Anderlecht houdt Europese hoop levend in knotsgek duel

door
Anderlecht houdt Europese hoop levend in knotsgek duel

RSC Anderlecht heeft in extremis toch voor een lichtpuntje gezorgd in een verder donkere avond voor het Belgische voetbal. In navolging van AA Gent en Antwerp FC, leken de Brusselaars ook op weg naar een nederlaag in de Europese voorrondes. Maar met een goal in de slotminuten sleept Yari Verschaeren alsnog een gelijkspel uit de brand tegen Vitesse: 3-3. Diep in de extra tijd mikte Lior Refaelov zelfs nog een strafschop tegen de deklat.


Anderlecht begon sterk aan de wedstrijd en nam al snel de leiding dankzij uitblinker Benito Raman. De Vitesse-defensie reageerde niet goed op een voorzet richting Francis Amuzu en daardoor kon Raman uiteindelijk de rebound verzilveren: 1-0. Het was doelman Markus Schubert die niet veel later de tweede treffer van Paars-Wit voorkwam.

Vitesse reageerde vervolgens met een heerlijke uithaal van Eli Dasa. Het antwoord van RSCA volgde echter meteen: Raman prikte zijn tweede van de avond na een fraaie aanval. Het was zelfs aan de paal te danken dat Raman niet al in de eerste helft een hattrick maakte.

Vitesse bleef daardoor geloven in een goed resultaat, zeker omdat het vrijwel meteen na rust dankzij een goede actie van Nikolai Baden Frederiksen opnieuw langszij kwam. Het werd zelfs nóg erge voor Anderlecht. Via invaller Oussama Tannane dankbaar profiteerde Vitesse van knullig balverlies van bij Wesley Hoedt: 2-3.

Anderlecht slaagde er vlak voor tijd in om Vitesse van de winst af te houden.Verschaeren werkte de 3-3 binnen. Diep in blessuretijd was de zege zelfs nog binnen handbereik, maar Refaelov schoot een strafschop keihard op de lat. Zodoende gaan beide teams in evenwicht de return in.

Scoreverloop:
1-0 (11') Benito Raman
1-1 (32') Eli Dasa
2-1 (35') Benito Raman
2-2 (47') Nikolai Frederiksen
2-3 (73') Oussama Tanane
3-3 (90') Yari Verschaeren

LEES OOK: ‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Welke ploeg haalt de groepsfase volgens u?

Meest recent

Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

20
20
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

40
40
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

110
110
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

36
36
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

44
44
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

307
307
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

129
129
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

204
204
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

271
271
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

36
36
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

117
117
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

49
49
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

523
523
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

149
149
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

254
254
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

319
319
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

259
259
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

185
185
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

97
97
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

71
71
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

108
108
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

473
473
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

248
248
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

365
365

Meer sportnieuws