Cyprioten moest The Great Old immers een 4-2 nederlaag zien goed te maken om zich te kunnen kwalificeren voor de groepsfase van de Europa League.

Brian Priske aarzelde dan ook niet om de grote kanonnen boven te halen voor deze wedstrijd. Zo maakte Radja Nainggolan zijn basisdebuut, ondanks de gebeurtenissen van afgelopen weekend. Ook Buta en Miyoshi kwamen in de ploeg ten opzichte van vorige week in Cyprus. Vines, Yusuf en Gerkens waren de slachtoffers.



Met twee doelpunten op te halen om zelfs nog maar verlengingen uit de brand te slepen, moest Antwerp niet te lang talmen om vooruit te trekken. En dat deed het dan ook niet. Coach Brian Priske had zijn mannen dit erg duidelijk gemaakt, maar Nicosia hield alles vrij goed gesloten. Veel grote kansen kwamen er dan ook niet, maar desondanks kon Miyoshi net voor het halfuur met een fraaie lob toch voor de verdiende 1-0 tekenen. Dat bleek meteen ook de ruststand, het werk zo toch min of meer al half geklaard.



In de tweede helft moest de rest dus gebeuren, en in die tweede periode kreeg Antwerp ook meer kansen. Echter konden zowel Benson, Miyosihi als Eggestein niet voor de verlossende 2-0 – voor verlengingen althans – tekenen. Het leek hoe langer hoe meer dan ook op een deceptie af te stevenen voor The Great Old, maar dat was zonder Pieter Gerkens gerekend. Vijf minuten voor tijd zorgde hij alsnog voor een tweede Antwerpse treffer.



Verlengingen dus en ook daarin toonde Antwerp zich de sterkste ploeg. De Cyprioten waren duidelijk vermoeid, en onder aanvoer van een kolkende Bosuil ging Antwerp op zoek naar het doelpunt van de kwalificatie. Dat vonden ze evenwel niet meer, en moest de wedstrijd worden beslist via strafschoppen. Uiteindelijk trok The Great Old daar toch aan het langste eind en mag het zich dus opmaken voor de groepsfase van de Europa League!

Scoreverloop:
(29') Miyoshi 1-0
(85') Gerkens 2-0

LEES OOK: 'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Wie vond u de man van de wedstrijd?

Meest recent

Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

0
0
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

100
100
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

43
43
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

117
117
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

35
35
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

150
150
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

78
78
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

23
23
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

113
113
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

74
74
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

308
308
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

210
210
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

296
296
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

289
289
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

410
410
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

204
204
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

64
64
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

347
347
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

66
66
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

255
255
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

187
187
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

102
102
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

273
273
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

204
204

Meer sportnieuws