Anderlecht houdt Europese hoop levend in knotsgek duel

door
Anderlecht houdt Europese hoop levend in knotsgek duel

RSC Anderlecht heeft in extremis toch voor een lichtpuntje gezorgd in een verder donkere avond voor het Belgische voetbal. In navolging van AA Gent en Antwerp FC, leken de Brusselaars ook op weg naar een nederlaag in de Europese voorrondes. Maar met een goal in de slotminuten sleept Yari Verschaeren alsnog een gelijkspel uit de brand tegen Vitesse: 3-3. Diep in de extra tijd mikte Lior Refaelov zelfs nog een strafschop tegen de deklat.


Anderlecht begon sterk aan de wedstrijd en nam al snel de leiding dankzij uitblinker Benito Raman. De Vitesse-defensie reageerde niet goed op een voorzet richting Francis Amuzu en daardoor kon Raman uiteindelijk de rebound verzilveren: 1-0. Het was doelman Markus Schubert die niet veel later de tweede treffer van Paars-Wit voorkwam.

Vitesse reageerde vervolgens met een heerlijke uithaal van Eli Dasa. Het antwoord van RSCA volgde echter meteen: Raman prikte zijn tweede van de avond na een fraaie aanval. Het was zelfs aan de paal te danken dat Raman niet al in de eerste helft een hattrick maakte.

Vitesse bleef daardoor geloven in een goed resultaat, zeker omdat het vrijwel meteen na rust dankzij een goede actie van Nikolai Baden Frederiksen opnieuw langszij kwam. Het werd zelfs nóg erge voor Anderlecht. Via invaller Oussama Tannane dankbaar profiteerde Vitesse van knullig balverlies van bij Wesley Hoedt: 2-3.

Anderlecht slaagde er vlak voor tijd in om Vitesse van de winst af te houden.Verschaeren werkte de 3-3 binnen. Diep in blessuretijd was de zege zelfs nog binnen handbereik, maar Refaelov schoot een strafschop keihard op de lat. Zodoende gaan beide teams in evenwicht de return in.

Scoreverloop:
1-0 (11') Benito Raman
1-1 (32') Eli Dasa
2-1 (35') Benito Raman
2-2 (47') Nikolai Frederiksen
2-3 (73') Oussama Tanane
3-3 (90') Yari Verschaeren

LEES OOK: Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Welke ploeg haalt de groepsfase volgens u?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

14
14
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

37
37
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

22
22
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

25
25
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

45
45
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

167
167
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

320
320
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

171
171
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

123
123
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

564
564
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

833
833
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

66
66
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

300
300
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

560
560
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

561
561
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

664
664
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

366
366
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

614
614
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

467
467
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

256
256
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

561
561
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

655
655

Meer sportnieuws