KRC Genk onder stoom dankzij nieuwe maestro

428
KRC Genk onder stoom dankzij nieuwe maestro

Zaterdagavond zette KRC Genk een grote show op tegen OH Leuven. De Limburgers wonnen met afgetekende 4-0 cijfers en het geleverde spel was ronduit fantastisch. De Genkse ploeg van John van den Brom telde verschillende uitblinkers en daar was Carel Eiting ééntje van. 


STILAAN ONMISBAAR

Vorige week gaven we het nog aan: John van den Brom kampt met een groot probleem bij KRC Genk. De Nederlandse coach begon het nieuwe seizoen met Patrik Hrosovsky als vaste titularis, maar in de voorbije wedstrijden scoort zijn concurrent Carel Eiting steeds meer punten. Eiting startte in de Jupiler Pro League nu al twee wedstrijden op een rij, waarin hij zowel tegen KV Kortrijk als tegen OH Leuven een vooraanstaande rol invulde bij Genk.



Vorige week kreeg Carel Eiting tegen KV Kortrijk zijn eerste basisplaats bij KRC Genk en hij kon zich meteen onderscheiden in het Guldensporenstadion. “Een middenvelder met het Genks DNA in het bloed”, omschreef Het Laatste Nieuws zijn uitstekende prestatie. Op die manier bevestigde Eiting zijn eerdere goede invalbeurt van tegen Standard, hoewel de Nederlandse middenvelder toen slechts 9 minuten in actie kwam, met inbegrip van de blessuretijd.

EERSTE SIGNAAL IN KORTRIJK 

In het tweeluik van de Champions League-voorronde tegen Shakhtar Donetsk was Patrik Hrosovsky telkens de vaste basisspeler bij KRC Genk. Een keuze van John van den Brom die wellicht ingegeven werd door de grote ervaring van de Slowaak en de bestaande automatismen in de Genkse ploeg. Carel Eiting mocht in Oekraïne en in Genk wel telkens invallen, maar een hoofdrol lag er in beide wedstrijden niet weggelegd voor de Nederlander. In de Jupiler Pro League krijgt Eiting wel steeds nadrukkelijker zijn kans van van den Brom.

John van den Brom gunde Carel Eiting vorige week alvast zijn eerste basisplaats tegen KV Kortrijk, waarbij de coach van KRC Genk nog meerdere wissels doorvoerde. Basisspelers Mujaid Sadick, Jhon Lucumi, Mike Trésor en Patrik Hrosovsky kregen rust met het oog op de match tegen Shakhtar Donetsk , terwijl in hun plaats John McKenzie, Carlos Cuesta, Kristian Thorstvedt en Eiting mochten opdraven vanaf de start. Maar van geleden kwaliteitsverlies was er helemaal geen sprake.



“Ik heb gewoon keuze in overvloed en dat is leuk”, verklaarde John van den Brom na de 1-2 overwinning tegen KV Kortrijk. “Ito en McKenzie speelden een mindere partij, maar dan kan je jongens als Trésor en Lucumi inbrengen. Heerlijk toch, die luxe. We hebben verschillende spelers die met een actie of een splijtende pass het verschil kunnen maken.” En met dat laatste doelde van den Brom duidelijk op Carel Eiting, die in Kortrijk uitpakte met meerdere heerlijke passes, samen met een indrukwekkende positionering en spelintelligentie.

MAN VAN DE MATCH?

Na de glansprestatie van Carel Eiting in zijn eerste basiswedstrijd tegen KV Kortrijk, waarin hij verantwoordelijk was voor een grote kansencreatie, kreeg de Nederlander zaterdag tegen OH Leuven opnieuw zijn kans in de Genkse basis. Eiting bevestigde zijn uitstekende vorm en in de indrukwekkende 4-0 overwinning tegen OH Leuven hij was één van de absolute sterkhouders. Samen met Bryan Heynen vormde Eiting een erg kwalitatief duo en dat belooft voor het verdere vervolg van het seizoen.



Voor de tweede week op rij etaleerde Carel Eiting een zuivere passing en een klare kijk. Tegen OH Leuven pakte de Nederlander bijvoorbeeld uit met een passingzuiverheid van 93%, waarmee hij onder de Genkse centrale middenvelders veruit het best presteerde. Bryan Heynen (91%) en Mike Trésor (84%) moesten op het uitvoetballend gebied hun meerdere erkennen aan Eiting. Voor verschillende volgers bij KRC Genk was Eiting zelfs de verdiende Man van de wedstrijd, een logische keuze die wij ook kunnen onderschrijven.

BESTE ZOMERTRANSFER? 

Carel Eiting was tegen OH Leuven namelijk betrokken bij drie van de vier Genkse doelpunten. Via een magistraal hakje van Eiting in de opbouw kon Théo Bongonda de 1-0 scoren. De 3-0 van Junya Ito startte via de voet van Eiting. En de heerlijke lob bij de 4-0 van Kristian Thorstvedt draagt helemaal Eitings signatuur. De Nederlander werpt zich stilaan op als een echte klasbak bij KRC Genk en zijn grote stijl en klasse verraden een kwalitatieve opleiding bij Ajax Amsterdam.

