KRC Genk onder stoom dankzij nieuwe maestro

door
KRC Genk onder stoom dankzij nieuwe maestro

Zaterdagavond zette KRC Genk een grote show op tegen OH Leuven. De Limburgers wonnen met afgetekende 4-0 cijfers en het geleverde spel was ronduit fantastisch. De Genkse ploeg van John van den Brom telde verschillende uitblinkers en daar was Carel Eiting ééntje van. 


STILAAN ONMISBAAR

Vorige week gaven we het nog aan: John van den Brom kampt met een groot probleem bij KRC Genk. De Nederlandse coach begon het nieuwe seizoen met Patrik Hrosovsky als vaste titularis, maar in de voorbije wedstrijden scoort zijn concurrent Carel Eiting steeds meer punten. Eiting startte in de Jupiler Pro League nu al twee wedstrijden op een rij, waarin hij zowel tegen KV Kortrijk als tegen OH Leuven een vooraanstaande rol invulde bij Genk.



Vorige week kreeg Carel Eiting tegen KV Kortrijk zijn eerste basisplaats bij KRC Genk en hij kon zich meteen onderscheiden in het Guldensporenstadion. “Een middenvelder met het Genks DNA in het bloed”, omschreef Het Laatste Nieuws zijn uitstekende prestatie. Op die manier bevestigde Eiting zijn eerdere goede invalbeurt van tegen Standard, hoewel de Nederlandse middenvelder toen slechts 9 minuten in actie kwam, met inbegrip van de blessuretijd.

EERSTE SIGNAAL IN KORTRIJK 

In het tweeluik van de Champions League-voorronde tegen Shakhtar Donetsk was Patrik Hrosovsky telkens de vaste basisspeler bij KRC Genk. Een keuze van John van den Brom die wellicht ingegeven werd door de grote ervaring van de Slowaak en de bestaande automatismen in de Genkse ploeg. Carel Eiting mocht in Oekraïne en in Genk wel telkens invallen, maar een hoofdrol lag er in beide wedstrijden niet weggelegd voor de Nederlander. In de Jupiler Pro League krijgt Eiting wel steeds nadrukkelijker zijn kans van van den Brom.

John van den Brom gunde Carel Eiting vorige week alvast zijn eerste basisplaats tegen KV Kortrijk, waarbij de coach van KRC Genk nog meerdere wissels doorvoerde. Basisspelers Mujaid Sadick, Jhon Lucumi, Mike Trésor en Patrik Hrosovsky kregen rust met het oog op de match tegen Shakhtar Donetsk , terwijl in hun plaats John McKenzie, Carlos Cuesta, Kristian Thorstvedt en Eiting mochten opdraven vanaf de start. Maar van geleden kwaliteitsverlies was er helemaal geen sprake.



“Ik heb gewoon keuze in overvloed en dat is leuk”, verklaarde John van den Brom na de 1-2 overwinning tegen KV Kortrijk. “Ito en McKenzie speelden een mindere partij, maar dan kan je jongens als Trésor en Lucumi inbrengen. Heerlijk toch, die luxe. We hebben verschillende spelers die met een actie of een splijtende pass het verschil kunnen maken.” En met dat laatste doelde van den Brom duidelijk op Carel Eiting, die in Kortrijk uitpakte met meerdere heerlijke passes, samen met een indrukwekkende positionering en spelintelligentie.

MAN VAN DE MATCH?

Na de glansprestatie van Carel Eiting in zijn eerste basiswedstrijd tegen KV Kortrijk, waarin hij verantwoordelijk was voor een grote kansencreatie, kreeg de Nederlander zaterdag tegen OH Leuven opnieuw zijn kans in de Genkse basis. Eiting bevestigde zijn uitstekende vorm en in de indrukwekkende 4-0 overwinning tegen OH Leuven hij was één van de absolute sterkhouders. Samen met Bryan Heynen vormde Eiting een erg kwalitatief duo en dat belooft voor het verdere vervolg van het seizoen.



