Alarm bij Anderlecht: Verbeke moet ingrijpen

door
Alarm bij Anderlecht: Verbeke moet ingrijpen

RSC Anderlecht won ondertussen al vier wedstrijden op een rij en de ploeg van Vincent Kompany bezit nog een grote progressiemarge. Maar op Neerpede zal men wel grondig moeten nadenken over de knelpuntpositie op de rechtsachter. Want zowel Michael Amir Murillo als Killian Sardella vallen dit seizoen namelijk zwaar door de mand.


ALL STAR BIJ ANDERLECHT

“Hij is behoorlijk snel, wendbaar, sterk en atletisch gebouwd. Hij is ook een speler die meestal voor de voetballende oplossing kiest, als de situatie het toelaat.” Michael Verschueren, toen nog de sportief verantwoordelijke bij Anderlecht, omschreef in januari 2020 de kwaliteiten van zijn nieuwste aanwinst Michael Amir Murillo. “Bovendien koppelt Murillo die defensieve kwaliteiten aan goeie infiltraties en een prima mentaliteit.” 680 duizend euro kostte de Panamese rechtsachter en vandaag bedraagt zijn marktwaarde reeds vier miljoen euro.



Met Michael Amir Murillo haalde Anderlecht één van de betere spelers uit de Major League Soccer binnen. Zijn sterke prestaties bij New York Red Bulls werden in The States zelfs beloond met een plaatsje in het MLS All Star Team, als eerste Panamees ooit nota bene. Daarna kon Murillo bevestigen op het Amerikaanse grondgebied en was hij een van de grote blikvangers in New York. Murillo had oorspronkelijk weinig tijd nodig om zich aan te passen aan de Belgische competitie. Zijn prestaties in het Lotto Park waren zelfs nog beter dan in de MLS, en de Panamees kon in zijn eerste wedstrijden meermaals zijn stempel drukken op het Paars-Witte spel.

HET KEERPUNT 

Maar sinds vorig seizoen gaat het bergaf met de prestaties van Michael Murillo. In de vorige jaargang verloor de Panamese rechtsachter zelfs voor lange tijd zijn basisplaats aan Killian Sardella. Murillo vroeg eind december 2020 de toelating om af te reizen naar Panama want door de corona-uitbraak was het al een jaar geleden dat hij zijn familie nog eens zag. En dat weegt natuurlijk op een mens. Vanuit het menselijk perspectief gaf Anderlecht de toelating om Murillo te laten vertrekken naar zijn thuisland, maar anderzijds was de Panamees op dat moment een absolute steunpilaar in het elftal van Vincent Kompany.

De heen- en terugreis van Michael Amir Murillo was een logistieke nachtmerrie door de complexe corona-omstandigheden. Bij zijn terugkeer van Panama naar België moest Murillo bijvoorbeeld eerst verplicht in quarantaine gaan. Pas na een negatieve coronatest mocht hij vervolgens ook terug bij aansluiten bij de spelersgroep. Maar eens terug op training, dan zou Murillo zich gemakkelijk terug in de basisploeg knokken- dat was toch de veronderstelling. Maar in de eerste zes competitiewedstrijden na zijn terugkeer, werd Murillo slechts één keer aan de aftrap gebracht door Vincent Kompany.



Killian Sardella profiteerde voluit van de afwezigheid van Michael Murillo en het jeugdproduct zag zijn kans schoon om de vaste rechtsachter te worden bij Anderlecht. En als de Panamees nog eens mocht opdraven in de basisploeg, zoals tegen Waasland-Beveren bijvoorbeeld, dan liet hij het helemaal afweten. Bovendien zag Kompany een bepaalde meerwaarde in het profiel van Sardella, die meer kwaliteiten bezit “om de lijnen te breken”, zoals Kompany toen aangaf. Daarnaast ondervond Murillo ook heel wat moeite om zijn (tijdelijke) daling in de hiërarchie te verteren, waardoor hij soms een ongemotiveerde indruk maakte op de trainingen.

