Antwerp naar Europa League na kolkende avond op de Bosuil

door
Antwerp naar Europa League na kolkende avond op de Bosuil

De term ‘wedstrijd van het seizoen’ is nog iets te voorbarig om te stellen zo vroeg in het seizoen, maar het was wel een feit dat Antwerp vanavond voor een erg belangrijke partij stond tegen Omonia Nicosia. Tegen de Cyprioten moest The Great Old immers een 4-2 nederlaag zien goed te maken om zich te kunnen kwalificeren voor de groepsfase van de Europa League.

Brian Priske aarzelde dan ook niet om de grote kanonnen boven te halen voor deze wedstrijd. Zo maakte Radja Nainggolan zijn basisdebuut, ondanks de gebeurtenissen van afgelopen weekend. Ook Buta en Miyoshi kwamen in de ploeg ten opzichte van vorige week in Cyprus. Vines, Yusuf en Gerkens waren de slachtoffers.



Met twee doelpunten op te halen om zelfs nog maar verlengingen uit de brand te slepen, moest Antwerp niet te lang talmen om vooruit te trekken. En dat deed het dan ook niet. Coach Brian Priske had zijn mannen dit erg duidelijk gemaakt, maar Nicosia hield alles vrij goed gesloten. Veel grote kansen kwamen er dan ook niet, maar desondanks kon Miyoshi net voor het halfuur met een fraaie lob toch voor de verdiende 1-0 tekenen. Dat bleek meteen ook de ruststand, het werk zo toch min of meer al half geklaard.



In de tweede helft moest de rest dus gebeuren, en in die tweede periode kreeg Antwerp ook meer kansen. Echter konden zowel Benson, Miyosihi als Eggestein niet voor de verlossende 2-0 – voor verlengingen althans – tekenen. Het leek hoe langer hoe meer dan ook op een deceptie af te stevenen voor The Great Old, maar dat was zonder Pieter Gerkens gerekend. Vijf minuten voor tijd zorgde hij alsnog voor een tweede Antwerpse treffer.



Verlengingen dus en ook daarin toonde Antwerp zich de sterkste ploeg. De Cyprioten waren duidelijk vermoeid, en onder aanvoer van een kolkende Bosuil ging Antwerp op zoek naar het doelpunt van de kwalificatie. Dat vonden ze evenwel niet meer, en moest de wedstrijd worden beslist via strafschoppen. Uiteindelijk trok The Great Old daar toch aan het langste eind en mag het zich dus opmaken voor de groepsfase van de Europa League!

Scoreverloop:
(29') Miyoshi 1-0
(85') Gerkens 2-0

LEES OOK: ‘Winterse knaltransfer: kassa KRC Genk rinkelt'

Wie vond u de man van de wedstrijd?

Meest recent

Anderlecht-Club Brugge: Hasi & Hayen hakken knopen door

Alle ogen zijn straks gericht op de kraker tussen RSC Anderlecht en Club Brugge. In aanloop naar dat ...

53
53
'Anderlecht en Club Brugge strijden om ruwe diamant'

Om 13u30 staat dé klassieker op het programma, want in een uitverkocht Lotto Park ontvangt ...

102
102
Uitstel van executie: Wils alsnog weg bij Antwerp?

Een zucht van opluchting zaterdag op de Bosuil, waar Antwerp met 3-1 won van La Louvière. ...

60
60
Big Brother in Belgisch voetbal: Pro League reageert

Na intensief overleg tussen vertegenwoordigers uit het profvoetbal stelde Bernard Quintin, minister ...

53
53
'Chaos in Pro League: Genk twijfelt, RSCA naar rechtbank?'

Terwijl de discussie omtrent de tv-rechten volop aan de gang is wordt er binnen de Pro League achter ...

103
103
Anderlecht meldt groot nieuws: Vandenhaute verlaat de club

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de topper tegen Club Brugge, maar enkele uren voor deze ...

337
337
Bosz haalt snoeihard uit na ontslag Heitinga

John Heitinga werd ontslagen bij Ajax. Peter Bosz is trainer van grote rivaal PSV en werkte in het ...

43
43
'Miljoenenbom bij Anderlecht: transferwaanzin voor topspits'

Anderlecht voelt een miljoenenbom tikken onder zijn winterplan: een 17-jarige linksbuiten uit Polen ...

342
342
Union SG aan zet: breekt het eindelijk de vloek?

Union SG speelde een goede partij tegen Atlético Madrid, maar de Spanjaarden waren veel ...

42
42
Wils zijn vel nog niet 'gered': "Dat moéten we halen"

Héél Antwerp haalde opgelucht adem na de 3-1-zege tegen La Louvière. Stef Wils ...

102
102
Guardiola maakt mijlpaal compleet: Belg krijgt lof

Pep Guardiola staat tegen Liverpool voor de 1.000ste keer als coach naast de zijlijn. Waanzinnig ...

97
97
‘Clement in paniek: schokkend signaal uit Ajax’

Ajax zwalpt opnieuw en laat de naam van Philippe Clement vallen — maar zónder echte ...

125
125
AA Gent slaat bal mis en laat twee kansen zélf onbenut

AA Gent haalt voorlopig hetzelfde niveau als vorig seizoen. Soms goed, maar ook soms echt matig. De ...

139
139
Hasi breekt zich het hoofd: drie wissels op komst?

RSC Anderlecht staat voor een zeer belangrijk duel tegen Club Brugge. Besnik Hasi heeft weinig ...

172
172
Genk vindt juiste recept: twee geniale ingevingen van Fink

KRC Genk won met 3-4 op het veld van Sporting Braga. Van een smeulend crisissfeertje is niets meer ...

210
210
STVV geniet van 'De Magiër': weldra een toptransfer?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. Ze spelen goed voetbal en ...

74
74
Zetterberg en Borkelmans eens over één ding: "Als dat gebeurt..."

RSC Anderlecht – Club Brugge blijft ook anno 2025 de grootste match in België. Paars-Wit ...

375
375
Belgisch talent weg bij PSV? "Dan bekijken we de opties"

Met Johan Bakayoko liet PSV afgelopen zomer zijn Belgische goudhaantje vertrekken, maar er staan nog ...

51
51
Trainerswissel bij Antwerp? Janssen spreekt klare taal

De Bosuil slaakte zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting, want eindelijk slaagde Antwerp ...

155
155
Scorende Saelemaekers baalt, pijnlijke avond Pocognoli

Het is zaterdag geen fijne avond geworden voor de Belgen die aan de slag waren in de grote ...

69
69
Rode kaart helpt Antwerp eindelijk aan broodnodige zege

Antwerp is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Voor de eerste keer sinds ...

80
80
Kortrijk loopt in op Beveren, Club NXT verliest wéér

Zaterdagavond werden in de Challenger Pro League nog drie wedstrijden afgewerkt. KV Kortrijk is erin ...

145
145
Harde woorden bij Westerlo: "Dringend voor de spiegel staan"

Het draait de laatste weken plots vierkant bij Westerlo. Het sneuvelde in de beker meteen tegen ...

62
62
'Fabregas hoopt op transferbom bij Club Brugge'

Bij Club Brugge lieten ze vorige zomer al een pak sterkhouders vertrekken, maar ook in de komende ...

477
477
Hoogspanning op Bosuil: fans halen keihard uit naar bestuur

Antwerp zakte de voorbije weken weg in een diepe crisis. Het staat momenteel zelfs pas voorlaatste ...

172
172

Meer sportnieuws