Antwerp naar Europa League na kolkende avond op de Bosuil

stemmen
Antwerp naar Europa League na kolkende avond op de Bosuil

De term ‘wedstrijd van het seizoen’ is nog iets te voorbarig om te stellen zo vroeg in het seizoen, maar het was wel een feit dat Antwerp vanavond voor een erg belangrijke partij stond tegen Omonia Nicosia. Tegen de Cyprioten moest The Great Old immers een 4-2 nederlaag zien goed te maken om zich te kunnen kwalificeren voor de groepsfase van de Europa League.

Brian Priske aarzelde dan ook niet om de grote kanonnen boven te halen voor deze wedstrijd. Zo maakte Radja Nainggolan zijn basisdebuut, ondanks de gebeurtenissen van afgelopen weekend. Ook Buta en Miyoshi kwamen in de ploeg ten opzichte van vorige week in Cyprus. Vines, Yusuf en Gerkens waren de slachtoffers.



Met twee doelpunten op te halen om zelfs nog maar verlengingen uit de brand te slepen, moest Antwerp niet te lang talmen om vooruit te trekken. En dat deed het dan ook niet. Coach Brian Priske had zijn mannen dit erg duidelijk gemaakt, maar Nicosia hield alles vrij goed gesloten. Veel grote kansen kwamen er dan ook niet, maar desondanks kon Miyoshi net voor het halfuur met een fraaie lob toch voor de verdiende 1-0 tekenen. Dat bleek meteen ook de ruststand, het werk zo toch min of meer al half geklaard.



In de tweede helft moest de rest dus gebeuren, en in die tweede periode kreeg Antwerp ook meer kansen. Echter konden zowel Benson, Miyosihi als Eggestein niet voor de verlossende 2-0 – voor verlengingen althans – tekenen. Het leek hoe langer hoe meer dan ook op een deceptie af te stevenen voor The Great Old, maar dat was zonder Pieter Gerkens gerekend. Vijf minuten voor tijd zorgde hij alsnog voor een tweede Antwerpse treffer.



Verlengingen dus en ook daarin toonde Antwerp zich de sterkste ploeg. De Cyprioten waren duidelijk vermoeid, en onder aanvoer van een kolkende Bosuil ging Antwerp op zoek naar het doelpunt van de kwalificatie. Dat vonden ze evenwel niet meer, en moest de wedstrijd worden beslist via strafschoppen. Uiteindelijk trok The Great Old daar toch aan het langste eind en mag het zich dus opmaken voor de groepsfase van de Europa League!

Scoreverloop:
(29') Miyoshi 1-0
(85') Gerkens 2-0

LEES OOK: STVV ontvangt jackpot na absolute knaltransfer

Wie vond u de man van de wedstrijd?

Meest recent

KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

3
3
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

123
123
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

17
17
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

212
212
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

159
159
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

195
195
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

95
95
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1058
1058
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

80
80
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

41
41
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

269
269
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

182
182
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

222
222
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

171
171
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

198
198
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

455
455
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

817
817
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

43
43
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

667
667
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

240
240
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

143
143
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

226
226
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

170
170
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

66
66
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

104
104

Meer sportnieuws