Snoeiharde kritieken na Europese afgang Anderlecht

1253 stemmen
Snoeiharde kritieken na Europese afgang Anderlecht

Voor RSC Anderlecht zit de Europese campagne er na vier voorronde-wedstrijden alweer op. De Brusselaars probeerden zich donderdagavond te plaatsen voor de poules van de gloednieuwe Conference League, maar Vitesse stak daar een stokje voor. Na het gelijkspel in de heenmatch, won de ploeg uit Arnhem op eigen veld met 2-1.


Een enorme domper voor de Belgische recordkampioen. Het was immers voor het eerste in 13 jaar tijd dat Anderlecht zich via de voorrondes niet kon verzekeren van een Europees najaar. De kritieken zijn dan ook vlijmscherp. "Wat is Anderlecht afgegleden. Een grote naam, maar voetballend zo zwak", stelt Aad de Mos op Twitter. De Nederlandse analist/ex-trainer had zich in aanloop naar het tweeluik ook al sceptisch uitgelaten over zijn oud-werkgever en kreeg dus gelijk.

Marc Degryse is eveneens snoeihard voor RSCA. In zijn column voor Het Laatste Nieuws heeft hij het over een 'totale afgang'. "Wat ik het ergste vind, is dat Anderlecht gezichtsverlies geleden heeft tegenover gans Europa", aldus de ex-Rode Duivel. "In Vitesse liep een zwak Paars-Wit steeds achter de feiten aan", concludeert men bij Sporza. La Dernière Heure tot slot, maakt vooral brandhout van Michael Murillo. "Een catastrofale prestatie met mislukte controles, niet overtuigende interventies en verloren duels", verklaart de Waalse krant zijn beoordeling van 2 op 10.

LEES OOK: Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Anderlecht is verzwakt uit de zomermercato gekomen ...

Meest recent

'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

25
25
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

20
20
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

13
13
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

252
252
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

227
227
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

43
43
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

226
226
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

112
112
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

228
228
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

123
123
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

164
164
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

101
101
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

64
64
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

69
69
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

493
493
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

238
238
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

318
318
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

308
308
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

81
81
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

1060
1060
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

337
337
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

376
376
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

459
459
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

149
149

Meer sportnieuws