Rode kaart-fase Ricca zorgt voor storm van kritiek

door
Rode kaart-fase Ricca zorgt voor storm van kritiek

Titelverdediger Club Brugge boekte zondagavond zijn eerste competitiezege van dit seizoen op eigen veld en haalde het met 3-2 van hekkensluiter Beerschot VA. Al had de wedstrijd ook helemaal anders kunnen verlopen. Federico Ricca kwam bij een 1-0-voorsprong wel erg goed weg.


Zo ging de Uruguayaan met de onderkant van zijn voet zwaar door op het been van zijn tegenstander. De Club-verdediger kreeg meteen geel, maar de fase werd opnieuw bekeken door de VAR. Daar besloot men uiteindelijk toch dat geel voldoende was. En die beslissing leidde tot heel wat kritiek. "Dit is gewoon rood, punt. Er is geen discussie. Ik snap niet wat de VAR in Tubeke aan het doen was. Als je deze beelden ziet ... er is gewoonweg geen discussie mogelijk", sakkerde analist Wesley Sonck bij Eleven Sports.

In zijn column voor Gazet van Antwerpen stelt Patrick Goots dan weer dat Ricca geluk heeft dat hij bij een grote club speelt en ook nog eens voor eigen volk. "Ricca krijgt geen rode kaart omdat hij voor Club Brugge speelt", is de ex-spits stellig. Volgens oud-scheidsrechter Tim Pots kwam de VAR niet tussen omdat het been van de verdediger niet volledig gestrekt was. Maar een interventie had volgens hem wel gemoeten. "Dit had rood mogen zijn. En direct rood zelfs, want de integriteit van de speler kwam in het gedrang", aldus Pots bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: 'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

Ricca moest altijd rood krijgen ...

Meest recent

‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

152
152
'AA Gent pakt uit: ex-smaakmaker JPL geeft jawoord'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

0
0
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

165
165
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

666
666
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

277
277
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

364
364
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

62
62
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

46
46
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

296
296
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

96
96
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

82
82
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

18
18
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

83
83
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

447
447
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

53
53
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

920
920
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

120
120
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

130
130
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

417
417
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

204
204
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

741
741
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

76
76
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

62
62
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

60
60
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

390
390

Meer sportnieuws