Snoeiharde kritieken na Europese afgang Anderlecht

door
Snoeiharde kritieken na Europese afgang Anderlecht

Voor RSC Anderlecht zit de Europese campagne er na vier voorronde-wedstrijden alweer op. De Brusselaars probeerden zich donderdagavond te plaatsen voor de poules van de gloednieuwe Conference League, maar Vitesse stak daar een stokje voor. Na het gelijkspel in de heenmatch, won de ploeg uit Arnhem op eigen veld met 2-1.


Een enorme domper voor de Belgische recordkampioen. Het was immers voor het eerste in 13 jaar tijd dat Anderlecht zich via de voorrondes niet kon verzekeren van een Europees najaar. De kritieken zijn dan ook vlijmscherp. "Wat is Anderlecht afgegleden. Een grote naam, maar voetballend zo zwak", stelt Aad de Mos op Twitter. De Nederlandse analist/ex-trainer had zich in aanloop naar het tweeluik ook al sceptisch uitgelaten over zijn oud-werkgever en kreeg dus gelijk.

Marc Degryse is eveneens snoeihard voor RSCA. In zijn column voor Het Laatste Nieuws heeft hij het over een 'totale afgang'. "Wat ik het ergste vind, is dat Anderlecht gezichtsverlies geleden heeft tegenover gans Europa", aldus de ex-Rode Duivel. "In Vitesse liep een zwak Paars-Wit steeds achter de feiten aan", concludeert men bij Sporza. La Dernière Heure tot slot, maakt vooral brandhout van Michael Murillo. "Een catastrofale prestatie met mislukte controles, niet overtuigende interventies en verloren duels", verklaart de Waalse krant zijn beoordeling van 2 op 10.

LEES OOK: Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Anderlecht is verzwakt uit de zomermercato gekomen ...

Meest recent

‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

67
67
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

51
51
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

3
3
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

98
98
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

54
54
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

30
30
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

60
60
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

52
52
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

253
253
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

165
165
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

164
164
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

176
176
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

106
106
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

266
266
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

302
302
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

823
823
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

49
49
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

333
333
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

75
75
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1211
1211
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

414
414
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

143
143
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

167
167
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

396
396
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

58
58

Meer sportnieuws