Voor de tweede week op rij etaleerde Carel Eiting een zuivere passing en een klare kijk. Tegen OH Leuven pakte de Nederlander bijvoorbeeld uit met een passingzuiverheid van 93%, waarmee hij onder de Genkse centrale middenvelders veruit het best presteerde. Bryan Heynen (91%) en Mike Trésor (84%) moesten op het uitvoetballend gebied hun meerdere erkennen aan Eiting. Voor verschillende volgers bij KRC Genk was Eiting zelfs de verdiende Man van de wedstrijd, een logische keuze die wij ook kunnen onderschrijven.

BESTE ZOMERTRANSFER? 

Carel Eiting was tegen OH Leuven namelijk betrokken bij drie van de vier Genkse doelpunten. Via een magistraal hakje van Eiting in de opbouw kon Théo Bongonda de 1-0 scoren. De 3-0 van Junya Ito startte via de voet van Eiting. En de heerlijke lob bij de 4-0 van Kristian Thorstvedt draagt helemaal Eitings signatuur. De Nederlander werpt zich stilaan op als een echte klasbak bij KRC Genk en zijn grote stijl en klasse verraden een kwalitatieve opleiding bij Ajax Amsterdam.

Carel Eiting bezit een enorme feeling aan de bal en bijgevolg een uitmuntende passing en techniek. Al die kwaliteiten kwamen zaterdag volledig tot uiting, met dat erg fraaie opwippertje bij de 4-0 van Kristian Thorstvedt als absoluut hoogtepunt. Vorige week probeerde Eiting datzelfde kunststukje voor de eerste keer tegen KV Kortrijk, maar toen werkte Thorstvedt echter niet zuiver af voor het doel. 't Is dus geen speler die dergelijke gewaagde acties enkel durft te ondernemen bij een ruime voorsprong. 



Dimitri de Condé leverde met de komst van Carel Eiting aldus opnieuw erg knap werk af op de transfermarkt. De Nederlandse middenvelder is goed op weg om uit te groeien tot een ware toptransfer en Eiting is stilaan de echte patron geworden op het Genkse middenveld. Tot nog toe heeft Eiting nog niet ontgoocheld in het shirt van KRC Genk, hoewel hij nog niet erg veel in actie kwam. Daarnaast is het seizoen nog maar pas gestart en zal Eiting nog moeten bevestigen op de langere termijn.

MENTALITEIT EN RECUPERATIE  

Carel Eiting onderscheidt zich dus met zijn kernkwaliteiten, die voornamelijk op het voetballend en opbouwend gebied liggen. Maar ook op het defensief vlak en qua mentaliteit neemt de Nederlander een voortrekkersrol op bij KRC Genk. In de referentiematch tegen OH Leuven telde Eiting bijvoorbeeld tien balrecuperaties. Voor een middenvelder is dat een erg hoog aantal recuperaties en die hoeveelheid werd zaterdag enkel overtroffen door centrale verdediger Carlos Cuesta.



En net nadat KRC Genk die heerlijke 4-0 kon scoren via het fantastische opwippertje van Carel Eiting, vuurde de Nederlander zijn ploegmaats aan in de blessuretijd van de wedstrijd om door te duwen om voor de 5-0. Eiting neemt zijn collega's dus steeds op sleeptouw en hij begeestert hen door zijn grote winnaarsmentaliteit. Die zaken waren al merkbaar in de matchen tegen Standard en KV Kortrijk, en tegen OH Leuven was dat dus niet anders.

LEES OOK: Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

Is Eiting één van de beste spelers van de competitie?

Meest recent

'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

2
2
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

102
102
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

83
83
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

49
49
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

97
97
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

352
352
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

40
40
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

60
60
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

321
321
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

139
139
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

46
46
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

172
172
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

206
206
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

294
294
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

264
264
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

47
47
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

108
108
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

127
127
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

93
93
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

312
312
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

224
224
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

568
568
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

155
155
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

51
51
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

68
68

Meer sportnieuws