MURILLO PROFITEERT NIET 

En ook in het huidige seizoen slaagt Michael Murillo er niet in om zich te profileren als een onbetwiste basisspeler. In de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen tegen Union SG koos Vincent Kompany voor Killian Sardella op de rechtsachter, waardoor de Panamees zich opnieuw moest schikken in een rol als bankzitter. Murillo zag zijn rechtstreekse concurrent oorspronkelijk goed starten in de Brusselse derby, maar na een verkeerde inschatting in het duel met Loïc Lapoussin holde Sardella echter hopeloos achter de feiten aan.

Killian Sardella ging opzichtig in de fout bij de 0-1 van Union SG en vervolgens liep het voor geen meter meer. De 19-jarige leed in die bewuste match maar liefst elf keer balverlies (het meeste bij Anderlecht) en hij won amper twee duels (samen met Josh Cullen het minste bij Anderlecht). Bij zowat elk balcontact kreeg Sardella het thuispubliek over zich heen en dat kwam hard aan voor de jonge verdediger. Vincent Kompany zag zich aan de rust genoodzaakt om in te grijpen en hij verloste Sardella uit zijn grote lijden.



 “Maar ik heb Killian voor alle duidelijkheid niet gewisseld voor de reactie van het publiek”, vertelde Vincent Kompany na de match. “Ik ga hier geen enkele speler isoleren en als ik mijn ploeg bekijk, was hij zelfs niet onze slechtste speler op het veld. Wat de reactie van het publiek betreft: daarmee moet je om kunnen als speler van Anderlecht. Het is niet dat de supporters op dat moment niet meer achter hun ploeg staan, ze hebben gewoon ontzettend hoge verwachtingen en willen dat laten horen.”

Michael Murillo werd de logische vervanger van de ondermaatse Killian Sardella en de Panamees kon in de tweede helft tegen Union SG eindelijk punten scoren om zich terug permanent in de basisploeg te knokken. Omdat Sardella het helemaal liet afweten in de openingswedstrijd van het seizoen, lag de startpositie als rechtsachter voor het grijpen. Maar ondanks deze unieke buitenkans kon Murillo niet profiteren van die openstaande vacature. De Panamees presteerde namelijk niet veel beter dan de hard tegenvallende Sardella.

DE TRANSFERMARKT OP?

Sinds de wedstrijd tegen Union SG, waarin hij erg ondermaats presteerde, blijft Michael Murillo echter de vaste rechtsachter in de ploeg van Vincent Kompany. De Panamees startte in de eerstvolgende wedstrijden tegen KAS Eupen, RFC Seraing en Cercle Brugge telkens in de basisploeg, maar in geen enkele van deze matchen kon Murillo zijn status als titularis rechtvaardigen. Murillo lijkt daarom wel een schim geworden te zijn van de kwalitatieve All-Star die hij ooit was.

Dit seizoen lijdt Michael Murillo bijvoorbeeld opmerkelijk veel balverlies, waarmee hij in dat onderdeel momenteel behoort tot de slechts presterende Anderlecht-spelers. De Panamees maakt ook steevast de verkeerde keuzes op het veld. Op het vlak van de passing bijvoorbeeld. Zijn passing-zuiverheid tot nu toe bedraagt slechts 78%, een gemiddelde dat voor een verdediger ontoereikend is. Alle andere overige Anderlecht-verdedigers scoren bijvoorbeeld opmerkelijk beter op het gebied van passing.



Het nieuwe voetbalseizoen is nog maar vier speeldagen ver, maar het is duidelijk dat de rechtsachter een knelpuntpositie is bij Anderlecht. Op de linkerkant maakt zomeraanwinst Sergio Gomez telkens een goede indruk, maar dat kan helaas niet gezegd worden van de verdedigers aan de rechterzijde. De prestaties van Michael Murillo en Killian Sardella brengen voorlopig geen meerwaarde, waardoor sportief directeur Peter Verbeke misschien eens moet nadenken om in te grijpen op deze probleempositie.

LEES OOK: 'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

Moet Anderlecht een nieuwe rechtsachter halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

17
17
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

35
35
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

168
168
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

206
206
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

163
163
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

178
178
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

161
161
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

485
485
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

55
55
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

67
67
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

409
409
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

543
543
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

387
387
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

269
269
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

444
444
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

693
693
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

404
404
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

404
404
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

493
493
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

683
683
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

168
168
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

156
156
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

75
75
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

30
30
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

58
58

Meer sportnieuws