Anderlecht houdt Europese hoop levend in knotsgek duel

door
Anderlecht houdt Europese hoop levend in knotsgek duel

RSC Anderlecht heeft in extremis toch voor een lichtpuntje gezorgd in een verder donkere avond voor het Belgische voetbal. In navolging van AA Gent en Antwerp FC, leken de Brusselaars ook op weg naar een nederlaag in de Europese voorrondes. Maar met een goal in de slotminuten sleept Yari Verschaeren alsnog een gelijkspel uit de brand tegen Vitesse: 3-3. Diep in de extra tijd mikte Lior Refaelov zelfs nog een strafschop tegen de deklat.


Anderlecht begon sterk aan de wedstrijd en nam al snel de leiding dankzij uitblinker Benito Raman. De Vitesse-defensie reageerde niet goed op een voorzet richting Francis Amuzu en daardoor kon Raman uiteindelijk de rebound verzilveren: 1-0. Het was doelman Markus Schubert die niet veel later de tweede treffer van Paars-Wit voorkwam.

Vitesse reageerde vervolgens met een heerlijke uithaal van Eli Dasa. Het antwoord van RSCA volgde echter meteen: Raman prikte zijn tweede van de avond na een fraaie aanval. Het was zelfs aan de paal te danken dat Raman niet al in de eerste helft een hattrick maakte.

Vitesse bleef daardoor geloven in een goed resultaat, zeker omdat het vrijwel meteen na rust dankzij een goede actie van Nikolai Baden Frederiksen opnieuw langszij kwam. Het werd zelfs nóg erge voor Anderlecht. Via invaller Oussama Tannane dankbaar profiteerde Vitesse van knullig balverlies van bij Wesley Hoedt: 2-3.

Anderlecht slaagde er vlak voor tijd in om Vitesse van de winst af te houden.Verschaeren werkte de 3-3 binnen. Diep in blessuretijd was de zege zelfs nog binnen handbereik, maar Refaelov schoot een strafschop keihard op de lat. Zodoende gaan beide teams in evenwicht de return in.

Scoreverloop:
1-0 (11') Benito Raman
1-1 (32') Eli Dasa
2-1 (35') Benito Raman
2-2 (47') Nikolai Frederiksen
2-3 (73') Oussama Tanane
3-3 (90') Yari Verschaeren

LEES OOK: Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

Welke ploeg haalt de groepsfase volgens u?

Meest recent

'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

24
24
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

116
116
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

49
49
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

38
38
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

43
43
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

29
29
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

110
110
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

74
74
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

58
58
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

246
246
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

371
371
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

83
83
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

135
135
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

154
154
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

99
99
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

128
128
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

212
212
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

146
146
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

707
707
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

559
559
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

174
174
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

179
179
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

223
223
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

33
33
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

303
303

Meer sportnieuws