KRC Genk onder stoom dankzij nieuwe maestro

door
KRC Genk onder stoom dankzij nieuwe maestro

Zaterdagavond zette KRC Genk een grote show op tegen OH Leuven. De Limburgers wonnen met afgetekende 4-0 cijfers en het geleverde spel was ronduit fantastisch. De Genkse ploeg van John van den Brom telde verschillende uitblinkers en daar was Carel Eiting ééntje van. 


STILAAN ONMISBAAR

Vorige week gaven we het nog aan: John van den Brom kampt met een groot probleem bij KRC Genk. De Nederlandse coach begon het nieuwe seizoen met Patrik Hrosovsky als vaste titularis, maar in de voorbije wedstrijden scoort zijn concurrent Carel Eiting steeds meer punten. Eiting startte in de Jupiler Pro League nu al twee wedstrijden op een rij, waarin hij zowel tegen KV Kortrijk als tegen OH Leuven een vooraanstaande rol invulde bij Genk.



Vorige week kreeg Carel Eiting tegen KV Kortrijk zijn eerste basisplaats bij KRC Genk en hij kon zich meteen onderscheiden in het Guldensporenstadion. “Een middenvelder met het Genks DNA in het bloed”, omschreef Het Laatste Nieuws zijn uitstekende prestatie. Op die manier bevestigde Eiting zijn eerdere goede invalbeurt van tegen Standard, hoewel de Nederlandse middenvelder toen slechts 9 minuten in actie kwam, met inbegrip van de blessuretijd.

EERSTE SIGNAAL IN KORTRIJK 

In het tweeluik van de Champions League-voorronde tegen Shakhtar Donetsk was Patrik Hrosovsky telkens de vaste basisspeler bij KRC Genk. Een keuze van John van den Brom die wellicht ingegeven werd door de grote ervaring van de Slowaak en de bestaande automatismen in de Genkse ploeg. Carel Eiting mocht in Oekraïne en in Genk wel telkens invallen, maar een hoofdrol lag er in beide wedstrijden niet weggelegd voor de Nederlander. In de Jupiler Pro League krijgt Eiting wel steeds nadrukkelijker zijn kans van van den Brom.

John van den Brom gunde Carel Eiting vorige week alvast zijn eerste basisplaats tegen KV Kortrijk, waarbij de coach van KRC Genk nog meerdere wissels doorvoerde. Basisspelers Mujaid Sadick, Jhon Lucumi, Mike Trésor en Patrik Hrosovsky kregen rust met het oog op de match tegen Shakhtar Donetsk , terwijl in hun plaats John McKenzie, Carlos Cuesta, Kristian Thorstvedt en Eiting mochten opdraven vanaf de start. Maar van geleden kwaliteitsverlies was er helemaal geen sprake.



“Ik heb gewoon keuze in overvloed en dat is leuk”, verklaarde John van den Brom na de 1-2 overwinning tegen KV Kortrijk. “Ito en McKenzie speelden een mindere partij, maar dan kan je jongens als Trésor en Lucumi inbrengen. Heerlijk toch, die luxe. We hebben verschillende spelers die met een actie of een splijtende pass het verschil kunnen maken.” En met dat laatste doelde van den Brom duidelijk op Carel Eiting, die in Kortrijk uitpakte met meerdere heerlijke passes, samen met een indrukwekkende positionering en spelintelligentie.

MAN VAN DE MATCH?

Na de glansprestatie van Carel Eiting in zijn eerste basiswedstrijd tegen KV Kortrijk, waarin hij verantwoordelijk was voor een grote kansencreatie, kreeg de Nederlander zaterdag tegen OH Leuven opnieuw zijn kans in de Genkse basis. Eiting bevestigde zijn uitstekende vorm en in de indrukwekkende 4-0 overwinning tegen OH Leuven hij was één van de absolute sterkhouders. Samen met Bryan Heynen vormde Eiting een erg kwalitatief duo en dat belooft voor het verdere vervolg van het seizoen.



