Antwerp naar Europa League na kolkende avond op de Bosuil

door
Antwerp naar Europa League na kolkende avond op de Bosuil

De term ‘wedstrijd van het seizoen’ is nog iets te voorbarig om te stellen zo vroeg in het seizoen, maar het was wel een feit dat Antwerp vanavond voor een erg belangrijke partij stond tegen Omonia Nicosia. Tegen de Cyprioten moest The Great Old immers een 4-2 nederlaag zien goed te maken om zich te kunnen kwalificeren voor de groepsfase van de Europa League.

Brian Priske aarzelde dan ook niet om de grote kanonnen boven te halen voor deze wedstrijd. Zo maakte Radja Nainggolan zijn basisdebuut, ondanks de gebeurtenissen van afgelopen weekend. Ook Buta en Miyoshi kwamen in de ploeg ten opzichte van vorige week in Cyprus. Vines, Yusuf en Gerkens waren de slachtoffers.



Met twee doelpunten op te halen om zelfs nog maar verlengingen uit de brand te slepen, moest Antwerp niet te lang talmen om vooruit te trekken. En dat deed het dan ook niet. Coach Brian Priske had zijn mannen dit erg duidelijk gemaakt, maar Nicosia hield alles vrij goed gesloten. Veel grote kansen kwamen er dan ook niet, maar desondanks kon Miyoshi net voor het halfuur met een fraaie lob toch voor de verdiende 1-0 tekenen. Dat bleek meteen ook de ruststand, het werk zo toch min of meer al half geklaard.



In de tweede helft moest de rest dus gebeuren, en in die tweede periode kreeg Antwerp ook meer kansen. Echter konden zowel Benson, Miyosihi als Eggestein niet voor de verlossende 2-0 – voor verlengingen althans – tekenen. Het leek hoe langer hoe meer dan ook op een deceptie af te stevenen voor The Great Old, maar dat was zonder Pieter Gerkens gerekend. Vijf minuten voor tijd zorgde hij alsnog voor een tweede Antwerpse treffer.



Verlengingen dus en ook daarin toonde Antwerp zich de sterkste ploeg. De Cyprioten waren duidelijk vermoeid, en onder aanvoer van een kolkende Bosuil ging Antwerp op zoek naar het doelpunt van de kwalificatie. Dat vonden ze evenwel niet meer, en moest de wedstrijd worden beslist via strafschoppen. Uiteindelijk trok The Great Old daar toch aan het langste eind en mag het zich dus opmaken voor de groepsfase van de Europa League!

Scoreverloop:
(29') Miyoshi 1-0
(85') Gerkens 2-0

LEES OOK: Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Wie vond u de man van de wedstrijd?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

5
5
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

1
1
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

21
21
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

24
24
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

64
64
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

83
83
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

97
97
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

63
63
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

70
70
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

357
357
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

88
88
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

182
182
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

217
217
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

287
287
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

154
154
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

201
201
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

433
433
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

107
107
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

624
624
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

349
349
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

147
147
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

166
166

Meer sportnieuws