Anderlecht houdt Europese hoop levend in knotsgek duel

656 stemmen
Anderlecht houdt Europese hoop levend in knotsgek duel

RSC Anderlecht heeft in extremis toch voor een lichtpuntje gezorgd in een verder donkere avond voor het Belgische voetbal. In navolging van AA Gent en Antwerp FC, leken de Brusselaars ook op weg naar een nederlaag in de Europese voorrondes. Maar met een goal in de slotminuten sleept Yari Verschaeren alsnog een gelijkspel uit de brand tegen Vitesse: 3-3. Diep in de extra tijd mikte Lior Refaelov zelfs nog een strafschop tegen de deklat.


Anderlecht begon sterk aan de wedstrijd en nam al snel de leiding dankzij uitblinker Benito Raman. De Vitesse-defensie reageerde niet goed op een voorzet richting Francis Amuzu en daardoor kon Raman uiteindelijk de rebound verzilveren: 1-0. Het was doelman Markus Schubert die niet veel later de tweede treffer van Paars-Wit voorkwam.

Vitesse reageerde vervolgens met een heerlijke uithaal van Eli Dasa. Het antwoord van RSCA volgde echter meteen: Raman prikte zijn tweede van de avond na een fraaie aanval. Het was zelfs aan de paal te danken dat Raman niet al in de eerste helft een hattrick maakte.

Vitesse bleef daardoor geloven in een goed resultaat, zeker omdat het vrijwel meteen na rust dankzij een goede actie van Nikolai Baden Frederiksen opnieuw langszij kwam. Het werd zelfs nóg erge voor Anderlecht. Via invaller Oussama Tannane dankbaar profiteerde Vitesse van knullig balverlies van bij Wesley Hoedt: 2-3.

Anderlecht slaagde er vlak voor tijd in om Vitesse van de winst af te houden.Verschaeren werkte de 3-3 binnen. Diep in blessuretijd was de zege zelfs nog binnen handbereik, maar Refaelov schoot een strafschop keihard op de lat. Zodoende gaan beide teams in evenwicht de return in.

Scoreverloop:
1-0 (11') Benito Raman
1-1 (32') Eli Dasa
2-1 (35') Benito Raman
2-2 (47') Nikolai Frederiksen
2-3 (73') Oussama Tanane
3-3 (90') Yari Verschaeren

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Welke ploeg haalt de groepsfase volgens u?

Meest recent

'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

1
1
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

41
41
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

33
33
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

218
218
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

459
459
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

180
180
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

233
233
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

70
70
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

711
711
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

419
419
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

126
126
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

398
398
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

467
467
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

68
68
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

95
95
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

174
174
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

51
51
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

452
452
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

447
447
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

241
241
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

154
154
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

69
69
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

582
582
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

131
131

Meer sportnieuws