Voor de tweede week op rij etaleerde Carel Eiting een zuivere passing en een klare kijk. Tegen OH Leuven pakte de Nederlander bijvoorbeeld uit met een passingzuiverheid van 93%, waarmee hij onder de Genkse centrale middenvelders veruit het best presteerde. Bryan Heynen (91%) en Mike Trésor (84%) moesten op het uitvoetballend gebied hun meerdere erkennen aan Eiting. Voor verschillende volgers bij KRC Genk was Eiting zelfs de verdiende Man van de wedstrijd, een logische keuze die wij ook kunnen onderschrijven.

BESTE ZOMERTRANSFER? 

Carel Eiting was tegen OH Leuven namelijk betrokken bij drie van de vier Genkse doelpunten. Via een magistraal hakje van Eiting in de opbouw kon Théo Bongonda de 1-0 scoren. De 3-0 van Junya Ito startte via de voet van Eiting. En de heerlijke lob bij de 4-0 van Kristian Thorstvedt draagt helemaal Eitings signatuur. De Nederlander werpt zich stilaan op als een echte klasbak bij KRC Genk en zijn grote stijl en klasse verraden een kwalitatieve opleiding bij Ajax Amsterdam.

Carel Eiting bezit een enorme feeling aan de bal en bijgevolg een uitmuntende passing en techniek. Al die kwaliteiten kwamen zaterdag volledig tot uiting, met dat erg fraaie opwippertje bij de 4-0 van Kristian Thorstvedt als absoluut hoogtepunt. Vorige week probeerde Eiting datzelfde kunststukje voor de eerste keer tegen KV Kortrijk, maar toen werkte Thorstvedt echter niet zuiver af voor het doel. 't Is dus geen speler die dergelijke gewaagde acties enkel durft te ondernemen bij een ruime voorsprong. 



Dimitri de Condé leverde met de komst van Carel Eiting aldus opnieuw erg knap werk af op de transfermarkt. De Nederlandse middenvelder is goed op weg om uit te groeien tot een ware toptransfer en Eiting is stilaan de echte patron geworden op het Genkse middenveld. Tot nog toe heeft Eiting nog niet ontgoocheld in het shirt van KRC Genk, hoewel hij nog niet erg veel in actie kwam. Daarnaast is het seizoen nog maar pas gestart en zal Eiting nog moeten bevestigen op de langere termijn.

MENTALITEIT EN RECUPERATIE  

Carel Eiting onderscheidt zich dus met zijn kernkwaliteiten, die voornamelijk op het voetballend en opbouwend gebied liggen. Maar ook op het defensief vlak en qua mentaliteit neemt de Nederlander een voortrekkersrol op bij KRC Genk. In de referentiematch tegen OH Leuven telde Eiting bijvoorbeeld tien balrecuperaties. Voor een middenvelder is dat een erg hoog aantal recuperaties en die hoeveelheid werd zaterdag enkel overtroffen door centrale verdediger Carlos Cuesta.



En net nadat KRC Genk die heerlijke 4-0 kon scoren via het fantastische opwippertje van Carel Eiting, vuurde de Nederlander zijn ploegmaats aan in de blessuretijd van de wedstrijd om door te duwen om voor de 5-0. Eiting neemt zijn collega's dus steeds op sleeptouw en hij begeestert hen door zijn grote winnaarsmentaliteit. Die zaken waren al merkbaar in de matchen tegen Standard en KV Kortrijk, en tegen OH Leuven was dat dus niet anders.

LEES OOK: Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

Is Eiting één van de beste spelers van de competitie?

Meest recent

Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

140
140
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

61
61
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

112
112
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

455
455
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

35
35
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

167
167
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

212
212
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

103
103
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

68
68
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

178
178
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

184
184
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

326
326
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

173
173
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

54
54
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

138
138
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

41
41
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

212
212
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

226
226
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

277
277
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

99
99
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

97
97
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

628
628
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

65
65
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

224
224
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

301
301

Meer sportnieuws