KRC Genk onder stoom dankzij nieuwe maestro

door
KRC Genk onder stoom dankzij nieuwe maestro

Zaterdagavond zette KRC Genk een grote show op tegen OH Leuven. De Limburgers wonnen met afgetekende 4-0 cijfers en het geleverde spel was ronduit fantastisch. De Genkse ploeg van John van den Brom telde verschillende uitblinkers en daar was Carel Eiting ééntje van. 


STILAAN ONMISBAAR

Vorige week gaven we het nog aan: John van den Brom kampt met een groot probleem bij KRC Genk. De Nederlandse coach begon het nieuwe seizoen met Patrik Hrosovsky als vaste titularis, maar in de voorbije wedstrijden scoort zijn concurrent Carel Eiting steeds meer punten. Eiting startte in de Jupiler Pro League nu al twee wedstrijden op een rij, waarin hij zowel tegen KV Kortrijk als tegen OH Leuven een vooraanstaande rol invulde bij Genk.



Vorige week kreeg Carel Eiting tegen KV Kortrijk zijn eerste basisplaats bij KRC Genk en hij kon zich meteen onderscheiden in het Guldensporenstadion. “Een middenvelder met het Genks DNA in het bloed”, omschreef Het Laatste Nieuws zijn uitstekende prestatie. Op die manier bevestigde Eiting zijn eerdere goede invalbeurt van tegen Standard, hoewel de Nederlandse middenvelder toen slechts 9 minuten in actie kwam, met inbegrip van de blessuretijd.

EERSTE SIGNAAL IN KORTRIJK 

In het tweeluik van de Champions League-voorronde tegen Shakhtar Donetsk was Patrik Hrosovsky telkens de vaste basisspeler bij KRC Genk. Een keuze van John van den Brom die wellicht ingegeven werd door de grote ervaring van de Slowaak en de bestaande automatismen in de Genkse ploeg. Carel Eiting mocht in Oekraïne en in Genk wel telkens invallen, maar een hoofdrol lag er in beide wedstrijden niet weggelegd voor de Nederlander. In de Jupiler Pro League krijgt Eiting wel steeds nadrukkelijker zijn kans van van den Brom.

John van den Brom gunde Carel Eiting vorige week alvast zijn eerste basisplaats tegen KV Kortrijk, waarbij de coach van KRC Genk nog meerdere wissels doorvoerde. Basisspelers Mujaid Sadick, Jhon Lucumi, Mike Trésor en Patrik Hrosovsky kregen rust met het oog op de match tegen Shakhtar Donetsk , terwijl in hun plaats John McKenzie, Carlos Cuesta, Kristian Thorstvedt en Eiting mochten opdraven vanaf de start. Maar van geleden kwaliteitsverlies was er helemaal geen sprake.



“Ik heb gewoon keuze in overvloed en dat is leuk”, verklaarde John van den Brom na de 1-2 overwinning tegen KV Kortrijk. “Ito en McKenzie speelden een mindere partij, maar dan kan je jongens als Trésor en Lucumi inbrengen. Heerlijk toch, die luxe. We hebben verschillende spelers die met een actie of een splijtende pass het verschil kunnen maken.” En met dat laatste doelde van den Brom duidelijk op Carel Eiting, die in Kortrijk uitpakte met meerdere heerlijke passes, samen met een indrukwekkende positionering en spelintelligentie.

MAN VAN DE MATCH?

Na de glansprestatie van Carel Eiting in zijn eerste basiswedstrijd tegen KV Kortrijk, waarin hij verantwoordelijk was voor een grote kansencreatie, kreeg de Nederlander zaterdag tegen OH Leuven opnieuw zijn kans in de Genkse basis. Eiting bevestigde zijn uitstekende vorm en in de indrukwekkende 4-0 overwinning tegen OH Leuven hij was één van de absolute sterkhouders. Samen met Bryan Heynen vormde Eiting een erg kwalitatief duo en dat belooft voor het verdere vervolg van het seizoen.



