Antwerp naar Europa League na kolkende avond op de Bosuil

door
Antwerp naar Europa League na kolkende avond op de Bosuil

De term ‘wedstrijd van het seizoen’ is nog iets te voorbarig om te stellen zo vroeg in het seizoen, maar het was wel een feit dat Antwerp vanavond voor een erg belangrijke partij stond tegen Omonia Nicosia. Tegen de Cyprioten moest The Great Old immers een 4-2 nederlaag zien goed te maken om zich te kunnen kwalificeren voor de groepsfase van de Europa League.

Brian Priske aarzelde dan ook niet om de grote kanonnen boven te halen voor deze wedstrijd. Zo maakte Radja Nainggolan zijn basisdebuut, ondanks de gebeurtenissen van afgelopen weekend. Ook Buta en Miyoshi kwamen in de ploeg ten opzichte van vorige week in Cyprus. Vines, Yusuf en Gerkens waren de slachtoffers.



Met twee doelpunten op te halen om zelfs nog maar verlengingen uit de brand te slepen, moest Antwerp niet te lang talmen om vooruit te trekken. En dat deed het dan ook niet. Coach Brian Priske had zijn mannen dit erg duidelijk gemaakt, maar Nicosia hield alles vrij goed gesloten. Veel grote kansen kwamen er dan ook niet, maar desondanks kon Miyoshi net voor het halfuur met een fraaie lob toch voor de verdiende 1-0 tekenen. Dat bleek meteen ook de ruststand, het werk zo toch min of meer al half geklaard.



In de tweede helft moest de rest dus gebeuren, en in die tweede periode kreeg Antwerp ook meer kansen. Echter konden zowel Benson, Miyosihi als Eggestein niet voor de verlossende 2-0 – voor verlengingen althans – tekenen. Het leek hoe langer hoe meer dan ook op een deceptie af te stevenen voor The Great Old, maar dat was zonder Pieter Gerkens gerekend. Vijf minuten voor tijd zorgde hij alsnog voor een tweede Antwerpse treffer.



Verlengingen dus en ook daarin toonde Antwerp zich de sterkste ploeg. De Cyprioten waren duidelijk vermoeid, en onder aanvoer van een kolkende Bosuil ging Antwerp op zoek naar het doelpunt van de kwalificatie. Dat vonden ze evenwel niet meer, en moest de wedstrijd worden beslist via strafschoppen. Uiteindelijk trok The Great Old daar toch aan het langste eind en mag het zich dus opmaken voor de groepsfase van de Europa League!

Scoreverloop:
(29') Miyoshi 1-0
(85') Gerkens 2-0

LEES OOK: Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Wie vond u de man van de wedstrijd?

Meest recent

Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

8
8
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

224
224
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

58
58
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

106
106
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

107
107
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

136
136
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

108
108
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

70
70
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

48
48
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

87
87
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

339
339
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

193
193
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

287
287
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

129
129
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

204
204
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

266
266
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

604
604
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

234
234
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

235
235
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

117
117
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

429
429
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

330
330
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

300
300
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

471
471
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

105
105

Meer sportnieuws