Carel Eiting bezit een enorme feeling aan de bal en bijgevolg een uitmuntende passing en techniek. Al die kwaliteiten kwamen zaterdag volledig tot uiting, met dat erg fraaie opwippertje bij de 4-0 van Kristian Thorstvedt als absoluut hoogtepunt. Vorige week probeerde Eiting datzelfde kunststukje voor de eerste keer tegen KV Kortrijk, maar toen werkte Thorstvedt echter niet zuiver af voor het doel. 't Is dus geen speler die dergelijke gewaagde acties enkel durft te ondernemen bij een ruime voorsprong. 



Dimitri de Condé leverde met de komst van Carel Eiting aldus opnieuw erg knap werk af op de transfermarkt. De Nederlandse middenvelder is goed op weg om uit te groeien tot een ware toptransfer en Eiting is stilaan de echte patron geworden op het Genkse middenveld. Tot nog toe heeft Eiting nog niet ontgoocheld in het shirt van KRC Genk, hoewel hij nog niet erg veel in actie kwam. Daarnaast is het seizoen nog maar pas gestart en zal Eiting nog moeten bevestigen op de langere termijn.

MENTALITEIT EN RECUPERATIE  

Carel Eiting onderscheidt zich dus met zijn kernkwaliteiten, die voornamelijk op het voetballend en opbouwend gebied liggen. Maar ook op het defensief vlak en qua mentaliteit neemt de Nederlander een voortrekkersrol op bij KRC Genk. In de referentiematch tegen OH Leuven telde Eiting bijvoorbeeld tien balrecuperaties. Voor een middenvelder is dat een erg hoog aantal recuperaties en die hoeveelheid werd zaterdag enkel overtroffen door centrale verdediger Carlos Cuesta.



En net nadat KRC Genk die heerlijke 4-0 kon scoren via het fantastische opwippertje van Carel Eiting, vuurde de Nederlander zijn ploegmaats aan in de blessuretijd van de wedstrijd om door te duwen om voor de 5-0. Eiting neemt zijn collega's dus steeds op sleeptouw en hij begeestert hen door zijn grote winnaarsmentaliteit. Die zaken waren al merkbaar in de matchen tegen Standard en KV Kortrijk, en tegen OH Leuven was dat dus niet anders.

LEES OOK: Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

Is Eiting één van de beste spelers van de competitie?

Meest recent

Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

33
33
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

17
17
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

34
34
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

238
238
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

40
40
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

40
40
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

173
173
Extra topinternational voor Club: supporters verlangen actie

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

202
202
'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

109
109
Brusselmans vs VRT: Financiële bom ontploft volledig

Een stevige ruzie tussen Herman Brusselmans en de VRT zorgt voor ophef. De schrijver en columnist, ...

146
146
Thorup ziet KRC Genk-pion plots ferm op tafel slaan

KRC Genk heeft de interlandbreak goed verwerkt. Tegen KV Kortrijk werd een makkelijk zege geboekt. ...

119
119
Anderlecht toont mentaliteit: “Hij is hét symbool”

RSC Anderlecht leek tegen Cercle Brugge lang af te stevenen op een pijnlijke nederlaag, maar in het ...

165
165
Italiaanse media én Allegri gaan volledig los op De Bruyne

Kevin De Bruyne kende een sterke interlandperiode en die lijn trekt de middenvelder ook door bij ...

331
331
Zulte-doelman Gabriël in zak en as: “Ik voel me klein”

Zulte Waregem ging in eigen huis onderuit tegen KAA Gent. De Buffalo’s pakken weer de ...

102
102
Heymans legt opvallende viering uit: band met Thorup bloot

KRC Genk won overtuigend met 3-0 van KV Kortrijk. Daan Heymans mocht nog eens in de basis beginnen ...

175
175
'Shakira doet verrassende onthulling over haar gezinsleven'

Jarenlang vormde Shakira een koppel met ex-voetballer Gerard Piqué, maar ook na hun ...

65
65
Franse pers messcherp na eerste basisplaats Godts

Mika Godts mocht voor het eerst in de basis starten bij PSG. De Parijzenaars namen het op tegen Le ...

254
254
AA Gent-spits verrast: "Leek me tijd om te vertrekken"

AA Gent blijft doorheen de competitie razen. Ze wonnen met 0-2 van Zulte Waregem en met een 22 op 24 ...

223
223
Westerlo slaat in alle stilte toe: gouden transferzet

KVC Westerlo kende een héél drukke zomermercato. Sportief en financieel lijken de ...

127
127
Thorup geeft speler eindelijk een kans: "Exact wat ik wou"

KRC Genk won verdiend met 3-0 van een bijzonder pover KV Kortrijk, dat toch een vogel voor de kat ...

123
123
Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Bij RSC Anderlecht verdwenen er de afgelopen jaren veel trouwe clubmensen, anderen werden dan weer ...

316
316
Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Mark van Bommel is nog geen drie maanden bondscoach, maar rond de Rode Duivels veranderde er ...

463
463
Standard ruikt megajackpot: “6 miljoen? Ik wil meer”

Standard is wisselvallig bezig. Goed wordt afgewisseld met slecht. Eén speler is echter wel ...

141
141
Leko trekt duidelijke grens: "Niet denken dat je Messi bent"

Club Brugge blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. Door de 1-4-zege tegen La Louvière ...

275
275

Meer sportnieuws