Voor de tweede week op rij etaleerde Carel Eiting een zuivere passing en een klare kijk. Tegen OH Leuven pakte de Nederlander bijvoorbeeld uit met een passingzuiverheid van 93%, waarmee hij onder de Genkse centrale middenvelders veruit het best presteerde. Bryan Heynen (91%) en Mike Trésor (84%) moesten op het uitvoetballend gebied hun meerdere erkennen aan Eiting. Voor verschillende volgers bij KRC Genk was Eiting zelfs de verdiende Man van de wedstrijd, een logische keuze die wij ook kunnen onderschrijven.

BESTE ZOMERTRANSFER? 

Carel Eiting was tegen OH Leuven namelijk betrokken bij drie van de vier Genkse doelpunten. Via een magistraal hakje van Eiting in de opbouw kon Théo Bongonda de 1-0 scoren. De 3-0 van Junya Ito startte via de voet van Eiting. En de heerlijke lob bij de 4-0 van Kristian Thorstvedt draagt helemaal Eitings signatuur. De Nederlander werpt zich stilaan op als een echte klasbak bij KRC Genk en zijn grote stijl en klasse verraden een kwalitatieve opleiding bij Ajax Amsterdam.

Carel Eiting bezit een enorme feeling aan de bal en bijgevolg een uitmuntende passing en techniek. Al die kwaliteiten kwamen zaterdag volledig tot uiting, met dat erg fraaie opwippertje bij de 4-0 van Kristian Thorstvedt als absoluut hoogtepunt. Vorige week probeerde Eiting datzelfde kunststukje voor de eerste keer tegen KV Kortrijk, maar toen werkte Thorstvedt echter niet zuiver af voor het doel. 't Is dus geen speler die dergelijke gewaagde acties enkel durft te ondernemen bij een ruime voorsprong. 



Dimitri de Condé leverde met de komst van Carel Eiting aldus opnieuw erg knap werk af op de transfermarkt. De Nederlandse middenvelder is goed op weg om uit te groeien tot een ware toptransfer en Eiting is stilaan de echte patron geworden op het Genkse middenveld. Tot nog toe heeft Eiting nog niet ontgoocheld in het shirt van KRC Genk, hoewel hij nog niet erg veel in actie kwam. Daarnaast is het seizoen nog maar pas gestart en zal Eiting nog moeten bevestigen op de langere termijn.

MENTALITEIT EN RECUPERATIE  

Carel Eiting onderscheidt zich dus met zijn kernkwaliteiten, die voornamelijk op het voetballend en opbouwend gebied liggen. Maar ook op het defensief vlak en qua mentaliteit neemt de Nederlander een voortrekkersrol op bij KRC Genk. In de referentiematch tegen OH Leuven telde Eiting bijvoorbeeld tien balrecuperaties. Voor een middenvelder is dat een erg hoog aantal recuperaties en die hoeveelheid werd zaterdag enkel overtroffen door centrale verdediger Carlos Cuesta.



En net nadat KRC Genk die heerlijke 4-0 kon scoren via het fantastische opwippertje van Carel Eiting, vuurde de Nederlander zijn ploegmaats aan in de blessuretijd van de wedstrijd om door te duwen om voor de 5-0. Eiting neemt zijn collega's dus steeds op sleeptouw en hij begeestert hen door zijn grote winnaarsmentaliteit. Die zaken waren al merkbaar in de matchen tegen Standard en KV Kortrijk, en tegen OH Leuven was dat dus niet anders.

LEES OOK: 'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Is Eiting één van de beste spelers van de competitie?

Meest recent

'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

18
18
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

35
35
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

106
106
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

101
101
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

135
135
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

76
76
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

44
44
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

49
49
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

72
72
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

78
78
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

41
41
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

70
70
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

178
178
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

120
120
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

175
175
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

170
170
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

579
579
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

85
85
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

207
207
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

107
107
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

210
210
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

261
261
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

192
192
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

403
403
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

472
472

Meer sportnieuws