Anderlecht houdt Europese hoop levend in knotsgek duel

door
Anderlecht houdt Europese hoop levend in knotsgek duel

RSC Anderlecht heeft in extremis toch voor een lichtpuntje gezorgd in een verder donkere avond voor het Belgische voetbal. In navolging van AA Gent en Antwerp FC, leken de Brusselaars ook op weg naar een nederlaag in de Europese voorrondes. Maar met een goal in de slotminuten sleept Yari Verschaeren alsnog een gelijkspel uit de brand tegen Vitesse: 3-3. Diep in de extra tijd mikte Lior Refaelov zelfs nog een strafschop tegen de deklat.


Anderlecht begon sterk aan de wedstrijd en nam al snel de leiding dankzij uitblinker Benito Raman. De Vitesse-defensie reageerde niet goed op een voorzet richting Francis Amuzu en daardoor kon Raman uiteindelijk de rebound verzilveren: 1-0. Het was doelman Markus Schubert die niet veel later de tweede treffer van Paars-Wit voorkwam.

Vitesse reageerde vervolgens met een heerlijke uithaal van Eli Dasa. Het antwoord van RSCA volgde echter meteen: Raman prikte zijn tweede van de avond na een fraaie aanval. Het was zelfs aan de paal te danken dat Raman niet al in de eerste helft een hattrick maakte.

Vitesse bleef daardoor geloven in een goed resultaat, zeker omdat het vrijwel meteen na rust dankzij een goede actie van Nikolai Baden Frederiksen opnieuw langszij kwam. Het werd zelfs nóg erge voor Anderlecht. Via invaller Oussama Tannane dankbaar profiteerde Vitesse van knullig balverlies van bij Wesley Hoedt: 2-3.

Anderlecht slaagde er vlak voor tijd in om Vitesse van de winst af te houden.Verschaeren werkte de 3-3 binnen. Diep in blessuretijd was de zege zelfs nog binnen handbereik, maar Refaelov schoot een strafschop keihard op de lat. Zodoende gaan beide teams in evenwicht de return in.

Scoreverloop:
1-0 (11') Benito Raman
1-1 (32') Eli Dasa
2-1 (35') Benito Raman
2-2 (47') Nikolai Frederiksen
2-3 (73') Oussama Tanane
3-3 (90') Yari Verschaeren

LEES OOK: UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Welke ploeg haalt de groepsfase volgens u?

Meest recent

Sonck komt met verrassend oordeel over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

23
23
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

59
59
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

45
45
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

100
100
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

306
306
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

121
121
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

21
21
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

378
378
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

125
125
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

354
354
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

34
34
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

55
55
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

243
243
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

263
263
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

64
64
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

265
265
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

260
260
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

120
120
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

557
557
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

365
365
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

442
442
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

316
316
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

164
164
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

352
352
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

264
264

Meer sportnieuws